Kayınvalide ile tartısmam

Sizin tercihiniz tabiki benim kabul etmeyeceğim bir şey siz kabul edebilrisiniz saygı duyarım

Tabi sormadan etmeden cocuğun dolabını açar karıstırır öyle tarz bi insan yoksa bir kaç arkadsın dediği gibi alır giydirmeden çöpe atardım
Eltim-gorumcem ve gorumcemin eltisi dordumuz de 1 yıl arayla çocuk doğurduk. Eltim bana, ben görümceme o da eltisine verdi. Zaten 2-3 ay giyip büyüdüler. Böyle şeylere karşı olmayan biriyim. Ama bit pazarı tarzı bir yerden çocuğuma herhangi bir şey giydirmem. Bu yeni nesil bit pazarı dahi olsa bebek için Ne kadar yikansa da içime sinmez.o yüzden doğru olanı yapmışsınız. Fazla düşünmeyin. Bu konuda eşinizin üstüne de gitmeyin. Konuyu açmayın yoksayin. Hayatınıza devam edin.

Pazar malı mi ? İkinci el mi ? Ben olayı yanlış anladım galiba. Etiketli kullanılmamış bir kiyafet mıydı aldigi, eğer böyleyse saçma bir davranış olmuş. Ben 2. El pazarından aldı sandım.

Bende yengemle paylaşırım oda benimle paylaşır diyorum ya yakınlarımdan böyle çekincelerim yoktur ama pazardan ne olduğunu bilmeden alınan şeylere tahammül edemiyorum durumu olmasa eyvallah daha öncede uyarmıs olduğum bir konu bu üstelik. İade edemediği için üzülüyor baskasına hediye ederim artık diyor üstüne

Bende alıyorum marketlerden vs uyguna öyle marka takıntım yok ama bir zıbın ya etiketlisi ne kadar olabilir bedeni kocaman etiketsiz kırışık bir şey ben ilk torunuma bunu aldım demeye gerçekten utanırdım
Etiketi bilmem, ikinci ele para verene kadar marketten ucuz olup paketli ürün almayı tercih ederim. Bebeğin markalık işi yok 10 kere giyerse bir şeyi öp başına koy her gün büyüyor

Kaynınızın arayıp bağırıp çağırması bence çok daha rahatsız edici. Onu ne ilgilendirir sizin ikili ilişkileriniz? Kocanızı neden arayıp hesap soruyor, böyle haddi olmayan konulara karışan, yorum yapan insanlardan nefret ediyorum. Sanki kadını araya alıp dövdünüz, küfür ettiniz de annesini korumaya kalkmış gibi ne bu abartı yani. Kv de maşallah gidip hemen anlatmış. Evlatlarını düşünen bir anne özellikle anlatmaz tam tersi üzülse bile yaşadığı duruma. “Aman kardeşlerin arası bozulmasın, gerginlik olmasın” der.
Ayrıca çok çok haklısınız zıbın konusunda. Pazardan alırsın ama gidip 2. El de almazsın be kadın. Kimse mecbur değil ki el kadar bebeğine giyilmiş kıyafet giydirmeye. Devamı gelmesin diye güzelce uyarırsın “Anne ben 2.el ürünler kullanmak istemiyorum, çok teşekkür ederim düşünüp almışsın yine de” dersin. İnsan olan anlar, ne var bunda alınacak? “Tamam kızım” der geçer. Sanki kadına hakaret mi ettin “benim evladıma yakıştırdığın bu mu? Sen ne biçim babaannesin” mi dedin de durduk yere olay çıkartıyor drama queen. Offf, ya şu kök aileler düşün yakadan ya.
Umarım bu olaydan sonra artık aynı şeylerle gelmez tekrar yanınıza. Belki de anlaması için bunun yaşanması gerekiyordu zira çok laftan anlayan bir kadın gibi değil.

Pazar malı mi ? İkinci el mi ? Ben olayı yanlış anladım galiba. Etiketli kullanılmamış bir kiyafet mıydı aldigi, eğer böyleyse saçma bir davranış olmuş. Ben 2. El pazarından aldı sandım.
Pazar etiketsiz kırısık bir mal bu bana dediği cok ünlü markaların satıldığı bir tezgah ama ne olduğu belli değil ne dediğide belli değil

Sizin tercihiniz tabiki benim kabul etmeyeceğim bir şey siz kabul edebilrisiniz saygı duyarım
Kız hayır pazar malı değil. 3 harfli market zıbınından bahsediyorum
Bunu da ben yazdım ya

Pazar etiketsiz kırısık bir mal bu bana dediği cok ünlü markaların satıldığı bir tezgah ama ne olduğu belli değil ne dediğide belli değil
O tezgahlar bana hiç masum gelmiyor. İhraç fazlası diyorlar da sanki biryerden toplanmış gibi duruyor. Burada bir üye soylemisti içini gormeden çuvalla mal aliyormussun sonra pazarda böyle satiyormussun

Kesinlikle öyle daha önce 2. El mağazadab aldığı bir tulum vardı kibarca reddettim bu pazar malı kıırısık etiketsiz ne olduğu belli olmayan bir şey istemediğimi söyledim kıyamet koptu bu benim tercihim olamaz mı yani biliyorsun niye alıyorsun illa beni delirtecek amacı o onun

Yok öyle olsa ben der miyim alırım koyarım kenara bir süre. Ama o kadar zoruma gitti ki size anlatamam. Yani onu layık görmüş demekki ne diyeyim
Bi emin olmak istiyorum bahsettiğiniz şeyler gerçekten ikinci el yani kullanılmış mı yoksa pazarlara markası kesilerek getirilen sıfır fabrika malları mı? Konunun genelinde bu konuda bir karışıklık var sanki

O tezgahlar bana hiç masum gelmiyor. İhraç fazlası diyorlar da sanki biryerden toplanmış gibi duruyor. Burada bir üye soylemisti içini gormeden çuvalla mal aliyormussun sonra pazarda böyle satiyormussun
Yani niye ben masum bir bebeğe bunu alayım ha olmasa eyvallah ama var ben almısım üstüne benim aldıklarımı hep eleştirmiş hiç birini beğenmemişsin kalkmış ne idüğü belirsiz bu malları alıyorsun maddi durumununda olmadığından değil istese mağazayı satın alır o derece . Cocuğuma onu layık görmüş demekki

Zaten böyle başlıyor ya bu olaylar. Bugun zıbın olur yarın çocuğun ne zaman ek gıdaya başlayacağına, ne zaman yıkanacağına kadar söz hakkı bilirler kendilerinde. Kendi annemiz dahi çocuğumuz ile alakalı kararlarımıza saygı duymak zorunda. İstediğimi giydirir, istediğimi yediririm. İstemediğim şeyi bebeğimin yanına bile yaklaştırmam. Kimsenin haddine değil itiraz etmek.

Bunu bilmiyorum kendisi itiraz etmedi ne 2.ele nede etiketsiz sadece olduğuna dair. Ama daha önce bizzat gidip 2.el mağazadan aldığı için onuda yapmıs olma ihtimali cok yüksek . Etiketsiz olması bile benim için yeterli bir tane etiketli zıbının fiystı ne kadarki böyle bir şeye yelteniyorsun

İşte keske anlasa ben bu cocuk doğduğunda yandım yani cünkü sürekli bir eleştiri ve aşağılama modunda olduğu için yaptığım hiç bir şeyi beğenmeyecek beni çileden çıkartacak öngörebiliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…