Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatımda duyduğum en saçma karar doğruysa eğer.
Erkek yaşamına devam ederken
Yepyeni hayat kuran kadin oluyor genelde.

Yok anasının gözü diyorum
Bi 3 kuruş kalacak kadına
Onun da tepesine binsinler

Eklentiler

• snapshot_anlatilaninotesi.com.tr_1724840307661.png
    231,9 KB · Görüntüleme: 54

Bu arada sen çok haklısın. Bırak kocan sürünsün.

Ben açıkçası bu kaynana iş buldu, şu kadar para alacaktı, araba lazımdı konusuna inanmıyorum. Belki bir olup seni kandırdılar altın parası sadece gelinin elinde olmasın diye. Kocan bir erkek olarak, kaç yaşındaki annesinin bulduğu işi araştırmamış mı? Baştan sona saçma bir iş. Parayı boşver annesini nasıl böyle bir işte çalıştırabilir?

Ne bilim büro tarzı bir yerde çalışır, katalogtan ürün satar o tarz işler olur vs, ama bu kadın yıldız itü mezunu tecrübeli mühendis mi? Aylık 60-80 bin maaş mı verecekler?

Benim annem bana böyle işle gelse asla güvenmem ne arabası vs derim. Bu şehirde trafik, park her şey sıkıntı. Sürdüğü kilometre başına para almayacak sonuçta.

Aynı sıtede bır haber daha var. Esının ailesini ıstemeyen ve kotu davranan kadın kusurlu sayılmıs

Kusurlu sayılacak çok şey var
Özellikle imstagramda ünlü avukatların paylaştıkları var mesela. Ama ben avukatına sordum

Avukatım aynen şunu dedi; ona buna bakmıyor bu işler.

Şiddet, aldatma kanıt olacak ama

Kusurlu sayılan şeyler kimsenin umurunda degilmis

Onu bunu bılmıyomda rabbım uyanık koca ve ailesinden sakınsın gercekten.

Onu bunu bılmıyomda rabbım uyanık koca ve ailesinden sakınsın gercekten.
Aynen. Ama şunu kesinlikle herkes bilsin. Bosanmada tamamen kanıtlara bakıyorlar

Yok psikolojik siddetmis
Yok hakaret, aşağılama.. hepsi boşmuş

Sana hak vermeleri için essek sudan gelinceye kadar dayak yiyeceksin, altınlarını kanıtıli göstereceksin

Aynı şeyler hepimizin başından geçiyor. Haklı haksız aramak doğru değil çünkü haklı olmak sizi mutlu etmeyecek. Borcu yeni verip konuyu sürekli açmanız eşinizi kırmış gibi görünüyor ben de borç verdim eşimin ailesine sanırım 5-6 sene sonunda verdiler bu yüzden eş ailesine borç verme taraftarı değilim sağlık vs durumları dışında ama verdiniz mesela dönüşünün ne zaman olacağını bir kez sorup sonra o gün gelene kadar konuyu açmamak gerek o gün geldi mi isterseniz her gün sorun.
Evlilik başındasin bu dönemlerde aileler yüzünden çok kavga çıkar. Birbirinizi kırmamaya aileler yüzünden ilişkinizi zedelemeyin. Eşiniz ile durumu konuşun üzerini kapatın. Mutluluk sizlerle olsun.

Aglancak halımızede guler olduk. Hakkınızda hayırlısı olsun iişlh

Sizin hataniz kvye niye su su kadar param var diye soruyosunuz? Az da olsa kurtardin. Valla dikkat edin

Millet saka gibi cidden
Kaynin ev borcunu geline istemeye uyanir insan

Ben seni haklı buldum istediği kadar triplensin beyefendi haklısın ve asla alttan alma haklı olduğunu inadına söyle. Senin annen veya kardeşin istese araba alınmasa yada zararda olsanız kendi bütün ailesi lafını yaparlardı üstelik 30 bin zarar etmişsiniz bence az utanması varsa bu konuyu kapatsın. Birde kadına parayla planınızı anlatmışsınız nispet yapar gibi borç istemiş hiç masum bulamadım bunu kendi annem yapsa bile iyi niyetli görmem(sağlık dışında). Madem çekilebilecek bir para baştan sizden istemeside yanlış.

Sen dua et değer kaybetse de yine de alabilmissin
Sen sonuna kadar haklısın madem faiz işine girmeyecek kadar haramdan sakiniyorlar senden 130 binlik altını da aynen gram olarak vermeleri gerekirdi
İnsanların bu ikiyüzlülüğinden nefret ediyorum
Halam annemden 4 cumhuriyet altını borç istedi annem verdi ertesi sene halam 4 cumhuriyet altını olarak geri verdi anneme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…