Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Kaynaniz zeytinyaği modusuna girmiş.
Bundan sonra -eğer ataşe körükle gitmek istemiyorsaniz- mağduru oynamaniz gerek.

-Ben bugün hamile halimle neler cektim. Oğlunuz boşamayla tehdit ediyor. Bunlari duydukdan sonra tek başima hastane köşlerinde kaldim. Böylemi sizin geline ve toruna değer vermeniz diye sayin.

Eşim geldi simdi. Annenleri ara gelsinler bizimkiler de gelecekler. Konusalim dedde
Böyle olmaz, bir uyuyun uyanın. Karşı tarafın ailesi dolmuş bir şekilde sizinkiler hiçbir şey bilmeden gelirlerse hiç hoş olmaz. Bir yatın. Yarın salim kafayla eşinizle tekrar konusun.

Gelismeleri yazacağım. Sanirim aileler gelecek. Bi sure yokum.
Çok üst üste kararlar alıyorsunuz. Tepkisel hareket ediyorsunuz. Sakin olun, olur mu?
Ben olsam en azından yarın gelmelerini sağlardım. Çok yorgunsunuz ve streslisiniz, tahammül seviyeniz normalde olduğundan daha az.

Gelismeleri yazacağım. Sanirim aileler gelecek. Bi sure yokum.
Hamile mağdur ve anlaşılmayan kadını oyna , kayinvaliden gibi olayı dramatize et , kadın uyanık mesaj yazarken bile fedakar anne ağzıyla yazmış ki oğlu görürse ahhhh ne fedakar annem var desin , içindekileri güzelce söyle, rahatsız olduğun konuları dile getir , bu saatten sonra geri dönülmez bari dik dur bacım..

Hem ev hem araba hissesini devralacak kadar altın yoktur belki...Arabanın devri icin de belli ki çekinmis adam çunku zaten kullanım hakkı sizde, araçları olmadığı için belli ki arada bir kullanıyor kayinaile. Hisseyi vereyim demek "basınız sikisinca taksi tutun, bizi hiç rahatsız etmeyin" demekten farksız gerçekten....Bunu ben de olsam kendi aileme soyleyemem ,çunku zaten kullanım hakkı sizde....

Bence konu sadece araba değil, ailelerin yapışması ve sürekli iç içe olma isteği, oğullarını yönetmeleri vs...

Biliyorum gülüm hepsi aynı büyük konuşmayayım çocuğum yok kızım olsa zaten yardım ederim kendimden biliyorum zor olduğunu asla sırtını yere getirtmem , ama erkek evladım olursa da elimden geldiğince kusursuz yapmaya çalışacağım inşallah benim annem babamda erkek evladı 2 tane evlendirdi asla böyle şeyler yaşamadılar herkes çocuk evlendiriyor ama bazı aileler aşiri pinti. Zaten biz başta neyi konuşup okey dediysek hiç biri düzgün olmadı yarım yamalak ailem onların dediğine de okey dedi yeterki çocuklar mutlu olsun onlar kendi dediklerini verdiği sözleri bile yerine getiremediler :) Eşim zamanında onların yerine yeterince çok mahcup oldu Zaten iyiki uzağız yoksa extra bir savaş verecektim yamyamlar gerçekten uzak olmak en güzeli .. sende durumlar nasıl kesin boşanacakmısınız yoksa eşin gelip özür diledi mi ? Araba için boşanan bir erkeği ilk defa duyuyorum anası gezecek diye c*hennemin dibine kadar yolu var o arabayla bedduam pistir tutar sen rahat ol

Oo canım kusura bakma burayı ben kaçırmışım ozaman sen çok haklısın borç altına sokup böyle birşey yaşatmaları çok büyük ş**fsizlik haklısın sonuna kadar..

Eşim geldi simdi. Annenleri ara gelsinler bizimkiler de gelecekler. Konusalim dedi.
İki taraf için de hayırlı ne ise o olsun inşallah. Eşler arasındaki soruna aileler dahil olmamalı bence. Kvye yazmanız yanlış olmuş içinizden pişman olsa keşke diye geçiyordur belki ama gerçekler öyle değil maalesef anlamıyorlar anlamayacaklar da. Olay haddinden fazla büyümüş ama belki de böylesi daha hayırlıdır.

Bence konu sadece araba değil, ailelerin yapışması ve sürekli iç içe olma isteği, oğullarını yönetmeleri vs...
Doğru ama bunu evi aileye yakın tutarken düşünüp önlem alinmaliydi, aynı sokakta oturulan aileyle daha çok görüşmek beklenen bir durum değil midir? Yönetme konusunda ben sizin gibi düşünmüyorum. Eş işin iç yüzünü bildiği için eşinin bekledigi tepkileri veremiyor da olabilir.

Bu saatte aileler niye cagriliyor yahu? Gunler cuvala mi girdi
Kvye yazarak hata etmissin yazi baki kaliyor arayip soyleseydin telefonda sinirli bi konusmanin tamami hatirlanmiyor ve de kanitlanmiyor koseye sıkısınca ben oyle birsey demedim diyip gecerdin simdi ise kanit var bi ton
toplaninca ne olacak ki herkes kendi fedakarliklarini anlatacak herkes birbirine nankor diyecek vs vs
Herkes kendi cocugunu hakli gorecek
Esinin ailesi, esinin onlarin ugruna sana dava acacagini bildikleri icin ona destek cikacaklar
Esin de arada kalmadim ailem arkamda diye dusunup iyice havalara girecek vs vs vs
Iyice corba olacak yani
Su durumda ailenin yanina gidip kafani dinlemek en mantiklisi olurdu olay da bi sogurdu hem

Oo canım kusura bakma burayı ben kaçırmışım ozaman sen çok haklısın borç altına sokup böyle birşey yaşatmaları çok büyük ş**fsizlik haklısın sonuna kadar..
Ş...fsiz demeden önce bu eş kişisi 30-35 yaşında nasıl tek başına iki ev sahibi olup kardeşine ana babasına hibe etmiş, madem bu yaşta iki ev alıp ailesine hibe edecek gücü geliri var niye arabayı annesinin altinlariyla almış bunları sorgulamak gerekmez mi? Bu işte bir tuhaflık yok mu?

Son düzenleme:
İki ucu b*klu bir değnek var tabi bir tuhaflık .. ben hanımefendiye üzülüyorum yine de sonuçta beraber sıkıntıları çekiyor eğer yanlış okumadıysam hamile bide yani böyle dönemde böyle şeylerle uğraşması üzücü , aile dediğin çocuğun mutluluğuna önem vermektir. Olayın tamamı sadece köye gitme gelme arabayla gezme davası değil anladığım kadarıyla olayı da yarım yamalak okuduğum için kaçırdığım bi kaç nokta olabilir ..

Bana da var gibi geldi yazışmalarda da arabayı da size verdim istemem demiş mesela kadın ama konu sahibi dememiş ki arabanın çoğunu eşim ödedi siz ne verdiniz.
Bence karşılıklı mağduru oynuyorlar burda.
Şahsen dünden beri arada konuyu okuyorum haklı yok konuda yani.
Top gibi ordan oraya dönüyor konu.
Hele şu yazışmalar ıykk yani “Ben hiçbir şey istemedim,ee o kadarlık yapın” üstüne “ Biz her şeyi yaptık” vs.
Hiçbir şey istemedi isen büyüklük yapmış gibi ortada dolanma ya da diğer taraf her şeyi yaptığını düşünüyorsan(!) ben yaptım diye gezme.
Her şeyim var kendim hallediyorum diyen insanların ağzına yakışmayan sözler.
Bu şekilde ders verip döndürsen ne karşıdakini yani.
Düşünmeden hareket edip amalarla cümle kurulmaz sürekli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…