Kayinvalideye takı alınması

Psikolog sorun etmiyorsanız aranız da bu sıkıntı değil dedi. Sorun etmiyorum. Bana karışmasın ben de ona karismayayim 😅 üç çocuk yapmissak ev arkadaşı değiliz demek ki. Evliliği sadece maddiyata indirgemedim. Sorunların içinde en minimal olanı bu olur herhalde.
Oho 10 yıldır eşinz maaşını gizliyor ve sorun etmedim mi diyorsunuz? 😳
Eşiniz tuhaf ama siz de çok garipsiniz. Neyse boşverin o zaman bilezikleri de sorun etmeyin madem. 🤦‍♀️

neden evin tüm masrafını ve çocukların okulunun yarısını eşiniz ödüyor?
siz neden daha çok destek olmuyorsunuz, bir garip geldi.
Bende olmuyorum. Evlendigim ilk bes sene biecok seye destek oldum egin masraflarini ustlendim baktimki ben destek oldukca oo hep bekleniyor. Calisan kadin oldum kariyer yaptim adamin eril enerji gitti. Sen yaparsin karim aslansim karim canimsin karim. Ev hanimi olan ablam koluna bilezikleri takti tatillerine gitti evini en guzelinden dizdirdi kaldi ki esim onun esinin iki kat kadar fazla maas aliyodu. Son uc senedir çalışmıyorum ailemden kira gelirim var. Eve tek kurus vermiyorum kendi ailesinde kadinlar calismiyor erkek bakmak zorunda. Ama nedense bana gelince bir modernlesmislerdi. Bende gelenegi bozmayayim dedim. Suna inaniuorum kadinla erkek bie degil. Evet gercekten evi gecindirmek zorundalar. He ne olur insan olur gelecege yatieim olur ailesine yedirmez parasini iyi idare eder gel ortak hesaba atalik eviniz var yazlik alalim araba alalim kislik alalim der o zaman ok. Ama geri kalan hayatimda calismayi ve destek olmayi düşünmüyorum ben mesela.eril disil olayini gecen nette de okudum dogru bu olay.

Beş kardeşler 😅 kaynım tek maaş diye kayınvalide ondan istememiştir. Bir görümcem hiç çalışmıyor, eşi de kayinvalidemin yegeni, duyulursa sulalemde lafı olur diye ondan da istemezler. Olan bana oldu gibi 😅 of sinir oluyorum. Acilen kocamı borca sokmam gerek.
İnsanın içinden gelir, annesine makul bir hediye alır elbette buna sözüm yok..Ama kendine hediye istemek, bir de 40 gr. altın aldırmak da ne bileyim. 5 kardeşin hepsi birleşir alır gene tamam, ama bu parası olanı didiklemek olmuş

Merhaba hanımlar şu ara çok garip bir durum var 😅
Esim dedi ki sizin tanıdığınız bir kuyumcu vardı. Ablam anneme bilezik almak istiyor ama işçilikli birşey belki daha uygun yapar dedi.
Ablan mi alıyormuş Allah Allah dedim. Bilezik de 40 Gr. Görümcem bu yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 4 tane çocuğu var. Nereye alıyor anlamadım. Zaten geçen yıl da takmadığı bir kolye, iki burma bilezik, bir de kupelerini annesine vermisti.
Kayınvalidem kendi ağzıyla birşeyler isteyen biri. Evinin kalan borcunu, alacağı buzdolabını çocuklarına pay ettirip aldırdı hep.
Eşim yapiyorsa yapsın yine dert etmem. Ama beni sinir eden ikizleri yaz okuluna vereceğim dediğimde bu ay paramız yok dedi. Haydaaa oldum ben de. Ben de çalışıyorum her ay bir miktar çocukların normal dönem kreş parasinin bir kısmını eşime yollarım onun dışında bütün maddi konularda ayriyizdir. O evin geçimini sağlar ve çocukların ihtiyaçlarını. Bu ay ekstradan yaz okulu deyince eşimin bu tavrından rahatsız oldum. Acaba bu altında toplu mu alındı diye düşündüm. Eşime de sadece ay ne güzel yapmış ablan, ben de anneme almayı çok istiyorum, kadın biz ev alırken iki bilezik çıkartıp vermişti dedim. Onun ailesi maddi hiç bir katkı da bulunmamisti beklememistim de imkanları yok diye. İçimde garip bir gıcık olma hissi var 😅 gelin olmaktan mıdır nedir. Fikirlerinizi bekliyorum.
Gizli kapaklı işler hiç sevmem. Evladından kısmayacak arkadaş. Banka dönümünden belli olur da neyse artık. Havale etse de çekse de belli olur.
Kredi kartı ile ödesin taksidi yollasın yaz okuluna hayret bir şey

İnsanın içinden gelir, annesine makul bir hediye alır elbette buna sözüm yok..Ama kendine hediye istemek, bir de 40 gr. altın aldırmak da ne bileyim. 5 kardeşin hepsi birleşir alır gene tamam, ama bu parası olanı didiklemek olmuş
Böyle olamadık :KK70: ah ah

X