Kaynanam ile eşimin arasında kaldım

misscakmak

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
165
118
31
Kızlar tekrardan merhaba
Önceki konumda çat kapı geldiği için kaynanama ne demeliyim diye sormuştum sizlere o konuyu benim konuşmama gerek kalmadan hallettik kendisi sanırım habersiz geldiğinde rahatsız olduğumu anladı gelmeden 2 gün öncesinde arayıp bana haber veriyor artık

Şimdi de eşim biraz sıkıntı çıkartmaya başladı. Biz kira ödemeyelim diye ikimiz de eşimin memleketine evlendik burası biraz küçük bir yer eşimin ustalığı olan işi var fakat işini sevmiyor ve benim kendi başıma dışarı çıkıp gezemememden yakınıyor.

Benim için yatağım neredeyse evim oradadır yani evcimen biriyim gezmeyi tozmayı aramam öyle. Arkadaşlarım olursa davet ederlerse giderim yani benim için olmasa da olur.

Eşimle yaşadığım şehirde tanıştık o sırada ben de çalışıyordum bu yüzden bayağı sosyal bir hayatımız vardı ikimizin ortak arkadaşları vardı her akşam iş çıkışı buluşur muhabbet sohbet ederdik haliyle zaman hızlı geçerdi.

Şimdi ben evdeyim o da işte olduğu için akşam evde konuşacak bir şeyimiz olmuyor pek o yüzden dizi film izleyerek zaman öldürüyoruz. Şu an aldığı maaş diğer yerde aldığı maaşın yarısı. Diyor ki en azından ordan ev tutarsam yarısıyla kira öderim diyor. Orada ben de eski işime geri dönerim zaten maddi açıdan bir sıkıntımız olmaz.

Geçen kv bizdeyken eşim bu konuyu açtı. Kvmin gözleri doldu elindeki kınayı gösterip daha kına bile akmadı dedi ağlayacak gibi oldu ben de çok üzüldüm içim acıdı. Ona da hak veriyorum eşim 20 yaşında burayı terk etmiş 10 yıldır başka şehirde. Evin bir oğlu ve kadın 10 yıldır oğluna hasret kalmış. Aşırı iyi biri kaynana demeye bin şahit oğlundan çok beni düşünür bişi olur oğlu yerine beni savunur. Oğlum beni affeder nasıl olsa kapıdan koysam bacadan girer, sen gelinlik çekme kızım gibi hisset der. Bana da kızım onu ikna et gitmeyin bak burda ne güzel düzen kurdunuz diyor.

Kocam da hayatımı ona göre yaşamak zorunda değilim diyor. İkisi arasında bi ona bi diğerine laf taşıyıp duruyorum ne yapacağımı şaşırdım ikisi için de ayrı üzülüyorum eşim de çok bunaldığını söylüyor burada. Ne yapacağımı şaşırdım kızlar lütfen yorum yaparken kaynana ve koca kötülemeye kalkmayın ikisinin de içinde kötülük yok ona göre yorum yapın teşekkürler

Şu an yaşadığınız yerde iş bulma imkanınız var mı?

Sen ne istiyorsun bunu düşündün mü peki? Eski hayatınızı özlüyor musun?
Eğer senin için fark etmiyorsa, eşinin düşüncesine kulak ver. Sen bu evliliği eşin ile beraber yürüteceksin, kv ile değil. Eşinin mutluluğu daha önemli. Burada mutsuzsa gitmek istiyorsa gidin.
Ayrıca eşin haklı, hayatını kimseye göre ayarlamak zorunda değil. Sende aynı şekilde. Sizin evliliğiniz ve bireysel mutluluğunuz için neresi daha iyi olacaksa orada yaşayın.

Bence siz karışmayın. Ana oğul çözsünler. Eşinizin tercihlerine de engel olmayın ileride bu sebepli sitem edebilir. Herkes kendi hür iradesi ile tercihini yapsın
Not:Kaynanalığın da cicim ayı vardır

oraya giderseniz sizde çalışacaksınız eve tıkılmayacaksınız
Maddi problemler artar eğer durduğunuz yerde kalırsanız
Hem eşinizde iyi maaş alacak hem sizde maaş alacaksınız çok güzel geçinirsiniz
Eve tıkılıp kalmaktansa en azından sosyal hayatınız olur bence eşinizi destekleyin
Kv alışır merak etmeyin

Eviniz eşinizdir, onun dusuncesi daha degerli bana kalirsa.

Kaynananiz iyi biri olabilir ama belliki esiniz bulundugunuz yerde mutlu değil, esinizi ikna etmek yerine kaynananizi gidisinize hazırlayın.
Ben çalıştığım sürece sosyal olan biriyim çalışmadığım sürece evden çok çıkan biri değilim yani eski hayatımı çalışma hayatı olarak özlüyorum sadece ama benim için olmasa da olur. Eşim benim evde oturmama alışık olmadığı için kendince beni eve tıkmış gibi hissedip kendisini kötü hissediyor her ne kadar ben böyle iyiyim desem de

Maddi ,manevi,psikolojik olarak nerede rahat edecekseniz orda olun. Mesafeler artık atla deve değil. Eşinin bir süre sonra psikolojisi bozulur ve seni suçlamaya baslar.

Ben bir şey merak ettim yanlış anlamazsaniz ; gerçekten eşiniz olmadan hiç dışarı çıkmıyor musunuz ? Eşim bu konuda yakınıyor cümlesini ben mi yanlış algıladım ?

Arada kalacak bir şey yok bana kalırsa.
Annesini eşinizden çok düşünecek değilsiniz.

Siz kendiniz mi eski yaşadığınız yere gidip yeniden çalışmayı istemiyorsunuz? Evde olmanız eşinizin hoşuna gitmese de size iyi gelmiş ve bundan şikayetiniz yok gibi. Kayınvalideden yola çıkmışsınız ama bana kendi açınızdan taşınma fikrine sıcak bakmıyorsunuz gibi geldi.

Çıkma gereği duymuyorum diyelim ekmek falan lazım olunca eşim gelmeden ne lazım diye arıyor söylüyorum alıp geliyor dediğim gibi küçük ve yobaz bir yer olduğu için benim de başım açık. Açık giyinen biri değilim de başım açık sadece ve her sokakta 3 4 tane kıraathane var öküz gibi bakıyorlar diye kendim gidip market yapmak istemiyorum

Siz de için için gitmek istiyorsunuz gibime geliyor :)
Ne kocanızı düşünün ne de kayınvalidenizi, siz ne istiyorsunuz ona karar verin içinizde.

Bana cidden hiç fark etmiyor diğer şehirde de çalışmak zorunda değilim eşim 2 katı maaş alacak sadece sosyal hayatım olur. Burada da evim diyebildiğim bir evim var düzeni oturttum her türlü. İki tarafta da çok rahat adapte olup yaşarım işe girmek zorunda değilim çalışmakta bana yorucu gelen bişi değil yani o konuda da sıkıntım yok

İnsanın ekmeği neredeyse evi oradadır.
Kötü hissetmenize gerek yok
Kayınvalideniz hayatınızın her anında yanınızda olmak zorunda değil çünkü artık eşinizle bir yuvanız var
Gider gelirsiniz, hem diğer şehirde durumunuz daha iyi olacaksa gidip gelmeniz daha kolay olur
Hayat şartları maalesef duygusal değil de mantıklı karar vermeye zorluyor insanı..

Tasindigin zaman o yeri söyle de yolumuz düşmesin.

Şu cümleye kadar birşey yazmayacaktım. Kocanın dediğini dinle bence.

Haklısın evden çıkmadığım için onu da çok sorun etmiyordum ben

Eşimle aynı memeleketliyiz ve ben gitmek istemiyorum. Aynı şekilde bakıyorlar ilçeye gidince, çok rahatsız oluyorum. Ki kapalıyım ve normalde dizimde giyorsam tuniği orda elbise gibi. Bir kere gittim ve birine dalıyordum. Bir noktadan sonra bu durumdan sıkılacaksınız ve rahatsız olacaksınız. Ben tatile gidiyorum siz birde yaşıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…