Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Allah dusmanimin başına vermesin boyle kaynana. Ama safakda da suc var. Doldurusa gelmesi icin hic bir neden yok. Ya siz ne sacmaliyorsunuz deyip susturup oturtmuyor.

Allah dusmanimin başına vermesin boyle kaynana. Ama safakda da suc var. Doldurusa gelmesi icin hic bir neden yok. Ya siz ne sacmaliyorsunuz deyip susturup oturtmuyor.
Ne oldu eşinize birden böyle ? Tanırsınız böyle biri miydi ? Ya işte sinirlenince yapar dermisiniz ? Boşan mı dedi ailesi acaba anlamıyorum. Kuzeninize gitmeyi mi hazmedemedi ? Yaşıda küçük değil.

Kac gibi gidermisiz, ona gore beklesinmis.
Ben de çıktığımız da yazariz dedim.
Cok rahat. Hic bir duygu belirtisi yok. Yuzyuze gelmedik.
Ne diyeceğimi bilemedim ya.
Ciddiyetin farkında değil heralde.
Ne ev, araba, anaymış arkadaş.
Hayırlısı olsun be Burcu. Üzüntülüsündür hem de çok. Ama iyi olacaksın

Esim evlenmeden once ailesine karsi aslan, kaplandi. Bana kediydi. Agzimin icine bakiyordu. Surekli tesekkur ederdi.
Ailesi kizim kizim modundalardi.
Zaten nisanlilik doneminde mi ne bizimkiler onlar hepimiz oturuyoruz. Kaynanamin isinden acilmis konus. Is yerinde bilmem kim bana boyle boyle yapti. Ayagini kaydirdim, isten attirdim. Simdi biri daha var o da giderse cok rahatlicam demis. Kuzenler falan simdi anlatiyorlar bana bu olayi. Biz kendi aramizda konusmustuk ne fena kadın diye de agzimizi acmamistik. Belliymis ta o zamandan diyerek.
Bu insanlar bana bohca da yapmadi. Gelin alisverisine de cikarmadi. Hic bir sey yapmadilar.
Esya alınırken cogunu Safak odedi. Gelinligi Safak odedi. Herkes beni uyardi bu kadar pasif olma. Iste. Aldır diye. Yok ya dedim. Teshir urun aldim bir cok mobilyami ve beyaz esyalarimin hepsini. Bir ay evimde halisiz gezdim. Hali alacagiz bakacagiz dediler, artik en sonunda gidip alabildik. Bayramda koylerine gittim nisanli iken. Ramazanda 100 tl verdi kurbanda hic bir sey vermedi . Ve bu insanlar dunya kadar maas aliyorlar. Neyse benim huzurum olsun dedim, lafini bile etmedim.
Sonra ben boyle olmama ragmen, bunlardan hala bir sey goremeyince, hep damadi ve kızına yapip, safagi her seyde kullandiklarini gorunce dile getirdim her seyi safaga karsi.
Sonra ne oldu ben kotu oldum. Safak a dan z ye her seyi kaynanama yetistirdi. Neymis icine atmis bunlari aylarca. Zoruna gitmis ailesi hakkinda konusmam.

Ne diyeceğimi bilemedim ya.
Ciddiyetin farkında değil heralde.
Ne ev, araba, anaymış arkadaş.
Hayırlısı olsun be Burcu. Üzüntülüsündür hem de çok. Ama iyi olacaksın
Su an annem ve babam gozumun icine bakiyorlar. Dokunsalar aglayacak durumdayım ama sacma sapan espri modundayim, surekli gülüyorum iclerini rahat ettirmek icin.

Merhabalar ben 7 aylık evliyim ve 6 aylık hamileyim kaynanamlarla altlı üstlü oturuyorum ve evlendigimden beri evimde düzgün yemek yemedim sürekli bizi yukarı çağırıyorlar ve eşim beni orda kalabalıkta rahat birakabildigi için sürekli dışarı çıkıyor beni orda bırakıp gidiyor asıl sıkıntım sürekli yaşlanınca size ben bakicam biz bakarız deyip duruyor sanki diğer çocukları yokmuş gibi kaynanamla yüz bulup kocama daha çok düşkün oluyor annesine babasına tabi ki baksın ama asıl sıkıntı onlara benim bakacak olmam nasıl mesafe koyabilirim bilmiyorum evli olduğunu fark edememiş bir adamla evliyim ne yapmam gerekiyor . Doğuracağım çocuğa kendi cocuguymus gibi konuşuyor kaynanam yarın çocuğuma nasıl bir düzen kurucam bu kadar hayatıma dahillerken

Artık bunları konuşmanın zamanı geçti kendi kendini doldurma. Ama bu dediğin şeyleri biz de evlenirken kendimiz yaptık, aileler sadece düğünü ödediler. Eşim iş hayatında yeniydi, sadece benim birikimişim vardı, gelinliğimi ve damatlığı bile ben aldım. Ailelerin eşya alması çok eski bir adet, kalmadı artık. Ya da 20lerin başında evlendirirlerse eşya falan alıyorlar. 30 kusur yaşında insana ev eşyası alındığını ilk defa duyuyorum. Takılacak şey var takilmayacak şey var.

Ne oldu eşinize birden böyle ? Tanırsınız böyle biri miydi ? Ya işte sinirlenince yapar dermisiniz ? Boşan mı dedi ailesi acaba anlamıyorum. Kuzeninize gitmeyi mi hazmedemedi ? Yaşıda küçük değil.
Ani sinirlenme huyu vardi. Ama hic kufur etmezdi.
Ilk defa o gun o sekilde gördüm. Ondan once de kaynanamlarin en son bize pide yaptirip gelecekleri gun arabada delirmisti, saydirmisti. Zaten ipler o gunden sonra koptu. O zaman da sinirle aranizda kalmaktan biktim diyerek kufur etmisti zaten.
Onu yok saymami hazmedemedi.
Dun konusurken diyo ki bosanalim da kime.gidip napiyosan yap. Ne diyosun senn ya dedim. Kuzenlere gidiyorum ben napiyorum dedim. Bilemem artik. Rahat rahat gidersin diyor.

Şerefsiz haysiyetsiz rezil adam rezilll,
Yumruklamak istiyorum şu an, arsız yaa. Ne imalarda bulunuyor utanmaz, ay iyi ki kurtuldunuz bu rezil heriften

Gecen mesajda kaynanam yazmis ya. Ona istinaden yazdim ben de.
Hala hazmedemiyorum, doluyum, dusundukce cildiriyorum ve yediremiyorum. Yoksa gecti borun pazari sur esegi Nigdeye. Farkindayim bunun.
O zaman hadi evlenin diye hemen oldu bittiye getirip nisan dugun yapmayacaklardi. Biz de yavas yavas maasimizla alip odeyip oyle evlenecektik. Gayet iyiydik sevgili iken.

Ben olsam Yavaş yavaş akşam yemeklerini eve geçmeye çalışırdım. Canım çocuk sofra düzenimizi görsün alışsın vs diye evde yemek yapmaya başlardım. Sonrasında film gecesi yaparız vs diye onla yalnız evimde kalmak istediğimi belirtirdim. Haftada hergün ordaysak haftada 2 günle başlardım, sonra 6 aylık hamilesin arada fenalaşıp yukarı çıkamayacak gibi olursın haftada 3 olur doğuma kadar plan yapardım sonra en iyi evimde olurım annem en iyi evimde rahat eder diye doğumda da evde olmak isterdim.
Yavaşça panik yapmadan uyuyanı uyandırmadan plan yapmak lazım.

Şimdi erkek evi naz evi oldu. Her şeyimizi kendimiz yaptık yine de kurtulamadık. Araba, para isteyip durdular her fırsatta. Ben değer görmediğini söyledikçe suçlu oldum, kindar, kötü, çirkef oldum. Dırdırcı oldum. Aynı şeyleri yaşıyoruz aslında. Ben bıraktım kendisini kullandırıcaksa kullandırsın. Ailesi onu sevmiyo sadece kullanıyor. Beni etkilemeyecekse ne halt edecekse etsin. Hakediyorlar eşek olana semer vuran çok olur kendi hayatıma odaklandım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…