Kaynanam

Benimki doğum yapınca 2 gün sonra gelip eşime bizi şuraya götür bizi buraya götür demişti.
O halimle onlara yemek kahvaltı hazırladım onlarda oturup yediler ( zıkkım yesinler)
Hamileykende dip bucak temizlik yemek yapmamı beklemişti onlara bayram için gittiğimde.
Sonra oğlum 2 yaşındayken rota virüs oldu. Tesadüfen bizdeydi ve RAHAT edemiyorum diye koşa koşa evine gitti. Çünkü sürekli hastanedeyim hizmet eden biri yok.
Şimdi bir gelin aldı o geline hizmet ediyor. Beter olsun.
Geçmiyor canım o nefret geçmiyor. Katlanarak artıyor.
Aynen öyle geçmiyor o hırs artık bebeğe yansıyor çünkü eskiden çok iyi biriydim ılımlıydım asla nefret duymazdım herşeyi afeder helal ederim hiiiç sorun değikdi
Artık öyle değil benim evladım var herşeyim ona yansıyor hakkım haram olup burunlarından fışkırsın

Dogum yaptim geldim kv yemek hazirlamisti
Ondan sonra 1 bardak bile kaldirmadi
Gelip cay kahve icti tatlisini yedi gitti
Cocuk agladikca sutün yetmiyor mu dedi
Kendi annem 1 dk oturmadi
ona kiyamadim bende kalktim
Kalk kalk hareket et diyip duruyordu kv
Dogum yapmamin ikinci gunu mutfaga girip tatli yapmistim
Ne kadar slakmisim🥴
Lohusaligimi burnumdan getirdiler
Su an konusmuyorum gorusmuyorum kafam cok rahat 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿😀

Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.
E etmeseydin hizmet? Eşin nerdeydi?

Dogum yaptim geldim kv yemek hazirlamisti
Ondan sonra 1 bardak bile kaldirmadi
Gelip cay kahve icti tatlisini yedi gitti
Cocuk agladikca sutün yetmiyor mu dedi
Kendi annem 1 dk oturmadi
ona kiyamadim bende kalktim
Kalk kalk hareket et diyip duruyordu kv
Dogum yapmamin ikinci gunu mutfaga girip tatli yapmistim
Ne kadar slakmisim🥴
Lohusaligimi burnumdan getirdiler
Su an konusmuyorum gorusmuyorum kafam cok rahat 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿😀
Evet sürekli yattı benimkide
işe gidip gelen anam ona geceden kahvaltı hazırlıyordu kızım yapamaz diye
Oda gizli yemek yerdi bize getirmemek için
En son annem hastanelik oldu o sıra işe git gece uyuma ev nisafir dolu herley eline bakıyor
Off hep aynı şeyi yaşatıyor bunlar sözleşmiş gibi darısı bize 🤲🏻

Etmeseydin diyince olmuyor mesela benimki öğlen 1 e kadar yatıyordu ben açlıktan geberiyordum ilk günden son güne kadar aynı şeyi yaptı sadece hastayım diyip yattı yapmazsan da olmuyor yani

Yoo gayette oluyor valla.
Ablamın kvside böyleydi.
Ablam kendi yiyeceği kadar yapıp yedi.
Elini hiç bişeye sürmedi.
3 güne tıpış tıpış gitti evine.
Böyle olmuyor diye yaparsan başına çöreklenirler tabi.

Yoo gayette oluyor valla.
Ablamın kvside böyleydi.
Ablam kendi yiyeceği kadar yapıp yedi.
Elini hiç bişeye sürmedi.
3 güne tıpış tıpış gitti evine.
Böyle olmuyor diye yaparsan başına çöreklenirler tabi.
Maalesef kendisini acındırıp tüm türkşyeye gelinini yaygara ediyor olayıda olduğu gibi değil işine geldiği gibi anlatıyor ama neyaparsan yap yinede evimden gitmiyor hala benimle orası ayrı bazı insanlar çok frna ve yüzsüz gerçekten başedilmiyor onca şey oluyor kadın beni bişeye saymıyor oğlumun evi diyip yatıyor ancak

Maalesef kendisini acındırıp tüm türkşyeye gelinini yaygara ediyor olayıda olduğu gibi değil işine geldiği gibi anlatıyor ama neyaparsan yap yinede evimden gitmiyor hala benimle orası ayrı bazı insanlar çok frna ve yüzsüz gerçekten başedilmiyor onca şey oluyor kadın beni bişeye saymıyor oğlumun evi diyip yatıyor ancak

Ozaman eşiniz birşeye yaramıyor.

Üzülüyorum bazen torunu oğlu evine gidip gelsin diye ama bu duygu öne çıkıyor ve hemen celalleniyorum ben bu duygu için ne yapabilirim o arayıştayım eşim belki benim arkamda dursaydı evet haklısın annem hata yaptı deseydi böyle olurmuydu bilmiyorum. Nasıl kendime gelebilirim bu duyguları bastırabilirim o arayıştayım eşimden bile soğudum bu dönemde
Aynı durum bizde de mevcut şuan. 6 aylık benimde bebeğim var. Aynı dönemde doğurmuşuz🥰 lohusalığımda 1 hafta annem kalacaktı kayınvalidem her gün aradı durdu anneme size yük oluyoruz diyo. Sen kimsinki benim anneme bu cümleyi kuruyosun. Annem gitti 1 gün geldi sadece lohusayım duygularım karma karışık berbat bir doğum geçirmişim. Çantasını almış gelmiş çantasında görümceminde geceliği vardı. Altı üstü 1 gece geldin. Kızınıda yanına katıp gelmişti. Elinde de ekmek oğlum çok seviyor bu ekmeği dedi. Sonra gelenler geldi bana ta ordan buraya oğluna ekmek mi taşıdın dedim. Tutamadım artık kendimi. Kayınvalidem çok düşüncesiz ve densiz eşimle bu konuları konuşuyoruz bana 10 sen haklısın diyosa alttanda annem benim değerlim onu kırma diyo. Tabiki git anana çat demiyorum ama arayı düzeltecek ya anne sen napıyosun bi kendine gel diyecek sensin. Bayramda evine yemeğe gittin Kv’nin yemek yapmış Alaz çok sever diyo. Ben bayram günü annemi babamı bile görmeden bebeğimi almış sana gelmişim insan birleştirici cümleler kurar bi şükreder çocuklarım yanımda sizin için yaptım bugün bayram soframız bereketli olsun der. Hangi cümle şimdi daha güzel?? Eşime bu şekilde söylüyorum o öyle demek istememiştir diyo. Beni iyice krize sokuyor. Şuan bende sırf bu durumlardan dolayı eşimden soğuyorum. Ailesi kesip atamaz bunuda yapsın istemem ama ortada artık kopmuş ilişkiler var kesip atıp kurtulmak istiyo insan. Kv benimde bebeğimi ona doğurduğumu sanıyor bebeğimi oğlum annem diye seviyo ona dokunduğu an deliriyorum çekip alıyorum kucağından ya kustu diyorum ya şunu vercem diyorum bozuluyor fakat içimdeki o dürtüyü durduramıyorum. Kadından resmen nefret ediyorum. Dünyasında sadece eşi çocukları ve torunu var gibi davranıyor. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum bu konuda ona saldırmamak için :KK70: çünkü her söylediğine ters cevap veriyorum. Bende geçmiyor bu durum mesafede koydum olmuyor.

Aynı durum bizde de mevcut şuan. 6 aylık benimde bebeğim var. Aynı dönemde doğurmuşuz🥰 lohusalığımda 1 hafta annem kalacaktı kayınvalidem her gün aradı durdu anneme size yük oluyoruz diyo. Sen kimsinki benim anneme bu cümleyi kuruyosun. Annem gitti 1 gün geldi sadece lohusayım duygularım karma karışık berbat bir doğum geçirmişim. Çantasını almış gelmiş çantasında görümceminde geceliği vardı. Altı üstü 1 gece geldin. Kızınıda yanına katıp gelmişti. Elinde de ekmek oğlum çok seviyor bu ekmeği dedi. Sonra gelenler geldi bana ta ordan buraya oğluna ekmek mi taşıdın dedim. Tutamadım artık kendimi. Kayınvalidem çok düşüncesiz ve densiz eşimle bu konuları konuşuyoruz bana 10 sen haklısın diyosa alttanda annem benim değerlim onu kırma diyo. Tabiki git anana çat demiyorum ama arayı düzeltecek ya anne sen napıyosun bi kendine gel diyecek sensin. Bayramda evine yemeğe gittin Kv’nin yemek yapmış Alaz çok sever diyo. Ben bayram günü annemi babamı bile görmeden bebeğimi almış sana gelmişim insan birleştirici cümleler kurar bi şükreder çocuklarım yanımda sizin için yaptım bugün bayram soframız bereketli olsun der. Hangi cümle şimdi daha güzel?? Eşime bu şekilde söylüyorum o öyle demek istememiştir diyo. Beni iyice krize sokuyor. Şuan bende sırf bu durumlardan dolayı eşimden soğuyorum. Ailesi kesip atamaz bunuda yapsın istemem ama ortada artık kopmuş ilişkiler var kesip atıp kurtulmak istiyo insan. Kv benimde bebeğimi ona doğurduğumu sanıyor bebeğimi oğlum annem diye seviyo ona dokunduğu an deliriyorum çekip alıyorum kucağından ya kustu diyorum ya şunu vercem diyorum bozuluyor fakat içimdeki o dürtüyü durduramıyorum. Kadından resmen nefret ediyorum. Dünyasında sadece eşi çocukları ve torunu var gibi davranıyor. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum bu konuda ona saldırmamak için :KK70: çünkü her söylediğine ters cevap veriyorum. Bende geçmiyor bu durum mesafede koydum olmuyor.
Kesinlikle aynı şeyleri yaşamışız sizin eşiniz size destek çıkıyormuş en azından benimki direk annem melek moduna giriyor bu insanı daha çok kırıp kin güttürüyor. Birde bu kadınların ağızında hep ben gelinimi kızım gibi severim onu kızımdan ayırmam lafları hiç eksik olmaz davranışa gelince ben babanneyim sen gelinsin.

Lohusalığımın 3 günü sezeryan oldum zor oturup kalkıyorum görümceciğimin canı kek istemiş bende çok güzel yapıyormuşum benden yapmamı istediler annem şuan sırası değil diyerek engelledi.
Valla boşver atma bu duyguları onzaman. Kötü klapli bunlar ellerinden gelse bir kaşık suda bogacaklar demekki. Hizmet edince iyisiniz onlara sadece. Eşiniz de aklını başına alsın saçmalamasın

Ama eskiden seviyordum 4 sene sorunsuz gidip geldik severek gidip geliyordum hatta eşimi ben götürüyordum. Doğumdan sonra olanlar oldu ve ben bu duyguyu aşamıyorum kadından resmen nefret ediyorum. Şuan sadece torun için gidip geliyorum zaten ve onlarda bunun farkında malesef
Yapacak birşey yok. Dört sene söz onlara hizmet etmişsiniz..doğum yapınca da hizmet beklemişler. Bu hadsizlik. Sizi mal gibi görüyorlar . El

Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.
Çok severim kayinvalidemi. Lohusaligimda sütüm yoktu ve oturur anlatırdı ayy benim şöyleydi, süt böyle mi olur. Cık cık yapardı göğsüme gelir bakardı emzirirken. Evime gelmezdi hamile iken ama çocuk doğdu çıkmadı evden bunları düşündükçe bende hep kırıldım gücendim hala içimdedir bu ve bunun gibi bir sürü şey. Ama ben güzel şeyleri düşünmeyi kendine adet edinmiş biriyim bu yüzden de pozitif bakıp onu sevmeye devam ettim.

bende hiç sevmiyorum evleneli daha 3 ay olmadı bir rahat bırakmadı bizi sürekli gelin biz gelelim misafirim geldi sizde gelin,o kadar bunalıyorum ki anlatamam.Bide mesela arıyor açmıyorum çağırıyor gitmiyorum oğluna şikayet ediyo kocam da napsın vicdan yapıyor.Kaç defa eşim kız çalışıyor haftaiçileri yorgun oluyor demesine rağmen dün gece yine gelelim mi çaya müsait misiniz diye mesaj atıyor.Evlerimiz 10 dklık mesafede.Çok yoruldum çok bıktım daha yolun başında bunalttılar beni.Niye beni aramıyor diymuş arkamdan ya ben kendi annemi kardeşimi bile aramıyorum seni neden arayacağım.Eşimde özlemiş seni işte kızı gibi görüyor diyo varya içimden küfürler savuruyorum o an.Anlamıyor arkadaşlar 50 kez reddetsek 51. yi yine soruyor.Ne yapacağım bilmiyorum artık.

Hayırlı olsun kaynanayı şutlama bahanesi bulmuşsunuz

bende hiç sevmiyorum evleneli daha 3 ay olmadı bir rahat bırakmadı bizi sürekli gelin biz gelelim misafirim geldi sizde gelin,o kadar bunalıyorum ki anlatamam.Bide mesela arıyor açmıyorum çağırıyor gitmiyorum oğluna şikayet ediyo kocam da napsın vicdan yapıyor.Kaç defa eşim kız çalışıyor haftaiçileri yorgun oluyor demesine rağmen dün gece yine gelelim mi çaya müsait misiniz diye mesaj atıyor.Evlerimiz 10 dklık mesafede.Çok yoruldum çok bıktım daha yolun başında bunalttılar beni.Niye beni aramıyor diymuş arkamdan ya ben kendi annemi kardeşimi bile aramıyorum seni neden arayacağım.Eşimde özlemiş seni işte kızı gibi görüyor diyo varya içimden küfürler savuruyorum o an.Anlamıyor arkadaşlar 50 kez reddetsek 51. yi yine soruyor.Ne yapacağım bilmiyorum artık.
Burda eşin müdahale etmesi lazım ama nerde o eşler..

X