Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

Yeni evlisiniz herhalde benim kaynanamda ilk evlendiğimde ve özellikle hamileyken kafayı takmıştı bana hep aramamı istiyordu çok kavga ettik çocuk doğduktan sonra çocuğu göstermiyor diye laf yapmaya başladı halbuki gösteriyordum şimdi aramız iyi arada kıskançlık yapıyor onuda ben görmezden geliyorum doğumdan sonra olsun yanımda durdu annemden önce koştu bence yaşlı insanlar yanlız kalmaktan korkuyorlar sınırlarınızı çizerek arayın sorun

Ben de aynı seyi düşünüyordum. Ben de konuşmuyorum kv ile. Ama baktım ki gitmeyince beni suçlamaya başladı eşim. Senin yüzünden vs diye. O yüzden gitsin. O evet doldurmaya calısacak. Ama eşin senin yumuşak tavırlı olup laf söz söylemediğini, kırıldığını anladığını için direk savunmaya gececek… ah kuzuum bizde ne kavgalar döndü. Ama kocam en çok ben yokken savundu. Bırak bir gitsin…

Başta benimkini ben göndermedim hata yaptım orada. Kocamla da aram açıldı bu yüzfen. Sonradan saldım. Ama her gittiğinde annesi beni kötülediği için hem savunmaya geçti hem de gitmekten kendi vazgecti. Bırak gitsin de annesi neler diyor kendisi duysun kulaklarınla. Daha iyi olacak inan bana

Yaşlıda değil ki 50 yaşında ama 35 gibi kimse inanmıyor yaşına ve sanki o yeni gelin ben kaynanayım gibi davranıyor

Umarım öyle olur benimki hem eşinden dolayı vicdan yapıyor hemde laf cambazı olduğu için korkuyorum ama bakalım dediğinizi yapıcam

O zaman bu tantanayı oğluna yapsın senin kafanı şişirmesin. Geçimsiz kadın kavga etmeye yer arıyor. Eşin arkandaymış sen muhattap olma gitme. Eşin istediği kadar görüşsün

Gelini geziyor diye mutlu olan bir kayınvalide varsa mor karlar yağar pembe bulutlar açar o kadar net söylüyorum ki hiç kıskanmıyorum, gelinimdir hakkıdır gezsin diyen kayınvalide görmedim duymadım… ama olması gerek sizin yazdığınızdır. Doğru…

YANİ OĞLUNA BENİ KÖTÜ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR
Evet, işte cevap burda gizli. Sizin aranızı bozmaya çalışıyor. Eşinize karşı annen şöyle böyle demeyin ama yüz yüzeyken cevabınızı cebinizde tutun. Tak tak söyleyin hiç kaygı duymadan. Artık bu dilden anlıyor kayınvalideler gerçekten. Eşinize de tatlı dilli olun ki aranıza kimse girmesin.
Benim kv de böyle
Evlilikte 5. Yılımıza girdik, eşimle 8 senedir beraberim. Daha bir gün hastayken beni aramaz sormaz ne yaptın çocuk ne yaptı duruyor mu, öldün mü kaldın mı diye sormaz
Ama en ufak kendi tansiyonu çıksın
Ayyyy beni aramıyorsunuz sormuyorsunuz ben öldüm şöyle başım ağrıyor böyle midem ağrıyor.
Tamamen duygu sömürüsü yapıyor eşime.
Ayrıca ben hastalandığımda dahi benim sevdiğim bir şeyi pişirmez
Oğlunun sevdiğini yapar o da senede bir kere
Ben bunu yemediğimde, tühh sen bunu sevmiyordun demi??? Der.
Ay okurken konunuzu cinnet geçirdim
Umursamayın mesafenizi koruyun telefon aramalarınıda git gide azaltın
İnşallah bir işe yarar sizde taktikler.

Benim annem her sene abimlerin tatil masraflarını çeker. Her ay dolaplarını doldurur. Doğumundan bebeğin, bezi bırakana kadar bezini o alır. Mamaları alır, stoklar. Benim de bebem var. 10 aylık oldu kızım daha 5 paket bez almamışımdır. Benim aldıklarım da sehir dışındayım diye. Gittikçe annemden stokladıklarını alıyorum ne bileyim abimin de benim de kışlık kavanozlar, erişteler falan o yapar. Hepimizin dolabına 1 hayvan kestirir, parçalattırır, kıymasına kadar çektirir posetler getirir… abimle yengem kavga etti bir defa. Abim yengeme ananın evine git demiş. Annem duyduğu gibi gitti abimlerin evine. Aldı abimin ceketini. Dedi yürü. Anlayamadı bile abim ne oldu ne diyorsun falan. Biri gidecekse bu evden sen gideceksin. Madem öyle aynı evde yaşayamıyorsunuz. Bu evde benim gelinimle torunlarım yaşayacak sen ananın evine dönüyorsun dedi 0 daire aldı onlara öyle oturttu bu arada yani. Ne bileyim. Benim kaynanamda böyle değil ama annem gibi olsun çok isterdim sahsen

Maşallaah. Benim annemde kayınvalide, yengem 7 senelik evli daha bizde süpürge bile tutturmadı annem. Herşeyimize koşar. Mutlu olalım ister. Ama benim kv 2 erkek çocuğu var biri benim eşim. O kadar sıkıyor ki bi misafiri bile gelecek olsa ortalığı karıştırıyor. Ya bana ne sana gelecek misafir değil mi. Ah keşke annelerimiz gibi kv’lerimiz olsaydı. Canım annem daha bir gün ne abime ne yengeme bir tane araları bozulsun diye kötü söz söylemez, hata görse üstünü örter. Kızım var gelinimde bana emanet kızımdır der, ama gel gör bizim kv’leri… öyle doluyum ki dertleşesim geldi arkadaşım. Allah ailelerimize uzunnnnn sağlıklı ömürler versin. Başımızdan eksik etmesin…

Amin canım benim aminn. Benimki de öylee. 6 senelik evli onlar da yengemde öyle daha bir süpürge vurmamış, bir bardak makineye koymamıştır. Annem calışmasına , yengem evde olmasına rağmen her gun yemeği yapar. Onlara götürür. Sepet sarkıtın balkondan der sepete koyar yemekleri gider. Eve bile girmez rahatları bozulmasın, belki evi müsait değildir, belki vakit geçiriyorlardır kendilerine diye… ah benim kaynanayı bir tanısan senn. Hamile kaldım diye bana düşman oldu kadın. 1 senelik evliydim hani. Evlilik öncesi vs falan değil yani. Benim cocuğum oluyormuş da onun kızının olmuyormuş az ağlamadı. Cok sevinme sen de düşer belki diyordu bana. Neler neler…

İnşallah gelin bir Allah razı olsun diyip Güleryüz gösteriyordur genelde tam tersi oluyor

İnşallah gelin bir Allah razı olsun diyip Güleryüz gösteriyordur genelde tam tersi oluyor
%90 öyle diyebilirim. Arada bir saçmaladığı oluyor onun da ama hepimizin olur o kadar 2 cocukla uğraşıyor gerilmiştir bir seylere diyorum. Hepimiz öyle düşünüp o zamanları da görmezden geliyoruz. Ama evet. O da anneme iyidir. Annemden görmediğim anneliği ben senden gördüm der. Bunun ötesi var mı, bilmiyorum

şok oldum. Kızının çocuğu olmuyor diye oğlunun çocuğuna sevinmiyor. Gerçekten benimkinden baya üst fenaymış ya. İnsan torunu olacak diye sevinmez mi, hadi sevinmedi belki düşer demesi… hayret içinde kaldım. Derler ya daha fenası hep vardır elindekine şükret diye. Torun konusunda bir şey diyemem Allah var kızım bütün erkek sülalenin tek kız torunu. Her şeyini aldılar altınından beşiğine arabasına kıyafetine kadar. Sadece bu konuda haklarını yiyemem kv’lerin.

Annenize sevgiler o bu dünyada iyi kaynanalarinda var olduğuna inancımızı tazeledi şuan gerçi benim annemde bu minvalde olacak gibi olmayan gelinlerine altınlar paralar herşey hazır aman gelinlerim isterse yok demeyelim ayıp olmasın vs vs kıymet bilinir inşallah .

Kız yokk. Değil bir sey almak. Bime 101 e gelen aktüel ürünler varya onlara gidiyormuş sabahtan. Soranlara diyormuş ki geline aldım geline aldım. Boyuna bebek yelekleri örmüş durmuş. Gene soranlara geline geline. Meğerse boyuna kızına alıyormuş yapıyormuş kadın. Ben görünce bana söylüyordu. Bana da şöyle söylüyordu. Benim karnım burnumda. Bir tane iğnesi yok. Almış da almış kızına. Kızı hamile bile değil. Çağırırdı beni giderdim bir sey oldu herhalde diye. Seriyordu aldıklarını. “ bak ben bunları kızıma aldım. Her seyin enn iyisini aldım. Senin annen de sana alıyor mu “ diyordu

Teşekkür ederiiz. Sizin evdeki bütün bekarlara da hayırlı kısmetler diliyorum. Rabbim iyi insanlar çıkarsın karşınıza inşallah

Afedersiniz de hamile kadınsın şuan stresten uzak olman gerekiyor .Gelinine özellikle rahatsız olmasın stres yapmasın bebek etkilenmesin diye rahatsız olduğu bir şey var ise dile getirmemeli.yada üslubunca söylemeli.
Kayınvaliden pohpohlanmayı seven bencilin teki.
Oğlu annem annem diyecek sanada sus annem haklı dese yemin ederim ağzı kulaklarına varır.
Eşinde bunu yapmıyor helal olsun arkanda.
Ben senin yerinde olsam bunu fırsata dönüştürüp görüşmem.
Aramam sormam istiyor sa merak ediyor sa kendi arasın ,ararsa da niye dönmüyor sunuz vesaire derse, hamileyim kontrole gidip geliyorum uygun olamadık şu bu bahane sırala geç.Bende görüşmüyorum şuan eşimin anası babası kardeşi ile.Normalde salça olmasalar bende kafama takmicam ama hafta da 1 mutlaka 1 akraba arıyor küsmüsünüz hala diye ayar oluyorum.Ama ben lafımı esirgemedim şahsen kayınvalidemle en son kavgamda dedim başından beri zaten benide bu evliliği de istemediniz.sizin tavırlarınız yüzünden eşim üzülüyor aile evlilik huzurumun kaçmaması adına sizleri arayıp sormuyorum isterseniz oğlunuzdur arayın ister o sizi arasın dedim kapattım engelledim valla.Bazen de dik dik konuşmak gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…