Kayinvalideye takı alınması

On yıldır evliyim, eşimin maasini bilmem. Takintilidir. Asla soylemez. Ne alır ne verir hiç bilgim yok. Fikrim var sadece. Tek başına bile evi gecindirebilecek imkanı var. Benim hiç para göndermedigim dönemlerde bile sorun yaşanmadı. Başlarda dert ediyordum neden bilmiyorum diye, sonrasında maddi sıkıntı vs yasamadigimiz için dert etmedim. Yani kenarda köşede tek başına bile o altını alacak parası haydi haydi vardır. Onun derdi muhtemelen altın aldiysada biraz kısıp elindeki paraları tutma şeklindedir.
Siz çok sabırlıymişsiniz 10 yıldır. Ben böyle gizemli durumlara asla gelemem.Bu bir takinti değil aslında açıkça mesafe .Kendi mâli alanına almıyor sizi.Samimi bulmuyorum böyle davranışları.Sizin haberiniz olmadan eşiniz çok daha başka yatırımlar yapabilir o zaman.

On yıldır evliyim, eşimin maasini bilmem. Takintilidir. Asla soylemez. Ne alır ne verir hiç bilgim yok. Fikrim var sadece. Tek başına bile evi gecindirebilecek imkanı var. Benim hiç para göndermedigim dönemlerde bile sorun yaşanmadı. Başlarda dert ediyordum neden bilmiyorum diye, sonrasında maddi sıkıntı vs yasamadigimiz için dert etmedim. Yani kenarda köşede tek başına bile o altını alacak parası haydi haydi vardır. Onun derdi muhtemelen altın aldiysada biraz kısıp elindeki paraları tutma şeklindedir.
Bu hayat arkadaşlığı değil yalnız ev arkadaşlığı🙄

Siz çok sabırlıymişsiniz 10 yıldır. Ben böyle gizemli durumlara asla gelemem.Bu bir takinti değil aslında açıkça mesafe .Kendi mâli alanına almıyor sizi.Samimi bulmuyorum böyle davranışları.Sizin haberiniz olmadan eşiniz çok daha başka yatırımlar yapabilir o zaman.
Sabirli olmak değil de çok umursamadım artık bir yerden sonra. Ben kendi hesabıma o kendine bakıyor. Samimi olmadığının farkindayim. Aramızda hep bir duvar var zaten bizim ya.

Bu hayat arkadaşlığı değil yalnız ev arkadaşlığı🙄
Psikolog sorun etmiyorsanız aranız da bu sıkıntı değil dedi. Sorun etmiyorum. Bana karışmasın ben de ona karismayayim 😅 üç çocuk yapmissak ev arkadaşı değiliz demek ki. Evliliği sadece maddiyata indirgemedim. Sorunların içinde en minimal olanı bu olur herhalde.

Psikolog sorun etmiyorsanız aranız da bu sıkıntı değil dedi. Sorun etmiyorum. Bana karışmasın ben de ona karismayayim 😅 üç çocuk yapmissak ev arkadaşı değiliz demek ki. Evliliği sadece maddiyata indirgemedim. Sorunların içinde en minimal olanı bu olur herhalde.
Ben maddi açıdan ele almadım konuyu her açıdan yazdım. Eşinizin maaşını bilmiyorsunuz, adam sizden habersiz dilediğince birikim yapıyor, yine sizden gizli annesine bilezik vs alıyor gibi görünüyor ve çocukları yaz okuluna göndermemek uğruna. Konu sadece maddiyat değil sizden gizlenen şeyler. Yani sürekli sizden saklanan bir durum var. Genelde kadınlar yapar böyle kenara üç beş atmayı, kendini herhangi bişey olursa garantiye almak için eşiniz bi garip geldi bana. Üç çocuk yapmışsınız evet evlisiniz ama hayat arkadaşı değilsiniz bana göre

Merhaba hanımlar şu ara çok garip bir durum var 😅
Esim dedi ki sizin tanıdığınız bir kuyumcu vardı. Ablam anneme bilezik almak istiyor ama işçilikli birşey belki daha uygun yapar dedi.
Ablan mi alıyormuş Allah Allah dedim. Bilezik de 40 Gr. Görümcem bu yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 4 tane çocuğu var. Nereye alıyor anlamadım. Zaten geçen yıl da takmadığı bir kolye, iki burma bilezik, bir de kupelerini annesine vermisti.
Kayınvalidem kendi ağzıyla birşeyler isteyen biri. Evinin kalan borcunu, alacağı buzdolabını çocuklarına pay ettirip aldırdı hep.
Eşim yapiyorsa yapsın yine dert etmem. Ama beni sinir eden ikizleri yaz okuluna vereceğim dediğimde bu ay paramız yok dedi. Haydaaa oldum ben de. Ben de çalışıyorum her ay bir miktar çocukların normal dönem kreş parasinin bir kısmını eşime yollarım onun dışında bütün maddi konularda ayriyizdir. O evin geçimini sağlar ve çocukların ihtiyaçlarını. Bu ay ekstradan yaz okulu deyince eşimin bu tavrından rahatsız oldum. Acaba bu altında toplu mu alındı diye düşündüm. Eşime de sadece ay ne güzel yapmış ablan, ben de anneme almayı çok istiyorum, kadın biz ev alırken iki bilezik çıkartıp vermişti dedim. Onun ailesi maddi hiç bir katkı da bulunmamisti beklememistim de imkanları yok diye. İçimde garip bir gıcık olma hissi var 😅 gelin olmaktan mıdır nedir. Fikirlerinizi bekliyorum.
Benimde kayınvalide bilezik istiyor eşimden bana aldı ya 😅
5 oğlu var onlarada demiş babanız almadı siz alın tarlaları aldınız vs bize 3 dönüm kadar bir yer düştü onu da alamadık zaten biraz tongaya düşürüldük neyse bu ayrı bir mevzu
Neymiş hiç bilezik altın görmemiş babalarına hakkını helal etmiyormus
Hiç ses etmedim karışmam bana ne
Görümceler eltime alın birer tane ince bilezik alın kadına ne olacak o kadar hakkı yok mu demiş ?
Eşimde birer tane yi neyle alacağız ortak para toplayıp alalım dedi oturmada. Abiler eltiler hep beraberiz ortanca eltim bize kim ne alacak ya bak 3 çocuk sahibiyim torun torba sahibiyim benimde yok
Biz alacağız yarın ölünce anneniz kızlar da hak talep edecek ?enayi miyiz dedi?
Haklı yani madem öyle kızlarda katsin para demi ?

Görümce bence eşi ve ailesi almasın diye anneye emaneten veriyor onlarda etrafa başka yansıtıyor ?

Son düzenleme:
Durup dururken kv 40 Gr altın insan niye alır ki.onun kabul etmemesi lazım,bence kendinize dert edin çünkü yüksek ihtimal eşinizde katkıda bulunmustur
Bencede vermiştir para versin tabi zir durumda ise ama bilezik niye yani hani durumu çok iyi olur karısına çocuklarına refah içinde bir hayat verir anneye de hediye babında verdi dersinde bu ne yani şimdi !
Görümce bana çok fena geldi

Ay ben de buna sinir oluyorum. Takmış takistirmis son bir yıldır kızının altinlarini. Artık kızının mıdır bilmem, oyle dedi. Şimdide bu bilezik işi çıktı çok sinirlerimi bozuyor. İşin bir diğer gıcık tarafı kaynima da para veriyor. Siz tek maassiniz diyor. Eltim calisabilecekken kendimi yormak istemiyorum diyen biri. Ay düşündükçe bir sinirlerim bozuluyor. 🤣
ben var ya bu durumda kan çıkarırım, göze göz kana kan dişe diş 😅
ne kadar sabırlısın, böyle olma bak yerler seni, o kocayı alaşağı etmen lazım acil.

Böyle konularin kavgasını etmeyi ayıp olarak görüyorum.
Eger sizin ihtiyaçlarınızdan ciddi anlamda kesiyor ailesine veriyorsa hic durmayın tartışın tabi.
Ben olsam en temizi kendi anneme ben de bilezik alırım. O ne harcıyor ise ben daha fazlası hediyelere boğarak veririm cevabımı. Elbet rahatsız olacak.

Sabirli olmak değil de çok umursamadım artık bir yerden sonra. Ben kendi hesabıma o kendine bakıyor. Samimi olmadığının farkindayim. Aramızda hep bir duvar var zaten bizim ya.
En umursanacak şey bu ! Kv ye bilezik almaktan çok daha başka şeyler yapar ruhunuz duymaz.Samimi olmadiginin farkında olduğunuz biriyle eş olmak gerçek mutlu ,sağlıklı evlilik degil.Sizin asıl sorununuz ne kv niz ,ne gorumceniz .Temelde eşinizle olan iletisimsizliginiz ve duvarlarıniz. Önce bunları halletmemiz gerekir.

Al tabi al annen on tane bilezik verdi zaten dedi. Sinir şey.
anneniz evin yarısını bile odeseydi emin olun onun annesi kadar kıymetli olmazdı. annelerine gelince yağdırmak kayinvalideye gelince kısmak erkeklerin kronik sorunu galiba. ne alıp veremedikleri var şu analarımızla bilmiyorum

Aslında maddiyata indirgemek tam da bu.
Eşinizin maaşını gizlemesi maddi çıkar değil de ne? İsterse 10 çocuğunuz olsun, ev arkadaşlığı bunun adı. Sorun etmemenizin sebebi de, sorun etseniz de değişen bir şeyin olmayacağını bilmeniz.
Ayrıca tüm bu şüphelerin sebebi de zaten gelir-gider dengesine vâkıf olmamanız, yani demek ki sorunmuş aslında.

bence kıyıya köşeye para atıyor görümcen eşinden gizli bunu altına çevirip annesıne verıyor bana öyle geldi çeyrek vs değil bu şekilde veriyor hem kimse anlamaz

Evet bu tarz ayrı gayrı güden adamlar çok da kolay eşini gözden çıkarıyor. Zaten amaç o. Bilmesin istiyor varlığını. Boşansalar bir sürü mal kaçırır. Örneklerine şahit oldum.

Bu ailedeki maddi meseleler bir süre sonra can sıkıcı olabiliyor. Genelde erkeklerde kolayı zorlastirma durumu var maalesef. Her iki tarafın da seffaf olduğu ve ortak aile bütçesinin başarılı bir şekilde uygulandığı evliliklere imreniyorum. Siz gelirsiniz ne yapıyorsunuz onu da merak ediyorum açıkçası. Eşinizin durumu da ayrı bir konu. Ben aslında çok şeffaftır Bu konularda maaşlar eşimde birikir o malı düzenlemeleri yapardı. Ama artık benden gizli yaptığı harcamalar ve sürekli bir yerlere para göndermeleri sahit olunca artık güvenim de azaldı ve ben de seffaf olmayı bıraktım çünkü çok yoruldum. Kayinvalideyr hiç ihtiyaç yokken alınan ve sizin rızanız sorulmadan bilezik için eşiniz sizin ve çocukların hakkına gidiyordur. Umarım onun bir dahili yoktur.

Merhaba hanımlar şu ara çok garip bir durum var 😅
Esim dedi ki sizin tanıdığınız bir kuyumcu vardı. Ablam anneme bilezik almak istiyor ama işçilikli birşey belki daha uygun yapar dedi.
Ablan mi alıyormuş Allah Allah dedim. Bilezik de 40 Gr. Görümcem bu yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 4 tane çocuğu var. Nereye alıyor anlamadım. Zaten geçen yıl da takmadığı bir kolye, iki burma bilezik, bir de kupelerini annesine vermisti.
Kayınvalidem kendi ağzıyla birşeyler isteyen biri. Evinin kalan borcunu, alacağı buzdolabını çocuklarına pay ettirip aldırdı hep.
Eşim yapiyorsa yapsın yine dert etmem. Ama beni sinir eden ikizleri yaz okuluna vereceğim dediğimde bu ay paramız yok dedi. Haydaaa oldum ben de. Ben de çalışıyorum her ay bir miktar çocukların normal dönem kreş parasinin bir kısmını eşime yollarım onun dışında bütün maddi konularda ayriyizdir. O evin geçimini sağlar ve çocukların ihtiyaçlarını. Bu ay ekstradan yaz okulu deyince eşimin bu tavrından rahatsız oldum. Acaba bu altında toplu mu alındı diye düşündüm. Eşime de sadece ay ne güzel yapmış ablan, ben de anneme almayı çok istiyorum, kadın biz ev alırken iki bilezik çıkartıp vermişti dedim. Onun ailesi maddi hiç bir katkı da bulunmamisti beklememistim de imkanları yok diye. İçimde garip bir gıcık olma hissi var 😅 gelin olmaktan mıdır nedir. Fikirlerinizi bekliyorum.
Konudan bagimsiz annenin altinlarini al bunlar seni yiyolar. 40 gr altin ne demek neredeyse 100bin lira. Kesin kocan da var isin icinde.

Eşiniz neden maaşını gizliyor?
Ücretli öğretmenlik yapmış üstüne birde 4 çocuklu birisinin 40 gr bilezik alamayacağını çocuk bile bilir. Büyük ihtimal o bileziği eşiniz alacak. Ama neden annelerine bilezik alıyorlar?

X