Kasım Ayında Çift Çizgiyi Görmek İsteyenler!

slm canim sana bisey sormak istiyorum düsük yaptim diyorsunya düsük yapinca nasil oluyor sadece kanama olupta sonra doktora gitip bebegi aliyorlarmi yoksa nasil oluyor???? cok merak ettim simdiden tskler

canım ben pztsi doktora gttm vajinal ultrasonla baktı smear testi yaptı eve geldim hafif kanama olmuştu daha çok kahverengi gibiydi ama aradım normal muayeneden dedi sonra çrşmba günü testleri yaptırmaya gtt eve geldiğimde baktım çok hafif kanama olmuş yine gittim dktra baktı yine vajinal ultrasonla kese görünmüyo dedi zaten benim daha 5 haftalıktı kese vardı oda görünmedi doktor baktığında normal adet kanamam gibi başladı eve geldiğimdede pedin üzerinde 3 4 cm büyüklügünde beyaz hafif pembemsi buruşuk buruşuk bi parça vardı daha sonra pıhtılı geldi kanamam hep böyle oldu işte doktor kendi düşer büyük ihtimal parça kalmaz dedi bugün için çağırmıştı kontrole ama gtmedim ben böyle işte..

doktor bana bişey söylemedi canım pişkin pişkin düşük yapıosun demesi ve daha gençsiniz olur bidaha demesi beni sinir ettiği için bende sormadım onun için normal bişe olabilir ama benim için öyle değil onun hatası olduğunuda düşünüyorum bana 2 günde bir kan testi yaptırmamı bugün içinde kntrole gelmemi söledi yani ben kürtaj olmadım sanmıyorum içerde parça falan kaldığınıda eşimde kızıyo mecbur gitcem zaten ama şuan istemiyorum doktor falan görmek.

hmm... demek kendi düsüyor ha!!! sayende ögrenmis oldum tskler... Rabbim insallah hayirlisiyla tekrardan o güzel duygulari sevincleri sana yasatmayi nasip eder sende bize burda o güzel haberleri verirsin insallahh

hmm... demek kendi düsüyor ha!!! sayende ögrenmis oldum tskler... Rabbim insallah hayirlisiyla tekrardan o güzel duygulari sevincleri sana yasatmayi nasip eder sende bize burda o güzel haberleri verirsin insallahh

hem kendi düşen var hem de kbenim gibi karnında ölüpte kürtaj olanlarda var.
kendimden örnek vereyim.
benimkisinin kalbi durmuş ikili test için giitğimde öğrendim ki 3 hafta boyuncada karnımda ölü durmuş.
kanamam felan hiç yok.
doktorum bana bugün ya da yarın seni kürtaj yapalım.
kaynanamlar dedi bir doktorun baktığıyla olmaz.normalde okmeydanı ssk ya gidiyorum kont. için.
aşkamda şişliye gittik acile.doktor kalbi durmuş tahlil felan istedi.ee tabii acilde alttan muayenede oldum.
kansızlığım var diye okmeydanında değilde şişli de olayım dedim sonuçta kanda vermiştim.
ertesi gün gel anestezi için gün al dediler.
ertesi gün kanamam ve sancım başladı.doktora söyledim.eğer kanaman fazlalaşırsa gel dedi.bende acilde anestezi yapıyormusunuz ki dedim o da evet yapıyoruz dedi.
neyse akşam 10 giibi bir sancı ,su gibi bişey geldi.sonra bir sancı daha bir et parçası.
veee bir sanci bebeğim geldi.kolları,gözleri,bacakları hep belliydi.
kanamam şiddetlenmişti.
hemen şişliye gittik önce.beni aldılar.orada doktoru beklerken bir kan yumağı ama bir top büyüklüğünde...!
korktum.sancımlarım,kanamam ve korkum...!
acilde anestezi yapmıyoruz dediler hem de yatak yok dediler.
ben canımın derdindeyim doktorların umurunda bile değil.
eşime söyledim özele gidelim diye.
gittik özele muayene etti doktor parça kalmış.
kalan parçaları almak için de kürtaj yaptı.

not:bunu anlatmamdaki sebep düşük yapan arkadaşlar mutlaka düşükten hemen sonra doktora gidin.
kanamam yok ya da kanamam var ama oluyormuş demeyin.
çok zor ve kötü bir durum.
bir doktora kızıpta gitmemezlik yapmayın.
sağlığımız herşeyden değerli unutmayalım.

canım çok g.olsun seninki daha zor tabi Allah kimseye yaşatmasın kaç aylıktı?haklısın doktora mutlaka gitmemiz lazim böyle bir durum olmasa bile normalde ara ara muayeneye gitmeliyiz.bende şu an araştırıyorum güvenebilceğim bir doktor arıyorum ben medical parka gidiyodum ama Allah korusun bidaha kapısından içeri girmem yeni bi doktor bulur bulmaz gitcem karnımda belimde agrı oluyo ondan korkuyorum bende parça kalmıştır diye en yakın zamanda gtcem inşlh.

bu bebegin ele gelmesi falan bi kac kiside daha duymustum ama inanamadigimdan sordum aslinda, ama inanki okurken tüylerim diken diken oldu kimbilir ne acilar cektiniz Rabbim kimseye yasatmasin paylastigin icin cok tesekkür ederim

herkese merhabalar.görüşmeyeli nasılsınız arkadaşlar?kasım ayındaki hamile sayımız 10 olmuş yanılmıyorsam.ben uzun zamandır yazamadım buraya.şu sıralar fazla açmak istemedim bilgisayarı.çünkü olur olmaz herşeyi araştırıp sonrada durduk yerde kendimi üzer hale geldim.şu anda 7haftalık olduk bizde.sağlık durumum iyi ama sanıyorum hassas ve stresli bi dönemden geçiyorum.hamile kalmakla iş bitmiyor gerçekten.önce pozitif sonuç,ardından kese gözükecekmi yoksa dış gebelik mi endişesi,onunda ardından boş gebelikmi,bebeğin kalbi atıyormu,gelişimi iyimi derken ardı ardını kovalayan sorular...zor bir dönem anlayacağınız...öle insanlar varki dış gebelik ne boş gebelik ne bihaberler.ama biz işte meraklı olduğumuz için bazı şeyleri fazla araştırıp sonrada bunalımlara giriyoruz.yani ben öleyim şu anda
kesemizi gördük ama henüz bebeğimi görmedim.randevu günüm yarın.inşallah onu ve pıt pıt atan kalbini görmek nasip olur.sizleriunutmadım.her zaman duacınız olmaya devam edeceğim.ara sıra uğramayada çalışırım.umarım aralık ayında ,2010 yılının son günlerinde hamile sayılarımız artsın.her ay 10 kişi 20 kişi derken sonunda hamile olmayan kalmasın inş...sizlerde bizler için dua edin.şimdilik hoşçakalın...

elfy, herkesin gebelik süreci aynı olack diye bir kaide yok. Bence kendini rahatlatmalısın. Sakin bir dönem geçirmelisin. Üzme bence kendini, eşini de Allah kavuştursun. Bence bebeğini düşün ve rahatlamaya çalış. Siz sağlıklı olun da herşey zamanı gelince olur zaten. Mide bulantısı geçirmeden bebeğini doğuran birçok insan biliyorum. O bir kural değil. Olması da güzel bişey değil. :) Dualarında bizi eksik etme canım. Sevgiler.

Canım önümüzdeki aylar Allah'ın izniyle güzel şeyler olacak. Burda çok okudum düşükten hemen sonra hamile kalanları. Doktorlar hamile kalabiliyorsun, bu güzel bir olay. Zamanı gelince sağlıklı bir bebek de doğuracaksın inşallah. Bu süreçte sakin olup sabırla ve dua ile beklemek gerek. Biz de umutla bekliyoruz. Hayırlısı Allah'tan.

Canım bence çok iyi yapıyorsun. O konuları okuyup kafanı bulandırma. Güzel bir hamilelik dönemi geçirmeni diliyorum. Duacımız olmanıza sevindim. 10 tane hamişimiz oldu Kasım'da. Belki son günlerde artar bu sayı. :) Sonra da Aralık'ta yenileri eklenir inşallah. Sabırla ve dua ile bekliyoruz. Hayırlısı hepimiz için... Sevgiler...

,merhaba kızlar aksam kasıklarım cok agrıyo dıye doktora gıttım hamılelıkten suphelenıyomusun dedı bende evet dedım kan testı yaptı bhcg 41 çıktı doktor hamılesın dedı adet gunum 2 aralıktı normalmi çok mutuluyum

bende bugün adet oldum aralık ayı tarih 29, inşaallah aralık ayı uğurlu gelir ve hepimiz hamile kalırız rabbim nasip etsin :emir_bebek

bende bugün adet oldum aralık ayı tarihi29 rabbim aralık ayında hamile kalmamızı nasip etsin inşaallah bu ay ugurlu gelir amin amin amin

8 hafta 3 günlükken kalp atış seslerini duydum.
doktor maşallah herşeyi çok normal dedi.
ultrasyonda da çok dinç duruyordu.
12 haftra 3 günlükken ikili test için gitmiştim.
doktorum ult. koyduğunda kalbinin durduğunu söyledi.
sordum ne zaman durmuş felan...! söylemedi.ult. kağıdını istedim vermedi.
ult. ekranına baktığımda bayağı bi büyütmüşler ki
bebeğim büzülmüş.kol,bacak,kafa hep bi yerdeydi.
baktım 8 hafta 6 günlükken ölmüş.
8 hafta 3 günlükken boyu 19.2 mm idi.
kalbinin durduğu gün de 22.4 mm olmuş.

kçtü bir durum.bence iyi bir doktor bul.
benim okmeydanındaki doktorum çok iyiydi.
çok ilgili bir doktordu.
yine hamile kalsam yine ona gideceğim.

inş. en kısa zamanda hamiş kalıp yaşadığımız acı tecrübeleri unuturuz.

allah bir daha yaşatmasın tatlım

tavas ve melisax tebrik ederim. Kasım ayı hamile sayımız sizlerle 12 oldu. Kasım'ın son gününde bu güzel haberlerle çok mutlu oldum. Tebrik ederim. Hayırlı olsun. Sağlıkla doğurursunuz inşallah. Bize de dua etmeyi unutmayın. JELLYMELLY sen de güzel haberler ver bize hadi.

Kasım Ayı için Dua Listesi

1. goks3l - 1 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!
2. cevizlikek - 2 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
3. esraersoy - 2 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
4. endlesslove - 4 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
5. OBMAR - 4 Kasım- Gelecek ay görecek inşallah!

6. winx perisi - 6 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!
7. mutluluk84 - 7 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
8. mevr - 7 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!

9. serap bilbey - 7 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
10. senemcim - 7 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
11. hstc - 8 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
12. denis_34 - 8 ya da 10 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
13. nurun - 9 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!

14. orlistat - 9 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
15. melisa87 - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
16. teacher 60 - Çift Çizgiyi Gördü!!!!

17. asyabebek - 10 Kasım - Haber bekleniyor...
18. ayaznaz - 12 Kasım - - Gelecek ay görecek inşallah!
17. sudecan - 12 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
19. Oyaz_08 - 12 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
20. ozlemk - 12 Kasım
21. balkopuknurs - 12 Kasım
22. minikyaramaz - 13 Kasım - En hayırlı zamanda görecek inşallah!
23. AskAsk - 13 Kasım - Testleri negatif ama henüz adet olmadı...
24. gamzemir - 15 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
25. DELISI - 15 Kasım
26. _ebru32 - 15 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
27. siyah-düş - 15 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
28. yavrisko - 15 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
29. baharkartal - 15 Kasım
30. exporter - 16 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
31. zehra_2509 - 16 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!

32. only_smile - 16 Kasım
33. SevdeBilge - 17 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
34. bananickkalmamis - 17 Kasım
35. Muhsana - 17 Kasım
36. Ak_kap - 17 Kasım
37. elfy - 17 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!!!
38. beteray - 17 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
39. gamzelim.66 - 20 Kasım
40. miray_80 - 22 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
41. love_honey - 24 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
42. sirine - 24 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
43. ncncn - 24 Kasım
44. aysag - 25 Kasım
45. melisax - 26 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!
46. naciye00 - 26 Kasım - Çift Çizgiyi Gördü!!
47. aysglbrkn - 27 Kasım
48. JELLYMELLY - 27 Kasım
49. sementa33 - 28 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
50. bestembenim - 28 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
51. landarch - 30 Kasım -Gelecek ay görecek inşallah!
52. brsnugur - 30 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
53. GÜLCEZA - 30 Kasım - Gelecek ay görecek inşallah!
54. kadergonul - 1 Aralık
55. tavas - 2 Aralık - Çift Çizgiyi Gördü!!

Allah'ım bize bu ay hayırlı haberler almamızı nasip et. Bize hayırlı evlatlar lütfeyle. Dua bekleyen bütün anne adaylarına Sen yardım et ya Rabb. Hiçbirimizin kucağını boş bırakma ya Rabb. En hayırlı zamanda bizlere de anne olmayı, o duyguyu yaşamayı nasip et. Amin. Amin. Amin.

Ya Rabbim Sana hamd olsun. Bu ay hamile kalan arkadaşlarımıza bu mutluluğu yaşattığın için Sana şükürler olsun. Onlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ihsan et. Bebeklerini hayırlısıyla kucaklarına almalarını nasip et. Hamd olsun Sana ya Rabb.Şükürlerimizi kabul et. Amin.

(haticesu arkadaşımızın tavsiyesi olan bu duayı da dilediğiniz kadar okuyun: Rabbi la tezerni ferden ve ante hayrul varisi)
Kaynak:
Enbiya Suresi 89.Ayet:"Ve zekeriyyâ iz nâdâ rabbehu rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn(vârisîne)." - "Zekeriya’yı da hatırla. Hani o, Rabbine, “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın” diye dua etmişti."

Dua etmeye devam! Hepimiz birbirimiz için dua edelim lütfen!

Not: Günü gelenler bu başlığa durumunu yazarsa güncelleme yapabiliriz.

Not2: Aralık ayında yeni bir dua listesi oluşturacağız inşallah. Şuan listede adı bulunan arkadaşlar, durumunuzu bize yazarsanız, yeni listemizde eğer hamileyseniz "Maşallah Listesi"nde, eğer hamile değilseniz "Aralık Ayı Dua Listesi"nde yer alabilirsiniz.

Not3: Topiğimizin sevgili müdavimleri, yeni listemizi oluşturmak için yavaş yavaş Aralık'ta beklenmeyen adet gününüzü yazarsanız yeni listemizi 1 Aralık'ta oluşturalım inşallah.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…