Kayınvalide evi!

İnsanın kendi düzeni ayrıdır ya. 2-3 hafta idare edilirde aylarca rahat edilemez. Eşinize kendi evimiz kendi düzenimizde daha rahat ve mutlu oluruz deyin.
Üzüldüğüm konu bu her ne kadar iyi niyetle kalın desede ben yeni evliyim. Toplasam 3 ay kalmadım. Ve kendi annemin evi bile olsa başka birinin evinde rahat rahat eşyalarını kullanamam

Evlwri lojmandan guvenliyse kalinabilir ama nereye kadar 6 ay sonra deprem olmayacaginin garantisi ne onun disinda bu sekilde sizin hyatiniza karisamaz karari esinizle alicaksiniz oda cocuk gibi annesinin sozunu degil kendi dusuncelerine gore hareket edicek

Konu ilgilenip ilgilenmemesi değil. Zorla kalın demesi. Evini açıp kararı bize bırakmaması. Sizde damadınıza aynı şekilde emrivaki yaparsanız kız anası da olsanız durum aynı olacak
Sıkboğaz yapmaları kabul edilemez orda haklısınız ama deprem nedeni ile olağanüstü bir durum var ortada ve kadın güvenliğiniz için endişe edip size evini açıyor. O yüzden istemiyorsanızda kibarca halledin. Kibarca halledin kısmını da boşuna sertleşmeyeyim diye size danışıyorum dediğiniz için idyorum

Merhaba hanımlar bir süredir forumu takip ediyordum. Bir konuda sizden akıl almak istediğimden yeni üyelik açtım. Benim sorunum şu ben 6 aydır evliyim ve deprem bölgesinde yaşıyorum. Normalde lojmanda kalıyordum ve bulunduğum daire bodrum katındaydı, balkonu yok. Depremin olduğu günden beri eşimin kurumunun misafirhanesinde kalıyorduk. Otel odası gibi bir oda. Çok sosyal bir insan olmadığım için pek odadan çıkmıyordum. Bayram nedeniyle bir süre ailemin yanına gittim. Eşimle konuşup dönüşte lojmana girmek istediğimi belirttim. Lojman hasarsız ama kayınvalidem gitmemize izin vermiyor. Kendi evinin anahtarını verdi ve orada kalmamızı isitiyor. Kendisi orada kalmasa da ben yine de rahat edemiyorum. Ona kalsa en az 5-6 ay onun evinde kalacaz. Bu tavrı beni çok sinir ediyor ama bir yandan da haksızlık mı ediyorum diye de düşünüyorum. Siz bu konuda nasıl bir tavır sergilerdiniz?
Aslında kötü bişey yok ortada ama lojman hasarsizsa ve orda rahat edecekseniz kendi evinizde kalın tabiki. İzin vermemesi gibi bı durum söz konusu olamaz

X