Kaynvalidem ve Dileri - Anlayszl - Akl verin ltfen.

arkadaslar yprumlar icin cok tesekkur ederim.

evet esim okudu burayi sanirsam ki ozel hayatimi internety gibi bir yerde paylastigin icin ayip ettin dedi. ama aksam ayni davrandi yani kusmece yok.

esim de bana hak veriyor hatta bugun disciye gideceklerdi. annesi sabahtan beri Arapca! olarak kavga ediyor esimle.

bakalim ne olacak? esimi pes ettirecek, olaya ben el atacam da dur bakalim!

kadin herkese o kadar cadi ki bana gelince kuzu kesiliyor cunku biliyor ben deliyim.ayrica isi dustu.
o yuzden cok yumusak. ama eger bir daha lafi acilirsa ki ben genelde ne konmusuyorlar anlamiyorum mudehale edemiyorum, Turkce konusursa patlayacam hadi hayirlisi.

ben bu insanla yuzyuze bakacam. yuzyuze bakamayacagimiz hale gelmek istemiyorum.

ayrica onumuzdeki hafta sonu annemlere kalmaya gidecektim 2.5-3 hafta. ben yoken bu kadin esimi pes ettirir ama ben de burada icim icimi yiye yiye cok bunaldim. babamlar annemler de bebegi cok ozledi.
bakalim duruma gore belki ertelerim.

size gelismeleri yazarim.

canım Allah kolaylık versin sana ama burda eşininde yapabileceği fazla bişey yok. bence annesinin anlayışlı olması lazım ama sanırım oda bu konuyu takıntı haline getirmiş.benim kayınvalidemde 60 yaşında ve protez dişleri var. birkaç sene önce hepsi yenilendi. kendisinin emekli maaşı ve kirada evleri var yani geliri iyi ama ben sormadım hiç eşime sen mi verdin diye,ama senin durumun çok farklı.senin bir sürü eksiğin varken bu paranını israfıdır yanii.... benim kayınvalıidem implant nedir bilmez, biz söylesek yaptıralım desek asla bu kadar pahalı birşeyi kabul etmez...benim eşim kardiyoloji uzmanı ve bundan 3 sene önce kayınvalideme anjio yapıldı ve 3 damar tıkalı çıktı ve stent takılması gerekti. kendisi şeker hastasıda olduğundan bizde en iyi,tıkanmayacak ilaç kaplı stent taktıralım dedik.iki stent için 10 milyar ödedik. eşim tek erkek çocuk bu arada...ancak ablası aradı yarısını ben karşılayacağım dedi. neyse stent takılacağı sırada bypass kararı verildi stentler kullanılmadı geri iade edip parayı aldık ve kayınvalidem bypass oldu. şu anda çok şükür sağlığı gayet iyi. by pass içinde para ödenmedi ama kayınvalidem o iki stentin parasını duyunca çok üzüldü. çok pahalıymış size çok yük oldum dedi...benim yaşımda kadına bu kadar pahalı tedavi çok dedi...ama seninikinin isteği çok keyfi bence. bide bu implant için kesin biri onun aklına giriyordur yaşlı kadın implantı nerden bilsin. Allah yardımcın olsun, sinirlenmekte ve üzülmekte çok haklısın ama eşininde annesi oda fazla bişey diyemiyordur, onada çok kızma bence...Allah yardımcın olsun..

canım haberlerini bekliyoruz.
bu arada meydanı boş bırakma diyecegim ama ailende sende özlemşsindir..
allah sana kolaylık versin

valla senin eşin nereli yaa.bu kadar enayilik sessizlik olurmu ya ablacım.insan bi yerde anne baba siz ne yapıyorsunuz benimde evim çocuğum karım var demeli.ben sizin içinmi çalışıyorum bak evimde eşyam yok falan die demiyormu ya.ne kadar sessiz karşılarında bi der iki der kaynanada 3 e susar.sende fazla anlayışlısın ablacım kusura bakmada yani.

öffff tıkandım okurken ya maşallah sendede ne sabır varmış arkadaşım bide anlayışsızmıyım die kendinden şüphe ediyosun lmaz: onlara eli maşalı bi gelin gerek bulmuşlar senin gibi sessizikötükedihüso eşinede tavrını koymalısın bence çok kazanıyosanız çok harcarsınız onlara ne durumunuz iyi die sizi sömürmeyemi çalışıyolar

60 yaşindaki insana pek implant yapmıyorlar sağlam damak ve kemik lazım kesin kemik erimesi vardır.

Allah sabır versin ne diyim siz o kadar fedakarlık yapın ama eşiniz yine size kızsın ağzinizi açip implant değil damaklık dediğinizde.pes diyorum başka birşey demiyorum.beni ve cocuğumun geleceğini düşünmeyen birine bu kadar fedakarlık fazla bile.eşyalarınızı alın duzeninizi sağlayın.eğer hali vakti varsa yaptırsın eşin implant mı damaklık mı ne gonlunden geçerse

Ben yeniyim KK'da, bu da ilk mesajım, şimdilik okumakla yetiniyordum ama konunuzu okuyunca gerçekten dayanamadım.
Bir kere evinizin durumundan, bebeğinizden bahsetmişsiniz. Kusura bakmayın ama bir erkek karısının, bebeğinin rızkından kesip annesine ya da abisine ya da herhangi bir X insanına yediriyorsa çıkıp da ben erkeğim diye dolaşmasın. Ayran ve tahtırevenla ilgili ifadeyi hatırlarsınız. Ha sizin her ihtiyacınızı eksiksiz tamamlar, bolluk bereket içinde yaşatır, ondan sonra SıZıN DE ONAYINIZI alarak istediği yere istediğini harcar. Zira evli olmak demek, bundan sonra sahip olduğunuz her şeyde ikinizin de hakkı var, kimsenin tek başına tasarruf yetkisi yok demektir.
Bu arada kayınvalideniz hanımefendi (!) implantın nasıl bir şey olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyor diye tahmin ediyorum. Benim arkadaşım - o zamanlar 19 yaşında ve erkek, düşünün - 2 dişini implant yaptırdı ve acıdan bayılmış. 60 yaşında bir kadının bütün ağzına bunu yaptırması ne demek siz düşünün. Hani paraya ihtiyacınız olmasa bırakın yaptırsın da bulsun belasını diyeceğim.
ıdeali kocanızın herkese yerini, haddini bildirmesidir ama madem bunu yapacakmış gibi durmuyor siz duruma müdahale etmek zorundasınız. Anladığım kadarıyla çok şeker, çok anlayışlı, hakkaten iyi kalpli bir insansınız. Ama şu anda bir bebeğiniz var ve o her şeyden önce gelir, onun için gerekirse kötü olacaksınız.
Bir kere sakın kayınvalideniz gidene ve olay kapanana kadar savaş alanını terk etmeyin. Hazır bir para varsa da onlar harcayamadan siz çok daha gerekli ihtiyaçlarınızı halledin.
ınanın ben bir anne babanın kendi evladını nasıl sömürebileceğini çok yakından gördüm ve insanın kendi eşinin bu duruma düştüğünü görmesi kolay bir şey değil. Buna izin vermeyin. Allah kolaylık versin, bebeğinize de 41 kere maaşallah bu arada

arkadaslar selam,

zahmet edip bu kadar uzun bir yaziyi sonuna kadar okuyup bir de yorum yazdiginiz icin tesekkur ederim.

burada aciklamak istedigim bir nokta var. esim sessiz degil. gayet tartisiyor annesi ile. ama kadin o kadar cadi ki ve o kadar ustune gidiyor ki esimin. yani kavga ediyor resmen. adamcagiz ne yapsin. anne sonucta. o da karsiligini veriyor ama bir laf vardir. anlattiklarin karsidakinin anladigi kadardir. ya da oyle bir sey. yani anlamak istemiyor. ancak kendi bildigimi okurum diyor.

koylerinde bir kadin yaptirmis. ama kimdir ne kadar yaptirmis bilmiyoruz. gormemis bile. biri aklina sokmus iste.

sonuc olarak bugun esimle kayinvalidem bayagi bir tartisti. sonunda damak yani protez yaptirmaya gittiler. tamamen bos olan tarafinda kucucuk bir disi vardi o cekildi. sali gunu de diger taraf cekilecek. ben de bu isi baglamadan gitmeyi dusunmuyordum. oteki taraf da cekilsin. garantileyip rahat rahat giderim.

ama kayinvalidem benim icin bitmistir. bu kadar anlayissiz bu kadar bencil ve dusuncesiz olacahini tahmin etmemistim.

biz ABD de iken esimin maasi TR de yatmaya devam etti. bugun Arapca tartistilar ama anladim ben. megerse bizim o yatan paranin durdugunu dusunuyor. iyi de geldik araba aldik. giderken arabamizi satmistik. yerine iyi bir sey alalim, aile arabasi alalim dedik. hepsini harcadik hatta borclandik. zaten ahim sahim birsey birikmedi cunku dedigim gibi kaynima da para yolluyoruz. arada da ailesine gonderdik. ancak bir araba alacak kadar birikti.

anladigim kadari ile kadin maasi ne yapiyorsunuz diye de sordu ki esim faturalar vs vs saydi.

yani bizi kadin zengin saniyor. paraya para demiyoruz saniyor. o kadar sinirlendim ki.

oysa neredeyse 3 haftadir Istanbul'da. yani inanin yaninda pazara vs gidiyorum durumumuz soyluyorum mesela iceri girdik vs vs diye. bana birsey demiyor ama bugunku konusmasindan anladim ki hic inanmiyor.

neyse isini bitirip gidecekmis.

esim bir de beni bencillikle suclar. hey Allah'im.

simdi dua ediyorum dislerinde problem cikmasin yoksa varya esimin tepesine cikar. bu tedavisi bile 1250 lira tutacak. 850 de onceden gitmisti. ucak bileti vs derken en az zaten bize 2500 liraya geldi bu tedavi.

oysa memleketinde yaptirsa cok ucuza olacakti. orada iyi yapamiyorlarmis.

cok afedersiniz b.k var sanki Istanbul'da.

Son düzenleme:
valla anlatamazsın lafını.
eşinde anlatamaz.
kenarda para var hesabı yapılıp bunlar düşünülmüş.
sabit düşünceli anladığım kadarıyla.
sinir olmaman elnde değil tabi bende olsam vır vır eşimin beynini yerdim ama sen yeme :)

canım allah yardımcın olsun.senı cok ıyı anlıyorum.bızımde kayınpeder habıre esımden para ıster.sadece esım calısıyor kısmetse ocakta dogumum var ama genede ıstıyor.en son kaynımdan ıstemıs.kaynımında bıze borcu vardı 2500tl.demıs abıme verdım borcumu.mıktarıda solemıs.sırf bızden ıstesın dıye.zaten kaynım eltımle konusmuyoruz.bende dıyorum bu adam durumumuzu bılıyorda neden sureklı bızden para ıstıyor dıye.esım 650tl maas alıyor dusunun.cok sukur kımseye muhtac degılız.ama kaynımın yaptıgıda buyuk terbıyesızlık...

Ne anneler var hey Yarabbim!
Kendisi oğlunu ev edecek yerde, 11 milyarlık diş istiyor, şarkımı söyleyecekmiş sahnede,
Evlatmı doğurmuş, bankamatikmi??
Anne olduysak evlatlarımızın iliğini kemiğinimi sömüreceğiz ilerde??

Bu nasıl bir düşünce bu nasıl bir genelleme yaaalmaz:

Benim babamda D.bakırlı annem eskişehirli... Annemi el üstüde tutar...
çyını bile koyup önüne getirir. elleriyle saçlarını sever okşar güzeel sözler söyler.
Ki ben evlendim şimdi her yönüyle eşimi babamla kıyaslıyorum...
Lütfen bu tarz genellemeler yapmayalım

Canım baştan sona konunu okudum...
En çok eşine acıdım...
Kimbilir nasıl bir vicdan yapıyor nasıl üzülüyor. Sen ona destek olamaya çalış. kendini iyi ifade et. paramız olsa asla mesela yapmayacağımı biliyorsun de.
Sadece vurdumduymazlığı bir anneye yakışmıyor de.
Şimdiye kadar hiç kafana kaktım mı şunu yapmadılar bunu yapmadılar düğünü bile kendimiz yaptık ses çıkardım mı de...
Ama artık bizde bir aileyiz yavrumuz var onu ve geleceğinide düşünmeliyiz de yerimseniben
Seninde dediğin gibi sanırım annes sizi çok zengin sanıyor.
Yoksa hangi annenin içi el verir nasıl bir bencillktir... İnsan utanır böyle diretmeye.
Kaldıki üstünüzde de bir emeği yok herşeyi kendiniz yapmışsınız...

ben bile okurken sinir oldum, ailede herkes size sırtını dayamış maşallah.. bence buna dur demenin vakti gelmiş..eşinle konuşmalısın bence ...

çok sinirlendim okurken..ama kabul ettirmişsiniz sonunda takma dişi..ben bide çu açıdan yaklaşıcam..implant yaptırmak maddi açıdan külfetli bi tedavidir..ama bide hemen yapılıp takılan bişeyde değildir..implantlar yerleştirildikten sonra üç altı ay arası kemiğe kaynaşması için beklenir..sonrasında üst protezi takılır..nerden baksan yapılıp takılana kadar aradan altı yedi ay geçecek..arada kontrolleri olucak..sürekli gidip gelemiyeceğine göre bütün bu süre boyunca kayınvalidenler sizinlemi kalıcaklardı..çok sinir bozucu bir durum ama kabullenmiş neyseki takma dişi..yinede vazgeçme durumu olursa sana tavsiyem dişhekimliği fakültelerine götürseniz..orada sadece malzeme ücreti alınarak çok daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz..

Walla yanımda kaynanam kuzu kesiliyor benim deli olduğumu biliyor demişsin ama hiçde deli vs.. değilsin.
Başta ben olmak üzere buraya yazan hemen hemen bütün hanımlar, bu durumla karşı karşıya kalsa neler yapardı görürdün.
Eşin böyle sessiz ılımlı bir kadına sahip yatıp kalkıp şükretsin...

Asıl konuya gelmeden bile o kadar kızılacak durumlar var ki anlattıklarında, en basiti yanında bilmediğin bir dilde konuşmaları bile büyük bir hata....

vallah canım
okurken daraldım
sen niye fedakarlık ediyorsun onu hele hiç anlamadım
eşin araba kayinvalden diş
ooohhh
sen ve bebeğini düşünen yok
hiiç kusura bakmasın kayinvalden hava atıp tutmasaymış
hava atmasını biliyorsa 11 milyarı bulsun yaptırsın dişlerini, sanane?
11 milyara ev döşersin tatlım ne arabası ne dişi
aynı durumda olsam eşim ister darılsın ister kızsın ister küsün hiç umrumda olmaz öyle bişeye asla müsade etmezdim
ohh ne ala memleket kadın bu yaşta implant isityor diye siz borca girin
hadi dersinki para çok hiç bir eksiğin ihtiyacın yok ozaman tamam
ama şu durumda değil 11 milyar, ben olsam 1 milyar bile vermezdim

Şekerim sen kaynananı sgk sı var ise okmeydanı diş hastanesine yönlendir gerisine karışma..
Millet dişlerini orada yaptırıyor..

Pardon da sevgili valide assolist filan mı ki,implant konusunda ısrarlı..olmuşken iyisi olsun sahne de adama ne demezler havasında..

ay bu ne ya inanmıyorum yuuuuhhh yani kusuruma bakma ama eşinin ailesi resmen sizi banka olarak görüyor.eşinede inanamıyorum 11 milyara evinin içini elli kere düzersin.sonuçta küçücük bir bebeğin geleceğini böyle fuzuli şeylere yedirmesin.bence tavrını koy ve önünü alın bu konunun.yoksa ömrü billah bunlar sizi sömürüp duracaklar.

arkadaslar yorumlar icin cok tesekkur ederim. simdilik konuyu cozduk ben de daha ilke basta arkadaslara soracagim bakalim ne dusunuyorlar, sonrasinda konuyu silecegime dair soz vermistim.

moderator arkadaslardan konunun silinmesini rica ediyorum.

konu kapanmak uzereymis ama eger hala bakiyorsan kibele buraya bir seyler yazmadan gecemedim, bence fazlasiyla fedakarlik yapiyorsun dis konusu kaynanin kaynanalik yapmasindan baska bir sey degil, ulke degistirerek tekrar tekrar ev yapmak ne demek iyi biliyorumki bir de kucucuk bebsisiniz var, Allah bagislasin.
ama sen konunun icine girdigin icin gorumce ve kaynana konuya bastiriyor olabilir, tuhaf ama gorumce ve kaynanalar boyle. yoksa 60 yasinda istedigi dis cok gereksiz ben otuz yasindayim daha iki disim icin bile yaptiramadim:)
neyse ne yazikki cok sabirli olman lazim okudugum kadariyla da oylesin zaten. ama bazen sinirlari belirtmek lazim artik bebeginiz var ve bebeginiz en onemli en belirgin sinir bence. esin de bunu yakinda daha iyi gorecektir. o zaman kimse 11 milyona dis istiyorum diye gelmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…