Kayınvalide kocamın sessizliği

Çocuk yoksa boşan. Kusura bakma ama kayınvaliden kadar kocanda salak. Annesini susturması gerekirdi. Madem yapmıyor neden daha fazla sessiz kalasın ki?
Kanal 7 dizileri gibi. Kayınvalide gelini beğenmez. Oğlundan ayrılsın diye herşeyi der muska fa yaptırır başarır. Sonra seçtiği bir gelin gelir ona hayatı zindan eder. Sonra da kayınvalide ben ne yaptım eski gelinim çok iyidi der. Senaryo aynı bakalım sonuda aynı olacak mı

O tür programlar insanların kendini teselli etmesi için var. Benim görüşüm kime ne olur diye düşünmeden arkanı dönüp gitmek. Burada boşanmış bir çok kadın eski eşinin daha mutlu olmasından şikayetçi. Bu yüzden de hala o olayda yaşıyorlar. Muhtemelen konu sahibi de kaynana kazanmasın diye birşey demiyor ama ne kadar sabır etse de düzelmeyecek.

Ne yapmayi dusunuyorsunuz eger niyetinizde bosanmak varsa esini savunmadigi, kok ailesinin mudahalesine sesini cikarmadigi icin zaten bosanma sebebi. Esinize onceligin ben degilsem ver tazminatimi git o zaman diyin valla ben olsam bastan evlenmezdim.sanirim
Çünkü annem.istemiyor diyen adamlarin cogu anasinin.agzina bakiyor ben sınırımı korurum.dese de inanmam

Eşi onu ezdirmese tamam da, sessiz kalıyor bu da konu sahibine pekte değer vermediğini gösteriyor. Bu kadar da anneci olunmaz

Kayinvalidem de sizinkinden pek geri degil ama benim sansima eşim konusturmuyor. Kayinvalidemin beni aramaya cesareti dahi yok.

Yani konu kayinvalideniz degil, esiniz.

Size herkes boyle istedigi gibi hakaret edebiliyor mu? Garip olan bu yapilana tepki vermeyen sizsiniz.

Bile bile evlenmişsiniz. Neyini sevdiniz böyle bir adamın ? Saygı düzgün insana gösterilir bana biri gerizekalı deli dicek onun beyninden kıvılcım cıkarırım.

Millet başörtüsüz gelin beğenmiyor. Benim kayınpeder de şey demişti benim gibi solcu birinin nasıl kapalı gelini olabilir. Şimdi herkes soracak bunu demişti

Aynı cümleleri duydum eşimin tepkileri aynıydı sus onlar cahil sen sabretmedin sen alingansin o şaka yapıyor senin psikolojin bozuk..eşime s..ktiri çekemedim bebeğim kucuktu ama sonunda yeter dedim canıma kastettiler cunku ameliyatlik oldum ve dedim canim daha degerli bosanalim çekiliyorum aranizdan.. baktı eşim olay çok ciddi artık hepsi süt dökmüş birer kedi....

Hadi kayınvalide deli, oğlu aptal onlara bişey demiyorum onlar tam bir deli ve aptalın davranması gerektiği gibi davranıyorlar. Siz ne yapıyorsunuz yahu ? Kaçın kurtarın kendinizi bunlardan.

Kocanızın acil reaksiyon alması gerekiyor. O kayınvalidenin çenesi bir tek oğlu vasıtasıyla kapanır. Görüşmemeniz lazım zaten böylesiyle. Çok üzüldüm bu konuya..

Neden gizli gizli ağladınız? Neden o bunları yaparken ortalığı yıkmadınız? Neden sustunuz? Neden size bunları yapmasına izin verdiniz?
Neden o istiyor diye kapalı giyiyorsunuz?
Neden yani ?
Kocanız için sustunuz ama annesine yeter artık bile diyemedi öyle mi? O adam için mi sustunuz bunca şeye?

Olan şey şu, KV size zorbalık yapıyor, eşiniz de bunu mazur görmenizi istiyor. Katlanmaya çalışıyorsunuz, gizli gizli ağlıyorsunuz, bunda bile siz kabahatli oluyorsunuz, yine eşiniz böyle diyor. Yani eşiniz size yöneltilen bu şiddete ses çıkarmıyor, hatta yer yer engel olmayarak destek oluyor.
KV’niz duygusal olarak eşinize bağımlı. Onun gözünde siz oğlunu onun elinden alan bir düşmansınız. Çok sorunlu bir kişilik, orası kesin. Ama eşinizin tavrı? En kritik nokta burası.

Eşinizin desteğini görmemeye devam ederseniz ve suçlu ilan edilen hep sizseniz bu evliliği sürdürmeniz için bir neden göremiyorum.

Bu toksik ilişkiden eşinizin kurtulmasının yolu da (istekliyse tabii ki) ekonomik anlamda bağı da koparmak.

kağıt üzerinde kocadır, ama eş değil kesinlikle...

Bazen yırtık olmak gerekiyor bence kaynanan bunu hak ediyor şahsen ben asla ama asla taviz gösteremem. Bende dövmeli açık sigara alkol içen bir kadınım bu kimseiy alakadar etmez . Çizgini ciddi bir şekilde koyman gerekiyor eşinde seni desteklemiyorsa evliliğinizde de iletişim problemi ciddi boyuttardır bunu aşmalısınız ilk önce.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…