Gebeliğe Hazırlık Kasımda "Hamilelik " başkadır.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bak iğneden sonraki değişimler

Anaa.. Valla çıkmış sende de aynı şekilde hem de. Peki kan testini iğnenin kaçıncı günü yaptırdın ve değer kaç çıkmıştı?

Ben de progestan ve coraspin kullanıyorum hatta bugün gece 12de son progestanı içeceğim. 2 gelişmiş yumurtam vardı ve ilk tedavili ayım. O yüzden kafam çok karışık. Ovitrelle iğne beni kandırıyodur diye endişeleniyorum. Beni en iyi sen anlarsın bacım :)

Anaa.. Valla çıkmış sende de aynı şekilde hem de. Peki kan testini iğnenin kaçıncı günü yaptırdın ve değer kaç çıkmıştı?

Ben de progestan ve coraspin kullanıyorum hatta bugün gece 12de son progestanı içeceğim. 2 gelişmiş yumurtam vardı ve ilk tedavili ayım. O yüzden kafam çok karışık. Ovitrelle iğne beni kandırıyodur diye endişeleniyorum. Beni en iyi sen anlarsın bacım :)
12.gün yaptım 68 çıktı iki gün sonra 150 iki gün sonra 300 çıktı. İğnenin etkisi en geç 9. Gün yok gibi okuyor 10. Günde acabaa diyorsun. Varla yok arası ama 11.gün netleşiyor. Bence seninki de iğne etkisi değil bu kadar net çıkmazdı. Hayırlısı inşallah hamilesindir

12.gün yaptım 68 çıktı iki gün sonra 150 iki gün sonra 300 çıktı. İğnenin etkisi en geç 9. Gün yok gibi okuyor 10. Günde acabaa diyorsun. Varla yok arası ama 11.gün netleşiyor. Bence seninki de iğne etkisi değil bu kadar net çıkmazdı. Hayırlısı inşallah hamilesindir

İnşallah canım. Bakalım yarın 11. Gün nasıl çıkacak.

Çatlatma iğnesi nasıl oluyor canım benim bu konuda hiç bilgim yok
Yumurta da çatlama problemi varsa normalden fazla büyüyüp kistleşiyor sonra adetle atılıyor gebeliğe engel bir durum çünkü yumurta çatlayıp içindeki hücrenin sperm ile buluşması lazım. 18-25 mm bu iş için ideal boymuş. Bizim doğal süreçte çatlamadığı için iğneyle çatlatılıyor. Bu iğnenin içinde gebelik hormonu var bir hafta on günde anca vücuttan atılıyor. Bu sebeple erken testlerde tereddüte düşüyoruz acabaa iğne mi diyoruz

Çatlatma iğnesi nasıl oluyor canım benim bu konuda hiç bilgim yok

Yumurtlama zamanını, yumurta sayısını (genelde maksimum 2 yumurta olması istenir) ve yumurta ölçülerini ideal boyuta iğne veya hap takviyesiyle getirdikten sonra yine karından yapılan minik bir iğne ile yumurtayı çatlatma işlemi gerçekleştiriliyor. Doktorun söylediği kritik günlerde ilişki yaşanıyor. Çatlatma iğnesi hcg hormonu içerdiği için gebelik testlerinde bir süre yalancı pozitiflik olabiliyor. Pozitif görünmesine rağmen bendeki endişe o yüzden.
Benim yumurtlama düzenliydi, sayı idealdi ve çatlıyordu da ama 5 ay denedik olmayınca dedim Kasım'da hamile kalmak istiyorum doktor bi el at :) Tamam dedi düzenli takiple, az seviyede destek iğne ile deneyelim bi de. Onun sonucunu bekliyorum işte bakalım nolcek :)

X