Kaynanam

MerakliBirKiz24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
425
533
Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.

Hizmet etmemek ve konuşmamak duygusundan mi kurtulmak istiyorsun.
Boş ver kurtulma
Kadınla konuşmak bile istemiyorum zorla ve bu eşimin hoşuna gitmiyor normal olarak herşeyi bana batıyor artık oda bunun farkında düşünüyorum bu kadın sana ne yaptı diye yaptıkları bencillikleri tembellikleri aklıma geliyor ama her insanın yapacağı şeyler nefretlik bir durum değil sanki ama ben ne zaman görsem bebeğime dokunsa sinir oluyorum herşeyi yapmacık geliyor.

Kadınla konuşmak bile istemiyorum zorla ve bu eşimin hoşuna gitmiyor normal olarak herşeyi bana batıyor artık oda bunun farkında düşünüyorum bu kadın sana ne yaptı diye yaptıkları bencillikleri tembellikleri aklıma geliyor ama her insanın yapacağı şeyler nefretlik bir durum değil sanki ama ben ne zaman görsem bebeğime dokunsa sinir oluyorum herşeyi yapmacık geliyor.
Lohusa hizmet mi edermiş.
Kabul etme uyku saatimiz falan de

Lohusa hizmet mi edermiş.
Kabul etme uyku saatimiz falan de
Zaten artık o zamanları atlattık bebeğim 6 aylık oldu. Ama ilk dönemlerde yaptığı şeyler sanki bebeği ben ona doğurmuşumda bebek doğar doğmaz bende gelinlik statüsüne erdim ve lohusa halimle hizmet bekliyordu oda bebeği alıp sevecek ben iş yapacağım bunlar aklıma geldikçe sinirleniyorum hala kadından nefret ediyorum ve bu duygudan kurtulmak istiyorum bu ben değilim sanki

Bebek sevmek isteyen bebeği sever evine döner. Torununu sevme bahanesiyle 1 hafta hizmet mi bekledi hiç utanmadan? Gerçi kaynanaların çoğu yardım edeceğim diye de gelip yatiyor evde sizinki direkt söylemiş Allah'tan gene.
Birde bu huyları var geldiklerinde illa kalacaklar artık kabulda etmek istiyorum zaten gelmesinler diye takla atıyorum resmen biz gidelim benim bebeğim var diyorum ama oda yemek yapacak tembelliğinden zorla istiyor bebeğin hatrına yani anlıyorsun

Zaten artık o zamanları atlattık bebeğim 6 aylık oldu. Ama ilk dönemlerde yaptığı şeyler sanki bebeği ben ona doğurmuşumda bebek doğar doğmaz bende gelinlik statüsüne erdim ve lohusa halimle hizmet bekliyordu oda bebeği alıp sevecek ben iş yapacağım bunlar aklıma geldikçe sinirleniyorum hala kadından nefret ediyorum ve bu duygudan kurtulmak istiyorum bu ben değilim sanki
Duygularına nasıl engel olacaksın.
Durup dururken kurulmamissin ya.
Ama hep düşünürsen olmaz.sana zararı dokunur.
Mesafe koy.
Sonra yine dinle kendini

Merhaba arkadaşlar, bir bebeğim var ve lohusalık döneminde eşimin annesi bizde 1 hafta kaldı. Bu dönemde çok zararı dokunmasada kaynanamın direk babannelik moduna girip ben bebeği severim hiç bir şeye dokunmam herkes bana hizmet edecek olayı beni sinir etti bununla birlikte bir kaç olay daha oldu ama ben bir kaç ay olduğu halde hala kendisinden nefret ediyorum her şeyi bana batıyor bundan önce hiç sorunumuz yoktu hizmet ederdim ama artık ne hizmet etmek ne konuşmak istiyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim.
Ne kadar iyiliği dahi olsa senin bebeğine senden daha çok bakmaya çalışan ve kucağına dahi almana fırsat vermeyen biri ise ben buna kin duyarım kendi annem de olsa. Çünkü lohusalık çok başka . Ben de sizin gibiydim kaynanam eşimin kucağına almasına dahi fırsat vermeyip oğlumu hep alırdı . Bende çok kızardım herşeyi batardı bana . Bi su verse başka şey arardım altında 🤣 çok iyi hatırlıyorum annemler ablamlar geldi oturdular 2-3 saat gittiklerinde hüngür hüngür ağlamıştım beni bıraktım gittiler diye 🤣🤣🤣🤣🤣

Şu kaynanaları sevmek zorunda değiliz bunu bil önce sadece mesafeli bir şekilde git gel . Benimki de bana bir hata yaptı hala batıyor bana ah ah
Üzülüyorum bazen torunu oğlu evine gidip gelsin diye ama bu duygu öne çıkıyor ve hemen celalleniyorum ben bu duygu için ne yapabilirim o arayıştayım eşim belki benim arkamda dursaydı evet haklısın annem hata yaptı deseydi böyle olurmuydu bilmiyorum. Nasıl kendime gelebilirim bu duyguları bastırabilirim o arayıştayım eşimden bile soğudum bu dönemde

Görümcem kv ailesiyle 2 kez gelecekti müsait değildik normalde hep davet ederim davetsiz asla gelmezler. Müsait değildik diye alınmışlar. Bende cok büyük bir hata yaparak ilka davet mi bekliyorsunuz çıkın gelin arada dedim seni rahatsiz etmemek için gelmiyoruz artik habersiz geliriz dediler . Şuan çok pişmanım 😅 varlıkları mi güzel yokluklari mi emin olamıyorum bazen

Olurdun çünkü sorunun eşinle değil sen kv sevmiyorsun. Kv torununa yanlış birşey yapmadığı takdirde torun için görüş ama mesafeni koru mesafe her zaman iyidir
Ama eskiden seviyordum 4 sene sorunsuz gidip geldik severek gidip geliyordum hatta eşimi ben götürüyordum. Doğumdan sonra olanlar oldu ve ben bu duyguyu aşamıyorum kadından resmen nefret ediyorum. Şuan sadece torun için gidip geliyorum zaten ve onlarda bunun farkında malesef

X