Kaynanam

Ama eskiden seviyordum 4 sene sorunsuz gidip geldik severek gidip geliyordum hatta eşimi ben götürüyordum. Doğumdan sonra olanlar oldu ve ben bu duyguyu aşamıyorum kadından resmen nefret ediyorum. Şuan sadece torun için gidip geliyorum zaten ve onlarda bunun farkında malesef
Bazı kv ler torun sahibi olunca şımarıyormu dersin, değişiyormu dersin ne denilirse denir bilemiyorum ama burda sizin çizginiz çok önemli. Sevmek zorunda gelin/kv birbirini. Mesela ben kv ile mesafeliyim torununu sevsin oğlunu görsün diye gidiyordum arada bir. Bir defa 5 dakikalık yokluğumu fırsat bilip çocuğuma yapılmasını kesinlikle istemediğim birşeyi yapmış, ki defalarca uyarmama açıklamama rağmen. Şimdi 2 aydır ne oğlunu ne torununu göremiyor. Siz kendi sınırlarınız içinde yaşarsanız emin olun eşiniz bile o sınırları ihlal edip sinirlerinizi bozamaz.

Üzülüyorum bazen torunu oğlu evine gidip gelsin diye ama bu duygu öne çıkıyor ve hemen celalleniyorum ben bu duygu için ne yapabilirim o arayıştayım eşim belki benim arkamda dursaydı evet haklısın annem hata yaptı deseydi böyle olurmuydu bilmiyorum. Nasıl kendime gelebilirim bu duyguları bastırabilirim o arayıştayım eşimden bile soğudum bu dönemde
Şu an bunu kayınvalideme mecburi giderken yazıyorum yok kardeşim yok eşler annesini atmıyor laf da ettirmiyor o yüzden mesafeli ol gelsin gitsin ama lohusa ya iş yaptıracak kadar da rahat olmasın terbiyesiz kadın ya

Şu an bunu kayınvalideme mecburi giderken yazıyorum yok kardeşim yok eşler annesini atmıyor laf da ettirmiyor o yüzden mesafeli ol gelsin gitsin ama lohusa ya iş yaptıracak kadar da rahat olmasın terbiyesiz kadın ya
Aynen öyle bende yeni anladım eşime anlatıyorum şöyle şöyle yaptı diye sen yanlış anlamışsındır, annem yapmaz öyle şey, kardeşim yapmaz öyle şey melek gibiler bende fesatım herşeyi yanlış anlıyorum ona göre.

Aynen öyle bende yeni anladım eşime anlatıyorum şöyle şöyle yaptı diye sen yanlış anlamışsındır, annem yapmaz öyle şey, kardeşim yapmaz öyle şey melek gibiler bende fesatım herşeyi yanlış anlıyorum ona göre.
Halbuki hiç kimse melek değil seni öyle iyi anlıyorum ki, bundan sonra mesafeni koru eşin onun oğlu istediğini düşünsün boşver

Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.
Takıntı haline gelmiş konu sizin için.Ancak terapi ile belki atlatırsınız.Bir hafta nasıl bu kadar takıntı haline gelmiş o da başka konu.Ama durum iyi değil .

Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.
Hoş geldin lohusa gazisi :) hayır o sana hizmet edecek sen bebeğe bakacaktın. Doğuran sensin normal veya sezaryen fark etmez toparlayacak sensin.
Kv terörü, keşke gelmese de ayak bağı olup sinir etmese idi. Gerçi benimki gelmedi gene sinir etti :KK70:
Kurtulamazsın çünkü insanın içine oturuyor, normalleşirsin zamanla ama kafada içine oturan o şey bâki

Hoş geldin lohusa gazisi :) hayır o sana hizmet edecek sen bebeğe bakacaktın. Doğuran sensin normal veya sezaryen fark etmez toparlayacak sensin.
Kv terörü, keşke gelmese de ayak bağı olup sinir etmese idi. Gerçi benimki gelmedi gene sinir etti :KK70:
Kurtulamazsın çünkü insanın içine oturuyor, normalleşirsin zamanla ama kafada içine oturan o şey bâki
Çok hoş bulmadım :) keşke gelmeseydi kısmet. hala sinir etmeleri devam ediyor inşallah çok uzamaz normalleşiriz :)

Zaten artık o zamanları atlattık bebeğim 6 aylık oldu. Ama ilk dönemlerde yaptığı şeyler sanki bebeği ben ona doğurmuşumda bebek doğar doğmaz bende gelinlik statüsüne erdim ve lohusa halimle hizmet bekliyordu oda bebeği alıp sevecek ben iş yapacağım bunlar aklıma geldikçe sinirleniyorum hala kadından nefret ediyorum ve bu duygudan kurtulmak istiyorum bu ben değilim sanki
Peki o halinizle hizmet ettiğiniz için kendinize kızıyor musunuz? Eşinize kızıyor musunuz? Kaynana hizmet bekledi tamam, suçun %33 ü onun ise kalan 67’si kocanız ve sizin.

Peki o halinizle hizmet ettiğiniz için kendinize kızıyor musunuz? Eşinize kızıyor musunuz? Kaynana hizmet bekledi tamam, suçun %33 ü onun ise kalan 67’si kocanız ve sizin.
Hizmet etmedim ki annem sağ olsun geldi ve bütün yemekleri o yaptı kayınvalidemde oturdu. Eşimde hep dışarıdaydı görmedi zaten eşimle bu konu hakkında çok kavga ettim hep annesini haklı gördü o nedenle eşimden de soğudum. Zaten bu olay kısa süreli bişey değil hala devam eder.

Lohusayken neden kv gelip bir hafta kalıyor ki?
Yardıma da gelmesin torun sevmeye de…
Lohusa iken annen yanında olsun kardeşin arkadaşın…
Kayınvalidenin ne işi var yanında?

Zaten artık o zamanları atlattık bebeğim 6 aylık oldu. Ama ilk dönemlerde yaptığı şeyler sanki bebeği ben ona doğurmuşumda bebek doğar doğmaz bende gelinlik statüsüne erdim ve lohusa halimle hizmet bekliyordu oda bebeği alıp sevecek ben iş yapacağım bunlar aklıma geldikçe sinirleniyorum hala kadından nefret ediyorum ve bu duygudan kurtulmak istiyorum bu ben değilim sanki
Spesifik bir olay anlatır mısınız

Benimki doğum yapınca 2 gün sonra gelip eşime bizi şuraya götür bizi buraya götür demişti.
O halimle onlara yemek kahvaltı hazırladım onlarda oturup yediler ( zıkkım yesinler)
Hamileykende dip bucak temizlik yemek yapmamı beklemişti onlara bayram için gittiğimde.
Sonra oğlum 2 yaşındayken rota virüs oldu. Tesadüfen bizdeydi ve RAHAT edemiyorum diye koşa koşa evine gitti. Çünkü sürekli hastanedeyim hizmet eden biri yok.
Şimdi bir gelin aldı o geline hizmet ediyor. Beter olsun.
Geçmiyor canım o nefret geçmiyor. Katlanarak artıyor.

Benzer şeyler bende yaşadım lohusayken ama benimki çok uzun sre kaldı ve hayatı zindan etti bir nevi
Ben hala kurtulamadım şimdi bşraz düzeldi tabi bebde lohusalık pskolojisinden çıktım sayılır yinede eskisi gibi olamıyorum görmek istemiyorum bence böylesi daha iyi dikkat etselerdi lohusa kadınız rahatsızız bende çok hizmet ederdim çayına kadar önüne koyardım kıpırdatmazdım yerinden amaan boşver

Lohusalığımın 3 günü sezeryan oldum zor oturup kalkıyorum görümceciğimin canı kek istemiş bende çok güzel yapıyormuşum benden yapmamı istediler annem şuan sırası değil diyerek engelledi.
Yok canım kek yapmicaksında yatıcakmıydın yani sanki yeni doğum yapmışsın daha neler sende ne kötü gelinmişsin bir kek yapmamışsın 🤬

X