Kaynanam ile eşimin arasında kaldım

İnsanından rahatsız olduğunuz için markete bile gitmek istemediğiniz bir yerden ayrılmak istememeniz ilginç geldi açıkçası. Çalışmazsınız ama sosyal olabileceğiniz bir yerde yaşarsınız ona neyse. Eşiniz açısından da markete dahi gitmeden tüm günü evde geçiren eş, rahatsız edici olabilir bir noktadan sonra. Çocuğunuz olsa parka bile rahat götüremezsiniz o zaman ama size fark etmiyor enteresan cidden.
Eşiniz haklı gitmek istemekte. Annesi açısından bakarsak da çocuklarından uzakta yaşayan bir sürü insan var. Herkes kendi hayat şartlarına bakıyor anne baba yakınlığından önce.

Daha eşiniz olmadan markete gitmeye çekindiğiniz ortamda yaşamak ve çocuk yetiştirmek mi istiyorsunuz? Çok değişik kafalar gerçekten, burada eşini kvyi geçiyorum insan kendi rahatsız olur.
Şöyle söyleyeyim burası biraz köy gibi herkes birbirini tanıyor haliyle ben yabancıyım bakışlar kötü niyetli değil o yüzden. Yabancıyım diye herkes dönüp bakıyor ve geneli kıraathanede oturan erkekler olduğu için ve her sokakta da kıraathane olduğu için rahatsızlık duyuyorum. Bunun sebebi diğer şehirde de kıraathanelerde çok bakanlar olurdu başka sokaktan giderdik tamamen o yüzden. Tek çıkmamı tabi ki ayıplayan olmaz da ben alışmışım şehirde herkesin yabancı olmasına kimsenin kimseye bakmamasına. Bana dönüp baktıkları zaman rahatsızlık hissediyorum ister istemez

Ve kalmak istiyorsun ?

Dışarı çıkmadığım için sıkıntı etmiyorum zamanla da tanıyıp adapte olurlar bakmazlar diye düşünüyorum
Kız seni görmüyorlar ki ne ara adapte olacaklar her çıkışında birbirlerini dürtüp ;" aha x in gelini dışarı çıkmış ,acaba manava mi girecek kasaba mi? Bak bak bir kilo kıyma almış ,kaynanası mi gelecek evine..." Yaprak Dökümü'ndeki kahveci Ahmet gibi.

Valla şuan çocuk yok diye rahatım galiba çocuk olursa dediğiniz gibi parka falan götürmeye mecbur çıkıcam hiç bu açıdan düşünmemiştim

e boyle bir yerde yasasan ne olacak? tasin daha iyi
yarin cocugun olunca her gun onu parka cikarman gerekecek. o zaman ne yapacaksin boyle igrenc ortamda?

Ne kocamı ne kaynanamı takarım. Sokağa çıktığımda başım açık diye kıraathanelerden öküz gibi bakan adamların olduğu yerde 5 dk durmam.

Hep kendi rahatını düşünmüşsünüz yorumlarda, eşinizin de sosyal hayatı kalmamış ki orda evden işe işten eve demekki oradakilerle de kafayı uyduramadı, ücrette tatmin etmiyorsa niye kalsın. Sosyal hayat güzeldir, evcimen olabilirsiniz anlıyorum ama hayatınızı böyle yaşadığınız sürece ilerde çok zorlanırsınız. Körelirsiniz, hep kvalideyle kısır günü yapmayı hayal etmiyorsunuzdur heralde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…