Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

sharkliertyu

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
280
57
26
Dün kayınvalideme gidecektik sabahta eşim ve kaynanamın işi vardı bende gittim arabada eşim anne neden konuşmuyorsun dedi siz bana nasıl davranırsanız bende öyle davranırım vs demeye başladı sürat beş karış neden ne yaptık vs dedi hadi sen aramıyorsun (ki eşim günde 2 kez arar en az ve evler yakın zaten) gelinimde aramıyor hastaneden çıktık gelinim bir kez aramadı napıyorsun demedi dedi bende ne alakası bar ben hastaydım yatıyordum hasta olan benim sizin beni aramanız lazım dedim neden anneni babanı aramıyor musun arkadaşını aramıyor musun dedi valla bu ara aramadım hep beni aradılar dedim zaten hamilelikten dolayı hep uyuyorum neden tatile gitmeyi biliyorsun ya dedi ben tatildede yattım arkadaşlar tatil dediği de annemlerin kaplıcalarda evi var oraya gidip 3 gün kalıp geldik bu… Sizin derdiniz bu mu yoksa geçen gün ki yemek mi dedim yok ne alakası var senin beni araman lazımdı falan dedi.. yemek olayıda şu eşimin halası düğüne gelemediği için geçen yemeğe gelecekti bende kayınvalidemi arayıp gelir misin demedim ama sebebi var hatta yemek günü eşime dedim ki anneni arayıp çağırsak mı ama babaanneni görmek istemiyorum diyip durdu napsak demiştim.. kayınvalideme dedim ki hani dedim siz günlerce ben babannenle görüşmek istemiyorum artık yüzlerini bile görmek istemiyorum demediniz mi dediysem bu seni ilgilendirmez oğluma dedim diyor gelmiş bana 1 hafta boyunca her gittiğimizde babaannenin suratını görmek istemiyorum artık yüzyüze gelmek istemiyorum diyip durdu bende rahatsız oluyor diye aramadım bunda benim suçum ne ? Birde diyorki sen benimle sizli konuşuyorsun ben seninle samimi olmaya çalıştıkça itiyorsun anne demesinde olur vs yalan… ben hep anne derim ve sizi de kibarlık açısından söylüyorum sen böyle dedin kaba olduğu için

Sonra evin önüne geldik inicektim ben direk indi sağolun dedi biraz bekleyip kapattı kapıyı eşime gitmeyecek miyiz dedim boşver çağırmıyor bile baksana dedi eve geçtik bizde

Birde şey diyor ben sana değil oğluma kızıyorım Oğlum saymadıktan sonra senin böyle davranman normal bende çıkıştım nazikçe, o ne demek ben size ne yapıyorım Saygısızlık mı yapıyorum diye

Kocalar yedi sülalesini haklı bulur savunur genelde. Kocan da bir şey demiyor hiiç keyfini kaçırma. Boşver sen de…
Hamileymişsin ayrıca. Kimse hamile kadından ilgi beklemesin bir zahmet. Tatile de gidebilirsin. Normal bir oteş tatili vs de yapabilirsin. Bu onu hiç ilgilendirmez. Aksine oğlum karısına değer veriyor, ne güzel gezip görüyorlar diyip mutlu olması lazım

Aşırı ilgi meraklısı biri, bosverin en başından ilgiye alıştırmayın, eşinizin tepkisi iyi olmuş zaten oda sıkılmış annesinden demekki, tarivlarindan yani. Siz kötü olmayın tabii ki de eşinizle araniz bozulmasın, mesafe iyidir her zaman mesafeli olun.

Ne saçma şeyler ya. Yok sen beni aramadın anneni arkadaşını arıyorsun, yok sen beni çağırmadın vıdı vıdı 😃 kv kendini sizin hayatınızın merkezinde sanıyor ya da öyle olmasını istiyor, milletin işi gücü yok sürekli onu bunu arayacak çünkü 🤣çocuk gibiler tıpkı.

Kocalar yedi sülalesini haklı bulur savunur genelde. Kocan da bir şey demiyor hiiç keyfini kaçırma. Boşver sen de…
Hamileymişsin ayrıca. Kimse hamile kadından ilgi beklemesin bir zahmet. Tatile de gidebilirsin. Normal bir oteş tatili vs de yapabilirsin. Bu onu hiç ilgilendirmez. Aksine oğlum karısına değer veriyor, ne güzel gezip görüyorlar diyip mutlu olması lazım
Valla babası vefat ettiği için kaynanamda ordan vurduğu için rşim hep sonra annesine döner ama bu sefer birşey demedi inşallah yine dönmez hayır bir suçum yok suçsuz yere bana sürat asıyor sanırsın o yeni gelin ben kaynana. He birde diyor ki sen yakın olunca sizden çıkmıcam sandın herhalde merak etme ben kendimi bilirim YANİ OĞLUNA BENİ KÖTÜ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR

cok canin cicim olursan boyle sacma tavirlarla karsilasirsin azicik bi uzaklas hamileymissin ayrica o aramali senin ustune dusmeli ben merkezci insanlardan nefret ediyorum

Valla babası vefat ettiği için kaynanamda ordan vurduğu için rşim hep sonra annesine döner ama bu sefer birşey demedi inşallah yine dönmez hayır bir suçum yok suçsuz yere bana sürat asıyor sanırsın o yeni gelin ben kaynana. He birde diyor ki sen yakın olunca sizden çıkmıcam sandın herhalde merak etme ben kendimi bilirim YANİ OĞLUNA BENİ KÖTÜ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR
Ay Allah ım ya… valla kuzum hazır kocan savunmuyor etmiyor anasını. Evde hiç konusunu geçirme. Kaynanandan falan bahsetme. Ne iyi an ne kötü. Hiçbir sey deme. Sen anşatmaya başlayınca o savunmaya başlar çünkü. Hiç o topa girme. Kaynanana da hiç yanaşmaya uğraşma. Mesafeli dur. Ne laf çarptır ne bir sey de. Özellikle kocanın yanında. Bırak o savunsun seni boşver. Hazır kocanda anasını savunmuyorken sen de hiç adama annen annen diyip iyice anasına itme

Ay Allah ım ya… valla kuzum hazır kocan savunmuyor etmiyor anasını. Evde hiç konusunu geçirme. Kaynanandan falan bahsetme. Ne iyi an ne kötü. Hiçbir sey deme. Sen anşatmaya başlayınca o savunmaya başlar çünkü. Hiç o topa girme. Kaynanana da hiç yanaşmaya uğraşma. Mesafeli dur. Ne laf çarptır ne bir sey de. Özellikle kocanın yanında. Bırak o savunsun seni boşver. Hazır kocanda anasını savunmuyorken sen de hiç adama annen annen diyip iyice anasına itme
Yapmadım zaten evde vs konusunu geçirmedim. Bakalım gidelim vs demez umarım yakın zamanda

Yapmadım zaten evde vs konusunu geçirmedim. Bakalım gidelim vs demez umarım yakın zamanda
Derse de gitmek istemediğini kibarca söyle. Aşkım beni yanlış anlama ama hem hamile hem hastaydım aramadı. Ben bir defa laf yapmadım. Onu aramadım diye dunyanın lafını saydı. Gene bir şey demedim. Geçenlerde de evin onune kadar gittik hep beraber. Dönüp de ağzının ucuyla bile cağırmadı. Gelmemi istemiyor sanırım benim istese çağırırdı. Ben de istenmediğim yerde bulunmak istemiyorum haliyle. Bana ısrar etme olur mu ? Senin gene annen sen git bana bakma de… ne seni suçlayabilir ne annesini savunabilir. Ve bırak gitsin. İllaki gitse kaynanan lafını yapacak ve kocan direk savunmaya gececek… kendini eşine kötü yapma sakın. Böyle hallet işlerini. Bu dil uslupla…

Karşılıklı kılıçlar çekilmiş , eşiniz de arkanızda . Bu fırsatı güzel kullanın . Ek olarak o ağlayarak eşinizin merhametini kabartmadan siz ağlayıp sizlanin lohusa modunda sürekli gezin . onun sizden rol çalmasına da müsade etmeyin böylece .

Derse de gitmek istemediğini kibarca söyle. Aşkım beni yanlış anlama ama hem hamile hem hastaydım aramadı. Ben bir defa laf yapmadım. Onu aramadım diye dunyanın lafını saydı. Gene bir şey demedim. Geçenlerde de evin onune kadar gittik hep beraber. Dönüp de ağzının ucuyla bile cağırmadı. Gelmemi istemiyor sanırım benim istese çağırırdı. Ben de istenmediğim yerde bulunmak istemiyorum haliyle. Bana ısrar etme olur mu ? Senin gene annen sen git bana bakma de… ne seni suçlayabilir ne annesini savunabilir. Ve bırak gitsin. İllaki gitse kaynanan lafını yapacak ve kocan direk savunmaya gececek… kendini eşine kötü yapma sakın. Böyle hallet işlerini. Bu dil uslupla…
Böyle yaparsam eşim tek giderse doldurur diye korkuyorum kadın çok şytan bir kere nişan attık onun yüzünden.. ARABADA DA ISRARLA BEN SENİNLE İYİ OLMAK İSTİYORUM AMA SEN GERİ TEPİYORSUN EVİMDEN ÇIKMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORSUN HERHALDE DİYİP DURDU… sırf eşime beni kötü göstermek amaç

Karşılıklı kılıçlar çekilmiş , eşiniz de arkanızda . Bu fırsatı güzel kullanın . Ek olarak o ağlayarak eşinizin merhametini kabartmadan siz ağlayıp sizlanin lohusa modunda sürekli gezin . onun sizden rol çalmasına da müsade etmeyin böylece .
Gidelim vs derse bir iki gün sonra ne yapayım?

Böyle yaparsam eşim tek giderse doldurur diye korkuyorum kadın çok şytan bir kere nişan attık onun yüzünden.. ARABADA DA ISRARLA BEN SENİNLE İYİ OLMAK İSTİYORUM AMA SEN GERİ TEPİYORSUN EVİMDEN ÇIKMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORSUN HERHALDE DİYİP DURDU… sırf eşime beni kötü göstermek amaç
Peki nasıl baristiniz merak ettim ? Eşiniz annesinin yaptıklarına mi ayikti

X