Kayinvalideye takı alınması

Siz eşinizin ne kadar kazandığını bilmiyor musunuz? Yani bu bileziği gizliden alabilecek durumu var mı yok mu emin değilseniz sizin evin bütçesi biraz gizemli oluyor o halde Benim çalıştığım, maaşım, girenim ortadadır. Ailemden küçücük bi şey gelir ortadadır.Ayni şekilde eşimin de öyle.Birlikte karar veririz ayrıca alınacaklar.Her şey şeffaf Yani. Örnegin, Kv ye bilezik alınacaksa, konuşuruz, tartışırız bunun neden olduğu ile ilgili bir sonuca varırız olumlu ya da olumsuz.Sizin mesafe ve sınırlarınız var herhalde aranızda bütçe konusunda ki evliliklerde de en çok bundan sorun çıkar.

Bunu şöyle düşünüyorum, ya keşke annen daha düşünceli olsaydı. Bak bir yıl canımı disime takip calistim. Böyle olmamaliydi deyip kendi yanıma cekmeyi düşünüyorum aslında da off o kadar kızgınım ki kocama...

Yardır gitsin kanka afedersin kocan gibi sığırlr öyle ince düşünülmüş muhabbetten falan anlamaz dimdirekt söyleyip gözdağını vericeksin :halay: Bu arada KV bieziği ne yapacak mezara mı götürecek ... sen çocuklu adamsın parayı çocuğuna harca demiyor mu???

Eşinizin bunu karşılayacak durumu varsa
Annenızın verdıgı aldınları neden vermıyorsunuz
Bu devirde para kolay kazanılmıyor
Siz annenızın altınını gerı yapıp verın bence
Hemn kadına faydanız dokunur hem eşiniz saga sola mılletten altın alacagına annesıne alacağı yere onu verır

Utansın istiyorum. Biz evimizi bile, onun kendi evinin kalan borcunu odememizi istediği zaman aldık. Baktım onların kafada biz çift maasiz. Dert etmeyip herşeyi isteyecek bir modu var. Ev aldırdım. Şimdi ki derdim araba. Eğer altın aldıysa eşim o zaman bunun lafını da ona çok güzel yapacagimi bilir.

Dikkatini çekerim kayınvaliden demişim, eşine dilediğini söyle asssslaaaa alttan alma ama sonuç olarak ortak alındığını öğrenemeyeceksin diye düşünüyorum çünkü benimde eşim bir şeyler yapıyor ben aldım yada diğerleri abim aldı demiyor ama ben biliyorum. (Maddi durumumuz iyi olduğu için artık umrumda olmuyor eskiden dert ederdim.)

Siz eşinizin ne kadar kazandığını bilmiyor musunuz? Yani bu bileziği gizliden alabilecek durumu var mı yok mu emin değilseniz sizin evin bütçesi biraz gizemli oluyor o halde Benim çalıştığım, maaşım, girenim ortadadır. Ailemden küçücük bi şey gelir ortadadır.Ayni şekilde eşimin de öyle.Birlikte karar veririz ayrıca alınacaklar.Her şey şeffaf Yani. Örnegin, Kv ye bilezik alınacaksa, konuşuruz, tartışırız bunun neden olduğu ile ilgili bir sonuca varırız olumlu ya da olumsuz.Sizin mesafe ve sınırlarınız var herhalde aranızda bütçe konusunda ki evliliklerde de en çok bundan sorun çıkar.
On yıldır evliyim, eşimin maasini bilmem. Takintilidir. Asla soylemez. Ne alır ne verir hiç bilgim yok. Fikrim var sadece. Tek başına bile evi gecindirebilecek imkanı var. Benim hiç para göndermedigim dönemlerde bile sorun yaşanmadı. Başlarda dert ediyordum neden bilmiyorum diye, sonrasında maddi sıkıntı vs yasamadigimiz için dert etmedim. Yani kenarda köşede tek başına bile o altını alacak parası haydi haydi vardır. Onun derdi muhtemelen altın aldiysada biraz kısıp elindeki paraları tutma şeklindedir.

Hemn kadına faydanız dokunur hem eşiniz saga sola mılletten altın alacagına annesıne alacağı yere onu verır
Evet kayınvalideye bilezik alınmadan önce konu sahibinin annesinin bilezikleri iade edilmeli

Yardır gitsin kanka afedersin kocan gibi sığırlr öyle ince düşünülmüş muhabbetten falan anlamaz dimdirekt söyleyip gözdağını vericeksin :halay: Bu arada KV bieziği ne yapacak mezara mı götürecek ... sen çocuklu adamsın parayı çocuğuna harca demiyor mu???
Ay ben de buna sinir oluyorum. Takmış takistirmis son bir yıldır kızının altinlarini. Artık kızının mıdır bilmem, oyle dedi. Şimdide bu bilezik işi çıktı çok sinirlerimi bozuyor. İşin bir diğer gıcık tarafı kaynima da para veriyor. Siz tek maassiniz diyor. Eltim calisabilecekken kendimi yormak istemiyorum diyen biri. Ay düşündükçe bir sinirlerim bozuluyor. 🤣

Merhaba hanımlar şu ara çok garip bir durum var 😅
Esim dedi ki sizin tanıdığınız bir kuyumcu vardı. Ablam anneme bilezik almak istiyor ama işçilikli birşey belki daha uygun yapar dedi.
Ablan mi alıyormuş Allah Allah dedim. Bilezik de 40 Gr. Görümcem bu yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 4 tane çocuğu var. Nereye alıyor anlamadım. Zaten geçen yıl da takmadığı bir kolye, iki burma bilezik, bir de kupelerini annesine vermisti.
Kayınvalidem kendi ağzıyla birşeyler isteyen biri. Evinin kalan borcunu, alacağı buzdolabını çocuklarına pay ettirip aldırdı hep.
Eşim yapiyorsa yapsın yine dert etmem. Ama beni sinir eden ikizleri yaz okuluna vereceğim dediğimde bu ay paramız yok dedi. Haydaaa oldum ben de. Ben de çalışıyorum her ay bir miktar çocukların normal dönem kreş parasinin bir kısmını eşime yollarım onun dışında bütün maddi konularda ayriyizdir. O evin geçimini sağlar ve çocukların ihtiyaçlarını. Bu ay ekstradan yaz okulu deyince eşimin bu tavrından rahatsız oldum. Acaba bu altında toplu mu alındı diye düşündüm. Eşime de sadece ay ne güzel yapmış ablan, ben de anneme almayı çok istiyorum, kadın biz ev alırken iki bilezik çıkartıp vermişti dedim. Onun ailesi maddi hiç bir katkı da bulunmamisti beklememistim de imkanları yok diye. İçimde garip bir gıcık olma hissi var 😅 gelin olmaktan mıdır nedir. Fikirlerinizi bekliyorum.
Sız bende anneme almayı cok ısterım bıze bılezık verdı deyınce Esınız ne dedı ya da yuz ıfadesı😂

Onu bizim ev borcu biraz rahata inince rahmetli babacığım (bize ayrıca da para vermişti, başka altınlarla. O dönem bi ev satıp üç kardeşe pay etmişti. Bir miktarda altın ve bilezikler verdi bize) babamda bundan sonra her ay 500, 500 verin altına bağlayıp sizi zora sokmayayım dedi. O yüzden anneme altın almak aklıma hiç gelmemisti. Şimdi 500 para değil. Ben de her ay 500 dışında da anneme bin yolluyorum ihtiyacı olur diye

Hemn kadına faydanız dokunur hem eşiniz saga sola mılletten altın alacagına annesıne alacağı yere onu verir

Evet kayınvalideye bilezik alınmadan önce konu sahibinin annesinin bilezikleri iade edilmeli
Güneşin altında güneşlenirken baya sacmalamısım ama anlamıssınız🥰
Aynen once kendı annenızınkını verın . İnsanlar zor durumdasınız dıye sıze ıkı bilezik verırken
Eşiniz hediye almayı ,dağıtmayı bıraksın !!

Ay ben de buna sinir oluyorum. Takmış takistirmis son bir yıldır kızının altinlarini. Artık kızının mıdır bilmem, oyle dedi. Şimdide bu bilezik işi çıktı çok sinirlerimi bozuyor. İşin bir diğer gıcık tarafı kaynima da para veriyor. Siz tek maassiniz diyor. Eltim calisabilecekken kendimi yormak istemiyorum diyen biri. Ay düşündükçe bir sinirlerim bozuluyor. 🤣
Ohhh elti keyfine baksın. Siz de 3 çocukla yıl boyu çalışın, ev işi yemek vs. yorulun. Kayınvalide kaynınıza para akıtsın.
Bilezik de kayınvalideye alınsın.
Valla illa sevindirmelik takı alınacaksa size alsaymış kocanız. 3 çocuğunun annesi daha çok hak ediyor şu tabloda.

Onu bizim ev borcu biraz rahata inince rahmetli babacığım (bize ayrıca da para vermişti, başka altınlarla. O dönem bi ev satıp üç kardeşe pay etmişti. Bir miktarda altın ve bilezikler verdi bize) babamda bundan sonra her ay 500, 500 verin altına bağlayıp sizi zora sokmayayım dedi. O yüzden anneme altın almak aklıma hiç gelmemisti. Şimdi 500 para değil. Ben de her ay 500 dışında da anneme bin yolluyorum ihtiyacı olur diye
Size hibe etti hediye etti gibimi anlamadım
Eğer oyleysede nekadarlık altın esınızden alıp kolunuza takın
Aılenızın sıze hedıyesıysede
Ay bende sinir oldum

Aynen ya. Bizimkiler olmasa oturduğu evi rüyasında görürdü...
Kv aynı benim babaannem gibi demek ki altını seviyor 😁. Ben sizin yerinizde olsam sırf inat olsun diye anneme bir altın bilezik veya daha ince birsey alırdım. Ayrica esinizin maaşını hiç söylememesi de garip. Siz ortaya laf atın. Deyin ki altını beraber alıyormuşsunuz falan. Belki doğrusu çıkar ortaya. Sizin görümce de ayrı bir garip. 4 cocukla zaten geçim zor bir de annesine nasıl altın bilezik aliyor niye alıyor

Kv aynı benim babaannem gibi demek ki altını seviyor 😁. Ben sizin yerinizde olsam sırf inat olsun diye anneme bir altın bilezik veya daha ince birsey alırdım. Ayrica esinizin maaşını hiç söylememesi de garip. Siz ortaya laf atın. Deyin ki altını beraber alıyormuşsunuz falan. Belki doğrusu çıkar ortaya. Sizin görümce de ayrı bir garip. 4 cocukla zaten geçim zor bir de annesine nasıl altın bilezik aliyor niye alıyor
Ben de bunu düşünüyorum. Anne ne güzel çocukların toplanmış sana bilezik almış demeyi dusunuyorum. Bir görümcem çalışmıyor eşi de öyle para filan vermez altina asla. Bir gariplik var bu olayda ya bakalım.

X