Kayınvalidem ve kayınpederim evliliğimizi yönetiyor

2 aylık geline etmedikleri kalmamış. Açın davayı ;kurtulun pisliklerden.
Eşiniz de mi adliyede çalışıyor. İş yerinden belki çekinir .

2 aylık geline etmedikleri kalmamış. Açın davayı ;kurtulun pisliklerden.
Eşiniz de mi adliyede çalışıyor. İş yerinden belki çekinir .
O da başka bir biriminde çalışıyor. Aynı binada değiliz. Dışarıdan baksanız takım elbiseli çok saygın biri görünüyor aklınızın ucundan bile geçmez böyle yapı da biri olabileceği. herkes onu çok beyefendi olarak tanır çevresinde. Birtek bana karşı böyle, amirine sinirlenir annesine sinirlenir ama bir tek bana karşı öfkesini tutmaz

Mis gibi yuvalardan çıkıp fitne fesat yuvasına dusmek ne kadar korkunc dmi..
Bazen düşünürüm de, boşandıktan sonra bile exin ailesi için polyannacılıkta zirve yapıp aman iyi insanlardı, aman bi kötülüklerini görmedim hayırlısı böyleymiş anlaşamadık deyip durdum.

Halbuki benim kayınvalide harbi harbi oyuncu bir kadındı yahu, ama yapacağını o kadar ustalıkla yapardı ki, ben kendi kendimi kötü niyetli düşünmekle suçlar bulurdum :KK53: en tehlikelisi de bu zaten, hani şu iyi niyetli, evlatlarının mutluluğundan başka bişey istemeyen ağzı var dili yok (!) kadınlardandı. Hani gelip saçıma yapışsa bu kadar tetikte hissetmezdim, hislerini ayan beyan göstermiş olurdu ona göre gardımı alırdım. Mesela sözde bizi evine hiç beklemezdi ama oğlunu da gelinini de ne zamandır göremediğini telefonda laf arasında söyleyiverirdi, ex de ikindiden hazırlanırdı artık. Pikniğe gideceğiz biz gelesiniz varsa gelin gelesiniz yoksa siz bilirsiniz. Teyzenler amcanlar bize geldi işiniz yoksa gelin siz de. Börek yaptım X de ne zamandır yemiyor işiniz yoksa gelin. Akşam ben yemek yaptım sen yorulma bize gelin. Ben Y teyzenlere gideceğim gelesin varsa sen de gel. Ben aynı apartmanda oturmak istemem uzak olsun tatlı olsun (sonuç, aynı apartmanda ev alındı). Güya sadece teklif gibi öneri gibi görünen emrivakiler vardı sürekli, saydıklarım örnekti sadece. Bunlara hayır dediğimde ex acısını muhakkak çıkarırdı.

Ne sinsi kadındı yahu, aptallığıma doymayayım ben kötülüğünü görmedim deyip durdum. Neyine görmedim abi bal gibi de baskı kurdular bana oğluyla

Bak canım şu iki üç mesajın bile bana iyi bir insan olduğunu düşündürdü. Su forumu takip et ben buradan çok şey öğrendim. Sen bu hayatı devam ettirsin ama mutsuzluk akan gözler saygısız es, mutsuz çocuklarla. Bu adamdan sana hayir gelmesi için başına taş düşmesi lazım taş. Hatta kaya. Evlilige değer ver ama senden değerli değil kız.

Bazen düşünürüm de, boşandıktan sonra bile exin ailesi için polyannacılıkta zirve yapıp aman iyi insanlardı, aman bi kötülüklerini görmedim hayırlısı böyleymiş anlaşamadık deyip durdum.

Halbuki benim kayınvalide harbi harbi oyuncu bir kadındı yahu, ama yapacağını o kadar ustalıkla yapardı ki, ben kendi kendimi kötü niyetli düşünmekle suçlar bulurdum :KK53: en tehlikelisi de bu zaten, hani şu iyi niyetli, evlatlarının mutluluğundan başka bişey istemeyen ağzı var dili yok (!) kadınlardandı. Hani gelip saçıma yapışsa bu kadar tetikte hissetmezdim, hislerini ayan beyan göstermiş olurdu ona göre gardımı alırdım. Mesela sözde bizi evine hiç beklemezdi ama oğlunu da gelinini de ne zamandır göremediğini telefonda laf arasında söyleyiverirdi, ex de ikindiden hazırlanırdı artık. Pikniğe gideceğiz biz gelesiniz varsa gelin gelesiniz yoksa siz bilirsiniz. Teyzenler amcanlar bize geldi işiniz yoksa gelin siz de. Börek yaptım X de ne zamandır yemiyor işiniz yoksa gelin. Akşam ben yemek yaptım sen yorulma bize gelin. Ben Y teyzenlere gideceğim gelesin varsa sen de gel. Ben aynı apartmanda oturmak istemem uzak olsun tatlı olsun (sonuç, aynı apartmanda ev alındı). Güya sadece teklif gibi öneri gibi görünen emrivakiler vardı sürekli, saydıklarım örnekti sadece. Bunlara hayır dediğimde ex acısını muhakkak çıkarırdı.

Ne sinsi kadındı yahu, aptallığıma doymayayım ben kötülüğünü görmedim deyip durdum. Neyine görmedim abi bal gibi de baskı kurdular bana oğluyla
Durumlar o kadar benzer ki, görseniz benim kayınvalidem de öyle.ama laf arasında laf sokar. Cumartesi benim doğum günümdü mecbur gittik, Çarşamba da oğlunun doğum günüydü. Ben ilk doğum günümü birlikte eşimle kutlamak istiyorum deyince eşime, eşim de kendi doğum gününde oraya götürmedi beni. Halbuki o gün de bizi bekliyordu. Gitmedik diye ilk fırsatta kayınvalidem ilk defa oğlumun doğum gününü kutlayamadım dedi kız kardeşine beni ima ederek. Halbuki yalan. Eşim 4 yıl benim memleketimde okumuştu ve bunun son 2 yılını biz kutlamıştık zaten baş başa. Hep siz iyi olun der, ama hep kadın susar cevap vermez de der. Halbuki kendi hiç susmaz

Inanamıyorum :KK57::oha: arkana bakmadan kaç bunlardan. Dinlen dinlen kaç, gidebildiğin kadar uzağa kaç. Kıymetini bilen, evliliğin aile kurmanın ne demek olduğunu bilen olgunlaşmış biri elbet çıkar karşına.

Hala diyorsun ki 1 hafta oldu aramadilar.
Aramasınlar zaten. Senin bırakamayacağını falan düşünüyorlar heralde. Nasıl olsa gelir diyolar.

Git boşanma davasını aç evlerine tebligat gittiğinde görsünler ezmek nasıl oluyomuş.

Bir hafta olmus aramamislar omur boyu aramasinlar diye dua edin bence.. 2 ay da yasadiklariniza bak ne insanlar var yahu

Bu erkek milletleri analarina tek gitseler nolur ya. Gelin kvnin kankasi falan mı. Bu neyin kafası bugün de arkadaşımla konuşuyorum annesi gelininden sadece cumartesi kahvaltıya gelmesini istiyormuş. Onu bile yapmiyormus. Ne anlıyorsun düne kadar tanımadığın kızla oturup sohbet etmekten ortak muhabbetin ne. Bunun afi

Bu saatten sonra yalnızca bana ettiklerini onlar anlamasa bile eşim anlayıp ben ne yaptım desin. Allahtan bunu diliyorum. kalkıp barışmak için istemiyorum bunu, yalnızca eşimin bana yaptığı haksızlıklar bi gün dank etsin kafasına. İki dünyada da hakkımı helal etmiyorum onlara.

Dön evine, kır dizini otur yerinde.Sen dizini kıramıyırsan merak etme 1 haftadır seni aramayan EŞİN bu zevkle yapar.
Tek derdin cidden aramaması mı?

Dön evine, kır dizini otur yerinde.Sen dizini kıramıyırsan merak etme 1 haftadır seni aramayan EŞİN bu zevkle yapar.
Tek derdin cidden aramaması mı?
Tek derdim l
Aramaması değil. Be n giderken dünden razı gibi seni ben bırakayım demesi, aramaması, vicdan azabı çekmemesi de koydu bana. Bu saatten sonra sadece günün birinde ahımı aldığını anlasın istiyorum.

Tek derdim l
Aramaması değil. Be n giderken dünden razı gibi seni ben bırakayım demesi, aramaması, vicdan azabı çekmemesi de koydu bana. Bu saatten sonra sadece günün birinde ahımı aldığını anlasın istiyorum.
1 haftadır aramıyor demeniz bana garip geldi. Okuduğumdan anladığım derdinizin bu olduğuydu.2 ayda kaç defa şiddet görmüşsünüz kaç defa kötü muameleye maruz kalmışsınız o sizi kovmadan ayrılmamışsınız evden bu tuhaf değil mi?
Ahın çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama görmüş olduğun fiziksel ve psijolojik şiddeti ispatlayarak tazminat talep edip yaptığının yanına ( küçük de olsa) kâr kalmamasını sağlayabilirsin.

Edit: başlık bile eşinizin sadistliğindeb uzak. Derdiniz eşinizin dövmesi kötü muamelesi vs değil de aramaması gibi gelmesi normal bence.

Merhabalar, 2 aylık evliyim. Hiç bilmediğim, kimsenin olmadığı bi şehre geldim eşim için. Kayınpederim ve kayınvalidem bize kural koydular. Her cuma onları aramak Zorundayım. Her cumartesi de onlara gitmek zorundayım. Eşim de bu konuda bana baskı yapıyor. Ben de onlara gidip gelelim istiyorum, onları istemiyor değilim ama gün şartı olsun istemiyorum. Kaldı ki tüm hafta çalışıyorum hafta sonlarını eşimle kendime ayırmak istiyorum. Doğum günüm cumartesi gününe denk geldi ve sırf bu yüzden ilk doğum günümü eşimle değil ailesiyle kutlamak zorunda kaldım. Bu rahatsızlığımı eşimle de paylaştım, sonuç ise annemi babamı istemiyorsun oldu. Güzel bi şekilde anlattığım halde beni anlamak istediği gibi anladı Kayınvalidem ise 45 yaşında ve beni kıskandığını her halinden anlıyorum. Evime aldığım her yeni eşyayı o da evine almaya çalışıyor ve alıyor da. Sürekli eşimin yanında beni beceriksiz yeteneksiz gibi göstermeye çalışıyor. Ama bunu öyle güzel yapıyor ki eşime annesi melek gibi görünüyor. Her cumartesi de evlerine gitmek zorundayım ya hani, bir cumartesi eşime annenlerden erken dönelim de yiğenimin doğum günü hediyesini alalım son bir tane kalmış dedim.Olmaz benim annem babam önceliğim dedi. Benim de ailem öncelikli öyleyse dedim. Demediğini bırakmadı. Gerizekalıymışım, yok ailesini istemiyormuşum, yok çarparmış. Ayrıca sırf bu yüzden vurdu da bana. Tabi bende ona vurdum. Defalarca vurduk birbirimize. Sonra annesine küfür ettiğimi sanıp orospu dedi defalarca. Arabadaydık. Sonra annesini aldı yol üstünden. Tabi ben ağlamaklı bi halde konuşamadım. Annesi arabaya bindi, selam vermedim diye oğlum keşke seni evlendirmeseydim dedi. Oğlu da keşke evlenmeseydim dedi annesinden destek alarak. Ben başladım ağlamaya. Oğlu biz boşanıyoruz dedi. Annesi başladı kızmaya, git evinde ağla kocanı rezil etme dedi. Bu ilk değil daha evvelde eşim annesi yüzünden vurmuştu bana. Topladım valizimi çıktım evden. 1 hafta oldu ne aradılar, ne sordular. Suçum dayak yedikten sonra onlarla konuşmamammış. Dayak yesem bile o eşimle benim sorunummuş. Kadın susar cevap vermezmiş, oturur evinde ağlarmış. Bu yazdıklarım yaşadıklarımın yanında hiçbirşey. Hep kayınvalidemin fitneleri bunlar. Oğlu hiç yoktan ne zaman bana ters davransa sen kadınsın, sen sus der, kocan hatasını anlasın özür dilesin der, hep iyi niyetli gibi görünür ama ortalığı karıştırır.
Bir gün kek yapayım dedim kayınvalideme yaptırmamak için elinden geleni yaptı, neyse sonra tamam yap dedi. Yaparken hiçbirşey demedi, bittikten sonra başladı oğlum bunu yemez diye. Anne yer diyorum.yemez diyo yer diyorum annesi oğlum bunu yemez diyo, bu böyle bana sürdü. Neymiş oğlu iki renkli kek sevmezmiş. O zaman baştan niye söylemedi ki bana oğlum bunu sevmez diye. Sonunda oğlu anne ben bu keki seviyorum dedi. Hala diyorki hayır sen sevmiyorsun bu keki. Eşim benim yaptığım keki severek yiyor diye kadın ne yapacağını şaşırdı. Hani cumaları aramak zorundayım ya, bir cuma annesini aradım, hayırlı cumalar diye. Neden erken aramadın diye trip attı kayınvalidem .İyi de öğle yemeğe gittim çalışıyorum anne dedim , trip attı neyse tamam diye. En son eşim beni sınavları v ar diye alışveriş merkezine bıraktı. Babası aileme benim oğlum sınava girerken sizin kız kardeşiniz alışveriş merkezinde geziyo diye şikayet etmiş beni. Sanki kocamdan izinsiz gitmişim gibi. Bir gün kayınvalidemlwr gelecek diye 5 çeşit yemek yaptım özene özene. Kadın hepsi tuzlu olmuş diye hiçbirini yemedi. Ben kuru ekmek yedim diye duygu sömürüsü yaptı birde. Tabi tüm gözler benim üzerimde. kayınvalidem yemeyince kimse huzurla yemeğini yiyemedi tabi. Tamam 1 tanesi tuzlu hadi hepsi mi tuzlu oldu. Kimsenin içine sindirmedi yenilen yemeği. Sonuç olarak başka bir gün eşim bana düşüncesiz olduğumu d2ğiştiğimi söyledi. Annesi yemek yemediğinde kalkıp ona tost yapmaya kalkmamışım öyle dedi.iyi de kendi tuzlu yapınca yiyor annesi, böyle söyleyince de kalktı bana o gün de vurdu. 2 aylık evliyim ve bu tokat atma eşimde alışkanlık haline geldi,
Bir yandan beni aşağılıyor sürekli, bir yandan el kaldırıyor, bir yandan ailesi bize hükmediyor ve o gün gelemeyiz planımız var bile diyemiyor, en son bana evli kalmak istiyorsan her cuma annemler aranmaya devam edilecek, her cumartesi annemlere gidilecek d2di eşim. Tamam dedim ama ayda bir kez de İzmire gidicez dedim. Eşim kabul etmedi kapıyı gösterdi istersen sen gidebilirsin d2di. Topladım valizimi ailemin yanına geldim. 1 hafta oldu arayıp sormadılar bile. Onlara hep iyi davrandım, her geldiklerinde en özel yemek takımlarıyla mumlu sofralarda yemekler sundum. Yine de yaranamadım. Sadece hepsini Allaha havale ediyorum.
Daha cicim aylarindasiniz, esin ve kv boyle yapiyorsa:KK20:saglikli bir gelecek dusunemiyorum sizin icin.Yol yakinken boşanin derim:KK14:

1 haftadır aramıyor demeniz bana garip geldi. Okuduğumdan anladığım derdinizin bu olduğuydu.2 ayda kaç defa şiddet görmüşsünüz kaç defa kötü muameleye maruz kalmışsınız o sizi kovmadan ayrılmamışsınız evden bu tuhaf değil mi?
Ahın çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama görmüş olduğun fiziksel ve psijolojik şiddeti ispatlayarak tazminat talep edip yaptığının yanına ( küçük de olsa) kâr kalmamasını sağlayabilirsin.

Edit: başlık bile eşinizin sadistliğindeb uzak. Derdiniz eşinizin dövmesi kötü muamelesi vs değil de aramaması gibi gelmesi normal bence.
Başlığın nedeni şu, eşimin kafası aklı yok gibi hep ailesinin sözünden etkilendi, onlar için beni hiçe saydı.onlarla o kadar yakın oturmasaydık en azından onu sürekli bana karşı işleyemezlerdi. Hayatımızda bu denli ailesi kural koyup da eşimi de buna alet edemezlerdi. Eşim aklı yok gibi davrandı onların sözüne bu kadar bakmamalıydı tabi. Aramaması da elbette zoruma gitti, arayıp özür dilesin bir daha hakaret etmicem el kaldırmıycam sana desin de istedim çünkü.buna inanmak da istedim.

Ben çoğu kişinin aksine onlara değil size kızdım.

Siz kendinizi insan yerine koymazsanız kimse koymaz.

Ayrıca sizin kocanız adam değil bir kere. Her gerçekle yüzleşmeye cesareti olmayan kadın gibi kocanız dışında herkesi suçluyorsunuz.

Tokatlandıkça kocişinize sarılmışsınız hala arayıp sormadılar diyorsunuz. Niye arasınlar? Nasıl olsa burnunu sürttükten sonra bir telefonla oraya uçacak bir köleleri var. Yazık, sizin yerinize ben utandım burada.

Allah her kadına onurlu ve kişilikli olmayı nasip etsin.

1 haftadır aramıyor demeniz bana garip geldi. Okuduğumdan anladığım derdinizin bu olduğuydu.2 ayda kaç defa şiddet görmüşsünüz kaç defa kötü muameleye maruz kalmışsınız o sizi kovmadan ayrılmamışsınız evden bu tuhaf değil mi? Nasıl ispatlayabilirim

ayrıca nasıl ispatlayabilirim ki iki kişiydik genelde olaylar olduğunda, ailesinin doğruyu söyleyecek hali yok ya, sadece darp raporumu aldım onu karakola şikayet etmeden. Koluma vurulduğuna dair darp raporum var, diğer hakaretler için mahkemede tanık şart. Ailem şahit gerçi annemin yanındada benzer olaylar yaşandı. Beni açıkca evden koymadı ama bunu ima etti sinirle. Beni kovup da çıkmadım evden yaşadıklarım karşısında çıktım,çıkarken ve anına minnet gibi ben bırakayım seni dedi

Ben çoğu kişinin aksine onlara değil size kızdım.

Siz kendinizi insan yerine koymazsanız kimse koymaz.

Ayrıca sizin kocanız adam değil bir kere. Her gerçekle yüzleşmeye cesareti olmayan kadın gibi kocanız dışında herkesi suçluyorsunuz.

Tokatlandıkça kocişinize sarılmışsınız hala arayıp sormadılar diyorsunuz. Niye arasınlar? Nasıl olsa burnunu sürttükten sonra bir telefonla oraya uçacak bir köleleri var. Yazık, sizin yerinize ben utandım burada.

Allah her kadına onurlu ve kişilikli olmayı nasip etsin.

Bende kendime kızıyorum ama onursuz olsaydım içim kan ağlarken o eve dönmüş olurdum, ben herkese kızıyorum kendim de dahil. Sadece bize evliliğin kutsal olduğunu öğretti büyüklerimiz, bi anlık sinirdir dedim, pişman olmuştur dedim, bi daha yaşanmasın istedim. Hep iyi niyetli düşündüm, iyi olsun istedim. bazen kafası malesef çalışmıyor insanın özellikle de Sö konusu kendisi olunca.

X