Kayinpeder..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok saçma konuşmuşsunuz geçen yıl kuzenim dogurup ki sezaryen gununu de sınava gore planladı ıkı hafta erkenden dogumunu planlı yapıp mulakatına gırdı.
Atandı
İlk Hamılelıgınin İlk dört ayında da aldatılıyordu onun haberiyle yıkıma ugrasa da kpss calısmıstı 80 almıştı.

Atandıgı meslege bakarsak aman aman bı meslegı yok Sımdı etiketlemeyim de.
Sizin evli cocuklu hamile fılan dıye verdıgınız ornegın içi boş yani. Onu dicktim

Gönül isterki herkes önce mesleğini eline alıp atansin ama hayatta herşey planlar dahilinde gitmiyor.evlenip atanan binlerce insan var,hatta ikizleri olup derece yapanları biliyorum.

Benim yengem de defalarca kez ehliyet sınavına girdi. En son bir daha girmeyeceğim dedi sonra ben sınavı kazandım diye geldi siz de söylemeyin bence. Eşiniz size destekse o bilsin siz bilin yeter.

Tamam o konuları açın hep beraber kayın aile gömelim. Her şeyi susup yutunca olmadık yerden patlıyor böyle.

Esim bana destek oluyor bu konuda. Ama ne kadr destek çıkıyorsa da bir o kadar da gizlemiyor bazı şeyleri gerçekten bir durum olsa hemen annesine babasına ötüyor bıktım bu konuda. O söyledi yoksa ben söylemedim ki
Benim yengem de defalarca kez ehliyet sınavına girdi. En son bir daha girmeyeceğim dedi sonra ben sınavı kazandım diye geldi siz de söylemeyin bence. Eşiniz size destekse o bilsin siz bilin yeter.

Sitenin girişine şunu yazmak istiyorum,

"Yaşlıları takmayın, onlar kendileri ne çektiyse herkes aynısını çeksin isteyen bir dönemden geliyorlar. Asla başarıyı takdir etmedikleri gibi, başarısızlık söz konusu olduğunda da üstünüze gelmeyi marifet sayarlar"

Bunu daha öğrenemediniz mi?

Tabiki sınava girin, yaşınız yettiğince kpss zorlayın ama bana kalırsa bunu iş hayatına devam ederken yapın.

Bu arada bu sene için artık geç ama seneye sınava hazırlanırken; paragraf bilgisi, yazım imla kuralları, anlam bilgisi gibi Türkçe'nin yapıtaşı konularına çalışmayı ihmal etmeyin o konularda bayağı eksiğiniz var görünene göre.

Gönül isterki herkes önce mesleğini eline alıp atansin ama hayatta herşey planlar dahilinde gitmiyor.evlenip atanan binlerce insan var,hatta ikizleri olup derece yapanları biliyorum.
Kesınlıkle oyle
Bu kötücül yorumlar yapanların konu sahibinin kayınbabasından hallice olduklarını dusunuyorum.

Umarım kendi çocuklarını
"senden bı cacık olmaz, sen mı kazanacan onca kişi ıcınden" tarzı kendı kişiliklerine özgü cumlelerle zehirlemez/baltalamazlar!

Hadi siz cevap veremediniz de kocanız bostan korkuluğu mu? Niye susturmuyorsunuz?
Cevap veremedim değil ben artık o adama cevap vermekten yoruldum çok patavatsız o yüzden kendi halinde bıraktım. Eşim o sırada telefonla konuşuyordu yarın için izin almaya çalışıyordu

Bi on sene daha atanamasa 10 sene daha mi bekar kalacaktı? Zaten yeteri kadar çalışmış bazen insanın kısmetinde olmayınca olmuyor. Sirf kpss yi kazanamıyor diye evlenip yuva kurmasın,mi anne olmasın mi?

Bir haftalık lohusayken sınava girdim.kanamamda vardı,sınava başvurduğumu söylediğimde bana “ saçmalamışsın” dediler nitekim öyle diyenlere fark atarak bir puan alıp atandım hemde hiç çalışmadan.Bende sizin gibi bana söylenenleri çok ciddiye almıştım hatta evet ya saçmalıyorum demiştim.aman girer çıkarım nolacak demiştim.Bence girin sınava kaybedecek birşeyiniz yok atanırsanız ne ala, atanamazsanız da normal hayatınıza zaten devam edeceksiniz.Ama biraz ağız payı vermeyi deneyin ki insanlar nerede durmaları gerektiğini bilsinler.

Yalnız kayınpederiniz evet kırıcı ama siz de bu sınavdan sonra yönünüzü başka bir yere çevirseniz daha iyi olur gibi. Zaten üç ay çalışabildiğinizi söylemişsiniz, ki genelde evlendikten sonra böyle oluyor. Siz öyle misiniz bilmiyorum ama sırf kpss çalışıyorum boş durmuyorum demek için yalandan çalışan çok kişi var. Benim bir arkadaşımla bizim okulda o ücretli yaparken tanıştık, atanmayı istediğini söylüyordu ama çalışma sıfır. Onca saat okulda boş dersi var ama çalışmıyor. evlendi çocuğu oldu, öncesinde eğer düzgün çalışsaydı kendi bölümünden iyi bir alım yapıldığı zaman atanma şansı vardı ama tembelliğinden atanamadı, şimdi atamalar durmuş durumda ve kızlar dua edin atanayım diyor kucağında çocukla bazı insanlarınki sadece lafta. Atanmak istiyorsan nefessiz çalışacaksın. Ki onda bile garantide değilsin artık.

Mihrimah beni yanlış anlama ama 10 yıldan fazladır çok atanamayan insan ya gerçekten çalışmıyordur ya da potansiyel anlamında zayıftır.
10 yıl yahu, o zaman doğan çocuk ortaokullu olmuş oluyor nerdeyse.

Kayinpederiniz hadsiz, sizin ne yaptığınız onu ilgilendirmiyor eğer sizi maddi manevi desteklemiyorsa.

Ama üzgünüm bu zamana kadar keşke bi sınavı beklemeseydiniz. Bir yerde işe girip başlamış olsaydınız baya ilerlerdiniz.
Bir kuzenim asgari ücretle işe başlamıştı lisans mezunu olmasına rağmen ki o zamanlarda da üniversite mezuniyeti böyle yaygın değildi. Yaklaşık 8-10 yıl ailesinde çok ağır bir sağlık sorunu olduğu için bırakmak zorunda kaldığında epey güzel bir maaşı vardı. Kardeşim senelerdir kolejlerde çalışıyor. Devletteki maaştan 7-8 bin düşük alıyor şu anda. Yine başka bir kuzenim yeni mezunken üç kuruşa calisti atanana kadar birkaç yıl.
Tamam ideal olan bunlar değil tabi ki. Gönül ister herkes mesleğini yapsın, hakkını alsın. Ama malesef ülke gerçekleri bunlar.
Şu an aktif birkaç kpss konusu var forumda bile. Bu kadar çok insan memur olmak istediğinde otomatik olarak puanlar çok yükseliyor, ortalama veye biraz üstü puanlar yeterli olmuyor. Çok çok iyi puanlar almak gerekiyor.

Inekobasi kayınpeder patavatsız ama haklı. 7 kere girmiş, aynı konuları hatimetmis olması gerekmez mi?

Bi on sene daha atanamasa 10 sene daha mi bekar kalacaktı? Zaten yeteri kadar çalışmış bazen insanın kısmetinde olmayınca olmuyor. Sirf kpss yi kazanamıyor diye evlenip yuva kurmasın,mi anne olmasın mi?

On sene bekar kalmasın tabi ki. Ama gerçekten çalışmak istiyorsa başka işe girsin mesela.
Ha istemiyorsa da o ayrı çalışmayağım ben denk gelirse memur olurum belki desin geçsin. Eşinden başka kimseyi ilgilendirmez zaten.

Başka işlerde de çalıştım. Ama insan atanmayı tabikide her şeyden daha çok ister. Başka işlerde az maaş veriyorlar.
Az maaş veriyorlar diye burun kıvırmışsınız ama yedi yıldır hiç maaş almıyorsunuz, ne anladım bu işten. Aynı hesaba denk gelecek. Sanki memur olunca 80 bin maaş alacaksınız. Bir işin ucundan tutup başlasaydınız yedi senede belki de memur maaşını geçerdiniz. Kamu yönetimi mezunu kuzenim zincir marketlerden birinin bölge sorumlusu. Yine kamu mezunu arkadaşlarım emlakçı, ekspertiz, satış temsilcisi (şef) vs. Bunlar da işe başladıklarında çalışma şartları güllük gülistanlık değildi muhtemelen ama şimdi maaşları gayet tatmin ediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…