kayınpeder kayınvalide ikilisi

Çok keskin tavır koymuşsunuz eşiniz de anlayışla karşıladığını göre çok geçerli bir sebebiniz var demek ki...darısı konu sahibine olsun...
Sebepleri eşim de bildiği için sorun olmuyor aramızda.
O eşimin annesi, eşim tabi ki annesini sever görmek ister, gitsin görsün, arasın konuşsun ama beni katmasın. ben sevmek yada görmek zorunda değilim.
Aynı şekilde haklı sebebi varsa o da benim aileme karşı aynı tutum sergileyebilir .sorun etmem hiç. Bir de eşimle birbirimizi çok uzun yıllardır tanırız onun verdiği avantaj var biraz.
Konu sahibi darısı başına:))

Vallahi okurken şiştim. Ne zor...
Öncelikle Allah her kadına kayınbaban gibi bir koca versin... Annesi gibi sanki, eşinin sözünden çıkmıyor, ohh... Hayat kayınvalidene güzel...

Yaşadıklarına gelince, konuşması gereken tek şahıs eşin. Durumu anlatsın, bunalttınız bizi desin. Sen kendi kendine ayağını keseceksende, eşin onaylamadan yapma. Şimdi tam sırası hamileliğinin arkasına sığınırsın hem. Bahaneyle kopar ipleri. Yarın çocuk olunca daha zor olur git-gel git-gel... İyiki altlı üstlü filan oturmuyorsunuz. Bu ne manyak bir ilişki...

Başka kardeşi yokmu eşinin, Azıcık ta onunla uğraşsınlar... Yazık size...
ALLAH eşinle mutluluğunu daim etsin, bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah tatlm... sevgiler...

darısı başıma inşallah tabiki.gönül isterdiki iyi olalım ama o kadar kolay olmuyormuş

Esinizle konusun ,huzura ihtiyacim var ,bebek bekliyorum ,mutsuzum diye aciklayin
Sizinle evliligini surdurmek ,sizi istiyor mu ,
Bebegi istiyor mu ,
Bunlar evet ise ,
Ailesi ile konussun bundan sonra sizi ya da ailenizi aramasinlar,
Sizde numaralarini engelleyin ,iletisimi kesin ,
Size saygi duymayi bilmiyorlar ,

evet kayınvalidemin bir dediği nerdeyse iki hiç olmamştır :) evet eşim konuşmalı ama bir kez konuştu bir gün sürdü etkisi o yüzden oda işin tarışmaya kayacağını düşünüyor çünkü aile asla suçlu taraf olduklarını kabul etmiyor. valla canım ben hayatımds böyle garip saçma bir aile daha görmedim

başka kardeşi var biri odadan çıkmaz erkek. diğeri istanbula okumaya geldi ikiside evliliği uzuuuun süre sonra düşünüyorlar. o yüzden malesef tek dertleri benim şuan

ya canım daha neler var anlatsam yok artık dersin insan yaşaynca diyor çünkü . faceden silmeyi düşünüyorum malum dert olmuşum onlara iyice başkangıcı ordan yapayım dedim. evet bizi istiyor oda farkında olayların oda sıkılıyor ama bir türlü yeter diyemiyor ailesine.çünkü evlatlıktan reddederlermiş

Kendisi gorussun ,sizi muhatap etmesin ,hamilesinoz gunahina girmesinler ,
Engelle her yerden ,
İnsallah tez gunde kurtulursunuzx.

Sabirla okudum. Bu ne ki bacim biz ayni binada altli ustlu oturuyorduk her aksam ben geldim sabah ben gidiyorum demeden gecersem 2 gun küsüyorlardi. benim tavsiyem tavrini koy nazik bir sekilde. Cagirdiklarinda musait olursak geliriz de kestir at. Taviz verme ben verdimde ne oldu 2 hafta once bosandim ayol

Kardeşleri muhtemelen anne ve Babalarının huyunu bildiklerinden, onlar ebedi istirahatgahlarına kavuşunca evleneceklerdir

canım dediğin gibi müsait oldukça gitmeye çalıştım sınırı ben çizdim çünkü sürekli çağırıyorlardı ama işe yaramadı ben müsait değilim deyince eşimi arayıp çağırıyorlar oda gidiyor malesef anlamıyor

onlar sınırlarını çizmişler zaten kafaları rahat ikiside cevap veriyor hemn :)
Ondaaan, seninkini daha sessiz bulduklarından çıkmışlar tepesine... Yazık ama... Şükür ki böyle karı-koca dan ruh sağlığı yerinde bireyler yetişmiş... Eşinin sırtında kambur bunlar, atsan atılmaz, satsan satılmaz kolay gelsin cnm... Sabır...

Benim kayinvalidemlere cok benziyor bahsettiginiz bizde ekstra ekstra kiyamet gibi baska sikintilar da var bir de. Ben olayi soyle cozdum. Esimle oturdum konustum ve dedim ki bak durum bu bu bu ben kimseye saygisizlik etmek istemiyorum ama bir araya geldigimizde sabrim tukeniyor beni onlela olabildigince muhattap etme ne olur. İlk zamanlar haftada bir telefon ederdim, sonra telefonlari ayda bire cikarttim, sonra hic aramayaya basladim o da aramaz beni zaten biz sadece bayramlarda yarim saat ugrariz o kadar. Onlarin da hep dilinde gelmiyorsunuz diye Ama ne yapayim sen insan ol bende seni sayayim ne yapayim yani? Hamileyim duydu arayip hayirli olsun demedi, bir de gittigimizde utanmadan "sakayla" grip oldum bi biber dolmasi doldurup getirmedin" dedi. Sen gelininin hangi derdinden haberdarsin ki benden beklentiye giriyorsun. Kurtaj oldum bir hafta sonra duydun !

Simdi hic bir sekilde benim iletisimim yok. Esimde durumu anladi vallahi artik ariyo kayinvalidem telefonlarini bile acmiyo cekemem simdi diye adam akilli:)

İstediklerini konussunlar duymayin gormeyin kaale bile almayin herkesin hayati var sorumluluklari var kimse kimsenin gonlunu eyleyecegi zaman degil. Esinize rahatsiz oldugunuz seyleri anlatin (ki bahsetmissiniz sanirim) ve mecbur klmadikca gorusmek istemediginizi, sayginizi kaybetmek istemediginizi, tartisma cikmasin diye en hayirli olanin bir araya gelmemek olmadigini anlatin. Kirk yilda bir ugrayin, bosverin gerisini... size mudehale etmelerine izin vermeyin.

Dur ben annemi babami da cagirayim buraya ogrensinler nasil olur kayinvalide kayinpeder:) ayni sehirde olmalarina ragmen abimler 2 hafta ust uste gelse bAbam basliyor gelinimize kizim sen aklini mi kacirdin bi haftasonunuz var gidin gezin ne o her hafta kaynanandasin diyor:)

Is esinizde bitiyor net..
Benzer durumu yaşayan biri olarak esiniz ve mesafe tek cozum..yoksa torun oldu mu bu sefer de onu bahane edip yine aynı beklenti devam edicek..evlenince oğulları kıymete biniyor böylelerinin

Bi yere kadar okudum cunku hep ayni seyler

Top esinde aslinda arayi o bulacak

Sen sukret esin dogruyi yanlisi ayiriyo kaynananin onu doldurmasina aldirmiyo akilli biri

Bu kaynananin aynisi bende vardi koca olacak sahis da acik agizli safin biri cikti bak simdi bosaniyoruz

ne kadar yaranmaya çalışırsan o kadar memnuniyetsiz olurlar

takılma takma kafana
onlar ne yapsan hep fazlasını isteyecekler

evet bende öyle düşünüyorum .teşekkür ederim canım inşallah çözüme kavuşur

benim annem babamda sizinki gibidir o yüzden kayınvalidemgilde bu kadar zorlanıyorum galiba. benim ailemde kişiye saygı vardır . dediklerin doğru ben birşey yapsamda yapmasamda hep tantana zaten aldı başını gitti dur demek bana kaldı gibi geliyor

Is esinizde bitiyor net..
Benzer durumu yaşayan biri olarak esiniz ve mesafe tek cozum..yoksa torun oldu mu bu sefer de onu bahane edip yine aynı beklenti devam edicek..evlenince oğulları kıymete biniyor böylelerinin

evet kesnilikl kıymete biniyor oğluummmm seni çok özlüyourm diye yapışıyor oğluna şaşırıyorum küçük bir şehirde yaşıyoruz istese çalıştığı markete gelip görüyor zaten sanki dünyanın öteki ucundayız eşim mesafe koyamadığı için ben koyuyorum zaten mecburen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…