Kayınvalidem kaynanalığa başladı :(

Ayni şeyi her kayınvalide yapıyor sanırım benimki de ağlamıştı bende hiç aramamıştim şimdi de canım isteyince ararım . Böyle böyle öğreniyorlar işte

Eşiniz sizi sorgulama hakkını kendinde nasıl buluyor veya kayinvalideniz korkmadan nasıl şikayet ediyor anlamadım. Sizden çekinmiyorlar veya saygı duymuyorlar . Ben olsam esime hayırdır seni ne ilgilendiriyor derdim
çekingen ve fazla saygılı durmanın sonucu. Eşim son olaya kadar hakkını yemeyeyim sorgulamadı hiç hatta bna fırsat vermeden annesine gerekli şeyleri söyledi. Ama son olayda bana gergin bi şekilde niye aramadın diye sorup sonra da sustu ve bütün akşam doğru düzgün konuşmadı. Ben de üstelemedim konuyu zaten yorgunuz dedim sessiz sessiz oturduk

Yani bilmiyorum benim karakterim daha farklı belki yaşam kosullarimiz farklıdır o yüzden ne denir bilemiyorum

Ayni şeyi her kayınvalide yapıyor sanırım benimki de ağlamıştı bende hiç aramamıştim şimdi de canım isteyince ararım . Böyle böyle öğreniyorlar işte

Benim canim da istemiyor hiç aramiyorum zaten beni sevmez biliyorum özlemedigini, mevzu sesimi duymak değil yalandan yapiyordu işte.
Başka da şikayet duymadim.

İyilik yaramıyor işte. En iyisi mesafe. İstediği gibi düşünsün. Eşinizin gelip size hesap sorar gibi sorması da hoş değil

anlamaya çalışıyorum çocuklarına çok düşkün bir kadın ve karakter olarak kıskanç bir yapıda. o yüzden birinin oğluna ondan daha yakın olabilmesi fikrini içine sindiremiyor çocukça tepki veriyor büyük ihtimalle, her şey gözüne batıyor. Ama devam ederse bi şekilde bizim aramızı bozabilir ve oğlunu üzebilir bunu görmüyor. bu konuda konuşacak olsak ortalık çok karışır sonuçta ortada tek suçlu ben kalırım. Bu günü mumla arar hale gelirim.
Dediğin gibi bi şekilde öğrenecek/öğreneceğiz

Ciddi bir şekilde oğlunu sizden kıskanıyor.Ben de böyle bir izlenim oluştu.Bu durumda eşinize büyük bir sorumluluk düşüyor,aradaki dengeyi korumak adına.Siz zaten olgun bir insan gibisiniz.

Umarım bu kadar anlayışlı yaklaşımınız sizi sıkıntıya sokmaz . Herşey gönlünüzce olsun

Bazı insanlar böyle sizin eşiniz de taktığı için sorun var. Benim eşim annesini bilir mesela, işi vardır aramamıştır kendisini ara bana ne söylüyorsun der
Beni bir gün kayınvalidem aradı. Tutturdu gel dışarı gidelim cart curt. Yok ben gelemem evden çalışıyorum dedim. Gel de gel. Olmaz gelemem dedim. Sonra ertesi gün beni aradı, "biz seni bilmem nerenin önünde bekledik kaç saat gelmedin" Ben gelmeyeceğimi söyledim alakasız bir yerde beni neden bekledin onu anlamadım dedim ahhaha gerçekten çok enteresan.
Eşimle de güldük Artık böyle şeyler yapmıyor sağolsun.
Siz olduğunuz gibi devam edin, açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Onlar da size alışacaktır merak etmeyin.

Ciddi bir şekilde oğlunu sizden kıskanıyor.Ben de böyle bir izlenim oluştu.Bu durumda eşinize büyük bir sorumluluk düşüyor,aradaki dengeyi korumak adına.Siz zaten olgun bir insan gibisiniz.
kesinlikle öyle, ama ben oğlunu hiç ondan kaçırmıyorum, oğlunu ona karşı kışkırtmıyorum( çünkü ne gerek var. benim kayınvalidem olabilir ama onun annesi). Eşim de annesine çok düşkün. Ben görece olgun karakterde olsam da zorlanmaya gelemem bu olaylar artar ve eşim şimdiki tavrıyla devam ederse gemileri yakarım korkum ona.

Yapı meselesi,kıskançlık bazı insanlarda hastalık boyutunda olabiliyor malesef,keşke eşiniz de bunun farkına varıp size destek olabilse.Açik açık konuşup,rahatsızlığınızı dile getirin.

Valla hiç nazlamazdim eninde sonunda o seni gelin olarak görmeye başlamış evlat bilse böyle yapamaz ben sallamazdim

Kocaniz basbaya da gobek bagi kesilmemis ana kuzusunun teki. Gunde 2-3 krre anasiyla konusup her seyi anasina anlatan erkek mi bugune kadar bunu problem etmemeniz hata, hatanizin sonucunu da gormussunuz iste. Kaynanayla karsi karsiya gelmediginiz icin annesinin oglunu yonlendirmedigini dusunmussunuz. Ama oyle olmadigi ortaya cikmaya baslamis. Hayirli olsun

Mesafeni koru bence kv çok pof pof seven biri sanırım siz böylesiniz böylede kabul etmeli

benden mesafelesi ya küstür ya ölü. baya soğuk nevaleyim de yani ona rağmen bunlar
Belki de sorun budur.
Küslük veya ölü sınırında olmak bana normal gelmiyor.
Bir şekilde aile oluyorsunuz artık, gönüllerini alacak kadar hassasiyetlerine özen gösterseniz ölmezsiniz.
Yanlış anlaşılmalar da olabilir, anlattığınız kadarında dişe dokunur bir şey yok.
He diyin geçin, biraz daha fazla arayın.

ahahahah ayy bu da fenaymış Eşimin şu tavırda olabilmesi için çok şey yapardım :) "Annem böyle biliyorsun, ona uygun davranmalısın, anne o üzemeyiz" hep bu tavırda.
Ben zaten tavrımı değiştiremem de korkum koca kişisinin, kendini kocadan çok oğul olarak hissedip "anam, canım anam, gadın anam" nidalarıyla bana kurulmaya başlama ihtimali.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…