Kaynvalidem ve Dileri - Anlayszl - Akl verin ltfen.

bence bu konuya karışma.bırak ana oğul doğrusu neyse yapsınlar.
bir de reklamlarda gördüm.bu bahsettiğin takma dişlerin altına ekmek kırığı falan kaçmıyor artık.bir yapıştırıcı var rahat rahat kullanabiliyor.dişçiler işin para kısmında.iyi vicdanlı bir dişçi bulursanız sizi doğru şekilde bilgilendirip yönlendirir.
eşimin bir dişi vidalı, ama doktor çok uzun süre dayanmaz demişti.

klava:canım bence eşin annesine:
_
-anne eğer o dişleri yaptırırsam senelerce öderim ve kardeşime para gönderemem,biliyorsun evde bir sürü bekar var onlar evlenirken düğüne katkıda bulunamam
Allah gecinden versin ama senin ve babamın bir ayağı çukurda hastalanırsanız doktora biile götürsem ilaçlarınızı alamam
sen de kardeşlerime; düğüne gelen misafirlere, doktora ve eczacıya dişlerini gösterirsin :lepi: benim oğlum çok hayırlı bir evlat o kadar derdimiz varken dişlerime masraf etti paramız yok
dersin..klava:
anlayana ama:umursamaz:

biraz hemen hemen aynı sorunlar bizdede var canım yok değil benim eşimde ailesine özellikle yeni evli olduğumuzda çok para veriyordu biz sıkışıyorduk hatta bi kere kaynanam rahatsızlandı duygu sömürüsü gibi olmasın bileziğimi bozdurdum öyle memlekete gittikte tedavi oldu sağolsun kaynanama diğer öz evladları hiç bakmadı köye yanımıza bile gelmediler ben buraya gelince sağol allah razı olsun gelinden bile demediler kaynanam hala onları atmaz sahip çıkar bana bi gün demesinmi? onlarda benim evladlarım senin baktığın kadar onlarda bakar diye o gün bugün hiç takmıyorum önemsemiyorum kaynanamı oysaki o zamana kadar annem derdim eşim bi kere üzülse ben onkez üzülürdüm ama sonuçta ne kadarda kızsak atmazlar evladlerını..ama öyle senin dediğin gibi lüks için diş için o kadar parayı asla vermezdim istemezdide doğru bulmuyorum 60 yaşında kadın ne gerek var.. tamam implant süper ama bir ömürlük üstelik implantı daha sonra bakımıda çok önem istiyor 5 milyar bile çok üstelik bu yaştan sonra bu kadar sizin sayenizde millete hava atması çok yanlış..eşin kendini gerçekten bakma yükümlüsü sanp ezdirmiş yedirmiş ama sizde bir ailesiniz ve bebeğiniz kendi geleceğinizzide düşünmesi lazım tamam anne atılmaz ama bu kadar kardeşlerin borcunu harcını ödeyipte sonra bide lüks dişimi yaptır bunlar çok yanlış..bi kere anne kızmasın ama çok düşüncesiz insan evladının borcunu durumunu düşünmezmi? Allah korusun eşinin başına bi hal gelse acaba diğerleri sizi bu şekilde bakarmıydı? merak ediyor soruyorum bu kadar çıkarcılık olmaz eğer u dur demesini bilmezse ailesine hayır demesini bilmezse daha çok şeyler isterler....diğer kardeşler pek hala okuyup çalışabilir ...para olunca yaptırsın dişini yada şimdilik damakla idare etsin bu kadar anlayışsızlık olmazki bir annede hadi seni torununu düşünmüyor oğlunudamı takmıyor eşine burdan tek ve son sözüm anneisyle konuşsun paranız olunca borcumuz bitince implant yaptırıcaz desin şimdilik iyi bir yerde damak yaptırsın önereceğim bir yer eğer ist daysanız anadolu yakasında kartalda diş sağlığı merkezi var orası sırf dişe bakıyor internetten randevu alın ssk ait bide oraya götürün hem belki daha uygununu bulabilirsiniz orda.. annemde dişini orda yaptırdı protez olarak.bu kadar ailesine heba etmesin kendini herkesin bir hayali bir yaşantısı bir amacı var ailem ailem bir yere kadar..artık eşininde bir ailesi var birazda sizi düşünsün nedir canım bu aalmaz:.​

Son düzenleme:
sanki eşiniz alıştırmış ailesinin bu pervasız hareketlerine
ve yine durdurmayı da eşinizin yapması lazım
elbette ki ben madden rahatlık içerisindeysem müşkül olana yardım ederim,
fakat bu müşkiliyet lükse dayanıyorsa, afedersiniz ama şımarıklığa araç olmam
herkes kendini kontrol etmeyi bilmeli.. bilmiyorsa bilmesi sağlanmalı..

Her firsatta bunu dile getiriyorum..
Benim Esim Türk degil ve öyle bir anneye sahipki tarifi yok,Baktiginizda wowwwww nekadar güzel ve kültürlü dersiniz öyledirde ama 3 erkek annesi oldugu icin evde ondan baska kadina tahammülü yoktur...

Baslarda benimde gözüme batmazdi bizden aldiklari ama sonra ipin ucu kacinca göze batmaya basladi ve birde arada tartisma olunca kalkipta ne aldikki demesi yokmu.nefret ettim iyice....Kayin pederim okadar iyi bir adamdirki anlatamam,adamin haberi olsa kiyameti koparir ama ne gerek var dedim esime bosver..

Bazen biz ne alirsak onlarada hediye maksatli aliyoruz ama kahretsin neden aldikki demeye varana kadar cildirtiyor bizi....

Sanada tavsiyem egerki kurulu bir düzeninizin olusmasini istiyor isen,esine oturup,önce kendi evinin düzenini kurmasi gerektigini.elinde olur ise ailesine herzaman yardimci olabilecegini söylemelisin..

Tamam ac kalsalar,müskül duruma düsseler ve sen burda mirin kirin yapsan sana kizariz,sonucta sen evinde tokken adamin anasi orda ac tabiki yapacak deriz..Ama kalkipta 60 yasina gelmis 11 milyarlik disi bu yastan sonra taksa ne olur takmasa ne olur..

Blun bir makul disci yaptirin köprü kaplama vs gibi dis türünden,kadin cagiz memleketlilerinede rezil olmaz bu sekilde..

Babasinada ayrica cok kizdim,o kelimeyi sarfedene kadar oglum essek kadar oldun,agbinden para alana kadar git düzenli bir is bul diyecegine,oglum sen otur agbin sabahin bir köründe ise gitsin emek harcasin,sen git o emek harcanan parayi yorulmadan,SIKILMADAN ye olsun bitsin..Töbe ya..

eşiniz evlatlık görevlerini elinden geldikçe yapıyor ama fazla abartmasın. annenin anlayışlı olması lazım aslında. şimdiye kadar kıymeti bilinmemişse eşinizin, bu parayı verince de kıymetlenmez, emin olun. annesinin gönlünü hoş tutmak için vermesin bence. zorluğunu siz çekeceksiniz.

takma dişe gelince; iyi bir dişçi tarafından yapılması çok önemli. babam 3. kez dişlerini değiştirdi ve son yaptırdığı dişlerinden sadece memnun kaldı.
kayınvalideniz dişleri ile etrafa gösteriş yapacak değildir bu yaştan sonra. eşiniz konuşarak ikna etmeyi denesin yine, o paranın sizi zorlayacağından bahsetsin.

sizin herşeyiniz eksiksiz olsa, borcunuz olmasa, o parayı verebilir ama bu durumda vermesi gerçekten haksızlık olur.
erkek kardeşin size güvenerek parasını sorumsuzca harcamasına bir an önce engel olmaya çalışın bence. amcam 40 yaşına kadar babama sırtını dayayarak yaşadı. bunun getirdiği sorunları hayatımızın her döneminde yaşadık, yaşıyoruz.

ben genel olarak her zaman..anne_baba,kayınvalde_kayınpeder gibi büyüklerin kalplerinin kırılmaması,gönüllerinin hoş edilmesi,elden gelen imkanlar doğrultusunda onları rahat ettirmek,sevgi ve saygı,hürmette kusur etmemek gerektiğini ve hatta bize ters düşen,bizi üzen davranışlarıda olsa,hatalarıda olsa (bilerek bilmeyerek)bunları mümkün çercevede tolere edip,sabırlı olmamız gerektiği kanaatini taşırım ve çevremde gençlerede bu tür sıkıntıları olan eşe dostada bu yönde telkin veririm...yani eğer bir taraf olma söz konusu ise ben büyüklerin tarafındayım her daim.....

ama!! sizin durumunuzda iş değişir...şöyleki anlattıklarınızdan anlıyorumki...sizin işiniz,çabalamanız bu 11 milyarla bitecek gibi değil..emin olun bununla bitecek olsa derdimki "güzel kardeşim bugüne kadar elinden gelen fedakarlığı yapmışınız..buda biraz fazla olacak ama hadi 2 sene daha sıkın dişinizi hayır duasını alın" ki bunu derken hayatınızdan 2 sene daha haybiye yere gidiyor,diğer yandan bugünkü ekonomik koşullar ve sizin aile ekonominiz göre bakarsak 11 milyar bir servet(siz derken yanlış anlamayın biz yani benim aile ekonomim içinde 11 milyar çok büyük bir para..evimiz olduğu halde...eşyalarımız yeni değil ama çok şükür eksiğimiz yok,borcumuz var ama ufak tefek çok şükür altından kalkılmayacak şekilde değil, demek istediğim sizin gibi ev ve düzen kurma çabamızda yok,ama yinede büyük para! bizlerde bir şeyler rutine oturmuş durumda oysa sizler daha başındasınız size daha çok para lazım)...ne ise uzatmayayım olayın bütününe bakmak gerekli,dediğim gibi sizin işiniz bununla bitecek gibi değil ((kayınbaba malum..olaya bakışı küçük oğluna verdiği nasihattan belli...ee bu kızlar yani görümcelerini kim evlendirecek? erkek kardeşlerini kim evlendirecek? ki zaten bu durumda evlenmesinler işsiz,güçsüz birde onların eşleri çoluğu çocuğu...aman aman dursunlar...görümcelerinin okumamış olması çalışmamalarına bir sebeb teşkil edebilirmi? kesinlikle hayır...bu ülkede tahsili olanlarmı çalışıyor hep...kaldıki onların çoğuda işsiz ama bunun sebebi birazda haklı olarak tahsil yaptıkları alanlarda ve onun uzantısında iş sahibi olmak istemelerinede bağlı..gerçi artık çoğu onada bakmıyor...ne üni. mezunlarını gördük kömür ocağı işcisi olmak için kütükler taşıyıp,ipe sapa gelmez saçma sapan güç ispatlama sınavlarından geçen...onlar bile işsiz gezerken,kendini yetiştirmiş ispatlamış ilköğretim mezunu bir sürüde çalışan var...yani çalışamamalarına bahane bu olamaz...kuzum sizin eşiniz ne iş yaparki tüm aile vur abalının sırtına deyip eşinize dayanmışlar...ne düzey memur olursa olsun buna canmı dayanır...bir kişi çalışacak 5 kişi ailesi,birde siz ve bebeğiniz !! yani burda bariz bir dengesizlik söz konusu değil mi? bunun için ne ekonomist,ne işletmeci,nede istatikçi olmaya gerek yok...bakkal mehmet ağa hesabını bilen sıradan bir insan bile derki"duuurr kardeşim bu iş böyle gitmez"

kayınvaldenizi karşınıza lın saygı çercevesinde "anneciğim gönlümüz hep güzel olanı ister ama olup olmayacağını,imkanlar belirler...şimdi siz ağzında diş problemleri olan bir insansınız...ama bu arada bekar evlenecek iki kızınız var,hakesa işi gücü olmayan boş aylak gezen,ama zamanı gelince evlenip yuva kurmak isteyecek bekar bir oğlunuz,diğer yandan okuyan bir bekar oğlunuz daha olan bir annesiniz...elinizde şuan eli ekmek tutan tek çocuğunuz benim eşim,ama oda evli karısı ve çocuğu var ve hala kendi düzeni bile yok...tüm bunlar nasıl olacak? bir tek benim eşimin çabası ile olabilirmi? taktir edersiniz mümkün değil...eşim ömrünü kardeşlerine ve size hibe etse mümkün değil...ki niye etsin onun hayat hakkı yokmu?? siz bir anne olarak yok derseniz,ben bir el kızı olarak bunu nereye kadar taşırım bilemem....gelelim diş konusuna bunca şey ardınızda dururken ve bunların hepside maddiyata dayanırken nasıl 11 milyara diş yaptırmayı düşünebiliyorsunuz...siz annesiniz evlatlarım bu durumda ve yapılacak bunca iş varken benim ağzımda diş olsa ne olur,olmasa ne olur diye düşünmeniz gerekmez mi? ki siz öyle desenizde bizim gönlümüz buna el vermez...ama bu implant olmazda protez olur...ama şu gerçeği görmelisinizki bizim şartlarımız size 11 milyar verip diş yaptırmaya el vermiyor...keşke imkanlar olsada konusu bile olmaz diyebilsek ama yok işte...keşke siz bunu düşünüpte benide bu konuşmayı yapmak zorunda bırakmasaydınız.ille yaptıracağım derseniz bizim size iyi bir protez kadar katkımız olur,üstünüde siz bulup yaptıracaksınız eşinizden mi istersiniz,diğer oğullarınız ve kızlarınızmı çalışır bilemem ama gerçek durum bu" ....evet bu şekilde veya bu çercevede bir konuşma yapma zamanınız gelmiş ve geçmekte...birinin frene basması lazım...böyle gitmez..birinizin olayların gidişini ve gelişimini değiştirmek için yeniden bir yapılanma olayına girmesi lazım....yoksa ya eşiniz genç yaşta sinir hastası veya kalp hastası bezgin bıkkın bir adam olur,ya evliliğiniz çatırdar,yada siz sinir hastası bıkkın ve yılgın bir kadın olusunuz...büyük ihtimal hepsi birdende olabilir....yani bu iş 11 milyarla bitmez canım...bitse öp başın üstüne koy,borç harç kredi mredi..yap kurtul derim ama ıhh bitmez...annemde yaptırdı dişlerini onada üst damak için implant önerdi dr...2 sene önce oldu galiba 4;5 milyar çıktı hesap...annem iki emekli maaşı olan,kendine ait dört dörtlük lüks dairesinin yanı sıra 4 dairesi daha olan(her ne kadar onlar sizin, benim değil desede o hayatta olduğu müddet asla bizim diyemeceğimiz,onun tasarrufu ile olan daireler)birikimi olan,bütün çocukları evli,kendi evleri ve gelirleri olan,bakmakla yükümlü olduğu kimse olmadığı halde düşündü taşındı ve dediki "geldim 60 yaşıma bu yaştan sonra bu kadar parayı ağzıma tıkmanın hemde başka alternatiflerim varken akıl götüren yanı yok,ısrar etmeyin içime sinmiyor...torunlarım büyüyor okulları var,üni.leri var,evlenecekler...birikimim olsun yarın onlara el atarım ömrüm olursa olmazsada siz onlar için değerlendirirsiniz...yarın bir hastalığım olsa birşey olsa kenarda param olursa kafam dinç olur kara kara düşünmem "dedi...o kadar ısrarımıza rağmen yaptırmadı..."şimdilik sorun çıkarmıyor,çıkardıkları zaman iyi bir dr'a,iyi bir protez yaptırırım olur "dedi.alt damaktaki sabit protezlerini yeniledi,üst damak şimdilik sorunsuz duruyor.....ve ayrıca o günkü dönem araştırdık implant çokta zahmetli bir işlem ...bir kere aylar sürüyor,yaraların kapanması için zaman gerekiyor ve tüm bunlara rağmen her bünyede kabul etmiyor,tutmayabiliyormuş ve daha bir sürü şey...yani harcanan paralar buhar olup uçabiliyorda...onca parayı kedinin sırtına yükleyebilirsinizde yanibunlarıda anlatın kayınvaldenize ...Allah yardımcınız olsun...esenkalın

ben o kaynanaın saglam kalan dişlerinide dokerim nasıl insanlar bunlar ya sinir oldum

demissiniz ki gorumcelerim" ev kizi" ne yani ev kizi diye calisamazlarmi.
ne bilim en azindan tezgahtarlik yaparlar.
insan istedikten sonra hersey yapabilir.
kayniniz bos bos gezsin esiniz harclik vermeye devam etsin.
calissinlar analarinin disini yaptirsinlar.

ha bu arada bende yaptırdım dişlerimi üst damak komple( 26 yaşında) yarım hareketli,yani arka dişlere kancalarla bağlı üst damağımın iki yanı boyunca...yıllarca iki sene öncesine kadar öyle kullandım:)))tam 12 _13 sene...gençlik yıllarımda,görünüm kaygısı yaşanacak yıllar yani....:)) eşim bir kere bile protezimi çıkmış görmedi:))damaklarımı dinlendirmem için gece çıkarmam gerekiyordu ve tabii su içinde bekletmem...ben bu işi hep gündüzleri o evde değilken yapardım,yemeklerden sonra yatarken diş temizliğimi yaparken banyo kapısını kapatırdım ne çocuklarımın ne eşimin görmesini istemezdim...itici görünür diye:))öyleki eşim ve çocuklarım unutmuşlardı bile ağzımda hareketli protez olduğunu:)iki sene önce ön dişim kırıldı,birkaç dr'a gittik porselen ve yine yarım hareketli protez için..o günkü şartlarda iyi bir rakam çıkardılar ve çok canım sıkıldı,ekonomimizi bayağı sarsacaktı eşim; üzülme yapılacak başka yolu yok felan derken diş hastanesinde çalışan bir hemşire arkadaşımız "niye bizim orayı düşünmüyorsunuz" dedi..."ne bileyim nasıl olur devlette cesaret edemiyoruz,hiç düşünmedik bile" dedim sen gel,sana birde dr ismi vereyim,dr'unu seçme hakkında var dedi...eşim önce karşı çıktı,hık mık etti..bir gidelim bakalım ne diyorlar dedim...gittik ...bana bir cesaret geldi orda karar kıldım...bayan bir dr du hatta eşimin tereddütünü anladı ve merak etmeyin öyle güzel bir diş yapacağızki eşinize mahçup olacaksınız...bizlerde hekimiz dedi...üstelik 20 günde,porselen ve tam 22 tane diş(üst damak komple,alt damak her iki yan) ve üstelik hareketli değil sabit ve gayet estetik görünümü güzel damak ve ağız yapıma uygun...üstteki kaplama altındaki dişlerim bayağı bir yıpranmıştı onları mümkün olduğunca temizleyip onardı eğer onlar sağlam olsa 10_12 yıl garanti derdim ama çok yıpranmışlar 5_6 yıl garanti,daha ileride olabilir tabii,bakımını iyi yap dedi...ve tüm bunlara ödediğim para sıkı durun 325 lira idi:))500 lira önden yatırdık,175 lirasını geri iade aldık...ve gayet memnunum 2 yıldır...hareketli protez sıkıntım bitti...bunları diş yaptırmayı düşünen arkadaşlar içinde yazdım...gidip devlet imkanlarından yararlansınlar...dışarda benden istenen paranın yanında bu para çerez parası gibi kaldı vallahi:)))ha bunların ömrüde dolunca gidip damak yaptıracağım zaten şimdi ilacıda var,gün içinde yapıştırlıyor...yaşım 41 damağa kadar nerde ise 50 olurum ömrüm olursa...artık eşim görürse o halimi diye korkmam yani...tabii yine ortalıkta diş bırakmam,dişsiz karşısına çıkmam...ama çok büyük kaygıda yaşamam..teyzemin ellerinden öperimde biz en genç yaşlarımızda yaşadık o protez işlerini ...canımız yokmuydu...gittim devlete yaptırdım 38 yaşında ekonomi hesabı yaptım,üstelik eşim ne olacaksa en iyisi olacak derken...çünkü onun için görünüm ve estetikte en az sağlığım kadar önemli idi...şansımda yaver gitti..hem ucuz hem güzel oldu...ama olmayabilirdide...göze aldım...teyzeme saygılar....buyrunnnnnnnnn

Erkeğin duruma el atması lazım sen napsan kar etmezki.
Erkek evlendikten sonra hatta ve hatta nişanlandıktan sonra kendi için birikim yapmalıdır.
hele ki ailesi evlenmesine yardım dahi etmiyorsa erkeğin ailesine yardım etmesi bu durumda saçma.
çünkü yeni hayat kuran ailesi değil kendisi.
evet kayınvaliden düşüncesizlik etmiş.
eşin nşallah onlara uymaz da kendin çocuğunu ve snei düşünür.
tek evlat değil kocan.
diğeri aylak aylak geziyorsa da bu da szin suçunuz değil.
arkayı tutan biri oldukça ve de bu hep sizseniz yolunacak kaz görürler tbiri caizse.
benim de bir ailem var demeyi biraz dk durmayı gmze almalı eşiniz
çünkü artık öncelik sizsiniz

Son düzenleme:
Canim benim ya sen fedakarlik yap onlar yesin!Ben olsam evime esyalarimi alirim..ihtiyaclarimi gideririm..Bi bakima bu soyledigim sacma olabilir..esin esya borclariylada sIKINTIYA girecek tabi sende
Ama annesinin keyfi yaptirdigi disleri icin SIKITIYA gireceginize evinizin esyasi icin girin...

valla okuyunca sinirlerim gerildi resmen. sırtına dayacak bir adam bulmuşlar. yok babası oğlum sen parasız kalınca abinden iste ve utanma sakın. yok kayınvalden takma diş kötü diye milyarlarca para harcatsın. eşin buna dur demezse bu devam eder gider. yıllar geçer ve sen hiç birşeyin sahibi olmadan yaşarsın. onlardan sana öncelik gelmez 2. planda kalırsın. eşin buna dur demeli. hastalık olsa o zaman tamam derdim. ama benim anneanemde takma diş kullanırdı. hemde 16 yıl önce öldü. eski teknoloji diye düşün hiç sorun yaşamadı. şu an teyzemde var. hiçbir sorun yaşamıyor. çok rahat anlaşılmıyor bile. bence henem eksiklerini eşyalarını al. bebişin var artık. eşya borcuna gir. eşinde annesine desin ben eşya aldım. bekar oğlu var madem o çalışsın yaptırsın annesinin dişini.
hazır yiyici bunlar. ama eşin çok hatalı canım. veririsen almam demezler. eşinle konuş. yada sen söyle kötü gelin ol ne çıkar. susarsan ezerler. sizin kendi hayatınız var. 4-5 milyar para diyorsun ve devamıda gelecek. sakın çekinme arkadaşım. çatır çatır konuş.

ay çok sinir oldum kadına bak be 60 yasından sonra yüz modelliğimi yapacak
hem bir sürü borç hem hiç esyan yok ve bibeğin var
bu durumda kalk implant diş yaptır
millelt para gitmesin diye dolgusunu bile devlet hastanesinde yaptırıyo
büyük konuşmayım ama basıma gelse kaln dişleri ben sökerdim
öyle gezerdi
ne düşüncesiz kadın be

belki dişlerin borcu bitmeden k.validen cennete gider...60 yaşına gelmiş 5-10 senede takma dişle idare ediversin ne var yani çocuklarını bu kadar zora koşacak..

ya erkeke annelerinin çoğu gelin oğlumun parasını yiyor diye catlayıp
kendine ne yaptıracağını şaşırıyor yeterki oğlu onda para döksün

belki dişlerin borcu bitmeden k.validen cennete gider...60 yaşına gelmiş 5-10 senede takma dişle idare ediversin ne var yani çocuklarını bu kadar zora koşacak..

yani dimi ama o kadar parada mı cennete gitsin
ay varya çok güldürdün beni ma gerceklik payı var yani:roflol:
maddi durumunuz iyi olsa yaptırın annesidir lafı olmaz bile
ama bir sürü borç bir bebek ve eksikleri olan bir ev
yani bu durumda kaynanan millete caka satacak diye kalk kaç para öde
olacak işmi mantıklı bi annenin bunu düşünmesi gerekir
yahu benim annem düğünümde takılan takı borçlarını bile biz zor duruma düşmeyelim diye kendi ödüyor
işte kız anneleri genelde böyle olur ama erkek anneleri nerrrdeeeee:1no2:

Resimde gördüğüm kadarıyla bir de küçük çocuğunuz var Allah bağışlasın çok da çirkin
Onun da geleceğini düşünmelisiniz. 11 milyara diş mi olurmuş ya biraz abartmış yani. Bilmem yanlış mı düşünüyorum ama o yaşta bir kadının artık o kadar pahalı dişlere ne ihtiyacı var ki.
Zaman tam yatırım yapma zamanı sizin için çalışıp çocuklar için para biriktirme zamanı ki onlar sizin yaşadıklarınızı yaşamasınlar.
Kayınvalidenizi biraz anlayışlı olmaya çağırıyorum Tabi anlarsa

tamam ailesidir.. kimse ailesine sırtını dönemez ama bu kadarıda fazla
arkadasım sakın çalışma
ne olacak çift maaşsınız deyip daha çok yüklenecekler
sanki kendi kazandıgın paranın hayrını mı göreceksin
çok üzüldüm canım
bu kadarda bencillik olmaz
madem eşin onlara bakacaktı neden evlendi
senin kayınvalideni birinin silkelemesi lazım aklını başına devşir diye
ama onun yakınındakilerde onunla aynı kafada olunca kim diyecek bunu..
eşim orta yolu bulmaya çalışıyor diyorsun ama bu işin orta yolu yok canım
bir tek yolu var
kocan o kadar parayı vermeyecek
resti çekecek
bu kadar pasiflik olamaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…