kayınpeder kayınvalide ikilisi

yenieleman

iyi insan. iyi ki geldin..
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
1.171
378
hayırlı geceler kızlar. daha önceden hesabım vardı uzun süredir olaylardan ve şifremi unuttuğumdan dolayı üyeliğime giremiyordum.bir kaç gün önce şifremi sıfırlayıp tekrar aranıza geldim. bu ortamı ve burada istişare etmeyi özlemişim. konu aslına bakarsanız o kadar uzun ki kısa kesmeye çalışsam bile uzun sürer ise kusura bakmayın lütfen.

eşimle görücü usulü evlendik. annesini görür görmez korkmama ve eşimle evliliği bu sebepten dolayı istemememe rağmen nasipmiş ki ağzım dilim bağlandı resmen ve evlendik. eşim çok iyi biridir çok şükür sıkıntım onunla alakalı değil ama ne yazık ki evlendiğimizden beri kavgalar kesilmiyor.
sebebi ailesi ne yazıkki. benim ailem onlardan bıktı çünkü çok aşırı kırılgan alıngan yanlış anlayan kendi kafasında senaryolar üretip onlara inanan veee en önemlisi asla özeleştirileri olmayan egoist insanlardır. bunları yazdığım için utanıyorum çünkü bunu bana kanıtlamak için ellerinden geleni ardına koymadılar.ailem ilişkiyi onlarla kesti ve şuan çok rahat olasalar bile bize çektirdikleri yüzünden onlarda geriliyor.

eşimin babası okulda müdür anneside dışardan çok aktif ve sosyal biridir. ama ne yazıkki içten giren bilemiyor okumuş cahil dedikleri tamda bu ne yazıkki. şuan hamileyim 3 aylık ama bu onların bizi germeleri için hiç önemli bir unsur değil. bizden istediklerine gelince;

sürekli onlara gidip sürekli onları evime davet etmem ( bir ay gitsem kızım sizin işiniz yok mu yeni evlisiniz yalnız kalmaya ihtiyacınız yok mu demezler demediler de ve eşime demiş ki nerdeyse kırk gündür evinize çağırmıyorsunuz )

eşimin evlenip yeni bir ailesi olduğuna hala inanmıyorlar bu yüzden hala onlara danışıp onların kurallarına uyup onların fikirlerini benimsememi istiyorlar benden. bende yapmayınca asıl ortalık bu yüzden karıştı zaten.

facebookda ailemin fotoğraflarını beğenip onunlarınkini beğenmiyormuşum bunu bile incelemişler.eşim anektot olarak söyledi dese de incelemeseydi söylemezdi diye düşünüyorum. kayınvalidemle aynı gündeyiz.whatsappdan günü olan abla rahatsızım biraz yazmıştı abla yardıma ihtiyacın olursa haber ver dedim kayınvalidem bunu bile söylemiş kayınpederime. oda eşime telefonda bunu söylemiş o kadına diyor annene demiyor annen hasta oldu bir geçmiş olsun diye aramadı yardım edeyim demedi demiş.allah yukarda benim hasta olduğundan sonradan haberim oldu ve aramadım çünkü bıktım beni çok incelemelerinden.

evlendiğimin ikinci haftasında beni karşısına alıp kuaföre bile gidiyorsun bize gelmiyorsun dedi kayınpederim . kız kardeşime gidip onlara gitmiyormuşum.annemle gezip onlarla gezmiyormuşum.bunları kayınvalidem hep duyuyormuş kırılıyormuş.ama onunla gezdiğimde kimseye söylemez o ayrı.halbuki evlendiğimden beri gidiyoruz onlara hiç cicim ayı denilen şeyi yaşamadım bu yüzden. buna rağmen bana bunu söyleme yüzsüzlüğünü yapabiliyor.

kayınvadelimin ortalığı karıştırdığını düşünüyorum çünkü kayınpederim benim hakkımda bu kadar bilgi bilemez sonuçta bayanların arasında geçen olaylar ama kötü yanı eşini dinliyor eşimi arayıp bana bağırıyor yani beni dinlemiyor eşinin gazıyla ortalığı kavuruyor.evleneli 8 ay oldu onların ağızların düşmeyen tek kelime BİZE NEDEN GELMİYORSUNUZ.

bıktım çünkü yakaladıkları yerde sıkıştırdıkları ortamda yer zaman mekan ayırt etmeden aylardır bunu söylüyorlar.izah ediyorum eşim markette çalışıyor çift vardiya.bazen akşamcı bazen sabahçı.zaten haftalık program açıklandığında hemen onlara gideceğimiz günü ayarlıyoruz ilk.yeterki sussunlar diye ama yok.haftada bir gidiyoruz mecbur çünkü işi müsait değil çok sosyal hayatımız bile olmuyor arkadaşlarla ayda bir toplanabiliyoruz benim aile bile zor gidiyoruz ama eşimin ailesine anlatıyorum anlamıyorlar ve bu soruyla iğnelemekten bian olsun vazgeçmiyorlar.

geçen eşim akşamcıydı gidelim kahve içmeye gidelim dedim. 10 da çıkıyor gitti babası girer girmez gülerek dediki zaten cumhurbaşkanı gibi haftada bir geliyorunuz onda da geç geliyorsunuz ikinizinde topuğuna sıkacağım dedi. o şaka yaptı aklınca ama eşimle ben mesajı aldık.geçen gün eşimin annesi markete gelip eşime bize neden gelmiyorsunuz demiş eşim babasını arıyor babası diyor ki bugünde mi gelmeyeceksiniz. yeter dedim gelmiyorum yeter ya.

kayınvalidem gülerek öyle laf sokarki kırılırsın ama o şaka der içine oturtur. bunu sürekli yapar. ailemden görmediğim herşeyi eşimin ailesinde gördüm ve artık saygımda sevgimde tamamen tükendi.eşimle kişisel hiçbir sorunumuz yok.ailesinin ne olduğunu oda kabul ediyor ama ne yapacağını bilemiyor. yarın kuzeninin sözü var.annesi beni aradı unutmadınız değil mi abimde toplanacakmışız birde dedi. bize gelin bizden abime gider ordan toplu gideriz dedi.iyide anne bu mantıksız kız evi zaten bizim mahalledeymiş size gelip sizden oraya gitmemiz çok saçma olur dedim. ama toplu gidecekmişiz dedi iyide anne ben inkar etmiyorum ki kafamıza göre iş yapacak değiliz sonuçta ama siz çarşıya gelince çağrı atarsınız ineriz bizde aşağıya dedim.mıyın mıyın etti yinede eşime sorayım dedim kapattık telefonu.eşime anlattım haklısın mantıksız konuşmuş dedi ben hallederim dedi annesini aramış anesi demiş ki oğlum biz eşinle konuştuk ben dedim bize yemeğe gelin ordan hep birlikte gideriz. iyide bana böyle bişey söylemedi ki diyorum .her zamanki yaptığı şey gerçi.

kayınvalidem beni kaale almaz.bulaşık makinesi açılacaksa eşine ve eşime mesaj atar yenieleman bulaşık makinesini açsın ama bana yazmaz. bişey söyleyecek kendi söylemez eşine söylettirir veya eşime söyler benimle muhattap olmaz ama lafa gelince sen benim kızımsın ama sen yabancı gibi davranıyorsun der.diyorum ya özeleştirileri yok. istişare ederiz uymazlar.sır veririm tutmaz kayınvalidem.yalan da söyler. duygularla dalga da geçer önemsemez. kısaca kişiliğime saygısızlık yapıldığına inanıyorum beni yönetmeye çalışıyorlar.o kadar çok olay varki buraya yazsam yetmez o yüzden ben kısaca o aileden artık bıktım.hamilekiğimi de zor geçiriyorum ve vicdanen bebeğimi böyle bir strese soktuğum için rahatsızım.korkuyorum onlar yüzünden birşey olursa diye.

daha önce konuşmayı denedim kayınpederimle çünkü kayınvalidem sesini yükseltip üste çıkıyor kendini haklı çıkarıyor konuşamıyorum ama kayınpederimle konşmakta sonuç vermiyor eşine inancı çok yüksek halbuki çoğu şeyine şahit oluyor.bu yüzden konuşmayı denedim olmadı. sınır çizdim olmadı.onları istediği kimliğe bürünürsem herkes rahat edecek ama ben bunu kendime yakıştıramam bu yüzden görüşmemeyi düşünüyorum.
kendim için bebeğim için eşim için. ne kadar doğru bir karar bunu danışmak için yazıyorum. normal şartlarda karakterim gereği lafımı söyler rahatlarım ama eşim kırılmasın ailemi temsil ediyorum diye sustum ama oda işe yaramadı. sizce ilişkimi onlarla koparmak ne derece doğru? huzura ihtiyacım var beni kendi ailemden bile kıskanan bu aileden bütün yüreğimle soğudum çünkü

Son düzenleme:
Yazdıklarınızı sabırla okudum. Yani genel bir yorum yapacak olursam iş sizin eşinizde bitiyor. Annesi/babası ve eşini birbirleriyle çok muhatap etmemesi gereken, arayı bulması gereken kişi eşiniz. Kayınvalide ve kayınbaba sizinle gereksiz bir yüzgöz olmuşlar, siz de taviz vermişsiniz bu konuda belli ki. Mesafe koymak mantıklı, arayı bozmama konusunda da eşe görev düşüyor. Yani sizi düşman gibi göstermemeli, arayı bulması gereken kişi eşinizdir.

Gorusmeyin hamilesiniz ve stresden uzak durmalisiniz esiniz anlayisli ve size destek veriyor onunla konusun kotu etkiledigini yarin oburgun Allah korusun bebege birsey olcagindan endise duydugunuzu soyleyin okurken ben bunaldim gelmiyoruz deyin kestirin atin boyle insanlardan uzak durmak lazim

beni şuan düşman gibi gördükleri kesin.yazmadığım çok detay var çünkü kusura bakmayın cidden uzun olmuş

beni şuan düşman gibi gördükleri kesin.yazmadığım çok detay var çünkü kusura bakmayın cidden uzun olmuş

Dolmuşsunuz insan böyle yerlerde yazarak açılmak ister, hak veriyorum. Eşinizle karşılıklı duygularınızı paylaşarak rahatsızlığınızı dile getirmeniz gerektiği düşüncesindeyim. Umarım eşiniz sizi karıştırmadan ortayı bulabilir.

Bi yerden sonra atlayarak okudum.
Laflarına kulak tıkayın, gitmeyin. Nasıl olsa gitseniz de konuşuyorlar gitmeseniz de.
Eşiniz gitsin siz hiç oralı olmayın.
Bu hamileliğin bir de doğumu,lohusalığı var. Şimdiden koyun mesafeyi kafanız rahat etsin.

Son düzenleme:

eşim gelmiyoruz diyemez ailesi sonuçta ama ben kendi adıma demeyi düşünüyorum sinirrlerim hatsafhada çünkü . eşim giderse gitsin yinede

evet içimi dökmek istedim ama insan btün yaşadıklarını da yazamıyor .eşimle paylaşıyorum ama onun ailesi sonuçta kızdığı kırldığı inanamadığı noktalar oluyor. ben o kadar doluyum ki ailesi her fırsatta bişey çıkarınca bende her fırsatta konuşunca kavgaların ardı arkası kesilmiyor.

İnandırmaya çalışmayın, kavga da etmeyin. "Sen haklısın, ben haklıyım" a dönüşürse konuşmanız anlaşamazsınız. Duygularınızı paylaşın. Örnek veriyorum: "X annenin (ya da nasıl hitap ediyorsanız) bana şunu demesi kalbimi çok kırdı canım, hamile olduğum için belki duygusallaştım ama ben böyle söylenince çok üzülüyorum" gibi. Böylece eşiniz kendini taraf tutmak zorunda hissetmez.

onuda denedim canım ama şaka uslubuyla söylüyor bu yüzden kırıldım deyince şakadan anlamıyorsun dedi kayınpederim eşimde bu yüzden etkileniyor şaka dedi diyor

onuda denedim canım ama şaka uslubuyla söylüyor bu yüzden kırıldım deyince şakadan anlamıyorsun dedi kayınpederim eşimde bu yüzden etkileniyor şaka dedi diyor

"Ben bu tarz şakalardan hoşlanmıyorum" demekten başka çare yok gibi, imalardan anlayacaklarını zannetmiyorum maalesef.

Ben kayınvalidemle ramazan bayramından beri konuşmuyorum ve konuşmayı da düşünmüyorum
Kavgasız,gürültüsüz konuşmayı kestim.Eşimbu konuda bana tek kelime etmez.Ben de ona arama,gitme vs demem. Hatta sık sık aramasını söylerdim şimdi onu bile demiyorum.
Ben sizin yerinizde olsan o güne gittiğiniz gruptan da çıkarım. Net tavır koyamıyorsanız. Hamileliğinizi bahane edin, yorgunun deyin, halsizim deyin sallayın bahaneleri.
Haftada 6 gün gidip gelseniz 7. gün nerede kaldınız diye konuşurlar. Nasıl alıştırırsanuz öyle gider.

Okurken daraldım ya bu ne...neden sürekli gelsin insanlar tekke misin türbe mi...
Görüşmezseniz eşinize rahat vermezler...
Başka şehire taşınma şansınız varsa bebek doğmadan kaçın derim...yoksa torunumuzu getirmiyorsunuza döner olay...

bende konuşmadan kesmeyi düşünüyorum dediğiniz gibi. ney tavır koayrım ben ahhh ahhh işte eş kırılmasın diye biraz daha alttan halletmek istiyorum olayı. yoksa kafayı yiyeceğim

Nasıl bir daha görüşmeyeceksiniz...tel de yüzyüze?

evet eşimde onu dedi görüşmezsen daha da arada bırakırsın beni dedi zaten benim yüzümden sürekli telefonda ikisinden de fırça yiyor.başka şehire taşınmayı düşündük ama kayınvalidem gezmeyi sever bir ay bizde kalsa kayınpederim napıyorsun demez o yüzden ondan da korktuk vszgeçtik

Nasıl bir daha görüşmeyeceksiniz...tel de yüzyüze?
Telde aylardır tek kelime konuşmadım, ayrı şehirlerdeyiz gitmiyorum. Oğlunun evine istediği zaman haberli olmak şartıyla gelebilir ama onın geldiği zaman ben evde olmam.
Eşimin annesi olması onunla görüşme zorunluluğu yüklemiyor bana. Eşim bu konuda hiç karışmaz bana, karışamaz. O istediği kadar gidip kalsın ki ayrı gitmişliği var.

Çok keskin tavır koymuşsunuz eşiniz de anlayışla karşıladığını göre çok geçerli bir sebebiniz var demek ki...darısı konu sahibine olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…