Gebeliğe Hazırlık Kasımda "Hamilelik " başkadır.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım seninle aynı durumdayım sekiz gün gecikti yarın doktora gideceğim alttan mı muayene etti
Hayir ama normali vaginal ultrasondur. Ben hastende calisiyorm iki dk bakiverdik. Sende mi femara kullandin. Bugun benm 10 gun oldu. Kasiklarim agriyor karnim gergin c
Yok canım ben folik asit dışında bir şey kullanmıyorum ben hayatımda ilk defa bu kadar geciktim
Bebistir belkiiiiiii

Hayir ama normali vaginal ultrasondur. Ben hastende calisiyorm iki dk bakiverdik. Sende mi femara kullandin. Bugun benm 10 gun oldu. Kasiklarim agriyor karnim gergin c

Bebistir belkiiiiiii
İki gün geçtiğinde kan vermiştim negatif çıkmıştı. Yarın doktoruma randevu aldım gideceğim ama her alttan muayene olacağım zaman önceki günden kasılmaya baslıyorum

Kızlar birşey sorucam eşimin iki gündür soğuk algınlığı var, nurofen içiyor; spermi etkiler mi acaba ilişki olmamalı mı sizce; bugün yumurtlama günüm

Benim eşim sigara birakma ilaci iciyor dr a sordum hiç bişey olmaz dedi
Anladım canım , ama aynı değildir etken maddesi falan :/ bu ibrofen denen etken madde falan da oluyor ya içinde, bi tedirgin oldum bugün de yumurtlama günüm iki gün öncesine kadar değerlendirdik gerçi nasip de, bugün kararsız kaldım

Anladım canım , ama aynı değildir etken maddesi falan :/ bu ibrofen denen etken madde falan da oluyor ya içinde, bi tedirgin oldum bugün de yumurtlama günüm iki gün öncesine kadar değerlendirdik gerçi nasip de, bugün kararsız kaldım

Eşinizin şu an bünyesindeki spermler 3 ay önce üretilen spermler. Erkeklerin üreme hücreleri günlük faktörlerden etkilenmezler. Hatta genel olarak kanser tedavisi dışındaki ilaçlar spermleri etkilemez. Etkilese bile uzun süreli kullanım sonucu geleceğe dönük etkiler yaşanır. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı gibi mesela. O yüzden eşiniz bir aydır antibiyotik bile kullanıyor olsa mevcut spermlerine hiçbir şey olmaz rahat olun. Sıcak sudan uzak dursun ve kucağına laptop koymasın yeter. Sıcak olan her şey testisleri etkileyip sperm hızını ve kalitesini azaltıyor çünkü.
Kolay gelsin, başarılar. :)

Amin canım inşallah . Sabır ve dua ile beklicez zaten bize düşeni yaptıktan sonra. Ben de ilk defa bu ay yumurtlama günü mü ( bugün ) hissettim kasık krampı ve akıntı ile. Genelde şöyle yoruyordum bu belirtiyi galiba Döllenme oldu falan diyordum diğer aylar, meğer akıntı ve kramp yumurtamın çatlamasındanmış bu ay yeni keşfettim :) hayırlısı canım Rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin amin
Aminn canım benim güzel ALLAH'IMM isteyen herkese nasip etsin içlerinde bize de

Eşinizin şu an bünyesindeki spermler 3 ay önce üretilen spermler. Erkeklerin üreme hücreleri günlük faktörlerden etkilenmezler. Hatta genel olarak kanser tedavisi dışındaki ilaçlar spermleri etkilemez. Etkilese bile uzun süreli kullanım sonucu geleceğe dönük etkiler yaşanır. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı gibi mesela. O yüzden eşiniz bir aydır antibiyotik bile kullanıyor olsa mevcut spermlerine hiçbir şey olmaz rahat olun. Sıcak sudan uzak dursun ve kucağına laptop koymasın yeter. Sıcak olan her şey testisleri etkileyip sperm hızını ve kalitesini azaltıyor çünkü.
Kolay gelsin, başarılar. :)
Anladım canım. Az önce bir arkadaş da yazdı da, mesela Keçiboynuzu pekmezi falan ilişki öncesi beyler tüketince sperm kalitesini arttırıyor diyerekten bağdaştırdık, ilaçlar da anında yansır demekki sonucu çıkardık :/ yine de tabi tedirgin oluyor insan

Anladım canım. Az önce bir arkadaş da yazdı da, mesela Keçiboynuzu pekmezi falan ilişki öncesi beyler tüketince sperm kalitesini arttırıyor diyerekten bağdaştırdık, ilaçlar da anında yansır demekki sonucu çıkardık :/ yine de tabi tedirgin oluyor insan

Yok öyle bi şey. Aylarca kullanınca faydası olur. Bugün içtim yarın işe yarar diye bi şey yok yani. Uzun süreli yani en az 3 ay düzenli kullanım önemli. Kadınlar için de erkekler için de.

Yok öyle bi şey. Aylarca kullanınca faydası olur. Bugün içtim yarın işe yarar diye bi şey yok yani. Uzun süreli yani en az 3 ay düzenli kullanım önemli. Kadınlar için de erkekler için de.
Canım çok teşekkür ederim yorumun için. Hem buraya yazdım hem de instegramda çağrı Gülümser diye bir Prof hoca var dmden sorulara cvp veriyor. Sağolsun cvp yazmış kullanmasın demiş :/ yine de tedbiri elden bırakmayalım demek bir bildiği var canım .

Yalnız şöyle bi şey var. İlişkiden iki üç saat önce içilen sert bi kahve sperm hareketliliğini tetikliyormuş. Kafeinin anlık uyarıcı etkisi varmış yani. Koyu bi nescafe ya da duble türk kahvesi içsin eşin. :)

Canım çok teşekkür ederim yorumun için. Hem buraya yazdım hem de instegramda çağrı Gülümser diye bir Prof hoca var dmden sorulara cvp veriyor. Sağolsun cvp yazmış kullanmasın demiş :/ yine de tedbiri elden bırakmayalım demek bir bildiği var canım .

Tamam kullanmasın da ilacın bugünkü spermle ilgisi neymiş tey allaam yaa. Bugünkü spermler bugün peydah olmadı ki. Boş geçme bugünü. Eşim hastayken hatta menide bile iltihap görülmüşken antibiyotik kullanıyordu ve bize ilişki yasağı konmamıştı. Bugünkü spermlerle yeni kullanılan ilaçların ilgisi yok demişti ikimizin de ayrı ayrı Prof doktoru.

kızlar selam.. benide ekleyin bat 11 kasım. adete 3 4 gün var ama bu ayda olmadı öyle hissediyorum:KK61:

X