kedim hasta:(

yeni okudum bu yaziyi ben. 3 saknlestricyle bayiltilan kedi zaten yari ölü olmazmi?gozumle gordum felcliydi resmen...trastan sonra eve getirdigimzde sirti tahris icindeydi 1 hafta iyilesemedi kabuk bagladi minik minik... tirnagni oyle derinden kesmslerki kan icindeydi bir parmagi. evde farkettim hemen aradim. tirnagi kaniyor mikrop kapicak bu nedir dedim. trnagi kesilirken elini cekti yanlskla oldu tampon yapin mikrop kapmaz dedi ben yilalrdir kendim kesiyorum trnaklarni ve bayiltmadan. 3 gun sakinlestrcden uyanamayan kedi trnagi keslrken nasil elini cekmis olabilir??.. kavga da etsen neye yarar bugun benm canmi yakiyorlar yarin baskasnin canli olarak gormuyorlar sanrm. zaten bizlerden veteriner olmaz onu anladim cnku her gelen hayvancigi insan gbi gorur dokunmaya kiyamazdk. bu veternerlerin cogu vicdansz oldklari icin bu meslegi yapabiliyorlar onu anladim su son 1 ayda...benim azcik sertlersti diye zeytnyagiyla masaj yaptgm o paticikleri umursamadan kan icinde brakacak kadar vicdanszlar evet!

ben bu olayi sikayette bulunsam sonuc alablrmym? kilolu oldugu icin yaglari ilaci tutuyor kana karisamiyor 3 tane yapmak zorunda kaldik dedi..aciklamalari buydu surayim 5 karis ciktim ordan tatmin olmadgmnda farkndalardi zaten.. brn sikayette bulunsam bunu naisl kantlayablrmki.

Çok çook geçmiş olsun. Batikon sürün kanayan tırnağa.. nasıl mikrop kapmaz bu adam veterinerliğini nereden almış bir batikon bile önermemiş... söylememiş bile yaralandığını. Çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış kediciğinize çok kötü şeyler olabilirdi şikayet edin bu kasap adamı mutlaka. internete de yazın şikayetinizi klinik adıyla.. başka hayvanlar ve sahipleri mağdur olmasın. Tırnağa mutlaka Batikon sürün yarası geçmediyse, gün içinde sık sık, kumundan gayet de mikrop kapabilir bir de enfeksiyonla uğraşmayın. İyileştiyse de benzer durum olursa aklınızda olsun, hep bulunsun evde. Batikon kuruyana kadar oyalayın kuruyana kadar yalamasın ki birkaç dakika içinde kırar anca mikrobu.. çok üzüldüm kuzucuğa

Siz bildirin derim. Kaç sakinleştirici kullandığı saptanabilir belki, uygun olmayan doz bence etki etmesi için beklemeliydi, muhtemelen zaman ayırmamak için yaptı!

yogurt yedirme sebebin neydi?bagrsak icinmi .. sanki boyle bisey duymustum ama yanls hatrliyorda olablrm ?
bağırsak için evet cnm. bir de tüylerinin sağlığı için.
yoğurt probiyotik gıda sonuçta çok faydalı.ama yemiyordu yaramaz. ben de çay kaşığıyla veriyordum günde 2 yada 3 kez 1 er çay kaşığı. oyy bebişim nasıl kaçardı yoğurdu görünce.

Veteriner hekimler odasını arayın, kanıtlayamazsınız ama bu açıklamayı aynen onlara anlatın, en azından ihtar verirler, o korkuda ona yeter. Size inanırlar çünkü bu açıklamayı bilmeyen bir hayvan sahibi yapamaz

Böyle kasaplar var maalesef
Hayvanın resimlerini çekseydiniz keşke, şikayet daha kolay olurdu
Cam çerçeve indirmekten anlıyor bu modeller, başka türlü anlamazlar
Öyle çok veteriner gördüm ki, gerçekten içlerinde işini severek, hakkıyla yapan iki elin parmaklarını geçmiyor İstanbul'da

yogurt yedirme sebebin neydi?bagrsak icinmi .. sanki boyle bisey duymustum ama yanls hatrliyorda olablrm ?
Evet yoğurt bağırsaklara iyi geliyor, prebiyotik içeriğinden dolayı. Evde yapılan kefirden de verebilirsiniz (hazırların içeriğine güvenemiyorum ben, katkı maddesi içeriyorlar). Kefiri de bir çay kaşığından başlayıp az az artırarak bir kaşığa çıkarabilirsiniz zamanla. Bizimki de alerjik, mama değişiminde hemen taze kan geliyor anüsten Birkaç mama dışında hepsinde yaşadık bu sorunu, hatta hill's'in reçeteli olan sindirim desteği mamalarında bile. royal caninin iki mamasında sıkıntı yaşamıyoruz sadece.

Yoğurt benimkine de iyi geliyor , bir çay kaşığı başlattım, az az artırdım. Onu da günde bir kaşık veriyorum, bazen iki günde bir, mümkünse az yağlı yoğurt verin, sizinkinde de kilo sorunu varmış. Yoğurdu yemezse sulandırabilirsiniz de, ben bazen kendi suyuyla sulandırıyorum. Hele sıcaklarda çok ferahlıyor kuzucuk, ama dolaptan çıkarır çıkarmaz vermeyin, midesi üşütmesin, 5 dakika oda sıcaklığında bekledikten sonra veriyorum ben. Bir de veterinere şu zeytinyağı meselesini sorun derim, bana bir gün bile tuvalete çıkmazsa hemen bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve şırınga ile su desteği verin demişti, benimkinin de kilosu az değil, ona rağmen önerdi. Bir de arada balık yağı veririm bağışıklığı güçlensin diye. Siz de kendinizce araştırın bu önerilerimizi isterseniz, iyi bir veterinere danışın

Bu mesajınızı görmeden ben de yanıtlamışım, tekrar olmuş.. Neyse
Benimki yoğurdu, kefiri seviyor neyse ki Sevmediklerini yedirmek zor oluyor gerçekten

Bu mesajınızı görmeden ben de yanıtlamışım, tekrar olmuş.. Neyse
Benimki yoğurdu, kefiri seviyor neyse ki Sevmediklerini yedirmek zor oluyor gerçekten
yoğurttan nefret ediyor kendi kendine asla yemez ama kaşıkla da ağzına sokunca geri ağzından yere damlatırsa onu mutlaka yalar

cok guzel anlatmssn yogurduda denemekte fayda var.gaz vs yapmaz umarim.kedsnde kabzlk olan bazi kisiler activia meyveli yogurt yedriormus.ama deneyemedm hic.fjrlerin onerilerin icin cok tesrkkur ederm

cok guzel anlatmssn yogurduda denemekte fayda var.gaz vs yapmaz umarim.kedsnde kabzlk olan bazi kisiler activia meyveli yogurt yedriormus.ama deneyemedm hic.fjrlerin onerilerin icin cok tesrkkur ederm

Rica ederim ne demek
Meyveli prebiyotikli yoğurt konusunda tereddüt ettim açıkçası... Hem şeker içeriği iyi değil, hem de bazı meyveler zehirli biliyorsunuz kediler için
Bir de genel bir gaz sorunu var mı? Bizimkinde mesela dokunan mamayı yiyince gaz, mukuslu dışkılama, kanama sıkıntısı olur İyi bir marka denilmesine karşın tüm hils lerde yaşadık bunları mesela. Royal canin kısırlaştırırlmış ve indoorsu çok kolay sindiriyor, hiç sıkıntı yaşamıyoruz, her gün de dışkılıyor. Bilmiyorum sizin bir özel mamanız var mı ama kaç veterinere danıştım, hepsi hils yazdı anlatamadım daha kötü olduğunu, dönüp dönüp denedim kuzucuğa eziyet olmaktan başka işe yaramadı.. ama bu ikisinin genel olarak dokunmadığını deneye yanıla buldum, hem de biri dışarı çıkmayan ev kedileri diğeri de kısır kediler için olduğundan enerjileri normal mamalara göre azaltılmış, tam diyet olmasalar da.
Yoğurt konusunda da dolaptan direk çıkarıp vermezseniz gaz yapmaz diye tahmin ediyorum, alerjik olmasına rağmen benimkinde hiç gaz yapmadı yoğurt. Oda sıcaklığında ve az az başlarsanız inşallah sizinkine de iyi gelir Ama özel olarak prebiyotik vermek gaz ve sıkıntı yapabiliyor gerçekten.

Arkadaşlar kedilerinize haftada bir bir dilim somon balığı, haşlanmış yumurta, tavuk ya da et suyu, kış dönemi hamsi (mısır unu ile hamsiyi lapa yapıyoruz) et suyu ile aromalandırılmış sebze çorbası (yeşil mercimek,kırmızı mercimek,bir kaç dal ıspanak, çok azıcık pirinç, brokoli ile çorba yapıp et suyu ile koku veriyoruz, blenderdan geçirip pürüzsüz hale getiriyoruz), haşlanmış et az miktarda gibi yiyeceklerle besin desteği verin. Sadece kuru mama, yaş mama şeklinde beslenme özellikle ileri yaşlardaki kedilerde sorun oluşturabiliyor. Mamalar veterinerler tarafından çok önerilse de hepsi yapay ürün ve bir sürü kimyasal içeriyor bunlarda bir yana artık et ürünlerinden yapılıyorlar. Hills in hiç bir maması iyi değil , Royal Canin Sensible 33 etkili bir mama, sadece bununla beslenen 15 yaşında bir kızımız var, bebekliğinden beri sensible 33 yiyor, 15 yaşına rağmen diş kaybı bile yok ama yine de çok yaşlı olduğu için doktorumuz besin desteği veriyor, somon balığı özellikle.
Barsak sorunları için activia işine girmeyin bence yüksek şeker içeriyor, normal yoğurt ve ot yiyebilmesi kedi için yeterli. Dışarı çıkabilecek durumunuz yoksa evde kedi çimi ekin, yaşlı hayvanlar için ilave besinlere bir kaşık halis zeytinyağı ekleyin.
Allah kuzularımıza sağlık versin, onların hastalıklarıyla sınamasın bizi

8 gun lavman yapildu dun eve geldi. yne yapamiyor kakasni ikiniyor zorluyor ama tik yok. anlamadm bu isi artik.. bagrsaklari bos burda bekletip bakacahmza rvinde dursun bikac gun izleyin yapamazsa tekrar getirin dedi vetrriner.15 gun icerisinde 900 tl masraf oldu iyi olsunda feda olsun ama biyerdede maddi gucte tukeniyor. ayrca arada hapsrior hala ve sumugu kanli cikior burnundan arastrmama gore gecrsgi enfksyona bagli olrak tahrisin ixlerymis o kanama. bugn veterineride arayip sorucaz
.. ozetle ne yapacagmi bilemez durumdayim artik insallah bir kacgun icrrsnde kendi yapar tualrtni...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…