Kayınvalidem ve görümcem beni neden sevmiyor olabilir?

Merhaba buradayım sadece çalıştığım için şu an bakma fırsatım oldu. Nişanlım ailesiyle bu konuyu daha sonrasında konuştu aslında, bana böyle davranmamaları gerektiğini ve sert bir şekilde fakat ailesi ona tavır aldı.

kendine sorman soru bu degil, sorman gereken sey, ben KV ve gorumcenin beni sevip sevmemesi neden takiyorum olmali

Çok tehlikeli insanlar ve çok saygisizlar.Evlenirseniz bunlardan çok çekeceğiniz var.

Kaynana, görümce çok fena,"bizi nişan da kovdular" diye iftira atmışlar.Ben olsam nişanı atardım ciddiyim.İftiraci,içten pazarlıklı,oyuncu insanlarla uğraşmak için çok safsiniz.Sucunuz yokken bile o kadar hakarete karşı gidip özür dilemişsiniz.Bu kadar çok mu evlenmek istiyorsunuz ,size ailenize yapılanlar önemsiz mi????
Evlenince görün bakalım sevdiğiniz için herşeyi yuttuğunuz adam, nasılda taraf değiştirecek."Annem kardeşim iyi aslında,bir hata yaptılar hâlâ kin guduyorsun, barış ve iyi geçin "demeye, başlayacak ........

Neden kendinizin zerre kadar kıymetini bilmiyorsunuz? Neden kendinizi bu kadar değersizleştiriyorsunuz? Sizi bu kadar kör yapan ne gerçekten merak ediyorum. Rabbim size kırtulmanız için mesajlar veriyor ama siz yok ben ısrarla o hatayı yapacağım diyor gibisiniz. Yahu kaçın ayrılın. Ölüyor musunuz aşkınızdan?

Ben de yorum yapmadan önce nişanlınızı koruyacak bir gelişme yazacağınızı bekledim ve tahminimde yanılmadım. Büyüklük bende kalsın diye özür diledim dediniz ama hepimiz biliyoruz ki nişanlınızla sorun yaşamamak için yaptınız bunu.

Kadın oğlunu tanıyor, bizi nişandan kovdular deyince kendisine inanacağını biliyor. Ne derse ne söylerse söylesin oğlunun sus pus olacağını da biliyor.
Yazık yazık, çalışan kendi geliri düzgün ailesi olan bir genç kızın kendine layık gördüğü eşe hayata bak. Şimdi aynı evde yaşamıyorsunuz akşam herkes kendi mekanına dönüyor. Evlendikten sonra ya her gününüz kavga gürültü içinde geçecek, annesinin kardeşinin söylediklerine yaptıklarına ses çıkarmayan bir kocadan soğuyup nefret edeceksiniz; ya da büyüklük sizde kalsın ağzınızın tadı kaçmasın modunda ezik ezik ezileceksiniz.

Koşun aman evlenin kaçırmayın bu sünepeyi. Aynen sonradan kızmıştır annesine ablasına evet. Niye sizin yanınızda o an müdahale etmemiş acaba?

Sonrası değil o an tepki vermeliydi. Siz özürü dilemişsiniz, her hakareti yutmuşssunuz zaten. O an bu hakaretlerin önünü kesmeyen bir kişi sonrasında ne kadar sert olabilir ki? Evlenince bunların kat kat fazlasını yaşayacaksınız , şimdilik idare edeyim evlenince uzak dururum diye sakın düşünmeyin aksine daha çok içinde oluyorsunuz her şeyin... Ömrünüzü bu şekilde geçirmek istiyor musunuz gerçekten?

Hiç inandırıcı değil bu ama yinede siz bilirsiniz.
Ne annesi ne kardeşi cekinmiyor nişanlınızdan,şayet azıcık saygıları,çekinmeleri olsaydı böyle konuşamazlardı en başından. Görümcenizde sizden özür dilerdi,nişanlınız tepki verseydi. Siz özür dileyip alttan almak zorunda kalmazdınız.
Hayat sizin hayatınız ama gözünüzü acın,aklınızı başınıza alın,bu kadar mı değersizsiniz siz?

Size hakaret edilen durumda kalkip özür dilemeniz size buyukluk katmiyor, siz kendinizi kandiriyorsunuz. Sizin için agzini açmayan adamla nişaniniz bozulur diye korktugunuz için ozur diliyorsunuz bu buyukluk değil.

“Büyüklük bende kalsın diye özür diledim” cümlesini okuduğumda tam olarak düşündüklerim.

Büyüklük falan değil bu, size bunu yapan birine neden büyüklük gösteresiniz ayrıca?

Kaçın bence, sonu kötü.

çark edilmiş ve konudan kaçılmış
hanım kızımız evlenecek arkadaşlar dağılabiliriz.....

Nisanliniz yavsagin teki. Kesinlikle evlenmeyin. Burada her gun kv uzerine baslik aciliyor. 2 yila siz de onlara katilirsiniz

nişanlın şimdiden ezdiriyor seni ailesine en ufak uyarı yapamayip bu benim nişanlım yakında eşim olacak saygı duymak zorundasınız diyemiyorsa geçmiş olsun yol yakınken dönmek çok mantıklı olur evlenince çok daha büyük sorunlar çıkar emin ol ve kararını iyi ver...

Haklısın ama özellikle nisan döneminde sesini yükseltme ofkeni koru kendini ezdirmeden bende nişanlıyım resmi nikahı erken yaptım işi birakmak için bir yandan pişmanım Nisan'da olunca hepten kayınvalidem değişti sapıttı bana eşim anneme birşey dersen kötü gelin olursun dedi ben birşey dersem biz gene barisiriz dedi bu sefer eşimle tartıştık beni haklı buldu ikinci kavgada tabi kaynana su olacak diyo hep ben dinliyorum 5 aydır sessiz buldu beni hep tamam diyorum en son eşime sikayet ettiğimde ikinizin arasında kaldım dedi bundan sonra eşimi aracı yapmayıp rahatsız olduğum ne varsa kayinvalideye ben söyleyeceğim

Başlığa istinaden yazıyorum kayinvalide ve görümce oldukları için olabilir .....

Hiç kimse kensi ailen gibi sevemez o kesin.Lakin oğullarının hatırına sana iyi davranırlar.Davranmiyorlarsa oğullarının tavrından dolayıdır.Eş adayının adaletli ve anlayışlı oluşundan emin olmadan evlenmeyin derim.Bu forumda en çok eşleri ile sorun yaşayanlar var en bariz sebepte bu.

Benim önceki eşimde yasadıgım sorunların aynı.
Sevgiliyken okadar ilgili o kadar üstüme düşenler nişanlanınca bi anda düşman oldular. Artık sıra bizde biz mi kan kusturalım diolar anlamadım ki

aahhhh okurken reflum costu neler yasamissiniz sinirim zipladi ter icinde kaldim su mesajinizi okurken ahhh kolayliklar sabirlar diliyorum can-i gonuldennn

Bu is olmaz olursa da mutlu olmazsiniz bence Turkiye de evlenince sadece o kisiyle evlenmiyoruz butun ailesiyle ecleniyoruz o yuzden ailesinin hele ki annesinin sizi sevmesi lazim. Hatta nisanlinizan once annesinin sizi sevmesi lazim. Sizinde oyle "boyun egicek" gibi durumunuz gorunmuyor o yuzden gerisi malum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…