Kekler - Pastalar Kedi dilli mascarponelu tiramisu(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
Bu arada Türkiye'deyken Labne peynir kullandığıma da çok pişmanım şimdi.
Mascarpone ile Labnenin hiç alakası yokmuş.
Mascarpone krema gibi bir tada sahip.
Labne ile yapılan tüm Tiramisular yalancı Tiramisu olmaya layıkmış meğer.
Eğer imkanınız varsa mutlaka Mascarpone kullanın derim ben.

MALZEMELER:
1 paket kedi dili bisküvi(400 gr.lık)(ben 16 adet yani yaklaşık ama kaba gore deisiyor ben 1,5 paket kullandim)
1.5 su bardağı sıcak su
4 yemek kaşığı badem aromasi (ALKOL KULLANANLAR HERHANGI BIR LIKORU KATABILIR)
1 yemek kasığı Neskafe
1 yemek kaşığı Espresso
1.5 yemek kaşığı toz şeker
Üzerine serpmek için kakao

Kreması için:
500 ml süt
2 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı un
1 yumurta sarısı
1 paket şekerli vanilin
500 gr. Mascarpone(fotoğraftaki gibi 2 adet)

Vanilin ve mascarpone hariç tüm malzemelerle bir muhallebi yapın.
Muhallebiyi ocaktan almadan hemen önce vanilin'i ekleyip karıştırın ve ocaktan alın.
Mikserle çırparak ılıştırdığınız muhallebiye mascarpone peyniri de ekleyip 6-7 dakika iyice çırpın.Krema hazır olunca kahveleri ve şekeri sıcak suda karıştırarak çözün ve bir çay süzgecinden geçirip bir kaba aktarın.(ben küçük dikörtgen borcam'a aktardım.)
Espresso Türk kahvesi gibi telveli olduğu için süzme işlemini muhakkak yapıyoruz.
Borcam'ın içine acibadem aromasi(tercihe gore likor) ekleyip karıştırın.
Kedi dili bisküvileri teker teker arkalı önlü bu şerbete batırıp batırıp servis kasenize dizin.Bir sıra bitince üzerine kremanın yarısını döküp yayın.
Ardından bir sıra daha kedidili dizin ve tekrar kremanın kalanını yayın.
Tiramisuyu buzdolabında tercihen 4 saat ila 1 gün arası bekletip üzerine kakao serpip servis yapın.
Afiyet olsun!

bu mascarpone italyanlarin ozel yogurdumu desem peynirimi yani kremasi acikcasi harika bir tadi var ve tiramisuya cok yakisiyor.

kedi dilleri

bu orta kati altindada bir kat var ve bu son kati bunun uzerinede krema dokup kapatiyoruz pastayi

iste tiramisum

bundan sonrasi malum herkese afiyet olsuncokacimcoooka.s.

ay prensesim ya harikasin valla bekledigimden daha guzel olmus
bende kedi dilli biskuvili bi tarif ariyodum bak valla bu cok iyi oldu
ayrica mascarpone peyniri aldim is yerinde duruyo tabi biz azcik yedik ona bunu yaparsam yeni alirim
ve sormak istediigm badem aromasi nasil oluyoki yaw bak ben bunu bilmiyorum
resim varsa koysana nail biseymis bende bakayim

Cok guzel oluyor bu tarıfle tramısu..Cuma gunu mısafırlerımız gelecekcokacimcoook tramısu dusunuyorum 3 cesıt tatlım var zaten bır de boyle bırsey olursa harıka olur...Sauyerlere bayılırım zaten yanı kedı dılı bıskuvıye...Ellerıne saglık tekrar canım...
Sempy cım bu aromalar kucuk sıselerde satılıyor burda da foster clarks..
Her turlusu var gul aromalı badem aromalı vanılya coconut cıkolaata ben cok sık kullanıyorum lımon da var...Sanırım prenses de ondan kullanmıs sıvı seklınde degıl mı canım?
Ben de foto eklerım ınsallah...Yanlız bardakta yapıyorum bazen tarıf de bıraz daha farklı oluyor o zaman...Insallah paylasırım..Bu arada koy pıttasını da yaptım muthıs bız lezzettı ama o aralar pc de problem oldugu ıcın foto da cekmedım acıkcası ama emınım tekrar ıstıyecek esım o zaman fotograf ceker eklerım canım tekrar sagolkaydirigubbakcemile5

begenmene sevindim hayatim ya badem aromasi marketlerde unlu mamuller bolumunde bulunuyor yurt disinda kucuk minnacik siselerde satiliyor su gibi ayni almond aromas yaziyor uzerinde bitti be gulum resmini koysam kabida yok copu boyladi ama ben bu hafta sonu alir koyarim resmini ok bence denemelisin he mascarpone bulamayanlar labneyle yapabilirler.

,aaa tamam burda pasta bolumunde kucuk sisede vanilyali falan oluyo aroma falan ama nerde nasil kullanilcagini ilmiyodum ,bademlisi varmi yarin bi bakim , kesin vardir, am vanilyalisi falan oldugundan eminim
zaten peynirde var oda kolay
merci canim

caım bu kedi dillerini marketlerde bulammız olanaklımıdır acaba...bana daha çok yurtdışı işi gibi geldi...norveçte bende çok gördümde ondan dedim..türkiyede var mı acaba....

evet canim o dedigin aromalrdan kullandim burda adi farkli sadece pasta gercekten guzel misafirine rahatlikla yapabilirsin koy pittami yaptigina sevindim gercekten zaten bir tadancokacimcoook her zaman istiyor yapmami misafirlerim var haftaya lutfen ondan yaparmisin diyorlar bana bende ok diyorum kaydirigubbakcemile3hihoyyyt

caım bu kedi dillerini marketlerde bulammız olanaklımıdır acaba...bana daha çok yurtdışı işi gibi geldi...norveçte bende çok gördümde ondan dedim..türkiyede var mı acaba....

canim buyuk marketlerde bulabilirsin migros gibi mesela eger yoksa pasteneden satin alabilirsin yada hic bulamassan al bir pastataban hazir pandispanya sadesinden yada kakaolusundan onunlada cok guzel oluyor emin ol kolay gele
hihoyyyt

İşte arkadaşlar kullanılan aromalar bunlar...Sevgılı yagmur prensesi bademi kullanmış eminim çok da güzel oolmuştur...Badem sevmem çok ama aromasından bir iki damla eklerim hoş olur...Sevgiler

evet bademi bende sevmem ama tiramisuya yakisiyor hafif badem aromasi kullandiklarim boyle ayni tesekkur ederim resimini ekledigin icin

ay epeydir yapmadim hatirlamis oldum sayende :))))))
ellerine emegine saglik canim
ben bazen yerim varsa tiramisuyu buzluga koyuyorum öylede cok neffis oluyoi tabiiii bence........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…