kayınvalidem paralarını sen yemediysen başkasıyla yemiştir dedi....cinlerim tepemdeee

Ne kadar ayip ne kadar gereksiz ve ne kadar terbiyesizce birsey!!

Ne oldu simdi, senin icini huzursuz edip mutlu olmusmu acaba sorsaydin kayinvalidene!:mymeka:

Anlamak mümkün degil!!

Ama ertesigüncüm sunu söylemedende edecmicem, daha önceki konularindanda bildigim kadariyla esin cok sessiz kaliyor bu durumlarda seni savunmuyor, ve inanki esin böyle sana yapilan haksizliklara susmaya devam ederse bu gibi seyleri daha cok yasicaksin..:1no2:.

Simdi yine hicbirsey yok say, ama ilerde bebegni dogurduktan sonra inanki cocugunda verdigi stress evin isi yemek vs. vs. hic kaldiramicaksin bu gibi olaylari...benneyaptımki

Esinle tekrar tekrar konus ve ondan destek bekledigni söyle canim...:kahve:

Allah daima iyilerle karsilastirsin hepimizi allah böyle cahillerden korusun:Saruboceq:

ayıp ya ne bıcım ınsanlar var resmen terbıyesızlık yapmus bencede uzme kendını onlara ıstedıklerı seyı yasatma sen gez dolas kocanla aman gerısıde umurunda olmasın canımm

yaa ne patavatsız insanlar var
bence resmen sizi kıskanıyorr
aranızı bozmaya çalışıyor ama dediği lafta hakketen ara bozulmasına yardımcı bi laf
ahh kaynanalarr neden böyleler yaa
kabullenemiyolar oğullarının onalrdan başka bi hayatı olacağını ev kurmasını aile kurmasını :mad:

azönce görümcemi aradım ben annemdeyim abla gelirmisin dertleşmem lazım senle ihtiyacım var dedim sağolsun hemen geliyorum ablacım dedi annem ben üçümüz konuştuk annem cahil ablacım ne konuştuğunu bilmeyen insanlar onlar ama serkanlada konuşucam seni savunmayı bilsin bende el elindeyim anlıyorum seni dedi çok hoşuma gitti sen evlenirkende hiçbirşey istemedin neden istemiceklermiş senin gibi bulmuşta bunamasınlar akşama gelinde konuşalım dedi en azından görümcemin beni anlaması hoşuma gitti eşimin ağzını açmaya niyeti yok çünkü sana demediler onu diyor ama madem başkasına dediler bana niye durmadan söylüyolar dedim benim analı oğullu huzurumu bozmayın çok istiyosanız birbirinizi paketleyim yollayım seni dedim napıyım sinirlendim ama o hala daha sana demediler diyor kafayı yedircekler bana böyle densizlikler beni çok üzüyor bunaltıyor zaten daha yeni yeni düzeldim psikolojik tedavi görüyordum ailesinin yüzünden hep içime atmaktan ama bundan sonra eski gelin yok kendimi ezdirmiycem sizlerde çok sağolun arkadaşlar

kafana takıpta bebeginide senide üzme boşfer dinleme bile kulagın duymasın

Bu kaynanaları napmalı kaynar kazana atmalı :nazar:

Ah ah...ne zaman böyle zırvlamayı bırakacaklar acaba..
Ne zaman kendilerinin de zamanında bir gelin olduğunu,kendileri gelinken ezilmelerinin bizlerle uzaktan yakından hiçbir alakası olmadığını ve bu yüzden ezilmelerinin hırsını biz gelinlere çektirmelerinin ne basitçe bir davranış olduğunu şu beyinlerine sokacaklar :nazar: Ne zaman?

Kaynanalık taslamanın onlara ne getirisi ne kazancı olur...bunu bir türlü anlamıyorlar anlamak istemiyorlar ....ama biz de insanız canım olmaz ki böyle şey...

Güzelim senin kaynanan da pek tilki sanarmış kendini be ...böyle yaparak evinizde huzursuzluk çıkarmasını çok iyi beceriyor,bravo !

Ama unuttuğu bir nokta var ki sen hamilesin,iki canlısın ...bunu o rabbimin niyaz eylediği ufacık beyne neden sokamıyo acaba ? :nazar: hamile bir kadının üstüne bu kadar gidilir mi ...bu ne düşüncesizlik bu ne saçmalık bu ne bencillik...

Kafasındaki saçma çocukça düşünceleri ortaya döküp millete zarar vermek yerine otursun da torunu için ciciler örsün...ağzı değil eli işlesiz azcık :nazar:

Bu ara iletime yazmayı unutmuşum...eşine o şekilde resti çekmen iyi olmuş...ona göre davransın azcık...ana köylü olmasın :nazar:

hiç üzülme tatlım bebeğini düşün...:CüvCüv:

Canım ne diyeyim kayınvaliden çok patavatsız boş ve gereksiz bir söz etmiş. Senin canını sıkmış. Yerinde kim olsa canı sıkılırdı. Ama eşinin annesi olması sebebiyle kayınvaldene karşı seni savunmaması ona bu fırsatı vermiş. Zaten sende gereken muameleyi yapmışsın. Görümcende gereken konuşmayı eşinle yapacakmış. Umarım bir an önce sorunun çözülür. Şu mübarek günde Allah yardımcın olsun.

sağolun arkadaşlar bi sorun var ki eşime her seferinde birdaha olursa diye rest çekiyorum ama yine ağzını pek açtığı yok tamam herşeyimle ilgileniyor ama bu durumda benim yerime onun konuşması gerekirdi evimden kimlere ne verdim kim bana gelmiş kime ne yapıp yedirmişim yemek yapınca komşuma neden bir tabak vermişim benim kocam tek kişi çallışıyormuş sürekli bunları söylüyor bende bizim çevremizde pişen yemekten herkes birbirine verir ne var bunda dedim bana gelipte oğluma söyleyimde zeytin toplamak için bana bi skoda alsın demesini biliyor bunu duyunca hiç dayanamadım artık siz bize bişiler yapın biz size değil benim kocam tek kişi çalışıyor dedim sustu ama nereye kadar hep aynı hep aynı evlerinin önünde nerden baksanız 40 metre bi ağaç var neymişmiş kocam tepesine çıkıp dalları kesecekmiş bende ben kocamı çıkarmam verin birine para o yapsın yada siz yapın benim dul kalmaya niyetim yok genç yaşta dedim töbe töbe deli edicekler beni yaaa

Okudukça burda ben dayanamadım yani. Birde hamilesin eşinin senin üstüne daha çok titremesi, sana daha çok destek olması lazım. Bence görümcenin konuşmasını bekle ondan sonra düzelmezse biraz riskli ama ders verme amaçlı bir kaç gün annenlerde kal bakalım sonra nasıl davranacak.

sağolun arkadaşlar bi sorun var ki eşime her seferinde birdaha olursa diye rest çekiyorum ama yine ağzını pek açtığı yok tamam herşeyimle ilgileniyor ama bu durumda benim yerime onun konuşması gerekirdi evimden kimlere ne verdim kim bana gelmiş kime ne yapıp yedirmişim yemek yapınca komşuma neden bir tabak vermişim benim kocam tek kişi çallışıyormuş sürekli bunları söylüyor bende bizim çevremizde pişen yemekten herkes birbirine verir ne var bunda dedim bana gelipte oğluma söyleyimde zeytin toplamak için bana bi skoda alsın demesini biliyor bunu duyunca hiç dayanamadım artık siz bize bişiler yapın biz size değil benim kocam tek kişi çalışıyor dedim sustu ama nereye kadar hep aynı hep aynı evlerinin önünde nerden baksanız 40 metre bi ağaç var neymişmiş kocam tepesine çıkıp dalları kesecekmiş bende ben kocamı çıkarmam verin birine para o yapsın yada siz yapın benim dul kalmaya niyetim yok genç yaşta dedim töbe töbe deli edicekler beni yaaa

oldu suyundan da koysunlar :nazar:

madem oğulcuklarının para harcamasına yürecikleri dayanmıyo o zaman az yesinler de versinler birine biraz para o kessin ağacın dallarını :nazar: ama o ağacın dallarını kesmeden önce kaynananın sivri dilini kesse fena olmaz hani :1closedeyes:

hiç kafana takma canım kardeşim.ama her lafın altında da kalma.k.validen sana o lafı sölediğinde keşke "yediysem kocamın parasını yedim kime ne deseydin"bi daha ağzını açamazdı. sen ne kadar ii olursan ol yaranmak çok zor çünkü adın "gelin" ben 16 yıllık evliyim her hastalıklarına, maddi sıkıntılarına elimden geldiğince yardım ettim yaranamadım.geçen yıl k.validem vefat etti o beni ne kadar sevmesede son görevi yapmak yine bana kısmet oldu.

Hiç üzülme canım boş ver ne güzel eşin konuşurum demiş bebişinde var üzme kendini böyle patavatsızlık için değmez üzüldüğünle kalırsın...
Benim de kayınvalidemle kayın pederim eşime sen çalışıyorsun o kadında paranı yiyor sok bir işe çalışsın yesin demiş:1shok::çok üzgünüm:
Ben bu lafı duyduğumda çok üzülmüştüm ama şimdi gülüyorum çünkü bizler birlikde bir hayat paylaşıyoruz böyle çirkin düşünceler açıkcası komik oluyor ....

Güzelim kayınvaldene diyemedin mi? Ben seninle yarışamam anne sen karılık yapmış parasını yemişsin bana da kurs ver ben de yemeyi öğreneyim sen bu konuda uzmansın diyip karpuz gibi yığamadın mı köşeye?

sinirimden tam yazamamışım yani kaynanam o zaman başkasıyla yemiştir sen yedin sanıyorduk gibi şeyler sayıkladı kafayı yiycem

ben senin yerinde olsaydım amaç kızdırmaksa derdim( iyi bari başkalarıyla yemiş sen yiyememişsin ya avucunu yala) derdim ana ama bazen analıktan çıkıyorlar güzelim boşver takma kafana -tatlicadiarzu-

Slm bak ben böyle şeylere hiç gelemem senin yerine bende sinirlendim burda.Eşin nasıl birisi bilmiyorum ama erkekler bak konuş yoksa böyle olur şöyle yaparım tehditlerine falan pek kulak asmazlar.Oracıkta tamam canım der sonrada unuturlar.
Kayınvaliden kaynanalık yapmış durum ortada sen bunun faturasını önce kocana kes.
Eşine güvenin sonsuz olsada blörf yap.Eee madem ortada böyle annenin lafını edeceği kadar bi para yenmiş bu durumu bana açıkla de.Ve tabiri caizse başının etini yee.Ve ben yerinde olsam bi kaç günde konuşmaz burnunu sürçtürürdüm.
Maksat eşin annesinin boş boğazlığının acısını öyle bi çeksinki,sırf sen konuş dedin diye değil,işin ucu fena halde onada dokunduğu için çeksin annesinin kulaklarını.Böyle olunca daha gerçekçi olur.
O yemekte senin canının yandığı kadar eşininde canı yanar,ee gayet sert bi şekilde oğlunun tavrıyla karşılaşınca kayınvalideninde canı yanar ve sende intikamını almış olursun.
Bu arada ilk başta hoş gelmeyebilir belki ama hamileliğinide eşine karşı kullan bu durumda.Seni üzdüğü için vicdan azabı çekecek kadar inandırıcı ol.
Yaaa benimki sadece tavsiye,bayanların ezilen olmasına hiç tahammülüm yokta...
Sağlıcakla kal canım....

ben bu insanları anlamıyorum üstelik bebek bekliyorsun sabır diliyorum güzelim sana
ama eşininde orada olması iyi olmuş
herkez haddini bilecek valla
sende çok üzme kendini bebeğini düşün

Biraz daha sakin olabilseydiniz şunu söylemenizi tavsiye ederdim "oh iyi yapmışım hala yiyorum kocam değilmi. Bana afiyet olsun" derdim, gülerdim. niye sinirleniyorsunuz bazen şuursuzca konuşanlara böyle yapmak lazım.

bizim geberik babanne de babamı böle kullanırdı yok agac dalı yok buzdolabı tasınması falan adamı hıc unutmam 5 kat buzdolabı tasıtmıstı evıne sonra ııh begenmedım deyıp çöpe atmmıstı dolabı bırıne,
yenısını de tabı aldırmıstı,

anca dıger tarafa gıdınce bu sorunlarınız bıtıyo sekerler, tabı bır de görumcemız var o da aynı halt,
laf maf söylenmıo bunlara daha beter ustunuze cullanıyolar..

bu gelın de bıdaha bıdaha dıye rest cekıyomus da öle kalırsın cıcım ıste yıllarca anca rest cekıceksın benden sölemesı..

of bu kaynanalar valla nefret ettiriyolar ya kendilerinden kız sen de evet ben yedim desene çatlasın patlasın

X