kayınvalide sendromu

ben varımmmmmmmmmmm şimdi konuştuk aynen gıcık oluyorum bitti o benim için ya

Ben evlenirken bizimkiler karşı çıktılar sen tut cep telefonundan tanıştığın biriyle evlen... Eşimin ailesi onların bu karşı çıkmalarına hep alttan alarak yaklaştılar. ben okuluma devam etmek istiyordum herşeye olur dediler. Ama bunların hepsi yalan tabi evlendikten sonra bambaşka oldular.

Ben 6 aylık evliyken eşim rusya ya çalışmaya gittiğinde onların yanında kaldım yalnız kamasınlar diye ama anlayana tabi ki. Kayınvalidemin kucağına oturup yanaklarını sıkardım annem gibi severdim ama anlamadılar işte. Herşeyime karıştılar. herşeye engel oldular neler neler.

Eşim gelince onlardan iki sokak yukarda ev aldım küçük ve mahallede ama olsun ayrı bir evim oldu o çevreden kurtuldum ya daha iyisi de olur inşallah.

Ama karışan gene karışıyor hep onlar yüzünden kavgalarımız ya. Önceleri karşı çıktıkları herşeyi başkalarına kendileri yapmış gibi gösteriyorlar. Evge teşınırken neler yaptılar dışarda da kendileri alıp yerleşmemizi istemiş gibi gösteriyorlar. Evlendikten sonra psikolojim bozuldu onlar yüzünden ya. Allah onları bileiği gibi yapsın.

slm kızlaar bi kaynana demiyorum bende bi kaçtane var kaynananın kaynanasıda başımda kayınpeder de kaynana düşünün yani.
size kısaca söyleyim tam anlamıyla nefret ediyorum.
hiç görmek istemiyorum adlarını bile anmak istemiyorum ama altlı üstlü oturuyorum malesef...:eek:klava::eek:klava::kızgın:

canım benımmm yaaaaaaaa
bu yastaaaa hepsıyle nasıl ugrasıcannn..
bız 1 taneyle bas edemıyoruzzz ayy yavrum kıyamam yaaaa

Benim sorunum küçük gibi görünsede tam bir saplantı oldu bende kayinvalidemden resmen nefret ediyorum çok cahil kendini bilmez dengesiz bir kadın bana napıyormu aslında öyle çok büyük bişi değil ama laf sokuyor sürekli huzurumu kaçırıyor kocamla iyi geçinmemi kıskanıyor ve ben onu görmek bile istemiyorum artık dayanılmaz bir hal aldı bu durum uykularım kaçıyor nolur bana bir akıl verin kocamdanda uzaklaşıyorum onun yüzünden oysa kocama aşığım nolucak benim bu halim acaba bunun bir adı bir tedavisi varmıdır ki psikolojide yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederimsenağlamasenağlama

CANIM ÜZÜLME TEK DEĞİLSİN HATTA BENİM YAŞADIKLARIMI YAŞADIGINI BİLE SANMIYORUM.EVLENİRKEN HİÇ BİR YARDIMLARI OLMADI HALA BORÇ ÖDÜYORUZ HATTA YAPTIGIMIZ İŞLLERİ ALDIKLARIMIZI BİLE BEĞENMEDİLER.DÜĞÜNÜMDE HİBİR TAKI TAKMADILAR TEBRİK BİLEE TMEDİLER.SONRA SIKI DUR ADETİMİZDİR BİZİM DİYE BANA TAKILAN HERŞEYİ ALDILAR ÇALDILAR DESEM DAHA DOĞRU OLUR.EŞİME VE BANA ÇEKTİRDİKLERİ ÜZÜNTÜDEN DOLAYI 10 HAFTALIK BEBEĞİM DÜŞTÜ VE KÜRTAJ OLMAK ZORUNDA KALDIM SEBEP STRES YANİ ONLAR..ŞİMDİ 3 AYDIR BEBEK İSTİYORUM AMA OLMUYOR HEP ADET OLUYORUM..ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN NEFRET EDİYORUM ONLARDAN İKİLİ OYNUYORLAR BİDE BİZ ONU SEVİYORUZ O BİZE SAYGISIZ YANİ BEN SAYGISIZIM ARKADAŞLAR..senağlama

arkadaşlar bu yüzyıllardır böyle gelmiş böyle gider.kimse kayınvalidesini veya gelinini sevmeek zorunda değil.ama arada tek olması gereken şey saygı.unutmayınki bir gün bizde kaynana olacağız.aslında sevdiğimiz insan için biraz daha objektif bakalım.tamam bn de kayınvalidemi sevmiyorum.ama bn saygımda kusur etmiyorum.o ne söylerse söylesin cvp vermem.bn böyle yaptıkca eşimin gözünde yükselip korumaya alınıyorum.onları yok edmeyeceğimize göre bunla yaşamayı öğrenmek zorundayız.

maşallah kayınvalideme ay kızlaaar ne kayınvalideler varmış ya benim ki bir tane allahtan ne etliye ne sütlüye karışır allah yardımcınız olsun

benim kaynanam da iyidir.Pek karışmaz,kötü hiç bir şey söylemez.Allah ondan razı olsun memnunum.Ama gel gör ki kaynanamın yapması gerekenleri kayınpederim yapıyo.Yüzüme olmasa da laf söylüyo,surat asıyo,genelde benle aynı yerde oturmuyo v.s. Ben de konuşmuyorum bayadır.Hayret ediyorum valla.Herkes kaynanasından çeker ben de kayınpederden.Benim kayınpeder oldu bir kaynana !!!!!

yazdıklarınızı okudukca yaşadıklarım aklıma geldi ilk başta beni hic istemediler neler yaptılar anlatama size altlı üstlü oturuyoruz.AMA YUKARDA ALLAH VAR oğlum dogunca benden cok o baktı bana cok emegi gecti annemın yapmadıklarını bana yaptı.Sevdimi hayır ama bellide etmedi tabı karsılıklıydı.Ve8 ay evvel lösemiye yakalandı 3 ay evvelde vefaat ettı.Yanında ben vardım.Allah rahmet eylesin şimdi diyorum keske yasasaydıda daha cok baka bılseydım lütfen daha iyimser olmaya calısın neticede onlarda ANNE bu cok onemlı saygı gostermek bence cok önemli nasıl düşünürsen öyle olursun derler iyi düşünüp iyi oluruz insallah

Bence herkes bir gün onların yaşına geleceğini unutmamalı.Herşeyi karşımızdakinden değil ,birazda bizler fedakar olmalıyız.Belki onlar büyüklerinden öyle gördü ,biz daha farklı davranmalıyız .Adı üstünde nesil farkı,büyüklerimize ,anlayışlı olmalıyız .Ne ekersek onu biçecez,unutmamak gerek.Bizlerde çocuk büyütüyoruz.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

benim kayın validemde kanser oldu ve ben tam 2 yıl boyunca ona baktım kucağımda kücücük cocukla kemoterapi olsun radyo terapi olsun hep ben götürdüm yanında oldum yaz kış dile kolay tam 2 yıl ve hergünde gulütel bölgede yani poposunda kocaman bir yarayı günde 2 kez pansuman yaptım her gün yıkadım ve iyileşti tamamen şifa buldu sonra nemi oldu en iyi gelini benken ve benden başkasının yanın da duramazken tabi bu diğer gelinlerin istemiyişinden kaynaklanıyordu bana her gün kırıcı olmaya beni aşşağlamaya ve hor görmeye başladı dağa önceki yazımdada belirtmiştim sabır ettim saygı gösterdim ama bir yerdede dur demem gerektiğini anladım ve yeter dedim ve evden gitmesini istedim madem beni beyenmiyorsun neden 7 yıldır benle yaşıyorsun dedim ben haklıydım bunu yaptığımdada eşim yada diğer aile bireyleri tarafındanda destek gördüm çünki gercekten fazlasını hak etti evet nefret ediyorum görmekte istemem ama nede olsa onun oğluyla evliyim ona anne olduğu için saygı duyuyorum ama artık sevmiyorum belkide kırgın olduğumdan böyle düşünüyorum çünki ben yapılan ları hak etmedim eşim ve abileride aynı şeyi söylüyor evet haklısın incindiğin için böyle düşünüyorsun zamanla gecer diyorlar ama 3 ay oldu duygularım hiç değişmedi hala nefret ettiğimi hissediyorum ama şunuda söylemeden edemiycem eyer bir gün gercekten yine çok hasta olursa yine evime alır ona bakarım cünki o benim yaşıma gelmiycek ben onun olduğu yaşa gelicem ve ozaman ne durumda olduğumu bilemediğim için insan ektiğini biçer hesabı evladıma örnek olmak için gerektiğinde yapılan hata ne kadar büyük olursa af edile bileceğini göstermek için hasta bir anneyi yanlız bırakmamak için yapacağım ve bunu yaparkende allahtan korktuğum için yapıcam keşke yaşadığım şeyler olmasaydıda onu yine severek özen göstererek baksaydım ama yaşandı

Arkadaşım ben kendimden örn vermek istiyorum.Sen gerçi nefret etmişin onu yazdıklarımın fadası olurmu bilemem.Kocanı seviyosan biraz sabırlı olacan onun söylediklerini ters anlamıyacaksın.Hep iyi düşünüp iyiye yoracaksın iyi niyetle yaklaşacaksın belli bir zaman sonra herşey normal olacak. Nasılmı? dersen birgün bişey oldu ben karar vermem gerekirken yani cevaplamam gerekirken o atlayıp cevap verdi çok sinirlendim ilk etapta, sonra düşündüm nasılsa onun dediği olmayacak kendi kararımı kendim vereceğim kızmam için bir neden yok diye düşündüm ondan sonrada hiç birşeyıne kızmamaya başladım bana ters gelen her şeyi normal gelmeye başladi.Şimdi ikimizde mutluyuz ikimizde saygılıyız oğluda arada kalmıyor tabi.Size kolay gelsin dedklerimi bir dene faydasını göreceğine eminim.

Benim sorunum küçük gibi görünsede tam bir saplantı oldu bende kayinvalidemden resmen nefret ediyorum çok cahil kendini bilmez dengesiz bir kadın bana napıyormu aslında öyle çok büyük bişi değil ama laf sokuyor sürekli huzurumu kaçırıyor kocamla iyi geçinmemi kıskanıyor ve ben onu görmek bile istemiyorum artık dayanılmaz bir hal aldı bu durum uykularım kaçıyor nolur bana bir akıl verin kocamdanda uzaklaşıyorum onun yüzünden oysa kocama aşığım nolucak benim bu halim acaba bunun bir adı bir tedavisi varmıdır ki psikolojide yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederimsenağlamasenağlama

yaşadığın şeyleri tahmin etmek hiçte zor değil.bir zamanlar bende kafayı yemiştim başımı yastığa koydummu kayınvalideme laf sayar dururdum.ama öyle olmamalıymış boşuna kendimi yemiş bitirmişim.baktım o laf mı sokuyor bende karşılık veriyordum ama karnımın şişi hiç inmiyordu.bazen karşı karşıya gelir hatalarını sayardık birbirimize.ama inan belli bir zaman sonra alışıyorsunuz birbirinize sende içinde hiç birşeyi bırakma al karşına otur konuş ne var ne yok dök ortaya agırlığını koy.yeni evlisin bilmiyorum ama ilk zamanlar bunlar hep yaşanıyor sadece biraz sabıra ve zamana ihtiyacın.onlarla yaşamaya alışmak zorundasın başka çıkarı yok maalesef:1no2::1no2:

X