kayınvalidenizi anneniz gibi görüyormusunuz?

kesınlıkleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee anamın yerını elını tutmaz anneme sarılınca o kokusu var ya onu asla kımsede bulmam Allahım anamızı babamızı basımızdan eksık etmesın

annem cok sıgara ıcer ama genede Allah vergısımı bılmıyorum o kokusu asla kotu deıl ıcıme alasım gelıo bazen kaynanama uzagız hepde ole kalacak dıyorum anamın o mıs kokusunu baska bırı alamaz offfffffff son on gun zaten duygulandım gıdıommmmmmmmmmm

ben çok iyi bir kaynanaya sahibim.ağzı var dili yok olanlardan...ama....kayınpeder için aynı şeyi söyleyemayaceğimklava:

tam özetlemişsin olayı. benimde kayınvalidem süper bi kadın. devlet gibi hatun derler ya. ama kayınpederim tam bi çene. adam etrafa saldırmadan duramıyo. kayınvalidem idare ediyo bizi. kocamın babası olmasa valla suratına bakmam. aslında iyidir herşeye koşar ama çenesi herşeyi sıfırlıyo. bende dayanamam herşeye cevap veririm. idare ediyoruz işte. napcan....:oklava:

yasakkelime kesinlikle kendi annem gibi göremiyorum biliyorum ki zaten o da beni kendi kızı gibi görmüyor bu çok açık kayınpederim zaten öyle bana kızım bile demedi daha hep gelin yada adımı söyler ben niye onları o kefeye koyayım ki baba bi tarafa ama annemi kimseyle değişmem kayınvalidemde olsa eşimin annesi sygım var fakat bi kere bile annem gibi karşısına alıp dertleşmedi benle derdin var mı diye sormadı

ben annem gibi görmüyorum ikisininde yeri ayrı.zaten bir annem var ama nişanlımın annesi oldugu için seviyor ve değer veriyorum.neden olsa sevdiğimi o doğurdu büyüttü..

Kaynanam yok, yani henüz evli degilim ama dünya iyisi bir insan olsada kimse annenin yerini tutabilir mi? Tutamaz..
Beni karninda 9 ay tasiyan kadinla, hayatimin sonralarinda tanistigim hic kimseyi annemle ayni kefeye koyamam, anneme büyük haksizlik olur bu.
Lakin bu hic bir zaman kaynanaya, öz annenmis gibi davranma demek degildir.
Hayir, o da bir anne, kendi annemize verdigimiz saygiyi sevgiyi nasil veriyorsak onada ayni sekilde olmasi lazim.
Sonucta hayat arkadasinizin annesi, sevdiginiz insani karninda yine 9 ay tasiyan bir anne.
Tabi degeriniz biliniyorsa yapilmali bunlar.

Ama herkesin icindeki kendi anne sevgisini baska biri gecemez.
Teyze icinde anne yarisi derler, ama öyle mi aslina bakildiginda? Tabikide degil.

Umar herkes kaynanasiyla iyi anlasir:))

kesinlikle annem gibi görüyorum çünkü beni 17 yaşıma kadar annem 18 yaşımdan sonra resmen kayınvalidem büyüttü bende okadar emeği varki hiçbir gün beni kızlarından ayırmadı hatta üstün tuttu kayınbabam zaten birtanedir bana kızım der hiç ismimi söylediğini duymadım bende o kadar emekleri var ki şu an bu kadar mutlu bi yuvam varsa hepsi onların sayesiden allah hepsinden razı olsun inşallah..
benim iki annem iki babam var hiçbirini diğerinden ayırmıyorum ve onun içinde sonsuz mutluyum her istediğim oluyor kendi ailemde eşimin aileside resmen bizim için yaşıyor onlar beni bu kadar kabulleniyorken mutluluğumuz için çırpınırken annem bi tane o da beni doğuran demem nankörlük olur..
hani bi söz vardı evlatlık alınan çocukların anneleri için tek farkı karınlarında değil kalplerinde büyüyor olmaları diye bu da öyle bişey annemin karnında kayınvalidemin kalbinde büyüdüm çok şükür
allah herkese nasip etsin böyle ailea.s.a.s.

kayınvalide bence kayınvalidedir.esinin annesidir.zaten anne olsa bir diger ismide kayınvalide olmazdı zaten.ama sunu söyliyeyim eger gercekten kayınvalideniz iyiyse onun dgerini bilin ama fazlasından cogunuda vermeyin.

kayınwalidem gayet iyidir,beni sewdiğini belli eder,fikirlerime saygı duyar.hatta ideal kayınwalidelerdendir.ben de ona karşı saygılıyımdır.sıcağımdır.ama neticede benim bir tane annem war we hiçkimse onun yerini tutamaz.herhalde eşimin annesini de kendi annem gibi sewmek zorunda değilim değil mi?bana bu kadar emeği annem werdi çünkü..

annem hastalandigimda 2 saat yoldan gelir hem de sabahin 8inde, doktora goturur, karnimi doyurur, ilacimi icirir, aksam icin yemegimi pisirir, gelmisken evimi bile temizler,
kayinvalidem gecmis olsun neyin var der dilinin ucuyla, bir seye ihtiyacin var mi diye sormaz,
annem ertesi gun arar iyilestin mi diye sorar,
kayinvalidem bir daha konusunu bile acmaz, olsem umurunda olmaz,
annem tartisip moralimizin bozuk oldugunu hissettiginde esimle beni karsisina alir oturur konusur, asla taraf tutmaz, bize kiyamaz, baristirmadan gondermez,
kayinvalidem gozumuzun icine bakar, bir tartisma ciksa da seyretsem diye, sevinir, yuzu aydinlanir,
annem evlenirken tum esyalarimi bardaklara kadar bana sectirdi,
kayinvalidem beyaz esya, vitrin ve halilari kendi evine bir ornek de benim evime aldi, sayemde evini yeniledi ikimizin de evi ayni oldu,
annem yemege cagirir, esim ne sever bilir pisirir, bana da ayri pisirir,
kayinvalidem oglusuna sorar ne istersin diye, bana fikrim sorulmaz, sevmedigim yemekler olur ac kalirim,
yani HAYIR asla annem gibi goremem tirnagi bile olamaz.

annem gibi görürüm cünkü oda bana kızı gibi davranır
eşimde benim annemi annesi gibi görür :asigim:
hepsini cok seviyorum 1 annem vardı 2 oldu
zaten anacım uzakta bana cok yardımı oluyor allah razı olsun

kendi annenizle tartışsanız bile 2 dakika sonra sarılırsınız boynuna herşey biter.
ama kayınvalideyle böyle birşey olsa belki evlilik biter

valla herkes keşke benim gibi bi kayınvalideye sahip olsa
ben kayınvalide kelimesini bile kullanmam kendisine

kendi annem apayrı tabi ama diğer anneminde hakkını yiyemem şimdi.....

kendi annem gibi tabi ki göremem annem benim canım herşeyim :)
ama kayınvalidemide çok seviyorum çok tatlı çok iyi bi insan :)

suan bekarım ama evlendıgım zaman kayınvalıdemı annem gıbı gorebılcegımı hıc sanmıorum...herkesın yerı ayrıdır heleki annenın yerınıı kımse tutamazz bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…