Kayınvalide evinde yemek yememek

Pozitif bir uye

La galibe İLLALLAH 🧡
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
3.663
7.275
Merhaba, şimdiden teşekkür ederim. Bugün kayınvalideme gittik haftada bir yada iki haftada bir gidiyorum eşim daha sık gider. Bugün gittiğimde görümce yemek yapmış ama biz birşey almak için gittik aniden olduğu için yemek az yetmez zaten eşime oturma dedim sofraya ısrar ettiler ama gerçekten yetmezdi. Sonra çay koydular bebeğini kucağıma alınca çayı kenara koydum unutmuşum orda. Ardından görümce ve kayınvalide " son zamanlarda bizim evlerde yemek yemiyorsun farkındayız, çay bile içmemiş bende sizin evde yemem dedi şok oldum. Asla kötü niyetli değilim onlara karşı. Hemen çay koyup saçmalama bak dedim güldü. Ardından kayınvalidem " geçenlerde de sorular pozitif neden yemedi diye bende oğlum yedi banane napayım dedim diyo yaptığı yemek etliydi ve et yemiyorum biliyorlar buna rağmen diyor. sitem ediyor güya bana çünkü bana kim ne dediyse demek zorunda hissediyor, karşı komşusu bu gelin soğuk sevmedim demiş onu bile ağzında tutamayıp gelip diyen biri. Neyse insanlarin beni bu kadar rahat eleştirmesine o kadar yıl tanımış olduğu halde hala kötü yargılayıp eleştiri yapmalarına dayanamıyorum. Eşim savundu et rahatsız ediyor o yüzden diyor ama yok anlatamıyorum kimseye kendimi .
Eltim olacak bayan asla evlerinde yemek yemez.o yüzden beni de öyleymişim gibi yargılıyorlar. Oturdum ağladım dönünce. Ne yapacağım ben bu dümdüz düşünen insanlarla.?Basit bir konu belki ama kusura bakmayın şimdiden

Merhaba, şimdiden teşekkür ederim. Bugün kayınvalideme gittik haftada bir yada iki haftada bir gidiyorum eşim daha sık gider. Bugün gittiğimde görümce yemek yapmış ama biz birşey almak için gittik aniden olduğu için yemek az yetmez zaten eşime oturma dedim sofraya ısrar ettiler ama gerçekten yetmezdi. Sonra çay koydular bebeğini kucağıma alınca çayı kenara koydum unutmuşum orda. Ardından görümce ve kayınvalide " son zamanlarda bizim evlerde yemek yemiyorsun farkındayız, çay bile içmemiş bende sizin evde yemem dedi şok oldum. Asla kötü niyetli değilim onlara karşı. Hemen çay koyup saçmalama bak dedim güldü. Ardından kayınvalidem " geçenlerde de sorular pozitif neden yemedi diye bende oğlum yedi banane napayım dedim diyo yaptığı yemek etliydi ve et yemiyorum biliyorlar buna rağmen diyor. sitem ediyor güya bana çünkü bana kim ne dediyse demek zorunda hissediyor, karşı komşusu bu gelin soğuk sevmedim demiş onu bile ağzında tutamayıp gelip diyen biri. Neyse insanlarin beni bu kadar rahat eleştirmesine o kadar yıl tanımış olduğu halde hala kötü yargılayıp eleştiri yapmalarına dayanamıyorum. Eşim savundu et rahatsız ediyor o yüzden diyor ama yok anlatamıyorum kimseye kendimi .
Eltim olacak bayan asla evlerinde yemek yemez.o yüzden beni de öyleymişim gibi yargılıyorlar. Oturdum ağladım dönünce. Ne yapacağım ben bu dümdüz düşünen insanlarla.?Basit bir konu belki ama kusura bakmayın şimdiden
Kendi hallerine bırakacaksın, istediklerini düşünsünler. El laflarıyla ağlamayın lütfen, illa birinin lafını önemseyecekseniz bu eşiniz olsun, o da sizi anlıyor görüldüğü kadarıyla

Yemek azsa yanına bir makarna, salata vb ilave edilir; bir çözüm bulunurdu. Siz sofraya oturmayıp, çayı da kenara koyup unutunca; onların evinde bir şey yiyip, içmek istemediğinizi düşünüp kırılmışlar.

Aynısını sizin evinizde onlar yapsa; siz de üzülüp, nedenini sorgulamaz mıydınız ?

Yemek azsa yanına bir makarna, salata vb ilave edilir; bir çözüm bulunurdu. Siz sofraya oturmayıp, çayı da kenara koyup unutunca; onların evinde bir şey yiyip, içmek istemediğinizi düşünüp kırılmışlar.

Aynısını sizin evinizde onlar yapsa; siz de üzülüp, nedenini sorgulamaz mıydınız ?
Aslında aramızda şu an samimiyet var diye kırılmazdim ama çok alınganlar hep birşey düşünülecek diye bekliyorum.

Kendi hallerine bırakacaksın, istediklerini düşünsünler. El laflarıyla ağlamayın lütfen, illa birinin lafını önemseyecekseniz bu eşiniz olsun, o da sizi anlıyor görüldüğü kadarıyla
İlaç kullanıyorum ama çok takıntılıyim neden diyorum bir insan sözüyle karşısındakini kirar anlayamıyorum hiç kırmadım şimdiye kadar onları. Eşimde onların yanında savundu evde evet haklılar dedi oda bozuk çıktı yani

biz birşey almak için gittik aniden olduğu için yemek az yetmez zaten eşime oturma dedim sofraya ısrar ettiler ama gerçekten yetmezdi
Bunu düşündüğünüzü söylediniz mi? Alacağınız şey için tam yemek sofra saati gitmeseydiniz, önce veya sonra alsaydınız olmaz mıydı? Sofraya buyur etmemek olmaz. Empati yapın biraz. Son zamanlarda bizde yemiyorsun demişler, daha önce de oldu mu?

Büyüklerimiz böyle konulara önem veriyor, alınganlık yapabiliyor. Mesela benim kayinvalidem de tok olsam bile yemem için ısrar eder, içime sinmiyor der. Ben de gönlü olsun diye sofraya oturur bi tadına bakayım derim. Siz de bir dahakine öyle yaparsınız. Kafaya takmayın 😬

Neden haftada 2 kere görüşüyorsunuz? Bence fazla gereksiz samimiyet oluyor ne kadar mesafeli olsanız da. O yüzden her şey gözlerine batıyor laf olsun işte

Bunu düşündüğünüzü söylediniz mi? Alacağınız şey için tam yemek sofra saati gitmeseydiniz, önce veya sonra alsaydınız olmaz mıydı? Sofraya buyur etmemek olmaz. Empati yapın biraz. Son zamanlarda bizde yemiyorsun demişler, daha önce de oldu mu?
Aslına yemek saati değildi gittiğimizde erken yerler biliyoruz ama bugün öyle oldu dile getirmedim biz toktuk zaten teşekkür ederim dedim eşimde tokum dedi zaten. Geçen hafta ve bugün yememişim bunları kastediyorlar normalde çay içmem ben bilirler ama ısrarla böyle içiyorum

Eltinize söyleyemediklerini sizin yüzünüze çatır çatır söylüyorlarsa
Eltiniz mesafeli,sizin yüz göz olduğunuzu düşündüm

Size nazları geçiyor sanırım
Sizde bundan sonra yanlış anlamaya mahal vermeyin

Eltinize söyleyemediklerini sizin yüzünüze çatır çatır söylüyorlarsa
Eltiniz mesafeli,sizin yüz göz olduğunuzu düşündüm

Size nazları geçiyor sanırım
Sizde bundan sonra yanlış anlamaya mahal vermeyin
Evet eltime demiyorlar ama samimi de değiller. Nasıl yapmalıyım akıl verebilirmisiniz

Pozitif deger mı senin goz yasına
Sacmalama kendıne gel
Yemiyorum ıcmıyorum ıcmem yemem Kıme ayol.
Bırak kendı kendıne dert edınsın dursun

Aslına yemek saati değildi gittiğimizde erken yerler biliyoruz ama bugün öyle oldu dile getirmedim biz toktuk zaten teşekkür ederim dedim eşimde tokum dedi zaten. Geçen hafta ve bugün yememişim bunları kastediyorlar normalde çay içmem ben bilirler ama ısrarla böyle içiyorum
Ben teklif var ısrar yok kafasındayım ama ille de yemem, asla yemem içmem de yapmam. Bu yazacağımı ben yapmazdım ama siz hassas olduğunuz ve eşiniz de arkanızda durduğu için yazıyorum. Et yemiyorsanız biraz salata biraz ekmek koyun tabağınıza. Çay içmiyorum derken siyah çaydan bahsediyorsunuz galiba. Tekli bitki çayı olsun çantanızda, onlar siyah çay içerken siz de kendi çayınızı için veya ben kahve yapayım kendime deyin. Yani demek istediğim orta yol varken yapmam etmem demeyin geçimsizlik oluyor.

Kayınvalidenizin dediklerine de oturup ağlamayın, komşular şöyle söyledi vs dediği zaman istediklerini söylesinler benim için önemli değiller diyin. Üzülecek ağlanacak şeyler değil, biraz dilinizin çıkması lazım.

Insanlar neden sizin neyi sevip sevmediginizi bilmiyor ki? Et bu da yani, bilinmicek bir sey de değil mesela. Birakin esimin ailesini, evinde yiyip ictigim herkes bilir benim neyi sevmedigimi ve ona göre secenek hazirlar bana, acaba siz kendinizi hic tanitmiyor musunuz, konusmuyor musunuz, cekingen misiniz? Esinizin "et dokunuyor" demesine bile gerek yoktu, siz diyecektiniz onu mesela, et yemiyorum bilmiyor musunuz, o yuzden yemedim vs vs, ya da o etli yemek oldugu gun, ben et yemiyorum vs vs diye hic konusma gecmiyor mu yani aranizda? Tuhaf bi durum.

Pozitif deger mı senin goz yasına
Sacmalama kendıne gel
Yemiyorum ıcmıyorum ıcmem yemem Kıme ayol.
Bırak kendı kendıne dert edınsın dursun
Çok incesin teşekkür ederim. Haklısın bende diyorum yemeyebilir insan bu normal ama onlara göre değil işte ete alerjim var yinede anlamıyor insanlar daha ne yapayım

Ammaaannn kâle bile alma, değmez...

Insanlar neden sizin neyi sevip sevmediginizi bilmiyor ki? Et bu da yani, bilinmicek bir sey de değil mesela. Birakin esimin ailesini, evinde yiyip ictigim herkes bilir benim neyi sevmedigimi ve ona göre secenek hazirlar bana, acaba siz kendinizi hic tanitmiyor musunuz, konusmuyor musunuz, cekingen misiniz? Esinizin "et dokunuyor" demesine bile gerek yoktu, siz diyecektiniz onu mesela, et yemiyorum bilmiyor musunuz, o yuzden yemedim vs vs, ya da o etli yemek oldugu gun, ben et yemiyorum vs vs diye hic konusma gecmiyor mu yani aranizda? Tuhaf bi durum.
İnanın dokuz on yıl oldu tanışalı en başta da dedim et yemiyorum alerjim var kırmızı ete. Ama bugün olmuş hala umursamiyorlar. Tekrar etsekte insanlar böyle üstüne birde eti çıkarıp ye diyorlar. Bende dedim et yemiyorum biliyorsunuz diye ama alıngan ve eziklik duygusu olan biri bunlar o yüzden anlam veremiyorum

X