kedim hasta:(

birde gecen haftalar da baska bir vetrrnere gotrmek zorunda kaldik yakin oldugu icin evimize.. acildi cnku ordada tuy yutmamasi gerek dediler ve tras ettiler kilosundan dolayi bayilmadi 3 igneyle baylttlar. halbuki sakin bir kedi trasa sessizce izin verirdi ama durmuyormus.. 3 sakinlestrci agr geldi baygn seklde eve gtrrken kustu takside.sonra derince bi nefes aldi ve kafasi geriye dustu öldü sandm bnde oracikta bayildim .. taksici ve annem kendme getrdi.. cok etkleniorum yanina gtmem3 sebebmde bu onada hsettriorm bunu galiba... oda mahvoluuo annemde beni goturmyor..

Üç tane sakinleştirici mi ??? Yuhhhh diyorum o veteriner bozuntusuna! Yahu eti ne budu ne kedinin ne demek durmuyor uğraşmak istemiyoruz demiyolar da durmuyor diyorlar. Hadi tamam traşta stres oluyor durmuyor ona da tamam ama çok bilinçsiz bir hareket üç iğne yapmak. Bambam çok yorulmuş son günlerde, eve geldiğinde ilgisiz bırakmayın onu ekstra şımartın.

Lavman bir kez daha yapılır ama bunu çok fazla yaptırma, tembelleşir barsakları , lavman çok sağlıklı bir şey değil
Eve döndüğünde günde bir tatlı kaşığı zeytin yağı içirebilirsin, şırıngayla bas ağzına
Çok su içmesini sağla, ben şırıngayla su takviyesi yapıyordum günde 150-200 cc kadar, kediler su içmeyi sevmiyor
Yaş mama diyetinden sonra, tavuk suyu ve yoğurt verebilirsin, iyi çalıştırıyor barsaklarını
Ödül oyunları yap, tavuğu ipi ucuna tak evde sürükle koşsun arkasından, oda kapısına as alabilmek için atlayıp zıplasın hareket etsin

Verilmiş sadakanız varmış, ayılmayabilirdi, bunu bir kez bende yaşadım, o günden sonra asla kendi doktorumdan başka bir yere gitmedim. O üç iğneyi yapan doktoru lütfen veteriner hekimler odasına şikayet et, lütfen

of çok üzüldüm ya.Allah şifa versin biran önce inşallah
ben olsam kesin veterinerle kavga ederdim.o benim canım bir evlattan farksız , siz her ne kadar hayvan olarak görüyor olsanız da derdim.ne demek azarlamak ya.ama seni de anlıyorum bu sefer bambam a kötü davranır diye korkuyorsun.
güzel haberlerini bekliyoruz tatlışın

Evet bana da veteriner bir gün bile dışkılamazsa bir tatlı kaşığı zeytin yağı ver demişti. Çok şükür yaşamadık ama çok yardımcı olurmuş, bağırsakta kalır sertleşirse işimiz çok zorlaşır demişti..
M melikedemirci tekrar çok geçmiş olsun, habere çok sevindim inşallah kalanı da çıkar bir an önce ameliyatsız

Bazıları gerçekten veteriner değil de kasap ! En küçük şeyde hemen anestezi isteyen mi dersin, hayvanı sizi yolmak için araç görüp delik deşik eden mi ne ararsan var ! Yazıklar olsun bunlar gibilere.

4 yil once kedimin bagirsak problemleri yeni basladigi zamanlarda 15 gun yapmadi tuvalrtini.Vet eve geliyordu igne yapip gidiyordu.Tam poposunda ceviz gibi kocaman sislik.Hicbisey tetkik falan yapmadan direkt bu tumor sanirim dedi.Kedime dokunuyorduk tepki bile vermiyordu kendinde degildi artik.Uyutalim dedi.Biz kabul etmeyince parmagiyla mudehale etti ve tumor degil diskiymis dedi.Ve bunun ustune aralik ayina kadar bizimleydi oglumuz.O anda kabul etseydik ki edebilirdik te dedigim gibi kedim dokundugumuzda bile tepki vermiyordu cok daha erken aramizdan ayrilmisti...Yani diyecegim o ki vet.ler icin uyutmak vs en kolay yaptiklari seyler...Isinu dogru olarak yapani bulmak zor.Cok zor.

Bazıları gerçekten veteriner değil de kasap ! En küçük şeyde hemen anestezi isteyen mi dersin, hayvanı sizi yolmak için araç görüp delik deşik eden mi ne ararsan var ! Yazıklar olsun bunlar gibilere.
İşte sırf geliri yüzünden bu mesleğe yönelen vicdansızlar bunlar malesef
Bizim veterinerimiz iyi görünüyor ama o da bazı teşhisleri kaçırmış, çevremden duydum. Ne olur ne olmaz diye ikinci vet arayışındayım ben de, inşallah olmaz ama önemli bir sıkıntımız olursa ikinci görüş almak için güvenilir birilerini hep bulmak lazım da, işte o güvenilirliği nasıl test edeceğiz, bilemiyorum, her zaman kolay olmuyor malesef..
Öyle çaresiz bırakıyorlar ki hayvan sahiplerini

Ben veterinerime güveniyordum ama maalesef taşındık. Bu arada üçüncü veterinerimizdi kendisi deneye deneye bulduk. Burada ilk gittiğimiz büyük kliniği beğenmedim, misafir kalan kedi ve köpekleri pencere olmayan bir odaya koymuşlar ve kokudan geçilmiyordu ayrıca da karanlıktı. Dayanamadım " ölür bu hayvanlar burada" dedim eşim susturdu. Bir daha da gitmem sanmıyorum. Şimdi evimize yakın olan klinik daha küçük bir yer ama veteriner ablayı sevdim, kediler muayene masasına yattığında onunla insanmış gibi konuşan veterinerleri seviyorum. Kadını Facebook'dan da ekledim paylaşımlarına baktım hayvansever ve bilinçli birine benziyor inşallah yanılmam. Üç kedi ile eve uzak vet zor çünkü, hadi onu geçtim güvenilir vet bulmak daha da zor.

Evet, benim de beğendiğim veteriner tipi kesinlikle sizin bu bahsettiğiniz.
Büyük klinikler özellikle çok kafa karıştırıcı, kimisi çok iyi ama kimisi tam ticarethane. Bir yerde ameliyatlı hayvanları bile kapalı penceresiz odalarda sigara dumanına bile maruz bıraktıklarını duymuştum bir arkadaşımdan, şok olmuştum, ben sağlıklı kedimin ortamında bile sigara içirmiyorum kimseye, öyle hassas ki ciğerleri, deriden bile maruz kalıyorlar üstelik...
Umarım sizin de yeni veterinerinizin yetkinliğini ve vicdanını sınayacak bir durumunuz hiç olmaz, sağlıkla uzun ömürler dilerim kedilerinize.. Hepimizinkine inşallah

Amin inşallah

herkese slm iyi haber geldi bambamdan bagrsaklari bosalmis durumda cok az kalmis kakasi bugun ve yarinda onu alicaklar sonra bitti :)sagligi durumu cok iyiymis

Oh beeeeeeeeeeeeeeeee yaşasın! Korka korka açtım başlığı ama içim rahatladı, bu kadarla kalsın bir daha hastalanmasın inşallah kuzucuk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…