Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Velev ki adam ailesine çikin evimden dedi? Ne yapacaklar peki? Kv kimbilir kaç yaşında hala çalişan bir kadın, emekliliğine daha bir yıl varmış, köyde hali hazırda bir ev var mı yok mu bilmiyorum ama yoksa, ha deyince ev alınmaz, varsa da kadın bir yıl için yeni ev mi kuracak şehirde? Sokakta mi kalacak? En güzeli çadır....Ha o evin taksidini ödeme konusunu da bizim yalancı kocadan başka iddia eden yok. Kv ben emekli olunca köye yerlesirsem bu ev de size kalır demiş, miras hakkı olarak da iyiniyetli ve mantikli ama asıl yalanci koca? Onun 5 yıl ödedim demesine niye hemen inanılıyor. Zira aile toplantısında da itiraf etmiş yalanını.
[/QUOTE]
Yahu adam odemiş. Maası vermıs naptı aıle maası yedı mo yedı. Ya bogaza ya eve harcandı.
Kızına da ozmn olmeden ev vermeyecekti.. Bu kadar basıt
Hala suclayacak sey arıyorsun. Vallaha sıktı.
Mantıklı yorumunu bu konuda ben hıc gormedım...

Velev ki adam ailesine çikin evimden dedi? Ne yapacaklar peki? Kv kimbilir kaç yaşında hala çalişan bir kadın, emekliliğine daha bir yıl varmış, köyde hali hazırda bir ev var mı yok mu bilmiyorum ama yoksa, ha deyince ev alınmaz, varsa da kadın bir yıl için yeni ev mi kuracak şehirde? Sokakta mi kalacak? En güzeli çadır....Ha o evin taksidini ödeme konusunu da bizim yalancı kocadan başka iddia eden yok. Kv ben emekli olunca köye yerlesirsem bu ev de size kalır demiş, miras hakkı olarak da iyiniyetli ve mantikli ama asıl yalanci koca? Onun 5 yıl ödedim demesine niye hemen inanılıyor. Zira aile toplantısında da itiraf etmiş yalanını.

Emekli olunca köye yerleşcem evi de size vericem dedi. Ne kadar fakir edebiyatı yapmışsınız. Kadıncağız evinden kovuldu kadıncağız köyde evi var mı yok mu belli değil kadıncağız çadırda kalacak. Size cevap verilmezdi ama artık dayanamadım.

alirken kaynanam altin veriyor, bir kismini yine esim karsiliyor. Oyle 1 2 m luk arabaya binmiyoruz.
Sanki paramizi o veriyormuş gibi, sizi bes kurussuz borcla biraksaydim dedigi icin kaynanam, o kadarini benim ailem de yapti. Sizde yapın bir zahmet derim. Geri kalan masrafları esimle biz yaptik çünkü. dememle, bana patlayan ilk kaynanam. Ben para da dememisim. Dugunde dememisim. Agzimi acmamisim. Her şeyi ben yaptim ya da biz yaptik da demedim. Cogu seyi biz yaptik dedim. yaptiklari masraf sadece dugun salonu ki illa yemekli olacak diye tutturdular, biz sade br nikah istiyorduk. Ikincisi de düğünde taktiklari bilezik. Bunlar da birak olsun bir zahmet. Bir de beyaz esya. Geri kalanlar esimle ben. Ve ailem.
Evlenirken yapılan şu masrafı küçümsemek , kocasının benim diye yalan söylediği arabayı belli ki iyiniyetle kullansinlar diye veren aileyi hala evi de vereceklerdi, evi de arabayı da verecez dediler, evi de versinler arabayı verdiler ama ellemesinler diye darlamak utanç verici değil mi arkadaşlar? Bir tek ben mi ar ediyorum şu olayda?

Ha bak şu doğru bu bir aşk evliliği mi yoksa mantık evliliği mi? Mesela benimkisi %40 aşk demeyeyim de sevgiye dayalı evlilik , %60 da mantık evliliği, ben babamdan dolayı aşk nedir bilemedim tüm erkeklere karşı bir önyargım var (aşk nasil bisey bilmiyorum sadece eşimin bana olan hisleri ile bunu az da olsa hissedebildim)yine olsa yine eşimle evlenirdim ama asla tam olarak hiçbir erkeğe güvenip kendimi emanet edemem, eşimin sağladığı hayat konforu ve huzur da evlenmemdeki bir sebep yoksa ben evlilik insanı değilim bu da bir gerçek ,mesela eşim bana bir keresinde sormuştu ben bir çoban olsam yine de benimle evlenir miydin diye hayır dedim çünkü netim 😅 bu konularda dürüst olmak lazım ,evlilikten beklentimiz ve önceliklerimiz nelerdir , ben asla maddiyatsız bir evlilik düşünemem, öyle samanlık seyran olur diyenlere de inanmam, esimin her türlü malından gelir giderinden hesap da sorarım, beni kandırırsa gözünü de bir güzel oyarım 🤣 Sen seversin sevmezsin ben Aslan kadınıyım ayol 🤭 ( seda sayan çorap kadınıyım repliği, ironi içerir)
Zaten 💯 De 💯 ask evlılıgı olamaz. Illa mantıkta girecek olaya. Tabıkı nerde oturulur ne alınır nasıl yasanır dusunmesı bılmesı ona gore de kendını ayralması lazım ınsanın.
Şimdi de bu hanım burdan yurur sen ask degıl para için evlendin dıye. Sanırsın sabancılara gelın gıttı

Evlenirken yapılan şu masrafı küçümsemek , kocasının benim diye yalan söylediği arabayı belli ki iyiniyetle kullansinlar diye veren aileyi hala evi de vereceklerdi, evi de arabayı da verecez dediler, evi de versinler arabayı verdiler ama ellemesinler diye darlamak utanç verici değil mi arkadaşlar? Bir tek ben mi ar ediyorum şu olayda?
Dramaqueenler toplaşıp ar etsin. Belediye yer göstersin :KK70:

Bu konuya bukadar niye gerildin yahu?
Tamam koca yalancı, sünepe hepsi doğru ama az sakin dostum ya. Kime bu hırsın?
Ayrıca bu ev sizin ben çıkıcam siz oturun diye yalan atan biri çadıra yereleşsede üzülmem ben.
Dilin kemiği yok nasılsa bol keseden at sonrada yok ya o anki heyecanla ben öyle demiştim ama ev mev yok size desin. Söylenen yalana kızardım ben yoksa kimse kimseye hele hele oturduğu evi evladı bile olsa hayatdayken vermek zorunda değil tabiki

Yahı dugununu onlar ıstedı. Istedıklerı gıbı yaptı bırde beyaz esya aldılar ıkı uc te bılezık takılmıs napılmıs baska. Ev bundan ıbaret mi.
Hıc mi ev duzmedınız
Baslı basına mutfak esyası zaten o beyaz esya parasına denk gelıyor. Illa sız haklısınız bravoo. En muge anlı sensın

Yahı dugununu onlar ıstedı. Istedıklerı gıbı yaptı bırde beyaz esya aldılar ıkı uc te bılezık takılmıs napılmıs baska. Ev bundan ıbaret mi.
Hıc mi ev duzmedınız
Baslı basına mutfak esyası zaten o beyaz esya parasına denk gelıyor. Illa sız haklısınız bravoo. En muge anlı sensın
Müge anlı değil de her şeyi yanlış anlayan Rahmi gibi :KK70:

Masraflara bakalım
1. Yemekli düğün : O çok paragöz, mal düşkünü dediğin burcu düğün değil nikah istemiş. Aile tutturmuş. Yapsınlar o zaman

2. Altın: Çoğunu eşi ödemiş zaten.

3. Beyaz Eşya: Bir bunu adam akıllı almışlar

4. iyi niyet göstergesi olarak verilen araba: Araba zaten eşin. Eş ödemiş. Kv sadece biraz altın vermiş. Kimin arabasını kime vermeye kalkıyorlar bu durumda? Pes. Üstelik paragöz, mal içim evlendiğini iddia ettiğin kadın demiş ki " Annen ne kadar altın verdiyse borcumuzu ödeyelim" hangi mal düşkünü bunu söyler?

Yahu adam odemiş. Maası vermıs naptı aıle maası yedı mo yedı. Ya bogaza ya eve harcandı.
Kızına da ozmn olmeden ev vermeyecekti.. Bu kadar basıt
Hala suclayacak sey arıyorsun. Vallaha sıktı.
Mantıklı yorumunu bu konuda ben hıc gormedım...
[/QUOTE]

Siz bu yalancı omurgasız adamın maaşıni yilllaaar boyunca (ne kadar olduğu da belli değil ama 30 yaşında tek başına düğün, araba ve evler alınabildiğine göre çoook yüksek) annesine verirken gözünüzle görmüş gibi eminsiniz ama ben acaba deyince mantıksız oluyorum öyle mi? Peki...

Gercekten konu ıyıce sabote edılıyor. Konu sahıbı gırıp olanı bıtenı yazıp acıklama yapsa da ogrensek. Gercı rahat bırakan olur mu bılmıyorum.
Konu sahibinin yerinde olsam gelmem. Baksana şimdi diyecek ki sen yorum yapmamak için banlı gibi davrandın :KK70:

Zaten 💯 De 💯 ask evlılıgı olamaz. Illa mantıkta girecek olaya. Tabıkı nerde oturulur ne alınır nasıl yasanır dusunmesı bılmesı ona gore de kendını ayralması lazım ınsanın.
Şimdi de bu hanım burdan yurur sen ask degıl para için evlendin dıye. Sanırsın sabancılara gelın gıttı
yok valla mantık herkes için geçerli değil, aşık oldum diyerek kayın ailenin verdiği bir odada yaşayan kadınlar var mantığın zerresi yok onlarda 🙃 sabancılar konusunda evet haklısınız adam bildiğin çulsuz , kadın kocasının olmayan malı yüzünden birsürü polemik yaşadı bi de eş ailesi ile ...

Bu konuya bukadar niye gerildin yahu?
Tamam koca yalancı, sünepe hepsi doğru ama az sakin dostum ya. Kime bu hırsın?
Ayrıca bu ev sizin ben çıkıcam siz oturun diye yalan atan biri çadıra yereleşsede üzülmem ben.
Dilin kemiği yok nasılsa bol keseden at sonrada yok ya o anki heyecanla ben öyle demiştim ama ev mev yok size desin. Söylenen yalana kızardım ben yoksa kimse kimseye hele hele oturduğu evi evladı bile olsa hayatdayken vermek zorunda değil tabiki
Sfgfddsd bazı kadinlarin düştüğü durumu kabullenemiyorum anka...

X