KASIM 2024 TÜP BEBEK YAPTIRANLARIN PAYLAŞIM ALANI 🫄🤱👶

espressoc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
854
1.556
26
Bismillahirrahmanirrahim 🤲
Zaman geçtikçe heyecanlanıyorum. 3 yıldır sebepsiz infertiliteyle uğraşıyorum her regli büyük heyecanla bekledim hep hüsrana uğradım, 2 başarısız aşılama tedavisi,3 ay famera çatlatma iğnesi tedavisi gördüm. Kasımda direkt tüp bebeğe başlayacağım. Kasım ayı hepimize güzellikler getirsin.
🧡 Kimseyle paylaşmadığımbu süreçte birbirimizin en yakını oluyoruz. Olumsuz sonuç alsak da testlerimizde silik çizgi görmeye çalışan güzel kalpli kardeşler bu süreçte de güzel motive edecektir bizleri.
🧡 Daha önce bu süreçten geçmiş Güzel annelerin deneyimlerini de bekliyoruz
🧡 Tüm önerilere açığız.
Sürecimizi ve hazırlıklarımızı bu topikte paylaşalım 🧡🫂
Allah bu zorlu süreçte hepimizin yardımcı olsun, güzel sonuçlar almayı nasip etsin.
Hepinizi bekliyorum kızlar 🍂
🧡Beklenen süreTedaviye başlama tarihiSonuç 🧡 🏵️
espressoc espressoc 40 ayKasım
T tosbik2519 24 ay24 ekim
yirmibesekim yirmibesekim 48 ayEkim
F Fatmagl001 72 ayEkim sonu
A Anneolmayolundayim 28 ayKasım
memurhanim memurhanim 60 ayKasım

Son düzenleme:
Merhabalar ben de iki senedir mücadele edenlerdenim. Kendi kendime denemelerim ovulasyon takiplerim oldu ama her ay aynı sonuç kocaman negatifler... Bir ay başarısız çatlatma iğnesi, iki tüp bebek başarısız denemem var. Üçüncü denemeyi Eylül'de yapacaktık fakat benim bir anda yükselen crp ve d dimer sorunum yüzünden ertelemek durumunda kaldık. Başka aksilik çıkmazsa kasım adetiyle ben de transfer olacağım donmuş üçüncü gün embriyosu olacak ama dr beşinci güne götürmeyi teklif etti inşallah giderler. Genetik inceleme de istedi fakat onu yaptıracak durumumuz yok malesef. Bizdeki sorun bildiğimiz kadarıyla amh düşüklüğü. 0.6 benim. Yaş 31. İki taraflı çikolata kistlerim var 3 er cm civarındalar. Bu süreçte adet düzenim inanılmaz bozuldu bu yüzden tam olarak kaçında başlayacağımızı bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı inşallah bu kez son denememiz olur ve sağlıklı hayırlı bebişlerimiz bize tutunur. 🥲🥲

Merhabalar ben de iki senedir mücadele edenlerdenim. Kendi kendime denemelerim ovulasyon takiplerim oldu ama her ay aynı sonuç kocaman negatifler... Bir ay başarısız çatlatma iğnesi, iki tüp bebek başarısız denemem var. Üçüncü denemeyi Eylül'de yapacaktık fakat benim bir anda yükselen crp ve d dimer sorunum yüzünden ertelemek durumunda kaldık. Başka aksilik çıkmazsa kasım adetiyle ben de transfer olacağım donmuş üçüncü gün embriyosu olacak ama dr beşinci güne götürmeyi teklif etti inşallah giderler. Genetik inceleme de istedi fakat onu yaptıracak durumumuz yok malesef. Bizdeki sorun bildiğimiz kadarıyla amh düşüklüğü. 0.6 benim. Yaş 31. İki taraflı çikolata kistlerim var 3 er cm civarındalar. Bu süreçte adet düzenim inanılmaz bozuldu bu yüzden tam olarak kaçında başlayacağımızı bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı inşallah bu kez son denememiz olur ve sağlıklı hayırlı bebişlerimiz bize tutunur. 🥲🥲
En kısa zamanda güzel sonuçlar alırsınız umarım ,🥰 3. Denemeyi ne zaman yapacaksiniz planınız nedir

Merhaba! Arkadaşlar benim 23 ekim itibari ile tüp bebeğe liv hospital ziya kalem hoca ile başlıyorum. Sağolsun ilgi ve alakasından kaynaklı tercih ettik.
2 yıldır sebebsiz bebek sahibi olamadım.
Tsh ve amh değerlerim iyi çıktı.
21. Gününde progesteron için kan tahlili istedi.
Yaşım 35 olduğu için 2 adet embriyo yaptırıcam.

Merhaba! Arkadaşlar benim 23 ekim itibari ile tüp bebeğe liv hospital ziya kalem hoca ile başlıyorum. Sağolsun ilgi ve alakasından kaynaklı tercih ettik.
2 yıldır sebebsiz bebek sahibi olamadım.
Tsh ve amh değerlerim iyi çıktı.
21. Gününde progesteron için kan tahlili istedi.
Yaşım 35 olduğu için 2 adet embriyo yaptırıcam.
Merhabalar listeye eklememi ister misiniz ?

Merhaba 4 yıldır sebepsiz infertilite 2 negatif aşılama bu ay tüp bebeğe başladık hayırlısıyla şuan yumurta büyütme aşamasındayız transferi ne zaman yapar bilmiyorum yazmak istiyorum bizi ancak biz anlarız hayırlısıyla büyüsün yumurtalarımız inşallah 🤲🏼🤲🏼

Selam kızlar bu ay sonu adetim ile birlikte tüp bebek tedavisine başlayacağız Allahın izniyle 😇biraz stresliyim 6 yıldır olmadı bebişimiz aşılama, çatlatma denedik olumsuz du sonuç 👎 buradan bilgi toplamaya, tecrübeleri olanlardan yardım almaya geldim. Sorunumuz yok şimdilik rabbim isteyen herkese versin kucaklarımızı doldursun inşallah 🙏🙏

Bilgilerinizi yazar mısınız listeye ekleyeyim🥰 beraber takip edelim
Tabi ki 🥰 yalnız ne zamanregl olacağımı bilmiyorum, kasım reglm olduğunda listeyi güncelleriz. Bekleme süresine 28 ay yazın. Beklenen adet tarihim de tahmini 18 kasım diyelim 😅 tedaviye de aynı gün başlarız. Aranızda dondurulmuş embriyo transferi olacak olan var mı ben ekim reglimde lucrin iğnesini vurunucam. Kasım regli gibi de transfer hazırlıklarına başlanacak

Kaç yıldır istiyorsunuz problem var mıydı 🥰
9 yıllık evliyim ilk 2 yıl bebek düşünmedik gezelim tozalım dedik :) Hayatımın en eğlenceli anlarıydı... 3. Yılımızda hadi deneyelim dedik bir ay iki ay üç altı ay derken yok olmuyor.. hoop ben hemen hastaneye pko var ama gebeliğe engel değil denildi . Eşimin kontrollerinde spermin cok az ve hareketsiz olduğunu öğrendik dünya başımıza yıkıldı o an. Tabi eşim tedaviyi kabul etmedi doğal ürünler denedi ballar macunlar doğal olur umudu vardı bir yıl da öyle kaybettik.Artık müdahale ettim ilk hemen trabzon medicalparka gittik ama bence yanlış bir seçimdi ilk 4 deneme orda oldu arka negatifler....hüzünler hayal kırıklığı :KK43: ankaraya tayin oldum birde burda deneyelim dedim Rabbim nasip etti ankarada ilk denemede kavuştum öyküme . geçen yıl dondurulmuş embriyo transferi oldum negatif. Şimdi sil baştan tekrar ve belki de son kez tedaviye başlayacağım. Rabbim yine nasip eder inşalah kızıma bir kardeşş. O kaadar tecrübe edindim ki bu sürecte kader de ne varsa o oluyor biz sadece doktorlara güvenip Rabbimize sığınacağız..

Herkese Merhaba benimde ikinci denemem olacak inşallah kasımda daha önceki negatif oldu malesef merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz hanımlar elimden geldiğince cevaplarım 🪷🪷🪷

9 yıllık evliyim ilk 2 yıl bebek düşünmedik gezelim tozalım dedik :) Hayatımın en eğlenceli anlarıydı... 3. Yılımızda hadi deneyelim dedik bir ay iki ay üç altı ay derken yok olmuyor.. hoop ben hemen hastaneye pko var ama gebeliğe engel değil denildi . Eşimin kontrollerinde spermin cok az ve hareketsiz olduğunu öğrendik dünya başımıza yıkıldı o an. Tabi eşim tedaviyi kabul etmedi doğal ürünler denedi ballar macunlar doğal olur umudu vardı bir yıl da öyle kaybettik.Artık müdahale ettim ilk hemen trabzon medicalparka gittik ama bence yanlış bir seçimdi ilk 4 deneme orda oldu arka negatifler....hüzünler hayal kırıklığı :KK43: ankaraya tayin oldum birde burda deneyelim dedim Rabbim nasip etti ankarada ilk denemede kavuştum öyküme . geçen yıl dondurulmuş embriyo transferi oldum negatif. Şimdi sil baştan tekrar ve belki de son kez tedaviye başlayacağım. Rabbim yine nasip eder inşalah kızıma bir kardeşş. O kaadar tecrübe edindim ki bu sürecte kader de ne varsa o oluyor biz sadece doktorlara güvenip Rabbimize sığınacağız..
Ya maşallah Allah kızınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah en kısa sürede de ikinci evladınıza kavuşursunuz 🥰 4 kez negatif sonuç almışsınız bu süreci nasıl atlattınız psikolojik olarak çok zor olmadı mı ben ilk kez Kasım ayında başlayacağım şu an kendimi hazırlıyorum öncesinden yapmamız gereken bir hazırlık var mı tecrübelerinizden yararlanarak 😊

Ya maşallah Allah kızınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah en kısa sürede de ikinci evladınıza kavuşursunuz 🥰 4 kez negatif sonuç almışsınız bu süreci nasıl atlattınız psikolojik olarak çok zor olmadı mı ben ilk kez Kasım ayında başlayacağım şu an kendimi hazırlıyorum öncesinden yapmamız gereken bir hazırlık var mı tecrübelerinizden yararlanarak 😊
Süreci atlamak tabi ki çok zor oldu transferden sonra o 12 gün beklemek hayal kurmak sonrasında koca mi 0 sonucu almak .. çok çok üzücü bazen herşey yolunda gidiyor iyi doktor iyi hastane iyi tedavi iyi moral motivasyon ama nasipte yoksa olmuyor

Süreci atlamak tabi ki çok zor oldu transferden sonra o 12 gün beklemek hayal kurmak sonrasında koca mi 0 sonucu almak .. çok çok üzücü bazen herşey yolunda gidiyor iyi doktor iyi hastane iyi tedavi iyi moral motivasyon ama nasipte yoksa olmuyor
Evet en çok da psikolojik boyutu çok korkutuyor beni ama daha da ertelemek istemiyorum erteledikce gözümde büyüyor hayırlısı olsun tabiki

X