Kayinpeder..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
7 yıl boyunca neden boş durayım. başka yerlerde çalıştığımda oldu. Yeri geldi çay bile dağıttım boş durmadım hiç kendi kitap paramı kendim kazandım aileme yük olmak istemedim ama malesef bu ülkede gerçekten atanmak çok zor
İlk mesajınızdan illa devlet olsun diye tutturmuşsunuz da hiç başka yerde çalışmamışsınız gibi anlaşılıyor. Biliyorum atanmak zor yarınki sınavda başarılar..

Eşiniz neden süs gibi oturuyor yanınızda? Ağzını açıp niye birsey soylemiyor?
Böyle söyleyen insanlara cevabini verin susmayın. Sınavada girin.

"Valla sen de konuşuyorsun ama boşa" demek lazım. Ona ne yahu? Kimseyi ilgilendirmez, istersen 100 kere gir. Size yarınki sınavda başarılar dilerim, hiçbir şeyi takmayın kafaya.

Görümcem 10 yıldan fazladır atama bekliyor hem de çok çalıştığı halde atanamıyor, ısrarla dershanelerle anlaş diyor ailesi ama bir türlü yanaşmıyor, oturup kpss yi beklemek çok saçma bence de , özel sektörde tutunmak gerekli bir yere , beklemekle olacak gibi değil, kpss artık hayal gibi bişey evli ve hamileler için, hoş bekarlar için de öyle ama bunlarınki imkansız gibi bisey , hayal edip kendini avutuyorlar sadece ...
Bazen çalışmamak için bahane olarak KPSS yi öne sürdüklerimi düşünüyorum bahane gibi kullanıyorlar

Ben herkesin memur olma çabasını anlamıyorum. Olmuyorsa bakarim önüme yani 10 sene memur olucam diye toto aşağı oturulmaz ki

Ayrica kp ne alaka 17 sene de olsa deneyeceğim valla deyip geçebilirdiniz hayaliniz amaciniz bu ise .. sessiz kalmak niye ? Ben olsam bende kendimde o potansiyeli gormuyorum ama olana kadar devam falan der şakaya vurur gecerdim

Şimdi siz zaten yedi yıldır bu sınava girip konulara çalışıyorsunuz yanlış anlamadım değil mi?
Bu sürede konuları çoktan hatmetmiş olmaz mıydınız? Çok çalışamadım bu sene demeniz bir garibime gitti. Bir alt yapınız vardır herhalde.
Bence siz yarınki sınava da girin sonrasında boşverin olacağı yok gibi. Zaten vazgeçmeye dünden razısınız bir kp lafından ay girmesem mi diye tribe girmişsiniz. Kaçmaya yer arar bir haliniz var.
Özel sektörde az veriyorlar diyorsunuz ama şu ana kadar bir işe tutunup kariyer yapsaydınız daha çok kazanırdınız.
Bazı insanlar çalışmamak için bu kpss kılıfını kullanıyor sanki.

Bazen çalışmamak için bahane olarak KPSS yi öne sürdüklerimi düşünüyorum bahane gibi kullanıyorlar
Ben üniversiteden mezun olalı 20 yıl oldu. Yarın eşim de sınava girecek ( hali hazırda kamu personeli, daha farklı bir pozisyon için)
O çalışırken soruları bana da soruyor neredeyse yarısından fazlasını doğru cevaplıyorum.
6 sene bilfiil çalışan insan hayli hayli yapar diye düşünüyorum.

Mühendis olsan 7 yılda 2 eğer hırslıysan 3 kere terfi alırsın. Mülakatlara falan seni sokarlar yani direk işe alım için :KK70:
Hiçbir şey olmasan bile 1 sene sınava hazırlanır kazanır girer 4 senelik yeni bi bölüm bile okunur yav. 2 sene de tecrübe edinmek kalır mis.

Merhaba arkadaşlar. Ben 7 senedir kpssye giriyorum. Bolumumun ataması gerçekten çok zor ama yinede ben ümidimi kaybetmedim hiç. Çok emek verdim. Geçen sene de evlendim şuan hamileyim. Hamile kalmadan önce kpssye calisiyordum ortalama 3 ay falan çalıştım gerisine çalışamadım hamileligim çok zor geçti bulantilar kusmalar hatta bazen yataktan cikamiyordum bile o yüzden bu sene çok boşladım dersi. Sınava yinede girmek istedim bu sene Bi şansımı denemek istedim o yüzden de başvurumu yaptım. Belki biliyorsunuzdur yarın kpss sinavi var. Gel gelelim konuya. Kayinpederim ikidir yüzüme vuruyor. Gireceksin ama boşuna giriyorsun sen yapamazsın sende o potansiyeli görüyorum dedi. Bu sabah da oturuyorduk hepimiz konu açıldı eşim ben yarın izin alacağım calismayacagim sınava goturecgim seni dedi. Baktım tekrar kayinpederim aynı şeyi söyledi giriyorsun da boşa gibi cümleler kullandı. Gerçekten çok kırıldım. O an o kadr üzüldüm ki tüm hevesimi yerle bir etti. Şuan heves falan kalmadı girsem mi girmesem mi kararsizim. Çok sinirlendim kendime bunca sene yapamadın tabi böyle elalemin diline düşersin diye söylendim kendime. Bilmiyorum ne yapsam şuan. Arkadaşlar siz olsanız benim yerime ne yapardınız. Sınava girip ya tekrar olmasa diye çok korkuyorum. Kayinpederi haklı çıkartmak istemiyorum.bir yandan da girmeyi çok istiyorum. Çünkü yarın girmesem 2 sene daha beklemiş olcm 2 senem boşa gidecek. Siz olsanız ne yapardiniz
Ben de böyleydim hayatım hakkında gereksiz fazla detay verdim hep. Ben onu baba olarak görürken o zamanı geldiğinde hayatımı ve yaşadıklarımı yüzüne vurarak koz olarak kullanmayı tercih etti. Kendi bilir. Sen de her şeyini söyleme haber verme. Önüne bakacaksın. Umursamayacaksın. Giriyorsam kendim için giriyorum baba kimseyi bağlayan bi durum yok diceksin sakince. Bak bi daha aynı şeyi söyleyebiliyor mu. Anlayana anladığı dilden konuşmak şart.

Hiçbir şey olmasan bile 1 sene sınava hazırlanır kazanır girer 4 senelik yeni bi bölüm bile okunur yav. 2 sene de tecrübe edinmek kalır mis.
Dört yılı sadece okula gidip gelerek geçiriyorlar. Bir sürü seminer, eğitim, kurs fırsatını kaçırıyorlar. Üstüne bir de 7 yıl ekle koskoca 11 yıl kendine hiçbir şey katma, sonra özel sektörde torpil var iş bulamıyorum de. Yıllarını başaramadığın bir sınav için heba et. Birileri konuşunca da vay efendim nasıl konuşur benimle böyle…

Ben de böyleydim hayatım hakkında gereksiz fazla detay verdim hep. Ben onu baba olarak görürken o zamanı geldiğinde hayatımı ve yaşadıklarımı yüzüne vurarak koz olarak kullanmayı tercih etti. Kendi bilir. Sen de her şeyini söyleme haber verme. Önüne bakacaksın. Umursamayacaksın. Giriyorsam kendim için giriyorum baba kimseyi bağlayan bi durum yok diceksin sakince. Bak bi daha aynı şeyi söyleyebiliyor mu. Anlayana anladığı dilden konuşmak şart.
Evt haklısınız. Ben şunu anlayamadım burdaki bazı arkadaşlar neden benim 7 sene içinde atanmadigima takıldı bu kadar. Atanamadım arkadaşlar emek verdim olmadi ne yapabilirim. Biri çıkıp demis ki ne kattın kendine 7 sene içerisinde size ne Allah aşkına ben size onu mu soruyorum. Ben sadece bir soru sordum herkesin nacizane fikrini öğrenmek istedim. Burdaki bazı bayanlar olayı tamamen dedikoduya çevirmeyi de çok seviyorlar. Arkadaşlar yapmayın neden kadın düşmanlığı yapıyorsunuz. Ayıptır günahtır yaa. Ben size kötü bir şey demedim sormadım da. Sadece bir soru sordum o kadar. 7 sene içinde başka bölüm de okuyamadım durumum yoktu. Hamile olmama kadar konu açılmış. Pardon da kime ne. Bu çocuğu gerçekten istemiş olamaz mıyım. Yok yani evlendikten sonra atanamazsin çalışamazsin diye bir şey mi var.

Pardon da kaçırdığımı nerden biliyorsun? 11 yıl kendime bir şey katmadigimi söylüyorsun ya hani çok biliyorsun sen. Terbiyesiz terbiyesiz yorumlar yapmayı bırak artık çok mu taniosn beni. Şu dakikadan sonra senin hiç bir yorumunu dikkate almıyorum kendin gibilerinle yap sen dedikodunu.
Dört yılı sadece okula gidip gelerek geçiriyorlar. Bir sürü seminer, eğitim, kurs fırsatını kaçırıyorlar. Üstüne bir de 7 yıl ekle koskoca 11 yıl kendine hiçbir şey katma, sonra özel sektörde torpil var iş bulamıyorum de. Yıllarını başaramadığın bir sınav için heba et. Birileri konuşunca da vay efendim nasıl konuşur benimle bö

Evt haklısınız. Ben şunu anlayamadım burdaki bazı arkadaşlar neden benim 7 sene içinde atanmadigima takıldı bu kadar. Atanamadım arkadaşlar emek verdim olmadi ne yapabilirim. Biri çıkıp demis ki ne kattın kendine 7 sene içerisinde size ne Allah aşkına ben size onu mu soruyorum. Ben sadece bir soru sordum herkesin nacizane fikrini öğrenmek istedim. Burdaki bazı bayanlar olayı tamamen dedikoduya çevirmeyi de çok seviyorlar. Arkadaşlar yapmayın neden kadın düşmanlığı yapıyorsunuz. Ayıptır günahtır yaa. Ben size kötü bir şey demedim sormadım da. Sadece bir soru sordum o kadar. 7 sene içinde başka bölüm de okuyamadım durumum yoktu. Hamile olmama kadar konu açılmış. Pardon da kime ne. Bu çocuğu gerçekten istemiş olamaz mıyım. Yok yani evlendikten sonra atanamazsin çalışamazsin diye bir şey mi var.
Sınav öncesi çok iyi motivasyon olmuştur bu konu sizin için.yerinizde olsam acmazdim konuyu artık kazanacaginiz varsa da kazanmazsiniz.

Pardon da kaçırdığımı nerden biliyorsun? 11 yıl kendime bir şey katmadigimi söylüyorsun ya hani çok biliyorsun sen. Terbiyesiz terbiyesiz yorumlar yapmayı bırak artık çok mu taniosn beni. Şu dakikadan sonra senin hiç bir yorumunu dikkate almıyorum kendin gibilerinle yap sen dedikodunu.
Damara bastım sanırım 🙄

Sınav öncesi çok iyi motivasyon olmuştur bu konu sizin için.yerinizde olsam acmazdim konuyu artık kazanacaginiz varsa da kazanmazsiniz.
Vallahi yaa canım çok sıkıldı. Gerçekten bu kadar şeye anlam veremiyorum Allah için sorduğum soruya bakın yaptıkları yorumlara bakin. Dedikodu peşindeler başka da yok. Bide bana diyorlar 7 sene içerisinde kendini geliştirseydin bilmem ne. Siz kendinizi gelistirmissiniz de ne olmuş. Hiç. Önce insan olalım konuşmayı bilelim gerisi bos

Seninle mi uğrascam ben. Her şeyi geçtim hamile bir insana o cümleleri kullaniosunuz. Ben sizi Allah a havale ediyorum. Bi bitmediniz
Ne cümlesi kullandım allah aşkına? Hakaret mi ettim küfür mü ettim? Sadece günümüz gerçeklerini yüzünüze söyledim. Doğruları söylediğim için bu kadar sinirlendiniz diye tahmin ediyorum. Pohpohlanmaya, kayınpederi gömdürmeye gelmişsiniz ama umduğunuzu bulamadınız.

Ne cümlesi kullandım allah aşkına? Hakaret mi ettim küfür mü ettim? Sadece günümüz gerçeklerini yüzünüze söyledim. Doğruları söylediğim için bu kadar sinirlendiniz diye tahmin ediyorum. Pohpohlanmaya, kayınpederi gömdürmeye gelmişsiniz ama umduğunuzu bulamadınız.
Aynen aynen sen haklısın.

Ben kp gommeye kalksam başka bir sürü konu var emin olun. Ben ne diyorm siz neler diyorsunuz. Sizene benim 7 sene içerisinde ne yaptığımdan. Belki yapamadım belki maddiyatim yetmedi belki yaşadığım yerde imkanlar kısıtlıydi. 2 senedir deprem yüzünden yerle bir olan psikolojimle baş ediyorum mesela.bir suru akrabami kaybettim enkazda kalan nisanlimi bekledim saatlerce. Ve ona ragmen ayaga kalktim Kendi kendimi iyileştirdim yeter mi bu cevap sana

Ben kp gommeye kalksam başka bir sürü konu var emin olun. Ben ne diyorm siz neler diyorsunuz. Sizene benim 7 sene içerisinde ne yaptığımdan. Belki yapamadım belki maddiyatim yetmedi belki yaşadığım yerde imkanlar kısıtlıydi. 2 senedir deprem yüzünden yerle bir olan psikolojimle baş ediyorum mesela.bir suru akrabami kaybettim enkazda kalan nisanlimi bekledim saatlerce. Ve ona ragmen ayaga kalktim Kendi kendimi iyileştirdim yeter mi bu cevap sana
Önce hamileliğinizle sonra depremle ajitasyon yapıyorsunuz. Sizin dışınızda her şey herkes suçlu, hatalı. Sizin tercihleriniz hiç sebep değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X