kedim hasta:(

aa allah korusun kotu bir anlama gelmiordur bu duam heralde allah vana saglik versin bende ona bakayim omrum yettigince ozaman

Purinanin diyet mamasi var,hills 'in long activity kuru mamasi da bagirsaklari duzene sokan mamalar.Biz bunlari kullandik bagirsak sorunu basladiktan sonra.
Bu magnezi zaten insanlar icin kullanilan bir ilac.Dedem kullaniyordu.Kedimiz hastalanip 15 gun tuvalete cikmayinca poposunda kocaman ur gibi kaka taşlaşmiş olunca caresizlik insani neler dusunmeye itiyor.Operasyonla o taslasmis diskiyi aldi vet.Gerisi bize kaldi bu ilaca basladik..

aa allah korusun kotu bir anlama gelmiordur bu duam heralde allah vana saglik versin bende ona bakayim omrum yettigince ozaman

Neden kötü olsun ki ben inanmıyorum sonuçta evlat gibi onlarda ama eskiler daha farklı düşünebiliyor böyle konularda.

Hayvan sevgisi nedir cok iyi bilirim benimde evde muhabbet kusum var cocugumdan farksiz bir iki defa hasta oldu sabahlara kadar uyuyamadim. Allah sifa versin

Benim de kedilerimden biri akut böbrek hastası proteini düşük tutmak zorundayız sürekli. Ben de Hill's sterilized mama alıyorum. Hem düşük proteinli hem de üçü de kısır olduğu için içim rahat ediyor. Veterinerimiz indoor cat mama da verebilirsin dedi bu bitince onu da deneyeceğim.

Ilac bu.Toz seklinde ve sulandirarak veriyorduk.Yan etkisini hic gormedik ki son 2 sene sabah aksam veriyorduk.Karin agrisi ve fazla verince ishalcoluyor sadece...Ama tuvaletin icinde kaka gormek kadar mutlu edici birsey yoktu bizim icin.Dualar ederdik...Hey gidi gunler..

Mama cok onemli...Kesinlikle fiyat demeden daha yavruyken kaliteli ve bilindik mama kullanilmali.Cok gecmis olsun minişe.Uzun yillar beraber gecirirsiniz insallah.

hee yabancı cisim yemiş... belgeselde : bir köpek küçük bir mısır kocanını yutmuş ve 4-5 gun içinde cıkartabilmişti. ama egzersiz yaptırnışlardı. eger cıkartamassa ameliyat denmişti belgeselde gerek kalmadı.
yedikule hayvan barınagında da bir köpek battaniyesini yemişti. ip bagırsaklarına dolandıgı için kaka yapamıyordu mev,cbur ameliyat edildi. bu işlemden korkma. bazen mecbur bu yapılması gerekiyor.

ya ozlememin verdigi bi tedgrnlk belkide bu ne ameliyatlar geciriyorlar hayvanciklar sapsaglam yasiyotlar sonrasinda..hrm belki amelyatada gerek kalmcak 2 gun daha lavman denenicek..ayrica dedigin gibi egzersizin onemi cok ama ben kedime yaptramiorm useniyor ellermle bacaklarna spor falan yaptriorm ama etki etmiyor.benmknin derdi ne calsamda yesem gizlice.buzdolabni aciyor 1 kangal sucuk kaciriyor firini aciyor butun tavuku calip kacio yaptgi tek egzersiz hirsizliktan ibaret

Mama cok onemli...Kesinlikle fiyat demeden daha yavruyken kaliteli ve bilindik mama kullanilmali.Cok gecmis olsun minişe.Uzun yillar beraber gecirirsiniz insallah.

sanrm bobrek aoru u bizdede var arada kanlida oluyordu cisi idrar kesesi patlamak uzrryekn idrarni bosalttilar...bikerede onu yasamstik. aynen ole mamalar cok onemli bilincisizdik aslinda hastalklari tanidikca ogrendik mamanin onemni.. butceyi cok zorluyor hills. ama kalitesiz mamadan vok yiip doyacagna saglikli mama yiip az doysun mantgyla hareket etmeye basladk hem butceyi hemde kilo almasni engellemis oluyoruz. zaten gunluk yemesi gereken miktar 60 gr toplamda.. doysada doymasada fazlasi zarar.

ya inan kaka kabina egilip yapivakmi diye bekliordum insan kakaya sevnrmi bir gr yapsa dunyalar benim oluyodu.keske birkac kez ishal oldugunu gorseydim .ama 5 gun hic yapamadigi oldu.. .bazen kakasini peceteyle aliyordum sıķmaya gucum yetmiyor parcalanmiyor bildigin tâş... ve kabizligi agir oldugu zamanlar kuna yapmiyor yereleerden halilari kaldrip yikanabilir kilimler seriyoruz cnku yattgi yerde ıkınarak yapmaya calisiyor aci icinde.sabah uyandgmzda odada kilim geziyoduk insallah yapmstr diye.. baskasi olsa ortaliga kaka yapio diye atar sokaga biz mutlu oluyoruz.. ister gelsin kucagima yapsin yeterki yapip rahatlasin

Benim rahmetli kedimde pankreas yetmeziği vardı üstüne böbrekler de sorunluydu ve kaka yapamazdı.
Ankara'da Cat hospital'dan bir ilaç aldım. İlaç Amerika'dan geliyor. Ne yazık ki Türkiye'de zor bulunuyor, soğukta gelmesi gerek içinde canlı organizmalar var. Haliyle uygun şart sağlanamadığından bulması zor.
Ama bir cat hospital'a götür yada telefonla sor. Eğer benzer bir hastalıksa ilaçtan sana temin edebilirler.
Çok geçmiş olsun

ultarson tahlil rontgen gepsi cekildi sadece bagrsaklar dolu ve bobreklerde kristallenme gorunuyor. pankreasta sorun olsa cikardi sanrm

ultarson tahlil rontgen gepsi cekildi sadece bagrsaklar dolu ve bobreklerde kristallenme gorunuyor. pankreasta sorun olsa cikardi sanrm

Yok yok bu ilaç böbrek yetmezliği hastalarına da veriliyor.
Azodyl.
Eğer Amerika'da yaşayan yada gezmeye gidecek birini tanıyorsan rica et. Biraz pahalı ama kedimin ömrünü üç yıl uzattı.
Cat hospitalla bir görüş ellerinde ilaç varsa acil durumdaki kedilere iki üç adet satıyorlar

ilacin ismni yazdm cok tesekkur ederim ne paralar verdik bugune kadar birkere daha veririz yeterki ise yarasin

Aynen.Zaten kakasini yapamadimi kendini rahat hissettigi ve kokusunu biraktigi evin bazi yerleri vardi.Ilk oraya yapardi...Bir parcacik gorucez diye bi umut kuma giris sesini dinlerdik acaba yapiyor mu diye...Bagirirdi bir de aci aci yapamayinca bazen..Kusardi da.5 gun cok gercekten.bir de haraketsizse.Bence lavmandan ziyade arada bu dedigimi verin kakasinin kati oldugunu hissettiginizde.Yumusatiyor bagirsaklari.Benim oglumun bagirsak haraketi hic yoktu,tamamen durmustu.Iste bunlar hep aklima geldikce yeniden bi kedi sahiplenmek cok uzak bir fikir geliyor.Oylesine uzulup agladim ki son zamanlarinda..

ilacin ismni yazdm cok tesekkur ederim ne paralar verdik bugune kadar birkere daha veririz yeterki ise yarasin

İnşallah yarar.
Çok yıpratıcı süreçler.
Umarım iyileşir.
Ben bir forumda fazla almış ve satmak isteyen bir arkadaştan üç kutu almıştım. Her gün bir tane içiyordu ve her gün olmasa da en azından iki günde bir çıkıyordu.
Biraz rahatlatıyor kediyi ama bulması zor. Dilerim bulursun. İnternete adını yazınca olumlu yorumları göreceksin
Dilerim iyileşir

cok cok tesekkur ederim iyi haberlerni veririm insallah hepinize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…