Kayinpeder..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kp nize ne oluyor ne hakla yorum yapıyor?” Paşa gönlüm isterse 70 kere girerim başvuru ücretini sen ödemiyorsun” deseydiniz keşke.. hayır bir de o potansiyeli göremiyorum diyor kimmiş ki o.. hakkınıza hayırlısı olsun ama 7 yıl herhangi bir yerde çalışmayıp sırf KPSS çalışmqk da bir değişikmiş..

Adamlar açık açık atama yok dedi millet hala kpss peşinde. Ben bazı insanların sırf çalışmamak için kpss diye çevrelerini oyaladıklarını düşünüyorum.
Görümcem hala çok çalışıyor odasından bile çıkmıyor ama mutsuzluğunu gözlerinden görebiliyorum ve gerçekten üzülüyorum, gençliğini yaşayamadan 10 yıldan fazla o odaya mahkum etti kendini , ne bir piknik ne bir toplantı ne bir eğlenceye katılmadı hiç, insanların saygısızca yorumları da cabası, artık memur olmak bir hayal herkes özel sektörde tutunmaya bakmalı, gençlere yazık oldu ne yazık ki ...

Haklısınız tabi ki zordur, öğretmen olmadığım için o konuda empati yapamadım, zor da olsa hayata tutunmak gerek bir yerlerden kendi hayatları için

İşte ben de bu kafayı anlamıyorum. Herkes memur olmalıymış gibi davranıyorlar. Şu an öğretmenlik 2. Sınıfa geçen eşimin kuzeni var atanması çok zor bir bölüm tercih etmek zorunda kaldı.puanı ona yetti. Muhtemelen atanamayacak sonra KPSS diye yıllarını harcayacak özel dershane ve okulların çakışma şartları onu zorlayacak. Ve çaışmak istemeyecek… olabilecekleri öngörmek çok zor değil ama bazıları kör olmayı tercih ediyor ediyor

7 yıl boyunca neden boş durayım. başka yerlerde çalıştığımda oldu. Yeri geldi çay bile dağıttım boş durmadım hiç kendi kitap paramı kendim kazandım aileme yük olmak istemedim ama malesef bu ülkede gerçekten atanmak çok zor

Kayınpeder, kayınvalide hayatıma karıştırmıyorum ben.
Yalnız bu sene çalışamasanız da geçmiş 6 yılın bilgi birikimi ile kazanabilirsiniz. Sonuçta tarih, coğrafya, matematik, vatandaşlık,bölümünüz eğitim bilimleri ise onların konuları değişmiyor ki.

Artık uzman sayılırsınız bu konularda , bu yüzden alınıp , kırılmayın.

Şimdi siz zaten yedi yıldır bu sınava girip konulara çalışıyorsunuz yanlış anlamadım değil mi?
Bu sürede konuları çoktan hatmetmiş olmaz mıydınız? Çok çalışamadım bu sene demeniz bir garibime gitti. Bir alt yapınız vardır herhalde.
Bence siz yarınki sınava da girin sonrasında boşverin olacağı yok gibi. Zaten vazgeçmeye dünden razısınız bir kp lafından ay girmesem mi diye tribe girmişsiniz. Kaçmaya yer arar bir haliniz var.
Özel sektörde az veriyorlar diyorsunuz ama şu ana kadar bir işe tutunup kariyer yapsaydınız daha çok kazanırdınız.
Bazı insanlar çalışmamak için bu kpss kılıfını kullanıyor sanki.

Eşiniz ne yapıyor o sırada? Veya siz neden susuyorsunuz?
O an ağzının payını veremiyormusunuz?
Şaka gibi gerçekten.

Ayrıca bu hevesi hemen kırılanları asla anlamıyorum. Neden kendi bilmez biri için yerle bir oluyorki? Acaba yeterince çalışamadığınız veya kendinizi bu duruma soktuğunuz için kendinize kızıyor olabilirmisiniz?

7 sene aynı şey için gayet uzun bi süre. Belki başka şeylere yönelip hayatınıza yön vermelisiniz.

Asıl girmezseniz haklı çıkaarırsınız

Kayınpederiniz sizi ölçüp tartıp notlandıracak biri değilse neden dinliyorsunuz ki? Üzerinizde bu kadar söz sahibi olmaya kimsenin hakkı yok. Siz kendinize saygı duydurtmasını bilmelisiniz.
Ama 7 yıl da devlet memuru olmayı zorlamak için ÇOK uzun süre. Herkes memur olmak zorunda da değil. Tıp okusanız doktor çıkmıştınız, zorunlu hizmetiniz bitiyordu neredeyse. Öğretmen de olsanız koleje girseniz deneyiminiz olurdu, iyi kolejler için görüşebilirdiniz. Yıllarınıza yazık etmişsiniz üzgünüm ki...

Çay dağıtmaktan, üç kuruş cep harçlığı kazanmaktan bahsetmedik. Bölümünüz nedir bilmiyorum ama 7 yılda mesleğinizle ilgili bir özel sektör işletmesinde çalışsaydınız hem doğru düzgün para kazanır hem kariyer yapardınız.

Mühendis olsan 7 yılda 2 eğer hırslıysan 3 kere terfi alırsın. Mülakatlara falan seni sokarlar yani direk işe alım için

Bence hanım ablanın içinden gelmiyor…
Zaten kurbanlık koyunu da hep doğumda gelecek misafirlere saklamış…

Kamu yönetimi mezunuyum. Pardon da bu ülke torpil kaynıyor siz kalmışsınız özel sektör diyorsunuz defalarca kez denedim almıyorlar. Her seferinde bir sorun çıkıyor. Denemedigjm basvurmadigim yer kalmadı. Tükendim o konuda artık.

Bence hanım ablanın içinden gelmiyor…
Zaten kurbanlık koyunu da hep doğumda gelecek misafirlere saklamış…
Dedikodu arıyorsan lütfen git başkaa yerde dedikodu ara. Ben dedikodu amaçlı açmadım bu konuyu. Onun dışında yorum yapmak zorunda hiç değilsin. Emin ol böyle yorumları dikkate almıyorum.

Mezun olup bıraktıysanız almazlar tabi. Ekmek aslanın ağzında artık. Ne kattınız kendinize bu koskoca 7 yılda kpss çalışmak dışında? Ne gibi eğitimler aldınız? 7 yılda en az 3 dil iyi seviyede öğrenilirdi mesela.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…