kayınvalide sendromu

bende hoşgörülü olmaya çalışıyorum ama bazen gerçekten insan çileden çıkıyor.Birgün biliyorum bende kayınvalıde olacam ,kendime söz verdim benim üzüldüğüm şeyleri çocuklarıma yaşatmayacağım ve çocuklarımı asla arada bırakmayacağım.sabır sabır sabır.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Herzaman iyi davranmaya saygıda kusur etmemeye çalışıyorum ama olmuyor bazen okadar doluyorumki biranda ağlama krizine giriyorum ve herşey altüst oluyor. Ben 3 yıllık evliyim ama bana yapmadıkları kalmadı. En son dün akşam yaptıkları bardağı taşıran son damla oldu. Çok kavga ettik. O andan itibaren onlara karşı bir yabancı olacağıma yemin ettim. Annemleri benim evimden kovdular. Benim 16 yaşında kız kardeşim var oniye eniştesinin arabasına yanlız biniyormuş sorunda bu. Bunu düşünen insandan herşey beklenir. Benim kardeşim eşimi abisi olarak görüyor. Ben bu türde içi fesat insanlardan korkarım. Allah insanı kötü kaynana ve kayınpederin şerrinden korusun. Beni ayırmak için büyü bile yaptılar. Bacada bir tutam saç buldum. Kayınvalideme sordum korkma kuşlar getirmiştir dedi. Ama bacanın altında kül için tabak var. O tabağın altındaydı. Ve bir tutam hiç bozulmamış biri eliyle koymuş yani.

bence sizler yaprak dökümdeki fikretin kayın validesini görün halinize şükredin

saygı eksık edılmeden mesafe koruncak..ve her zaman esımın annesı sonucta dıyerek hafıfe alınmıcak ama daha sabırlı davranılcak..bızde cok problemlıydık sonradan duzeldık .

merhabalar bende kaynana zedeyim.benimde son derece çekilmez bir kaynanam var.ama artık o benim için değil ben onun için kabus oldum.artık evime bile gelemiyor.inanır mısınız adımı bile söyleme zahmetine katlanmadı ve karı diye hitap etmeye başlamıştı.bende aynı şekilde ona KARI demeye başladım neden öyle diyorsun dedi bende sizden öğrendim dedim ve buna benzer bir sürü şey.en sonunda yola gelmeye başladı ama henüz değil tabi.kızlar size tavsiyem onları kendi silahlarıyla vurun SİNİRDEN SAÇLARINI YOLAN TARAF SİZ DEĞİL ONLAR OLSUN .BİZLER ONLARA KİM OLDUĞUMUZU ÖĞRETMELİYİZ.

saygıda bir yere kadar eğer saygı görmek istiyorlarsa onlarda saygılı davranacaklar.herşey karşılıklı.

ben o kadar doluyum ki anlatmaya kalksam sayfalar yetmez.ben öğretmenim okumuş bir insanım bana insanlarla nasıl konuşmam gerektiğini öğretmeye kalkıyor nasıl oturulup nasıl kalkılacağını öğretiyor ya tamam fikrini söyleye bilir ama karşısındaki insanında eğitim seviyesini göze alsın.başkalarının yanında sevecen samimi kaynana pozları vereceğine ya göründüğü gibi olsun ya da olduğu gibi görünsün.benim ailemi hiçe sayıyor yokmuşlar gibi davranıyor yeter ya

Off böyle şeyleri okuyunca çok sinirlerim bozuluyor..İnşallah benim kayınvalidem evlendikten sonra değişmez..:1no2:

arkadaşlar ben dağa öncede yazmıştım kaynanamla ilgili yorumlarımı benimle 7 yıl oturdu 2 ay önce bana okadar hakaretten sonra onu evden yolladım madem böyle neden benim yanımdasın dedim ve gönderdim 2 ayda tam 5 evde kaldı dördü cocukları ama şimdi abisinin evinde kalıyormuş duyunca üzüldüm beş evladın varken abisinin evinde kalması beni utandırdı ama yaptıklarını düşünüyom kafam karışıyor benden başka yerde rahat edemiyor şimdi ne yapmalıyım ben alsam bana söylediği o kadar laftan sonra nasıl yüzüne bakacam almasam içimde bir yerler sızlıyor üzülüyorum alırsam yine huzurum kacacak almasam sıhıntı gibi orda kalması evladının yanında durmaması eşim bunu bana bıraktı sadece sen karar ver dedi ama barış demeyide ihmal etmedi o seni seviyor aslında taktir ediyor yaptıklarından dolayı diyor ama bunları bana o hakeretleri etmeden düşünseydi diyorum bilmiyorum offffffffff kafam karıştısizce ne yapayım sineme cekeyim mi yoksa bu şekilde devammı diyeyim

arkadaşlar ne diyim valla çok zor bi durum. sonuçta aile meselesi.. benim çok şükür öle bi durumum yok.. ii geçiniyoruz.. ilk baştan bende çok korkmuştum iyi geçinecekmiyiz diye, ama allahtan şuana kadar bi sorunumuz olmadı, bundan sonrada olmaz inşallah... herkesinde ii olur umarım...

hepiniz haklısınız ben on yıldır kaynanamı kendime sorun yaptım o gezdi keyfine bakti ben evde eşimle kavga ettim sinirden gezmedim yemedim on yılımı boşuna yaşadım ve sonuç ben çok hasta oldum ameliyat oldum beni kaynanam baktı kendi çok sevdiyim korudugum her zaman yanların da oldugum annem babam kardeşlerim beni bakmaya bile gelmedi şu an yazarken ağlıyorum yaşadıklarımı yazsam inanamazsınız kısaca kendi keyfinize sağlıgınıza bakın sonra çooook pişman olunuyor yıllar boş geçiyor şu anda sinir ilaçı kullanı yorum on yılım boşa geçyi allah kimseyi kimseye muhtaç etmesinklava:

hepiniz haklısınız ben on yıldır kaynanamı kendime sorun yaptım o gezdi keyfine bakti ben evde eşimle kavga ettim sinirden gezmedim yemedim on yılımı boşuna yaşadım ve sonuç ben çok hasta oldum ameliyat oldum beni kaynanam baktı kendi çok sevdiyim korudugum her zaman yanların da oldugum annem babam kardeşlerim beni bakmaya bile gelmedi şu an yazarken ağlıyorum yaşadıklarımı yazsam inanamazsınız kısaca kendi keyfinize sağlıgınıza bakın sonra çooook pişman olunuyor yıllar boş geçiyor şu anda sinir ilaçı kullanıyorum on yılım boşa geçti allah kimseyi kimseye muhtaç etmesinklava:

bu sendromu yaşayan sadece sen değilsin onlar bizim gibi düşünemiyor malesef. bende aynı şeyleri evliliğimin ilk günleri yaşadım ama sonradan eşim boşver dedi bende boşverdim onu dinliyor gibi gözüküyorum, herşeye tamam diorum ama aslında es geçiyorum bence sende denemelisin :) ama tatlı dilde yılanı deliğinden çıkartıyor bazen sorun biz gelinlerdede olabiliyor :)

valla bizim kaynanalar bize örnek olsun bizler onlar gibi eziyet çektirmeyelim kulağımıza küpe olsun ah kaynanalar ahhhhhhhhhhh

canım yaa cok var senın problemınden ben anladımkı bu dunyada kotu olacaksın kız bız aılesı yuzunden nerdeyse ayrılıyoduk allahtan sehır dısında ısımız olduda kactık ordan tatıller gelınce benı bıseyler sarıyo cok sıkılıyorum sarıl esıne catlasınlar onlar mutlulugunu kıskansılar ne yapalım valla bunuhn baska caresı yok bılen varsa banada soylesın allah herkesın gonlune gore versın

karaçiçeğim0016 arkadaşım belli yüreğin dayanmıyacak hem eşin hemde kendi iç huzurun için git konuş anlaş öyle getir eve sen sineye çekmişsin zaten için rahat etmediğinden belli sevgiyle kal inşallah bu sefer yüzüne karşıda sana olan sevgisini gösterir

kayın valide......
aslında eşimin dünyaya gelme sebebi....
sırf bu yüzden saygı duymalı... ama o saygıyı da yitirmeyi başarıyorlar...

kayınvalidemin beni aslaa kendi evlatları gibi sevemsini bekleyemem bunu yapamaz.Kendisinin özünde iyi biri olduğunu düşünüyorum ama oğlunu,torununu kısacası onun için değerli olan herseyi sahipleniyor veben kendimi paralasamda (sabah kahvaltıları bile yağa götürürüm) bunları zaten yapman gerekiyo gibi gösterir.Aferim beklediğimden değil ama oğlu hastalandığında,sıkıldığında,üşüdüğünde v.b.torunu üzüldüğünde (sanki benim evladımı bende çok sevebilecekmiş gibi) SUÇLUSU HEP BENİM.Zor bir durum ya Allah herkese bol bol sabır versinki kimseyi kırmayalım.Onlarada akıl versinki kırılmayalım.

Aynı dertlerden hatta fazlasından şikayetcıyım ahh ahh ıgrenıyorum onlardan onun aılesınden hatta sulalesınden ...daha 1 sene bıle olmadı evlenelı evlendıgımın ılk gunu başladı dır dırları altınlarımı almaya kalktı ve bana yaptıgı tek sey 4 bılezık takmak okadar butun esyalarımı herseyımı aılem aldı hakkı varmıs gıbı butun takıları almaya kalktı ..şuanda ıse telefonla halledıyor herseyı sevgılı kayıvalde..yakında olsa naparım bılmem ...esımle bırbırımıze gırıyoıruz esıme sureklı yalanlar soyleyıp benı ve aılemı kotuluyor esımde gelıp bana catıyor onlar yuzunden ..uzuntuden bebegımı kaybettım 1 kez bıle aramadılar benı ..daha neler neler....
saglıgım bozuldu artık aglarken bayılmalarım başladı..suanda psıkolojık tedavı goruyorum ama hala ustume ustume gelıyolar ben numara yapıyormusum hersey onların elındeymıs benı bosandırırlarmıs...kayınvaldem kendı ıstedı aldı benı gorucu usulu evlendım neler yaptı alana kadar benı o sahte yuzune ınandırdı ....
uffff cok sıkıntılıyım tedavıde cvp vermıyor yıne basa donuyorum napıcam bılmıyorum esımıde cok sevıyorum oda benı cok sevıyor sevmesek bıtmıstı coktan ama olmuyor....

insan kendini tek zannediyor ama değil herkes yaşıyor benim eşimin aileside iğrenç ötesi yaptıkları,yaşantıları köyde yaşıyorlar uzakta ama telefonla takip ediyorlar nerdesiniz diye hergün.dertleride hiç bitmiyor.6 çocukları var.hepsi nefret etmiş.2 yıllık evliyiz.biz yeni evliyiz ya bizi yıpratmaya çalışıyorlar.Allaha havale ediyorum.eşimle başka sorunumuz yok sadece onların sorunu.terbiye diye birşey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…