Kayinvalideye takı alınması

Bencede vermiştir para versin tabi zir durumda ise ama bilezik niye yani hani durumu çok iyi olur karısına çocuklarına refah içinde bir hayat verir anneye de hediye babında verdi dersinde bu ne yani şimdi !
Görümce bana çok fena geldi
Bence de öyle tek kişilik iş değil yani. Hadi herşeye tamam kadının kocası laf ederdi. Zaten takmıyorum diye vermiş altınlarını annesine dahasıni almak neden...

Eşiniz neden maaşını gizliyor?
Ücretli öğretmenlik yapmış üstüne birde 4 çocuklu birisinin 40 gr bilezik alamayacağını çocuk bile bilir. Büyük ihtimal o bileziği eşiniz alacak. Ama neden annelerine bilezik alıyorlar?
Eşimle evliligimizin başından beri olan bir durum bu. Beni mağdur etmiyor, paramız bitti, yok vs demiyor. Boşa sağa sola para harcayan biri de değildir. O yüzden dert etmiyorum. O bana karışmıyor ben ona. Ortak bir hesap olsa herkes kazandığını koysa olabilirdi ya da bilemiyorum belki bende bu düzene alistigim için bunu ne yaptın şunu nereye harcadın lafını hiç duymuyor olmak işime gelmiş de olabilir. Eşime kalsa tüm para onda toplansinmis 🤣 Bunu asla kabul etmeyecegimi bildiği için bizde 10 yıldan fazladır işler böyle...

Ne yapabilirim ki? Toplu aldık dese ne diyebilirim bilmiyorum. Ya böyle birşeye ne gerek var Allah aşkına ya sinir oldum. Kayınvalidemi altiniyla görünce diyeceğim ama ayy ne güzel çocukların birleşip sana hediye almislar. Ben de anneme almak istiyorum, ev alırken iki bilezigini de bize vermişti diycem. Sinir oldum ya.
Boşver eşin seni üzmüyorsa karışma. Annene almak istiyorsan da al kimseye söylemen gerekmiyor bunu.

Çocukları yaz okuluna göndermek istememesi?

Bu biraz tipik bir cinsligi de.. var böyle işleri. Normalde de evdesin bakarsın moduna girer. Ama bakmak isteyen izin alsın işinden. Ayrıca birşeyler öğreniyorlar. Ben de büyük oğlumla ilgilenmek istiyorum. Ama ben yazdırdım bugün. Demin de yazdırdım dedim. İyi dedi 😅

Merhaba hanımlar şu ara çok garip bir durum var 😅
Esim dedi ki sizin tanıdığınız bir kuyumcu vardı. Ablam anneme bilezik almak istiyor ama işçilikli birşey belki daha uygun yapar dedi.
Ablan mi alıyormuş Allah Allah dedim. Bilezik de 40 Gr. Görümcem bu yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 4 tane çocuğu var. Nereye alıyor anlamadım. Zaten geçen yıl da takmadığı bir kolye, iki burma bilezik, bir de kupelerini annesine vermisti.
Kayınvalidem kendi ağzıyla birşeyler isteyen biri. Evinin kalan borcunu, alacağı buzdolabını çocuklarına pay ettirip aldırdı hep.
Eşim yapiyorsa yapsın yine dert etmem. Ama beni sinir eden ikizleri yaz okuluna vereceğim dediğimde bu ay paramız yok dedi. Haydaaa oldum ben de. Ben de çalışıyorum her ay bir miktar çocukların normal dönem kreş parasinin bir kısmını eşime yollarım onun dışında bütün maddi konularda ayriyizdir. O evin geçimini sağlar ve çocukların ihtiyaçlarını. Bu ay ekstradan yaz okulu deyince eşimin bu tavrından rahatsız oldum. Acaba bu altında toplu mu alındı diye düşündüm. Eşime de sadece ay ne güzel yapmış ablan, ben de anneme almayı çok istiyorum, kadın biz ev alırken iki bilezik çıkartıp vermişti dedim. Onun ailesi maddi hiç bir katkı da bulunmamisti beklememistim de imkanları yok diye. İçimde garip bir gıcık olma hissi var 😅 gelin olmaktan mıdır nedir. Fikirlerinizi bekliyorum.
O görümceyi çek kenara kendin ne yapmak istiyorsan yap bizi bir daha dahil etme diye ayar ver

40 gr mı 😱yaparsa yapsın dert etmez misiniz kocanız fabrikatör ise sorun yok o zaman
Benim ihtiyaçlarımı görsün, ailenin ihtiyaçlarını önemsesin sıkıntı çıkarmasın tamamim. Ama böyle salak yerine konur gibi ablam alacak deyince bir sinir geliyor. Yapıyorsun madem söyle adam gibi.

Ay arabamı satışa çıkardım. Sitenin linkini de hikayeme koydum. Görümcem hayırlısı olsun demiş. Ben de şehir dışına rahat çıkacak bir arabaya ihtiyacımız var x abla dedim. Belki anlamıştır. 😅 Ya da benim saflığım...

Benim ihtiyaçlarımı görsün, ailenin ihtiyaçlarını önemsesin sıkıntı çıkarmasın tamamim. Ama böyle salak yerine konur gibi ablam alacak deyince bir sinir geliyor. Yapıyorsun madem söyle adam gibi.

Ay arabamı satışa çıkardım. Sitenin linkini de hikayeme koydum. Görümcem hayırlısı olsun demiş. Ben de şehir dışına rahat çıkacak bir arabaya ihtiyacımız var x abla dedim. Belki anlamıştır. 😅 Ya da benim saflığım...
Tüm ihtiyaçları karşılasa dahi ben kabul etmezdim niye 40 gr bilezik yahu çocuklarınızın geleceği için kenarda dursun yahu para ısırıyor mu hayır hesapta dursun işte niye anneye bilezik üstelik de 40 gr 10 gr ajda neyine yetmiyormuş hediyeyse şayet 😂

Tüm ihtiyaçları karşılasa dahi ben kabul etmezdim niye 40 gr bilezik yahu çocuklarınızın geleceği için kenarda dursun yahu para ısırıyor mu hayır hesapta dursun işte niye anneye bilezik üstelik de 40 gr 10 gr ajda neyine yetmiyormuş hediyeyse şayet 😂
Ay evet demi ya. Bir de bol iscilikli birşey satsan zarar. Zaten görümcem iki burma, bir kolye, ve küpe vermiş altın. Ben takmıyorum sen tak demiş. Öyle dedi. Ben sormadım bile hiç. Başkası sorduğunda söyledi. Düşündükçe gıcık oluyorum. Zaten çok sevmezdim 🤣

Ay evet demi ya. Bir de bol iscilikli birşey satsan zarar. Zaten görümcem iki burma, bir kolye, ve küpe vermiş altın. Ben takmıyorum sen tak demiş. Öyle dedi. Ben sormadım bile hiç. Başkası sorduğunda söyledi. Düşündükçe gıcık oluyorum. Zaten çok sevmezdim 🤣
2 burmanın yanına bir tane de 40 gr geldi mi yeni gelin gibi olur kayınvalide acaba gençliğinde olmadı mı hevesini mi almak istiyor acaba

Benimde kayınvalide bilezik istiyor eşimden bana aldı ya 😅
5 oğlu var onlarada demiş babanız almadı siz alın tarlaları aldınız vs bize 3 dönüm kadar bir yer düştü onu da alamadık zaten biraz tongaya düşürüldük neyse bu ayrı bir mevzu
Neymiş hiç bilezik altın görmemiş babalarına hakkını helal etmiyormus
Hiç ses etmedim karışmam bana ne
Görümceler eltime alın birer tane ince bilezik alın kadına ne olacak o kadar hakkı yok mu demiş ?
Eşimde birer tane yi neyle alacağız ortak para toplayıp alalım dedi oturmada. Abiler eltiler hep beraberiz ortanca eltim bize kim ne alacak ya bak 3 çocuk sahibiyim torun torba sahibiyim benimde yok
Biz alacağız yarın ölünce anneniz kızlar da hak talep edecek ?enayi miyiz dedi?
Haklı yani madem öyle kızlarda katsin para demi ?

Görümce bence eşi ve ailesi almasın diye anneye emaneten veriyor onlarda etrafa başka yansıtıyor ?
Ee iyi de size de tarla vermiş, kaç kişi toplanıp bir bilezikle gönlünü yapsaymissiniz, kadıncağız heves etmiş demek ahir ömründe. Kadın öldükten sonra kaç kişi bir bileziğin hesap derdine mi düşeceksiniz?

Aslında kadın ölünce zaten gene 2 kardeşin. Satmazsa tabii

2 burmanın yanına bir tane de 40 gr geldi mi yeni gelin gibi olur kayınvalide acaba gençliğinde olmadı mı hevesini mi almak istiyor acaba
Bilmiyorum ki hiç. 10 yıllık geliniyim şimdi çıktı ortaya. Öncesinde evinin son taksitlerin odetti, bir ara evini yeniledi. Bütün yerleri ve mutfak dolabıni benimkinden yaptırdı 🤣 ay istediği bilezikte benim babaannemin düğünde bana taktigina benzer birşey resmen 🤣🤣

Aslında kadın ölünce zaten gene 2 kardeşin. Satmazsa tabii
Beş kardeşler 😅 kaynım tek maaş diye kayınvalide ondan istememiştir. Bir görümcem hiç çalışmıyor, eşi de kayinvalidemin yegeni, duyulursa sulalemde lafı olur diye ondan da istemezler. Olan bana oldu gibi 😅 of sinir oluyorum. Acilen kocamı borca sokmam gerek.

Eşimle evliligimizin başından beri olan bir durum bu. Beni mağdur etmiyor, paramız bitti, yok vs demiyor. Boşa sağa sola para harcayan biri de değildir. O yüzden dert etmiyorum. O bana karışmıyor ben ona. Ortak bir hesap olsa herkes kazandığını koysa olabilirdi ya da bilemiyorum belki bende bu düzene alistigim için bunu ne yaptın şunu nereye harcadın lafını hiç duymuyor olmak işime gelmiş de olabilir. Eşime kalsa tüm para onda toplansinmis 🤣 Bunu asla kabul etmeyecegimi bildiği için bizde 10 yıldan fazladır işler böyle...
karışmaya karışmaya iş bu noktaya geliyor
adam anasına bilezik de alır başka aile fertlerine para da akıtır
ohoo başka neler neler var kim bilir
çocuklarının rızkı kimlere kimlere gidiyor haberin yok, yerinde olmak istemezdim çünkü ben kabul edemezdm dayanamazdım
valla iyi katlanıyorsun

X