Kayınvalidem ve görümcem beni neden sevmiyor olabilir?

İyi gelin olmamız gerektiği kodlanıyor çünkü hep. 27 yaşındayım, yeni farkediyorum. Annem hep birilerine yaranalım diye yetiştirmiş bizi. Hep başkalarını memnun edelim diye. O da öyle gördü de ondan yaptı belki bilemiyorum. Çok yanlış buluyorum. Bu sensin, senin karakterin, kimse için değişmemelisin demek yerine tam tersi büyütmek çok hatalı.

Keşke özür dilemeseydiniz ben eş ailesinden hatalı da olsa özür dilemem. Kaynananıza mı kalmış çocuğunuz ?

Aynen öyle bu hepimize empoze edildi. Ilk evlendigim zaman hep bir uyarilar da yapiliyordu "söyle davran böyle davran hizmet et" felan filan. Hersey 4/4 lük olmasi lazim biri gelince gibi. Haksizliga susulmamasi lazim. Insanlar sokaktaki insana komsusuna iyi davranirken gelinlerine b** gibi davraniyorsa Problem onlarda, kadin kendini parcalasa bile yaranamaz o yüzden bastan da saygisiz insanlari ailesine dahil etmemeli. Ve insanin ilk bakisini nisanlisi da belirler..cünkü aileye ilk a kizdan bahsediyor. Ortada omurgasiz bir es adayı varsa basli basina sorun

Sen kendini ezdirme kivamina gelmişsin bile. Yavas ol tepene cikmak üzereler. Nişanlında is yok. Evlendiginde onlarin baskisi daha da artacak ve "sonuçta ailem" zirvalığıyla baslayan konsumalari yapan nisanlin asla arkanda olmayacak, cok belli. Bence bir kere daha dusunmelisin

bende görümcemle kaynanamla kayinbabamla anlasamam ama sizinkide cok saygisiz olmus ahlaksiz ne demek ve niye ozur diliyorsun. 2cisi benim esim sükürler olsun ki arkamda beni hakli buluyor arkamda duruyor ama nisanlin??? Bence kac nisanlin arkanda dursa yine hadi neyse dicem ama yol yakinken kurtar kendini o görümceden kaynanadan.

Bu kadar yüzgöz olmayın
Mesela kandilde telefonda niye kısa kesti diye dertlenmeyin, gerekirse siz “hayırlı kandiller, iyi günler bye” diyip kapatıverin.
Veya çocuğu şöyle düşünüyorum böyle düşünüyorum diye muhabbete girmeyin, Allahtan hayırlısını hayırlı vakitte diliyorum, amin diyin.

Siz mesafenizi böyle koyacaksınız. Böyle car car konuşacaklarına size birşey derken iki kere düşünecekler

Bir kayinvalidenin daha evlenmeden bebek yapma konusuna girmesi ki bence evlendikten sonra da girmemeli bana çok ters geldi eş adayının sessiz kalması ayrı bir muamma görümce desen yorum yok haddini aşmış

biz buna ne deriz biliyor musunuz? sırf evlenmek için neleri gözardı ediyor deriz. zira ilişkinizin hiç mantıklı yanı yok ,ailenin ne olduğu da ortada . tüm bunlara rağmen evlenirseniz kendi düşen ağlamaz konusuna örnek olursunuz. nişanlınız sizi gerçekten sevse bunların olmasına kendisi izin vermezdi .

anlattığınız konuda nişanlınız yanınızda yok sandım, benim ailemden herhangi biri eşime bu şekilde yükselse asla orada tepkisiz bir şekilde oturamam. nişanlandıysanız artık aile olmaya yakınsınız demektir, sizce size bunca laf söyleten biri sizi ailesi gibi görmeye hazır duruyor mu? yanlış anlamayın ama bazen böyle konular yaşayıp, normal mi acaba diye düşünen insanların muhakeme algısını yitirdiğini düşünüyorum. kadın daha en baştan "nişandan kovdular" diye bir iftira atmış, ağlamış susmuşsunuz, yüksek ihtimal nişanlınız da susmuş. düğün mekanına götürmüşsünüz bir bahane bulmuş, yüksek ihtimal orayı da tutmamışsınız, daha evlenmeden yapacağınız çocuğa karışmış, kendi istediğinizi söylediğiniz an üstünüze saldırmışlar bir nevi. peki nişanlınız ne yapıyor? hala susmakla meşgul. evlenirseniz de her şeyinize karışan bir kvniz, yandaşı bir görümceniz, "ne yapayım ama annem sonuçta" diye vik vik öten bir eşiniz olacak. umarım iyi düşünürsünüz.

Aslında daha farklı yorum yapacaktım ama nişanlım da bisey demedi dedin ya işte tüm yorumumu bu yazı değiştirdi. Hemen kaç
Evlendikten sonra emin ol çok daha fazlasını yasayacaksın

Konu sahibi nerelerdesiniz? Belki bir şeyler yazar eklersiniz diye sayfaları okudum fakat yoksunuz.

Ben şunu merak ediyorum bu hayat ve aile yaşamınız neler öğretti size? Öz değeriniz, saygınız hiç öğretilmedi mi? Özellikle kendinize olan saygınız? Bu kadar mı değersiz görüyorsunuz kendinizi?

Ben görümceyi, kv geçtim bütün sorun nişanlınızda. Şu an her şeyin başını nişanlınız tutuyor bunun farkında mısınız?

Nisanlinizin ailesi hele ki kiz kardesi igrenc. Nisanliniz da ben adamim diye dolanmasin hic ortada.

nişanlıma bak bak nasıl mekanları biliyor benim oğlum hiç bilmez diyor.

Bana ahlaksız terbiyesiz sen benim hiçbir şeyim olamazsın zaten ben senin ne olduğunu anladım diyerek çıkıştı

Siz kaç yasindasiniz? Size bu hakaretleri eden insandan bir de özür mü dilediniz!
Ben de yine büyüklük bende kalsın diye özür diledim o kesinlikle dilemedi

Geleceğinizin dram gözyaşi ve ezilmeyle geçeceği o kadar belli ki. Bence bir aklınızı başına toplayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…