Kayınvalidem ve görümcem beni neden sevmiyor olabilir?

Ohooo annesinde özellikle bu ne kontrol altina alip yönlendirmeler ? Sanirsin o evlenecek.Görümce desen ayri bir tehlike.Valla onu bunu bilmem,siz bu insanlara en basindan taviz vermişsiniz.Hic gerek yokken cok önce tanişmışsınız.Ille de bu sessiz kalan adamla evlenicem diyorsaniz mesafe almanizin son şansı.Adım atmak mi? Fazla iyi niyetlisiniz.Fazla iyi niyet korkunc hatalar yaptirir insana.Lütfen önce ben deyin.

nişanlınızın yaptıkları normal değil, sizin de bunları normalleştirme ya da alttan almanız doğru değil..
ilerde de artarak devam eder bu durumlar.
nişan dönemi zaten bu durumları da görüp, aileleri daha yakından tanıyıp, evlilik öncesi son bir rahatça karar değiştirme dönemi.

Bu yaşayacaklarınızın fragmanı. Kardeşi size laf söylerken sesi çıkmayan adamdan ne koca olur ne baba olur. Evliliği bir daha düşünün

Bizimkiler de bayilmiyor,hatta seveni çok nadirdir ama bunlar basbayağı terbiyesiz insanlar.Henuz nişanlı olduğunuz için ayrılmak daha kolay olur,en azından bu konuda şanslısınız.

Hemen ben sebep söyleyim. İlk tanıştığınızda sen onun sevgilisiydin sana iyi davranıyordu yani oğluşu seni her an bırakabilirdi, başkasını tercih edebilirdi. İş ciddiye binip nişan olayı gerçekleşince gerçek yüzünü göstermiş hepsi. Sanırım annesinin istediği başka biri vardı, oğlu seni tercih etti. Suçun olmayan bir konuda özür dilemek inanki seni büyük yapmaz, tersine değersiz yapar. Bu aile seni asla sevmeyecek. Bunu kişisel algılama onların davranışı, karakteri bu. Sen bu evliliği tekrar düşün. Yapıcı olmaya çalışma, değerini bilenlerle yaşa. Nişanlın şimdiden pasifse sesi çıkmayan pısırığın teki unutma.

Nişanlının ailesi size böyle davranmaya kendilerine hak gördüde, siz neden kendinize bu davranışları layık görüp susuyorsunuz birde özür dilemişsiniz bu hayatta kendisine değer vermeyen hiçkimseye başkası asla değer vermez. Bu kadar basit bir hayat denklemi var, siz kendinize değer verin ki başkasına size saygı duyup nerede duracağını bilsin. Kendi ailenizle olan ilişkinizde nasıl bir zayıflık varki bu kadar saygı ve sevgisiz ortamda bulunup, kendinizi sevdireceğim diye uğraşıp hatayı kendinizde arayıp birde özür dilediniz. Nişanlınız hakkında yorum dahi yapmıyorum, sevdiği kişiye sahip çıkmayan, ailesine dur demesi gereken yerde dur demeyen, müdahale etmesi gereken yerde etmeyen insana kale bile almam. Senin adına çok üzüldüm böyle bir adamı kendine eş düşünüp, böyle bir aileye kendine layık görmene, sen değerlisin sana değer verilmeyen ortamda bir dkka bile bulunma ki bu aileye gelin gel yapmayın bunu kendinize.

Bazen her lafı duymak iyi olmuyor insaAllah çocuğunuz hemen olur dediyse nasip de geç Allah bizim onay mercimiz değil herşeyin zamanı var . Sonuçta onlarla yaşamayacaksın bazen söylenen laflara gülüp geçmek daha iyi oluyor bide çok samimiyete gerek yok laf dalaşına girmeye de gerek yok . Kafe konularını falan da sadece nişanlınla konusmalisin eş ailesinin yanında herşey konuşulmamali

ne adımı kaç kurtar kendini bu insanlardan

Düşünün ki siz şu an başka bir aileye mensupsunuz ve başka bir evde yaşıyorsunuz. Bu insanların soyadını taşıdığınız zaman neler yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum. Allahın sevgili kulusunuz ki erkenden görmüşsünüz herkesin yüzünü. Nişanlınızla da size zerre değer vermiyor.

Sunu da genel olarak eklemek istiyorum: Bizim kizimizlar ilk basta cok hatalar yapiyorlar. Hep bir susma, bir altdan alma, bir pisiriklik. Neden beni sevmiyorlar demek yerine, bana neden saygi göstermiyorlar diye sorman lazim kendine. Insan saygi duymadigi hicbir insani da sevemez. Siz bir aileye gelin geliyorsaniz, onlar sizi sevmek zorunda degil, ama saygi göstermek zorundalar. Saygi görmüyorsaniz bunu birinci sebebi nisanliniz ve ikincisi sizin davranislariniz. Hakli oldugu halde gidip haksiz olandan özür dileyene kimse saygi duymadigi gibi, ezebilecegini de anlar. Size karsi bu asamada bile terbiyesiz olanlar, aralarina girdikten sonra bunun 3-4 katini davranacak. Ve buna siz ve nisanliniz yol aciyorsunuz. Ne adim atmasi? Ben burda tek bir adim görüyorum oda ne kendinizi nede ailenizi böyle bir hödük ailesiyle muhatap etmemek.

Her zaman siz diye hitap ettim. Niye böyle yapıyorlar anlamıyorum.
Neden mi böyle yapıyorlar? Nişanlanana kadar aile için oğullarının sevgilisi konumundaydınız, ayrılırsınız umudu vardı ama nişan demek erkek arkadaşınızla evlenme yolunda resmî adım atmak ve bunu her 2 tarafın ailelerine, akrabalarına ve yakınlarına ilan etmek demek, siz onların müstakbel gelinisiniz artık, istedikleri gibi gitmezse yakın tarihte direkt gelinleri olacaksınız, o yüzden mutsuzlar, kayınvalideniz oğlunun elinden alındığını düşünüyor, görümcenizde otomatikman annesinin yanında saf tutuyor.

Kayınvalideniz ve görümceniz sizi sevsin diye çabalamayın, önemli olan aranızda sevgi olması değil saygı olması, onlar size siz onlara saygı duyacaksınız, bunu başarabilmenin yollarından biri de mesafeli olmak.

Siz diye hitap etmeye edin, yapmak istemediğiniz şeyleri onlar sevsin diye yapmaya kalkışmayın, kendinizi ifade eden ama saygılı bir üslupla hitap edin her zaman.

Hatalı olmadığınız hiçbir şey için özür dilemeyin.

Düğün mekanı, mobilya vb seçimlerinde karar sizin ve eş adayınızın, bu tip konularda büyükler usulen fikrini belirtebilir o kadar.

Nişanlınız dengeyi sağlayamayan pasif birisi, evlenince de kayınvalide ve görümcenizle benzer tartışmaların içine gireceksiniz maalesef ve nişanlınız yine etliye sütlüye karışmayacak, bu halini kabullenecekseniz evlenin, kabullenemeyecekseniz evlilik kararını yeniden gözden geçirin.

Size hakaret etmişler nişanlınız da geçmiş izlemiş.
Bir de gidip özür dilemişsiniz. Sizce normal mi?

Annenizin bırak kızım yorulmuşlardır gitsinler lafı da pek olmamış ama konumuz bu değil.
Ben olsam evlilik kararımı gözden geçirirdim, er kişide iş yok gibi duruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…