kayınvalide sendromu

smyrana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
12
0
46
Benim sorunum küçük gibi görünsede tam bir saplantı oldu bende kayinvalidemden resmen nefret ediyorum çok cahil kendini bilmez dengesiz bir kadın bana napıyormu aslında öyle çok büyük bişi değil ama laf sokuyor sürekli huzurumu kaçırıyor kocamla iyi geçinmemi kıskanıyor ve ben onu görmek bile istemiyorum artık dayanılmaz bir hal aldı bu durum uykularım kaçıyor nolur bana bir akıl verin kocamdanda uzaklaşıyorum onun yüzünden oysa kocama aşığım nolucak benim bu halim acaba bunun bir adı bir tedavisi varmıdır ki psikolojide yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederimsenağlamasenağlama

kayınvalidesinden şikayetçi olupta dengesi bozulan bir tek benim herhalde benimle paylaşacak kimse yok peki öyle olsunn:dilcikar:

:roflol:yok güzelim bir tek sen değilsin birde ben varım kayınvalide lafını duyunca bile tüylerim ürperiyor bende eşimi çok seviyorum ama annesini savundukca ondan uzaklaşıyorum.ve sanırım bizim hastalığımızın tedavisi yok

hayır tabiki sen değilsin tam anlamıyla beni anlattın ama bunu konuşamıyorum bile ben ben iyi olsam o da iyi olurmuş yani acaba bugün yarın başına bişey gelse ben ona bakacak olsam nasıl yüzüme bakacak

ayrıca belirtiyorum bi gün aşkımdan ölsemde koyacağım kapının önüne oğlunu korkarım ona bile sevinir

:teselli:merhaba tek diğilsiniz hanımlar bende varım artık bana laf baskısı yapmasından bıktım ben ona cevap vermıyorum dıye üstüme daha cok gelıyo eltım var o ona nedese cevabını veruyo ona bişey dıyemıyo korkuyo bırde beni eşimin ve kayınpederımın sevmesını kıskanıyor ve yuzume söylüyo eşimi çok sevıyorum oda beni bana söylediği takma kafana söylesın dursun dıyo ama takmamak elde degıl

smyrana canım sende kendimi gördüm.aynısını yaşıyorum.bazen olan olayları düşünüyorum ve sinir oluyorum ve sonrada mideme ağrılar giriyor.kurban bayramına mecburen gidecez ama sıkıntısı şimdiden beni sardı.3 günlüğüne bile gitsem mutlaka laf sokmayı başarıyor.

arkadaşlar nedir bu kaynanalardan çektiğimiz ya biz kaynana olunca nasıl olucaz acaba ben şimdiden merak etmeye başladım bile

bendede aynı sorunlar var ben durumumu şöyle çözdüm eşimin hatırı için haftada bir aramaya çalışıyorum hayatımız hakkında birşey anlatmamaya çalışıyorumki yorum yapmasın hep iyi şeyleri söylüyorum gün içinde kafama takıyorum bazen şöyle dedi böyle yaptı ama diyorumki o hasta benide hasta edecek başka şeylerle uğraşıyorum yada dışarı çıkıyorum eşlerinize sahip çıkın kızlar onların dahada mutlu olacağı şeyler yapmayın

arkadaşlar nedir bu kaynanalardan çektiğimiz ya biz kaynana olunca nasıl olucaz acaba ben şimdiden merak etmeye başladım bile

offfffff çekmek ne kelime dün öyle şeyler yaşadımki evime giresim yok.işyerindeyim üzüntüden ellerim ve dizden aşağım tutmuo.bunların yanında böbrek sancısı çekiom.adet olmadım 3 gün geçti.test yapıom tek çizgi çıkıyo.patronum çağardı.bu mutsuzlukla verimli olamazsın gibisinden bi uyarı çekti.yani yıkıldım yıkıldım yıkıldım.48 saattir ağzıma bişey koyamıyom.halsizleştim iyice.artık sinirlendikçe saçımı başımı yolmaya başladım.iyice tuhaflaştım saçma sapan anlatıyom bişey anlamamışsınızdır.

arkadaşlar oğullarını kıskanıyorlar :)
ennn iyisi bile aynı sanırım bizde öyle olucaz :)))

ne oğlunu kıskanması ya.kadın kendinden başka kimseyi düşünmüyor ki.aşırı bencil onun istediği herkes işini gücünü bıraksın ömrünün sonuna kadar onunla ilgilensin onun istediği bu.inanın o kadar rahat biri ki.hem aşırı gamsız hemde aşırı bencil.

ama ona sorsan dünyanın en anlayışlı en iyi kayınvalidesidir değilmi :)

kendi kayınvalidesiyle arası nasılmış acaba bu tip insanların geçmişlerinde kayınvalideleriyle büyük sorunları oluyormuş

arkadaşlar oğullarını kıskanıyorlar :)
ennn iyisi bile aynı sanırım bizde öyle olucaz :)))
haklısın arkadaş kıskanma konusunda kayınvaldem yüzüme söyledi kıskanıyorum ama dıye napacaz mecbur idare edecez etmeye calışcaz CADIARZU

Sana aynen katılıyorum İzmirli hemşerim. Ben de evlendiğimden beri muzdaribim bu dertten. Eşim annesine çok düşkün ve laf söyletmez, ben ne desem bir savunma yapar mutlaka. 3 çocuğu olduğu halde hep eşime abanır her konuda. Ben çalıştığım halde 2 çocuğumu yalnız büyüttüm, bir faydası olmadı. Haaha hihihi günlerini geçirdi. Şimdi yaşlandı ama benim hiç umurumda değil. Şimdi hahaha hihihi sırası bende artık. Beni hiç ilgilendirmiyor. Telefonla dahi aramam. ayramda bile gitmiyorum eşim yalnız gidip gelir. Çünkü babam öldüğünde bi başsağlığı dilemedi. İnsanlığın i si bile yok.

Şu sitede şükür halime diyebileceğim bi yer buldum sonunda, kaynanamın elini öpcem valla, çok konuşuyo aynı şeyleri tekrar tekrar anlatıyo diye sıkılıyorum ama ne nankörmüşüm meğer bitaneymiş benim kaynanam be, kaynanasından çekmediği kalmamış görmediği eziyet kalmamış ama tek şikayetim bunları sürekli anlatması, mübalağa etmiyorum elimi soğuk sudan sıcak suya sokmuyo kadıncağız yav, şikayetim falan yok artık Allah sabır versin size ama şuna inanırım enbaştan çok lağubali olmayıp arada bi çizgi bırakınca daha bi saygılı oluyo iki taraf birbirine Allah huzur, sabır, mutluluk versin arkadaşlar ne diyim :sm_confused:

Allah yardımcınız olsun. Yapmanız gereken tek şey bakış açınızı değiştirmek..

Her zaman söylerim.. Kayınvalidemle bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.. Bu hem benden, hem de ondan kaynaklanıyor... İkimizde haddimizi, hududumuzu bildik.. Yanlışları olmadı mı? Ya da yanlış cümleler kurmadı mı sanıyorsunuz... Tabii ki oldu... Ama ben yinede yüz göz olmak istemedim ve uzatmadım.. Önceleri şaşırmış olabilir ama sonra o da durması gerektiği yeri bildi... Mesafe şart arkadaşlar... kesinlikle...

Sevmek zorunda değilsiniz, kendinizi bunun için şartlandırmayın.. ama Saygı duymak zorundasınız... Düşünsenize, eşinizin annesi o...

Tavsiyem şu olabilir... Bir süre, karşılık beklemeden, ona Saygı gösterin, ve zor da olsa (yaşananlardan sonra) sevgi ile yaklaşın... Siz bile inanamayacaksınız değişikliğe... yerimseniben

Hem sizin kalbinizde nefreti barındırmanız ona zarar vermiyor... Size zarar veriyor.. değer mi :1no2:

kesınlıkle venuse katılıyorum kazanan sız olacak ve degışıklıklere şaşıracaksınız

smyrana sen haklısın kayınvalıdenı sevmemekten ama kayınvalıdesıyle tanısmadan bıle fobı olusturanlar var herseye onyargıyla bakanlar var buna cok uzuluorum herkese sans verılmelı ve bu kısı sevdıgımız ınsanın annesıyse daha da cok olmalı sansı ama tabı herseye ragmen kotu davranıolarsa allahlarından bulsunlar ne dıelım

belki haklısınız kızlar onlara birer şans vermek gerek ama ben tam 1 yıldır defalarca şans verdim hanımefendiye ama nafile eski tas eski hamam insan yedisinde neyse yetmişindede odur .Kusura bakmayında beni insan yerine koymayan birine eşimin annnesi diye saygı gösteremem o niye bana evladının hayat yoldaşımıyım diye saygı gösterip evladına duyduğu sevginin 4 te birini duymuyor????????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…