kayınvalideme gitmemekte haksız mıyım?yoksa eşimin hatalarını onlaramı yüklüyorum

yahs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
813
3
selam arkadaşlar henüz birkaç aylık evliyim.annem ve kayınvalidem aynı şehirdeler bizde iş nedeyle şehrimize 2 saatlik bir mesafede oturuyoruz.evlendik düğün falan herşey rüya gibi geçti gayet güzel evimiz eşyamız yerleştik mutlu mesut yaşıyoduk 1.5 ay olmuştu evleneli.sonra annelere el öpmeye gidildi. annemler gelmek istiyorlar bana hadi ilk önce erkek tarafı gitsin dedi annem hep ertelediler.ben arıyorum kayınvalidemleri gelmiyomusunuz misafirlerimizi bekliyoruz sıkıldık kapımızı çalan yok hadi gelin falan die ısrarcı davranıyoruz bi türlü gelemediler.3hafta bekldk.sonra anneme dedimki onların geleceği yok öncesi sonrası yok siz gelin aradan çıkar dedim.1 hafta sonra annemler akşam üzeri geldiler bir o gece birde ertesi gece yatıp kahvaltıdan sonra gittiler.
olay burdan başlıyor:eek: gün günlerden pazardı annemler sabah gitti.günlerden pazartesi sabah saat 10 ben daha yeni kendime geliyorum kayınvalidem e biz bugün geliyoruz bizi almaya gelirsin otogara birazdan bincez.ben daha ne etrafı toparlamışım ne misafir çarşaflarımı yıkamışım annemler yeni gitmiş ne yemek hazırlamışım ne alışveriş insan bir gün bari bekler.yalvardık gelmediler ölmüş gibi annmler gitti 24 saat olmadı hemen bunlar gelmeye kalktı.tamam neyse ben hemen çamaşırları attım yemek hazırladım apar topar telaşımı bi görseniz bi yandan onları arıyorum orda inin burda bekleyin falan deli oldum.

geldiler çorba patates vardı kıymalı patates yemeği yaptım sütlaç pilav Allah ne verdiyse elimden geleni yaptım yetiştirdm kuru pasta getirmşler onları koydum çay falan eşim benim yüzüme bakmıyor.sorduğuma cevap vermiyor.surat mahkeme duvarı.neyse gece oldu yattılar bizde eşimle noldu neyin var neden yüzüme bakmıyosun dedim yorganı üstüne çekti cevap bile vermiyor.bende kızdım ittirdim cevap ver manasında bu bi delirdi.neymiş annelerine güzel yemek yapmamışım kendi annemlere daha güzel yemek yapmışım onları daha ii ağırlamışım ölmüş gibi hemen geldiler elimden gelen buydu otogara bile ben gittim aldım.pastane kurupastası koymuşum..onlar getirmiş haberi yok onların getirdiğinden koymasam ayıp olurdu kek pasta yapcak zmanmı kaldı.biz gırtlak gırtlağa geldik o gece birbirimizi öldürcez o derece ağladım hiç uyumadım.yanında yatmak istemedim boş odaya gittim zorla getirdi gece yatağa.sözde 2 gün kalcaklardı eşim zorladı bir hafta kaldılar ama biz bu aşamada konuşmuyoruz yüzüne bile bakmıyom.gündüz misafirlerimi gayet güzel ağırladım yemek gezme falan eksik etmedim akşam olunca mutfaktan çıkmadım sürekli bahane eşimle muhabbete girmedim falan o yokmuş gibi davrandım oda aynı şekilde.kadında görüyosun işte küsüz hiçbişey sormadı kızım ne var aranızda diye aksine seyahatlerini uzattılar.birde gündüz eşim işte bunlar benle kalıyolar sürekli didişen bir çift zaten canım sıkkın sürekli didişiyolar falan.nasıl üzüldüm 1 haftada sinirime gece uyku uyuyamadım sakinleştirici içtim anamın babamın iki yudum ekmeğini çok gördü hakkım helal değil sana dedim eşime seni Allaha havale ediyorum dedim ama ben her gece gözümde yaş uyudum çok zoruma gitti.haksızlık etti bana ve aileme.inadıma mutfaktan çıkmadım doysunlar diye..

misafirlerin gitme günü çattı ben otogara bıraktım yine tek başıma.biz eşimle o gecede konuşmadık.. 1 gece evlerinde yattılar ertesi sabah haber geldi kayınvalidemi hastaneye kaldırmışlar ameliyat olcakmış düşmüş kırık varmış yatıyomuş.eşim dedi ben izin aldım gidelim tamam dedim görümcemde abarttı olayı ölüm hastasıymış gibi lanse etti apar topar düştük yollara neyse gittik gram kıpırdamadan yatıyor kayınvalidem.ama moreli ii.bizim sorunumuzu çözmeye vaktimiz bile kalmadan kendimizi hastanede bulduk. eşimle gitmedim o işine geri döndü ben hastanede kaldım kayınvalimin nöbetleşe yer değiştik görümcemlerle içimdeki yara o kadar büyükki ama ben yine hadi hastalıktır zamanı değil atlatsın şunu die.2 hafta gitmedim evime hep hastane ev refakat derken sorunumuzda kaynadı.gece gözümü kırpmadan ben bekleidm annesinin başında ameliyata girerken ben vardım kimse yoktu ben giydirdim önlüğünü.kanlı çarşafından narkozluyken ben kaldırdım.dedim Allh ne kadar büyük sen benim anneme babama iki lokma ekmeği çok gör bak annene ben bakıyorum.ama anlayana asla gocunmadım 2 aylık bile gelin değildim evimi kocamı bırakıp hastane köşelerindeydim gitmeyen gitmez kızları var baksın derdi ama insanlık bende kalsın dedim.kayınvalidemde bu arada Allah razı olsun falan diyo bana ama bi yandanda hep kızlarını düşünüyor onun kocası geldi onun çocukları var onun işi aksadı hepsine kayırıyor bi tek bana kayırmıyor sende düzenini bozun kızım geldin diyemedi bana.sanki biz insan değiliz çocuğumuz yoksa yok bizde aileyiz sonuçta.

kızlar çok uzattım sonuç olarak hasta hastaneden çıktı kendi işini görmeye başladı bazı ihtiyaçları oldu maddi olarak hastanın bunları hep eşim karşıladı evlerine tadilat falan hastanın ihtiyaçlarına yönelik.eşim her hafta sonu soluğu orda aldı hiç bir hafta sonumuzu beraber geçiremedik kahvaltı yapamadık yollarda geçti yollara harcadı parasını.bir gelmek gitmek 100 tlye patladı sadece yol anneisnin ihitiyaçları derken bizim borç kabardıda kabardı.hesapsızca harcamalarda bulundu.bu arada her hafta gidip geliyor bir kerede benim elimden tutup hadi gel bu öğlende size gidelim annenlerde yiyelim yemeği demedi.benim sinir katsayım yükselmeye başladı kavgalar gürültüler saygısızlığı babamın arabasına binmemesi falan beni yoldan çıkardı.bir haftasonu mesaisi varmış gidemedi kaç kez aradılar bu hafta gelmiyomusun ya Allahın emrimi dedim her hafta gitmek zorundamısın hiçç düşünmüyolar biz yeni evliyiz borç var bununda bi ailesi var bu haftada eşiyle kalsın vakit geçirsin hiç düşünmüyolar.patladım bana sormadan söz vermişsin arayıp duruyolar çok istiyosan git kapı orda deidm tartıştık hep.

bu bana takılan bilezikleri çekemiyodu takıda bana çok takıldı yediremedi annemle babam takı takılsın die düğün yapmışlar aç gözlü annenler diyodu hakaret ediyodu benim için altın önemli değil diyodu altınları wc ye atıp sifonu çekemedin diyodu bana.ama Allah o kadar büyükki bu borca girdi gırtlağına kadar elektirik faturasını bile yatıramadı karanlıkta kaldık dedim ii oldu hesapsızca harcarsan böyle olur utansın erkekliğinden beni karanlıkta bıraktı.hiç üzülmedim onun utanmasını istedim sonra benim altınlarımın bir kısmını bozdurmak zornda kaldı bana muhtaç kaldı yani hakir gördüğü wc ye atacağı altınlara kaldı.bu sırada sorunlarla uğraşırken hiç kimseyi aramadım ailesindne onlarda aramadılar soğudum.şimdide iş nedeyle gitti 3 ay yok bende annemin evine geldim ama henüz daha ailesine gitmedim gitmekte istemyiorum o benim aileme saygızılık yaptı giderken ellerini öpmeye vedalaşmaya dahi gelemdi benmi gitcem ayaklarına bundan sonra senin gösterdiğin saygı kadar saygı görceksin dedim gitmicem dedim.iki lokma ekmeklerini söledi anneleride hiç uyarmadı oğullarını bak ben iim hadi git karının gönlünü yap bugünde onlara gidin demediler hep bana hep bana olmazki öyle herşey eşit olmalı.son hafta sonu yolda kavga ettik annenlere gitmeye zamnım yok kendi annemi görcem dedi size gidemem dedi bana o zman bende gitmiyorum dedim benim ne işim var senin ailene bende gitmem ozman dedim yoldan geri döndüm o annesinin yanına döndü.

ben orda tek başıma kaldım beni bırakıp gitti otogarda..bende bir gece evde yalnız yattım baktım olmıcak o annesinin yanında ben neden burda yalnızım her hafta sonum eksik benim yanım eşimin yanı olmalı değilsede evliliğin anlamı yok dedim topladım pılımı pırtımı ben yalnız yaşamak için evlenmedim dedim anneme söledim çok sıkıldım beni bırakıp gitti ben geliyorum dedim.eşyalarımı toplayıp geri geldim evime sonra beni almaya geldi evimize gidelim ben bilet aldım hadi die bende gittim.bana ağlıyor sızlıyor tüm kredi kartlarını kapatcam söz ben nasıl bir erkeğim faturayı bile ödeyemedim diyor onu uzaktayken terketmemden korkuyor falan söz bidaha yapmıcam diyor hesapsız davranmıcam diyor o kadar sıkıldımki ona hiçl sıcak davranasım gelmiyor sesin donuk canlan biraz neyin var falan diyor bana.şimdi kayınvalideme gidesimde yok hiç bilmiyorum doğrumu yanlışmı.oda zorlamıyor bana haklı olduğunu düşünse gitmem için ısrar ederdi hiç demiyor git die.sadece bir kez aradım annemlere geliyorum die o kadar.bundan sonra izleyeceğim yol nasıl olcak bilmiyorum.eşimin gözümde güvenini kazanması gerek aile bilincinin oturması gerek en ufak bir hatasını kaldırabilecek gücüm kalmadı.onada dedim evliliğine dair neleri hatırlıyosun deseler bana dedim yalnızlığımı hatırlıyorum başka bişey hatırlamıyorum dedim.çok ağladı söz verdi giderken ama bekleyip görcez.o herşeyi çözmeye çalışıyor kendince ama benim adım atacak gücüm yok.kimseye gitmek istemiyorum.unutmadım..ama eşimin hatalarını onlaramı mal ediyorum kafam karışık.çok uzun oldu kusura bakmayn.olayı tarafsız değerlendirebilmeniz açısından bu kadar uzun yazdım kendi açımdan yazmadım sadece o yüzden

yalnızlığımı hatırlıyorum çünkü kaç gece yüzünü bana dönerek yattın dedim en ufak bişeyde küsüyor gurur yapıyor buzdolabına bakıyor sürekli dolumu boşmu die buzdolabını borçla doldurmak erkeklik değil.az olsun benim olsun.1 hafta bizdeyken boş boş kombiyi açık bırakıp gelmişler onun borcunu annesinin doğalgaz faturasını ödedi bende faturayı gördün cebinde 250 liralık senmi ödiceksin dedim evet ödeyemmi sanamı sorcam dedi bana.bundan önce nasıl ödüyolarsa şimdide ödeyebilirler dedim.küs kaldı bana onun yüüznden mahvetti evliliğimizi şimdi ağlıyor sızlıyor bana onu bırakcam die.evlilik masrafları hariç anneisnin hastalığı süresince 9000 lira borç yapmış kartlara herşeyi karttan yaptı çok gücü varmış gibi.dayı kesiliyo yaparken beğenmediğini kırıp atıyor falan annesinin evinde.sonra bizim evde elektirikler kesiliyor borçtan ozmanda ağlıyor.gece uyku uyumuyor düşünceden.söz bundan sonra herşey senin kontrolünde olcak diyor bana vercekmiş paranın yönetimini bozdurduklarınıda geri alcakmış ama görcez bakalım.ne zman kendi kurduğu ailenin daha öenmli olduğunu anlıcak bilmiyorum.sonuçta öyle yada böyle anneleri kaç yıllık evliler gelmişler bugüne kadar sen kendi ailene bak önce elindekinin değrini bil ama yok.sonra bana hayal kuruyor evliliğimize yönelik çok boş geliyor ban.yani anlıyağınız bişey anlamadım evlilğimden ne zman aileler bize misafirliğe geldi o günden osnra sanki planlı gibi bir sürü sorun yaşadım

merhaba canım

sen elinden geleni yapıp hizmetini hürmetini yapmışsın eşinde anlamamış artık bu kadar taviz verme sen ağzınla kuş tutsan yaranamazsın çünkü seni el kızı olarak görürler kendimden biliyorum çünkü o yüzden kendini ezidrme saygını göster ama hiçbir şeyden taviz verme sende ağaç kavuğundan çıkmadın sonuçda senide bir anne doğurdu

ailesine karşı saygı sevgi gösteriyorsan eşininde senin ailene karşı saygı sevgi göstermesi gerek

bırak ağlasın tutuşsun bir tarafları seni kaybetme korkusuyla yaşasın anlasın aile birliğinin önemini

eşya borcumuz hariç 9000 lira borç yapmış altınlarımı bozdurup ben kapattım yine kartlarını.bana hem maddi hem manavi olarak borçlulular.gidip gitmeme konusunda kararsızım bir kez kadın aramadı kızım zordamısın hiç sesin çıkmıyor noldu neyin var diyemedi.her hafta ayağına gidiyo ya oğlu saçıyor ya paraları değerli oğlu bilmiyorki oğlu o borçları ödeyemedi elektirik fatırasını bile yatıramadı wc ye at dediği altınlarıma kaldı bilmiyorki.kendi eşyama ödesem o kadar borcu hiç içim yanmıcak hep ıvıra zıvıra yol parasına gitti o kadar para.hiç arayasım gidesim yok.şimdi kontrol bende olcakmış bana vercekmiş tüm parasını kartlarıda iptal ettircek ama iş isten geçtikten sonra.ben gündüz donuyorum evde ısınamıyorum elektirik faturası çok gelmesin die mutfakta ocağın sıcağında oturuyorum onun yaptığıda bu şekilde.anama babam yediği iki lokmayı çok gördü ama Allah büyük hemen ertesi gün annesinin başına bu olay geldi yürüyemiyor eve hapis kaldı kadın şimdi.tabiki sevinmiyorum keşke olmasaydı ama onu Allaha havele ettim hep hep dualarımda ona aklı fikir vermesi yolundaydı ona doğru yolu göstermesinden yanaydı.belkide Allah ona bu yolla göstermek istedi yaptığının yanlış olduğunu.Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın benide inş..

Son düzenleme:
selam arkadasim. sen cok iyi davranmissin. cok dusunceli olmussun. ama karsindakiler sana hakettigin gibi olmamis. ve sen bu kadar iyi olup taviz werdigin surece hep seni ezerler bak. ama ne kadar uzaktan mesafeli olursan o kadar degerin artar. Kimse icin kendinden odun werme. Ay iyilik yapim ay soyle derler bilmem ne , olan sana olur. sakin odun werme kocana da ailesine de . simdiden bunu yaparlarsa yarin biigun neler yaparlar. sen kocani al duzgunce konus , anlat dogrulari. senin de bi yuvan war artik. kimsenin kolesi degilsin.

eşya borcumuz hariç 9000 lira borç yapmış altınlarımı bozdurup ben kapattım yine kartlarını.bana hem maddi hem manavi olarak borçlulular.gidip gitmeme konusunda kararsızım bir kez kadın aramadı kızım zordamısın hiç sesin çıkmıyor noldu neyin var diyemedi.her hafta ayağına gidiyo ya oğlu saçıyor ya paraları değerli oğlu bilmiyorki oğlu o borçları ödeyemedi elektirik fatırasını bile yatıramadı wc ye at dediği altınlarıma kaldı bilmiyorki.kendi eşyama ödesem o kadar borcu hiç içim yanmıcak hep ıvıra zıvıra yol parasına gitti o kadar para.hiç arayasım gidesim yok.şimdi kontrol bende olcakmış bana vercekmiş tüm parasını kartlarıda iptal ettircek ama iş isten geçtikten sonra.ben gündüz donuyorum evde ısınamıyorum elektirik faturası çok gelmesin die mutfakta ocağın sıcağında oturuyorum onun yaptığıda bu şekilde.anama babam yediği iki lokmayı çok gördü ama Allah büyük hemen ertesi gün annesinin başına bu olay geldi yürüyemiyor eve hapis kaldı kadın şimdi.tabiki sevinmiyorum keşke olmasaydı ama onu Allaha havele ettim hep hep dualarımda ona aklı fikir vermesi yolundaydı ona doğru yolu göstermesinden yanaydı.belkide Allah ona bu yolla göstermek istedi yaptığının yanlış olduğunu.Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın benide inş..

Gitmemekte haklısın,bi telefon açmak da bu kadar zor olmasa gerek.
O kadar bakmışsın,insan arayıp kızım nasılsın demez mi?
İyi niyet yok.

Eşin de maddi olarak zor durumda.Yoksa sana karşı bu kadar çabuk değişim göstermezdi.Şu an sana muhtaç,anası babası onu kurtaramayacak bunu anladı.O yüzden senin huyuna gitmeye çalışıyo.

Sakın maddi kontrolü eline alma.Bırak sorumluluğu öğrensin,kenara çekilmesin.
Maaşıyla ne yapabiliyosa yapsın,altının kaldıysa sakın verme artık.

tatlım darılma bana ama altınları bozdurup borc kapatma konusunda yanlıs yapmıssın
sana mı guvendı de borc yaptı ayagını yorganına gore uzatabılmelıydı
sonucta o altınlar bı yerde senın guvencen keske vermeseydın
bak o kadar agırladın , baktın , hızmet ettın ne oldu koskocaman bır hıc
bır kere sormadılar dıyorsun zaten kayınvalıden ve kayınnpederınınde arası pek ıyı degılmıs kendılerınden alıskınlar sızınkı degısık gelmıyor heralde
kayınvalıdene gıtmemelısın bana kalırsa haketmemısler senı ama yınede kararını sen ver
esınıde bu kadar rahatlıga alıstırma yıne borclar bıtınce efelenmesın basına
en bastan nasıl baslarsa öyle gıder umarım hayırlısı olur senın ıcın

yaptığının hata olduğunun farkında bidaha yapmıcam diyor ama bende hiçbişey olmamış gibi başlayamıyorumki o istiyor hiçbşey olmamaış gibi neşeli olayım ona karşı neden donuksun falan diyor iyi değilsin diyor.napabilirimki atlatamadım.annem ve babamda hiç gitmedin kayınvalidenlere sen küçüksün diyolar bende damadınız size geldimi ben gidiyim dedim üzülüyor onlarda sen küçüksün biriniz alttan alcaksınız diyor.aslında gidip onu daha fazla utandırsam diyorum ama utanırmı?yada gitsem onlar bnei nasıl karşılacaklar?hiç onlar için kılımı bile kıpırdatasım yok ama napsam bilmiyorum.böyle gitmeyincede olay iice büyüyor öyle napacam bilmiyorum

tatlım darılma bana ama altınları bozdurup borc kapatma konusunda yanlıs yapmıssın
sana mı guvendı de borc yaptı ayagını yorganına gore uzatabılmelıydı
sonucta o altınlar bı yerde senın guvencen keske vermeseydın
bak o kadar agırladın , baktın , hızmet ettın ne oldu koskocaman bır hıc
bır kere sormadılar dıyorsun zaten kayınvalıden ve kayınnpederınınde arası pek ıyı degılmıs kendılerınden alıskınlar sızınkı degısık gelmıyor heralde
kayınvalıdene gıtmemelısın bana kalırsa haketmemısler senı ama yınede kararını sen ver
esınıde bu kadar rahatlıga alıstırma yıne borclar bıtınce efelenmesın basına
en bastan nasıl baslarsa öyle gıder umarım hayırlısı olur senın ıcın

hepsini vermedim canım anneme bıraktım geri kalanınıda annem ölüyom desende vermicem bunları sana dedi.tekrar bozdurmayalım die öle dedi.vede bozdurduklarımında faturasını aldım kaç gram kaç lira olduğuna dair yarın birgün hak idda etmek açısından.ama yapcak bişey yok borç gırtlakta ağlıyor.mahçup bana karşı avcumda böyle olması ii oldu ders oldu ona.muhtaç kaldı bana küçük gördüğü altınlara muhtaç kaldı karanlıkta kaldı

ben eşime kızıyorum onlara kızgınlığım yok fazla kırgında değilim ama eşimin hatalarını onlara mal ediyorum onlara gitmiyorum.en büyük hata eşimde eşimle konuşuyorum kızgınlığıma rağmen.ona hala çok kırgınım ama rol yapıyorum hiç bişey yokmuş gibi tartışmayalım die.ailesini ağırladım hizmet ettim hiç zoruma gitmedi.hasta yatağında baktım gece gözümü kırpmadım bişey ister bişey olur die.hep hakkını helal et dedi bana bende helal dedim.hatanın en büyüğü onda değil oğlunda.tek suçlu o.bizim aramız çok ii olablirdi bana herşeyi almaya çalışmış çeyizime koymuş azda olsa düşünmüş bende ona bakmakta gocunmadım ama bizim aramızı böyle yapan oğlu onun düşüncesizliği.ben aramayınca demekki görüşmek istemiyor diyolar onlarda aramıyor.kadın birde hasta ya kendisini suçluyor ben hasta olduğum için uzaklaştığımı falan sanıyor.halbuki alakası yok tek hata eşimin.dengeyi kuramadı aramızdaki ailesiyle kendi kurduğu aileyi karıştırdı.bana evine ilgili olmadı.aileisde onu yanlış yaptığı yönünde uyarmadı.ben yanlış yapıyosun dediğimde adım şeytana fesata çıktı.hatalarını görmesi için ders lazımdı ona gırtlağa kadar borca girmesi ders oldu.ayrıca altınlarımın hepsini geri vereceğine dair söz verdi.giden gitti geri geleceği gözüyle bakmıyorum onlara.o utansın yaptıklarından bana muhtç kalışından benim onun için yaptıklarımdan utanıp ders çıkarsın benim yapacağım başka bişey yok

eger elnınde esıne altınlarını verdıgıne daır bı belge varsa cok ıyı yapmıssın bu belgeyı almakla
sakın ola kaybetme yarın bırgun kımın ne olacagı bellı olmaz
esın umarım ders alır bu durumdan

yaptığının hata olduğunun farkında bidaha yapmıcam diyor ama bende hiçbişey olmamış gibi başlayamıyorumki o istiyor hiçbşey olmamaış gibi neşeli olayım ona karşı neden donuksun falan diyor iyi değilsin diyor.napabilirimki atlatamadım.annem ve babamda hiç gitmedin kayınvalidenlere sen küçüksün diyolar bende damadınız size geldimi ben gidiyim dedim üzülüyor onlarda sen küçüksün biriniz alttan alcaksınız diyor.aslında gidip onu daha fazla utandırsam diyorum ama utanırmı?yada gitsem onlar bnei nasıl karşılacaklar?hiç onlar için kılımı bile kıpırdatasım yok ama napsam bilmiyorum.böyle gitmeyincede olay iice büyüyor öyle napacam bilmiyorum

Şimdilik gitme bence.
Sen zaten küçüklüğünü,daha doğrusu büyüklüğünü yapıp onlara bakmışsın.
Biraz zaman geçsin,eşin senin kararlılığını anlasın

eger elnınde esıne altınlarını verdıgıne daır bı belge varsa cok ıyı yapmıssın bu belgeyı almakla
sakın ola kaybetme yarın bırgun kımın ne olacagı bellı olmaz
esın umarım ders alır bu durumdan

var canım eşim kendide dedi ne kadar bozdurduğumuzu bileleim hepsinii ödicem söz dedi.ama hak idda etmek açısından var faturam.

konu maddiyatta değil ben o kadar uğraştım baktım onlara maddi olarakta fedakarlık ettim orasını geçtim ama eşimin bana ve aileme karşı saygısı olmadı.onlara daha güzel yemek yapmışsın dedi bana o kadar gücüme gittiki.onlarda bi acaip ya benim misafirim yeni gitmiş annemler bi dur 1 gün bekle görmemeiş gibi kalktılar geldiler ertesi gün kaçıyo değiliz ya.bi adap vardır misafir gitmişse hemen arkasından gidilmez.şaştım kaldım.o kadar yalvardık gelmediler annemler geldi die hemen arkasından geldiler yolda karşılaşcaktılar az daha:KK70:komikler gerçekten.sonra ben onlara 2 saatte ne akdar hazırlık yapıyım anamın yediği ekmeği çok gördü eşim 2 gün geldiler annem hazırlığını yapmış gelmiş zaten turşular falan ne denk geldiyse koymuş.ama çok gördü.annem bana iş bişe yaptırmadı biz yabancı değliz die yataklarını bile benim belim ağrımasın die kendi kaldırdı annem.bunların ayaklarına yatak serdik bi memnun edemedik kötü yemek yapmışım eşim öyle dedi ilk gün.ama Allah büyük gördü işte annesi gittiği ilk gün düştü ve kırdı bi tarafını şimdi eve mahkum yürüyemez kaldı.inş ii olur bişey demiyorum yarına çıkcağımız kesin değil ama alma mazlumun ahını demişler.eşime çok kızıyorum bu konuda her hafta gitti geldi bir kerede bugünde size gidelim sizde yiyelim yemeği demedi.annesi ölüm hastası değil işini görüyor wc sini falan.ama o hep bahane uydurdu gitmemek için onu yapcam bunu takcam o lazım anneme bunu yapcam derken beni ihmal etti.baktım gördüm bana ve aileme saygısı yok bende gitmedim onunla birlikte ailesini görmeye.ne aradım ne sordum.kızı var 5 dakka mesafede o onun kadar gelmiyor bizimki ta nerelerden kalkıp geliyor.cart curt heryerden kart geçiyor.biliyodum ama patlıcağını kart işinin iyi oldu.benden çıktı ama ders oldu.

Son düzenleme:
eşin çok ayıp etmiş annenlere yedirdiği yemeğin lafını etmekle, ayrıca senin ailene tavır almasıda çok yanlış.ama şuda varki canım anneler niyeyse erkek evlatları varsa birde evlilerse, hani sanki yeni bulmuş gibi daha bir düşkün oluyorlar,daha bir ilgi bekliyorlar.bence sen kayınvalidene git çünkü ara uzadıkça hiç gidesin gelmiycek sende daha çok huzursuz olucaksın.ayrıca eşininde annenlere gitmesi için ikna et sonuçta onlarda senin ailen, madem evlisiniz onlarda senin yalnız değil eşinlen birlikte gelmeni isterler

var canım eşim kendide dedi ne kadar bozdurduğumuzu bileleim hepsinii ödicem söz dedi.ama hak idda etmek açısından var faturam.

cok mantıklı davranmıssın baskası olsa belkı akıl edemezdı verdıgı altınların faturasını almayı
bu konuda gercekten takdır ettım senı
bıde canım sen cok kırılmıssın evet haksızlık yapmıslar sana ama bak esın yıne bı parcada olsa bırseylerı anlamıs sen benım yasadıklarımı bılsen kendı halıne sukredersın
sorunları bu kadar kafana takma lutfen , yoksa kendıne zararın olur sadece
bak yaptın o kadar kımse degerın bıldı mı bılmedı sımdı de kendını uzuyorsun o dusuncesız ınsanlar ıcın yazık sana umursamamayı da ogrenmen lazım ılk aylarda boyle seyler yasamak cok koyuyor ınsana bılıyorum ama bazen de Allah ' a havale etmek en ıyısı kalbını daraltma ıcını ferah tutkı sabrın sonu nasıl selamet goresın
benım annemın degerını 17 sene sonra anladı babaannem zamanında annem hıc sesını cıkarmamıs yanyana olmaskları halde halalarım ara bozuculuk yapmıslar senelr sonra dedem ve babaannem bız senı bu kadar ıyı bılmıyordk dedıler anneme annemde dedıkı sız bnm evıme gelmeden bnı tanımadan yargıladınız bı tanısaydnız gelıp evımde kalsaydnız ondan sonra karar verseydnz annemler yenı evlılerken halalarım oyle yalanlar atmıslarkı dedem babama mektup yazmıs o kadını bırak gel ben senı yenıden evlendırcem dıye :KK70:
ınsanlar boyle ıste sımdıde hasta ıkısıde ne zaman gelseler annem gerı cevırmez hastanede basnda bekledı amelıyat olunca hesabını Allah sorsun ne denır kı bak buda sana bı ornek olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
eşim 3 aylığına şehir dışına gitti ve gelmesi mümkün değil.bende evde yalnız kalmamak için annemin yanına geldim.bi giderken Allaha emanet olun diyip annemlerin elini öpmeye gelmedi.benmi gitcem onların ayağına die kızıyorum.kendi ayıp etti.bana derse annemlere nie gitmiyosun elimde kozum çok sen gittinmi dicem.yada ordan bana bi laf gelirse gelip gitmiyor hastayım bakmıyor falan derse onlarada lafım hazır oğlun geldimi dicem.oğlun annemin yediği ekmeği çok gördü ama benim parama muhtaç kaldı yine.har vurup harman savurdu annelerine.. beni elektiriksiz bıraktı evde karanlıkta bıraktı ve yine benim parama muhtaç kaldı.boğazlarında benim rızkım var onların hepsinin içim çok rahat bu yönden ben eşimin ekmeğini yediysem o ve aileside benim rızkımı yedi.ama bi yandanda evliliğin sağlıkla devam etmesi için gitmemek nereye kadar olmaz yani bu şeilde küslük.ama alttanda almak istemiyorum.karşı tarafta bu esirikli dicek aklı esince gelmiyor sonra çıkıyor geliyor falan bilmiyolarki olayın nasıl geliştiğini benim neden bu şekilde davrandığımı ailesi bilmiyor.ama aklı başında mantıklı bi insan tahmin edebilir en azından bu kadar gelmiyorsa kalbi kırılmıştır diyebilmemeliler.en azından şimdilik gitmemeyi planlıyorum gitsemde misafir gibi yapmam hizmetlerini yaptımda noldu..

dedimki şu annemlerin yediği ekmeği çok gördün sırf bu yüzden bile boşanabilirim senden dedim.o kadar ağrıma gittki ne para ne pul herşey onun olsun ama benim anam babama o yediği ekmeği çok görmesi beni yıktı.benim tek derdim bu olayların çıkış noltası bu çıbanın başı yani.babam bi bilse yaşananları nasıl üzülür bi dakka tutmazdı beni.yoksa onlara bakmış para harcamış gitmiş gelmiş umrumda değil.benim anamı babamın yediğini çok gördü benim anam babam büyütmüş yememiş yedirmiş senin eşine vermiş beni ne kadar hainlik yaptı dedimki sen can veremessin sen çok hainsin sana hakkımı helal etmiyorum hiçbişeyim helal değil sana dedim.

ama Allahta ona gösterdi ders verdi annesi düz yolda giderken ertesi gün düştü yataklara düştü.ama ben yine koştum içimde yaram çoktu olaylardan dolayı ama yine baktım.annemleri suçladı sırf takı takılsın die düğün yaptırmışlar ona öyle dedi.annem beni telli duvaklı gelin etti yoksa kimsenin ne taktığı mühim değil onlar için.bana takı çok geldi neden sifon çekmiyosun üstüne madem önemli değilde dedi bana.ben olsam sifonu çekmiştim üstüne çoktan o altınların dedi.ama Mevlam nasıl büyük nasıl muhtaç kaldı onlara.insan büyük konuşmıcak.ama Allah yukarda görüyor rabbim tek sığındığım tek güvendiğim o..ağlayarak dua ediyorum Allahıma sen yanlış yolda olanlara doğru yolu göster die kendim için ailem için dua ediyorum beni affetmesi için hep zor zamnalarımda sana sığınıyorum Allahım hep başım sıkıştığından senden yardım istiyorum beni geri çevirme die. herşeyin bi bedeli var o şimdi ödemesede ilerde ödicek benim gözyaşlarımın benim yalnızlığımın bedelini ödicek dersini alcak.bugün almıcak belki ama yarın alcak.yanlış yapıyor.

evililiğime baktığımda yalnızlığımı hatırlıyorum.çünkü hep yalnızdım.şimdi bana neden o kadar donuksun bi problemmi var die irdeleyip duruyor.unutulmuyorki hiçbişey işten gelmesini bekliyordum haftaiçi tamam sonra eve geliyor yemek falan derken bir küslük çıkıyor konuşmuyor en ufak bişeyden diyolog yok bazen konuşmayı unuttummu acaba diyordum arada bir ses yapıyodm kendime.1 hafta hiç konuşmadık o kadar yalnızdımki kimseyle konuşmuyorum ayrı odalarda tv izle ayrı yemek ye ayrı uyu koridorda karşılaşmamaya çalış derken kafayı yemek üzereydim yalnızlıktan iletişimsizlikten.onada dedim yalnızım çok yalnızım hiç umduğum gibi olmadı die beni anlayan bir eş yok karşımda.haftasonu gelir çatar şöyle sabah kalkıp gerine gerine güzel bir kahvaltı yaptığımız çok azdır.hep yolda gece yarıları otobüslerde gelmeler gitmeler derken bişey anlamadım.mesai gibi bir evlilik haftaiçi yemek yap temzilik yap evin işlerini gör haftasonu yollarda geçir pazartesi eve gel çantaları yerleştir yine aynı döngü sıkıldım.insan bir gönlümü hoş eder eviyle ilgilenir.herşeyi üzerime yıktı sanki ailesi yok onun ailesi diğer tarafmış gibi.onların faturalrını ödemeler bizimkileri ödememeler elektirik gelir kesilir ben koştururum peşinden açılsın die ben giderim ödeme yapmaya aramaya açtırmaya.evin kadınıda erkeğide ben oldum.yeir gelince ahkam keser bana benim sözümü dinliceksin benim evin reisi die ama fos.bende sivrildim bu aşamada altta kalmadım canını nasıl acıtabilirim die onun en hassas olduğu konulardan vurdum onu.içine oturcak laflar söledim onu yaralıcak susmadım konuştum.ama deliyle deli olcaksın.yoksa işin zor seni bastırdıkça üste çıkıyor.kararttım gözümü biterse böyle biter dedim.gözdağı değildi babamda asla ezdirmiceksin kendini ben senin için varımı yoğumu verdim asla ezilmiceksin dik durcaksın arkanda ben varım dedi.vurursa sana binip gelceksin sakın dedi.o herkesi ipleri alıp yönetmek istiyor kendi aileisni istediği gibi yönetiyor ailee kim anne baba hangisi çocuk belli değil sanki eşim onların annesi babası gibi dilediği gibi bağırıp çağrıyor başlarına yıkıyor evlerini.kırıyor döküyor. zaten sıra bende ve benim ailemde herşey istediği gibi olsun istiyor ama sert kayaya çarptı insanoğlunun dünyada herşey dilediği gibi olmuyor oda bunu ya kabul etcek yada bu diyardan gitcek.ağlayıp sızlamak nafile

Bir kaç mesajınızda Allah büyük, annesi düştü kırdı bir tarafını demişsiniz.

Ne alaka anlamadım?

Öfkeyle söylüyorsunuz ama çok yanlış yapıyorsunuz..

Bir tarafı kırdırılarak verilmez ceza.

Bu sizin sandığınız gibi bir ceza değil;
hastalık zamanlarında sizin nasıl sabır edip bekleyeceğinizi, istisnai durumlarda nasıl hareket edeceğinizin ölçülmesidir belkide.
.....

Bir kaç aylık evliliklerde bu kadar senin ailen benim ailem mevzularına girilirse çatırdatır evliliği Allah korusun..

Okuduklarıma bakılırsa ikinizde uzatmışsınız meseleyi..
Bu ikinizin arasında ki durum ve ikiniz çözmelisiniz.

Ailesiyle görüşmeyi kesecek bir durum göremedim ben.

....

Ayrıca annemin yediği lokmayı çok gördü deyip durmayın kendi kafanızda..
Bunu ne kadar sık tekrarlarsanız o kadar çok kırılır o kadar çok büyütürsünüz.

Normaldir; dışarıdan bakınca öyle bakmış eşiniz.

Doğru bir bakış açısı mı hayır; ama sizin davranışınızda yanlış olmuş.

Sabırla ve şirinlikle cevap verseydiniz o gün kapanırdı konu..

Ailesinin yanında küs kalmasaydınız, o da başkasının yanında küs kalmanın yanlış olduğunu anlar,

bir dahakine o müsade etmezdi.

Yani nereden tutarsak tutalım, oluşan bu borçların nedeni iletişimsizlik.

Kontrol sizden çıkmış, yakalamalısınız.

Unutun yenilen lokmaları, serilen yatakları, kırılan birtarafları; evliliğinize sarılın.

İnanın değmez,hayat çok kısa.

Evliliğin başları çok zor ama akıllıca atlatırsanız çok güzel sonuçlar kazanılıyor..

Bir koptuğu zaman bir daha asla toparlayamaz çiftler evlilikleri.

Saygı bir defa zedelendiğinde devamı gelir.

Bırakın paranın kontrolunu evliliğinizin kontrolunu alın elinize derim ben.

İnşaallah geçer bugunler ve çok mutlu olursunuz.

X