kayınvalide sendromu

Allah yardimcin olsun derim zor,en iyi kaynana bile,laf sokusdurmada usdadir.bence hic altta kalmamak,bi kere ezildinmi hep ezilirsin.o bi laf derken sen bin laf söyleki,altta kalmaysin.

valla güldengül benimkide aynen öyleler ama şimdi anladımki kayınvalidemde işin içinde adamı gazlıyo bende şimdi görüşmek istemiyorum eşimbu duruma çok üzülüyo ama her şey tadında güzel tadını kaçırdılar yani

Sevgili kayınvalideler,bırakın oğullarınızı rahat da gelinleriniz mutlu mesut eşiyle yaşasın.Siz de gelin oldunuz!Yaptığınız reva mı?:eek:klava:

merak etme yalnız değilsin aynısı benim başımdada var modern görünüşlü bir kara cahillle yaşıyorum onun yüzünden kocamla aramız açıoldı

arkadaşlar sizin çektiğiniz sadece laf sokmasından ibaret sanırım ben yaşadıklarımı anlatsam hikaye olur sanırım o yüzden hiç düşünmemeye çalışın öyle bir varlığın yaşamadığını falan düşünün inanın rahatlıyosunuz...ben öyle yapıyorum tabi bu anlattığım eski kayınvalidemdi en sonunda oğlunuda kapının önüne koydum rahatladım...:)))

Ahhhhhhhhh şu kayınvalideler AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH...........................

bende aynı dert vardı ama artık yok bende kayın valdeme
onun bana davrandığı gibi davranıyorum
bu işe yarıyor kızlar deneyin
şimdi çok rahatım .........
bence denemeye deger :))

benim kayınvalidem (ki asla ondan bahsederken bu kelimeyi kullanmam) annemden farksızdır. Kesinlikle çok şanslıyım.

Aynı dertlerden hatta fazlasından şikayetcıyım ahh ahh ıgrenıyorum onlardan onun aılesınden hatta sulalesınden ...daha 1 sene bıle olmadı evlenelı evlendıgımın ılk gunu başladı dır dırları altınlarımı almaya kalktı ve bana yaptıgı tek sey 4 bılezık takmak okadar butun esyalarımı herseyımı aılem aldı hakkı varmıs gıbı butun takıları almaya kalktı ..şuanda ıse telefonla halledıyor herseyı sevgılı kayıvalde..yakında olsa naparım bılmem ...esımle bırbırımıze gırıyoıruz esıme sureklı yalanlar soyleyıp benı ve aılemı kotuluyor esımde gelıp bana catıyor onlar yuzunden ..uzuntuden bebegımı kaybettım 1 kez bıle aramadılar benı ..daha neler neler....
saglıgım bozuldu artık aglarken bayılmalarım başladı..suanda psıkolojık tedavı goruyorum ama hala ustume ustume gelıyolar ben numara yapıyormusum hersey onların elındeymıs benı bosandırırlarmıs...kayınvaldem kendı ıstedı aldı benı gorucu usulu evlendım neler yaptı alana kadar benı o sahte yuzune ınandırdı ....
uffff cok sıkıntılıyım tedavıde cvp vermıyor yıne basa donuyorum napıcam bılmıyorum esımıde cok sevıyorum oda benı cok sevıyor sevmesek bıtmıstı coktan ama olmuyor....

ya ben bu siteye üye oldum ve anlatılan herseyi sanki ben baska baska nicklerden yazmışım gibi geldi:)gülüyorum cünkü traji komik hepsimi aynı olur ya bende evlendim ve ailesi elimden aldı takıları bebeğimi kaybettim ve birdaha asla bu aileye bir torun ve eşime bir bebegi layık görmüyorum bende sinirden hep kusuyorum banada kaynanam ben seni beğenmesem eşim beni almazmıs sanki onlar istemiste alınmışım benide evlenene kadar kayınvalidem cok sevdigini yok ellerimi bileklerimin ne güzel olduğundan bahsederdi bunalımdan bankayı bıraktım simdi işe girip hayatımı yeniden cizmek istiyorum bir işe öyle ihtiyacım varki ona sarılıp hayata tek basıma savasmak icin kızlar sakın işinizi bırakmayın:KK43:(((((((((((

herkeste aynı sorun tek kelimeyle nefret ediyorum.hele hele bi sorun olduğunda oğlunun arada kalması anasını haklı görmesi öldürüyo beni ya.yapmacık hareketler yalancı gülmeler tiksiniyorum midem bulanıyo kaldıramıyoruum.lütfen bi soonnnnn.

hepsi aynı anlatmaya gerek yok herşeyın en ıyı ve en doğrusunu o bilir o bir idol ve modaikonudur

yalandan yere orası burası ağrır sahte ağlamalar sonra kahgahalarrrrr ayyy allahım yardım et hepimize

haftada 1 bıle görmek işgence

sizinkine kayınvalide alerjisi diyebiliriz.(bana yaptığı doğru dürüst bişey yok,sadece laf sokuyo diyosunuz.)
üstelik öyle bi alerjiki,eşinizle aranızı bozacak kadar sizi kendinizden geçirmiş.
bunun ilacı biraz empati,biraz vicdan ve mantık.
empati;kendinizi veya annenizi onun yerine koymak için.
vicdan;anneliğine hürmet gösterebilmeniz için.
mantık;eşinizin 3-5 yıllık karısı için 40 yıllık anasını atmayacağını idrak edebilmeniz için.

mutluluklar dilerimyerimseniben

yanlış sizde kızlar kusura bakmayın
bende yeni evlendim 3 günlükken fırça çekmeye kalktı dur orda dedim ben kocamdan başkasına hesap vermem kimse karışamaz dedim
ani bir u dönüşü yapmak zorunda kaldı
bana sesini yükseltse benimle bağırarak konuşma anne kötü oluyorum dedim sonra yok kulağım duymuyoda falan filan diyo ama resmen fırça çekmeye çalışmıştı
şimdide öyle eşimi seviyorum onada söylüyorum anni senin hatırına idare ediyorum herşey senin için diyorum kananamada ters davrandığında aynen geri püskürtüyorum
insan gibi davrandığı zaman bende insan gibi karşılık veriyorum
bizde ana evledıyız annemizin kıymetlisiyiz hakedene hakettiği gibi davranmak gerek

kıslar valla yazdıklarınızı okurken üzüldüm ama bi yandanda kendimi cok sanslı hissettim benim kayınvalidem hem karsı apartmanıımda oturuyo hemde etliye sütlüye karısmaz banada askım canım der ayrıca kocama dediğini hiç duymadım emin olun yapmacık deill

ahhh canlarım bende varım hatta yazdım biraz önce buraya tam dediğn gibi arkadaşım cahil ne dediğini bilmeyen birisi sonrada ben demedim diyor offf napcez biz bunları bilmiyorum....

canım iyi hoş diyorsun da
empati tek taraflı olmaz ki
ben ne zaman tüm iyi niyetimle birşey yapsam pişman oluyorum
eltilerime beni bana eltilerimi anlatıyor
bana neyse de benimki annemi bile canından bezdirdi

düşün birlikte anneme gidiyoruz
eline bir bardak almış
bulaşık makinesinde su lekesi olmuş
bütün misafirlerin önünde bu pis diyor
annemin verdiği örtüler vardı
kadının yanında tozlu bunlar kullanma sakın dedi ya
kadını her defasında ağlatıyor
eşime anlatsam zaten anlamaz
ben napıyım

nemi yap..
ben söyleyeyim ne yapacağını.ben olsam böyle yapardım.
bir kere beraber anneme yada her hangi bir yere gitmezdim.
ilk fırsattada edepli bir şekilde uyarırdım.
saygısızlık yapmazdım.

heele helee evlenmden kaynanalık yapmaya çalışanlara ne demeli....
ön yargılılardan nefret diyorum

X