Kayınvalide evi!

lastworldd

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
54
52
Merhaba hanımlar bir süredir forumu takip ediyordum. Bir konuda sizden akıl almak istediğimden yeni üyelik açtım. Benim sorunum şu ben 6 aydır evliyim ve deprem bölgesinde yaşıyorum. Normalde lojmanda kalıyordum ve bulunduğum daire bodrum katındaydı, balkonu yok. Depremin olduğu günden beri eşimin kurumunun misafirhanesinde kalıyorduk. Otel odası gibi bir oda. Çok sosyal bir insan olmadığım için pek odadan çıkmıyordum. Bayram nedeniyle bir süre ailemin yanına gittim. Eşimle konuşup dönüşte lojmana girmek istediğimi belirttim. Lojman hasarsız ama kayınvalidem gitmemize izin vermiyor. Kendi evinin anahtarını verdi ve orada kalmamızı isitiyor. Kendisi orada kalmasa da ben yine de rahat edemiyorum. Ona kalsa en az 5-6 ay onun evinde kalacaz. Bu tavrı beni çok sinir ediyor ama bir yandan da haksızlık mı ediyorum diye de düşünüyorum. Siz bu konuda nasıl bir tavır sergilerdiniz?

Kayınvalide nasıl izin vermiyor anlamadım. Elinizi kolunuzu mu bağlıyor, silah mı dayadı kafanıza? Gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz karı-koca aranızda anlaştıktan sonra. Kayınvalideniz yanlış bir şey söylememiş aslında. Aynısını anneniz söylese ay annem ne güzel bizi düşünüyor kendi evinin anahtarını bile veriyor derdiniz Eminim.

Onun evi depreme karşı daha mı güvenli? O nedenle mi onda kalmanızı istiyor?

Siz evi deprem konusunda güvenmediğiniz için mi istemiyorsunuz?

Kötü niyeti yok ama izin verme gibi bir raddedeyse beni çok rahatsız eder. Yetişkin insanlarsınız izin ne demek?

Silah dayamadı ama giderseniz beni unuttun diyor. Eşimde bir süre daha kalalım diyor ve aynısını annemde söyledi kayınvalidenin evinde kal diye. Ama ne güzel bizi düşünüyor demedim. Onu ilgilendirmeyeceğini belirttim

Çok iyiymiş ya annenize seni ilgilendirmez ama kayınvalideye izin vermiyor ne yapmalıyım :)) Bu kadar sınır çizebilen bir insandınız madem niye kayınvalideye sus pus oldunuz?

Çok iyiymiş ya annenize seni ilgilendirmez ama kayınvalideye izin vermiyor ne yapmalıyım :)) Bu kadar sınır çizebilen bir insandınız madem niye kayınvalideye sus pus oldunuz?
Ben kayınvalideme karşıda sınır çizebilirim. Sadece yanlış mı düşünüyorum diye ikilemdeyim. Buraya yazma amacımda o. Düşüncem yanlışsa yersiz yere sert çıkmayayım diye. Sonuçta annem beni alttan alır ama eş annesi öyle değil

Kimse sizi zorla tutamaz , evinize geçin kimseye hesap vermeyin...

İnsanın kendi düzeni ayrıdır ya. 2-3 hafta idare edilirde aylarca rahat edilemez. Eşinize kendi evimiz kendi düzenimizde daha rahat ve mutlu oluruz deyin.

Daha güvenli olduğunu düsündüğü icin sanıyorum ki ısrarcı. Bende olsam güvenli bulduğum yer icin ogluma gelinime israr ederdim. Sevdigimden korumak icin yapiyor anladıgım kadarıyla.

Peki o evde kaldığınızda o eve gelip sizin dibinizde bitme ihtimali var mı? Sizi rahatsız eder mi sürekli?

Biz hiç tanımadığımız kayınvalidenizin niyetini okuyamayız ki. Kendisinin içinde olmadığı bir evde sizi oturtmaktaki çıkarı ne olabilir size göre? Daha güvenli bulduğunu söylemiş size ve evet düz mantıkla bakarsak 3.kat bodruma göre daha güvenli. Sizi düşündüğü için lojmana geçmenizi istememiş. Kendi evinize geçmek istiyorsanız karar sizin hayat sizin geçersiniz istediğiniz gibi. Beni unutunu falan ciddiye almayın ha böyle bir mesele için sizi silmeyi göze alıyorsa da kendi bilir, kendi tercihi

Valla ben bu sitede şunu gördüm. Oğlan anası olmayacan. Napsan olmuyor. İlgilensen kızıyorlar, ilgilenmesen olay çıkarıyorlar.
Allahtan kızım var.
Konu ilgilenip ilgilenmemesi değil. Zorla kalın demesi. Evini açıp kararı bize bırakmaması. Sizde damadınıza aynı şekilde emrivaki yaparsanız kız anası da olsanız durum aynı olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…