Karnı burnunda aile, ev sorunları

Off seni o kadar iyi anliyorum ki. Bagimliyla bi baginin olmasi cok cook zor. Onerim su. Ayni bina yan bina ayni mahalleden falan 2 ev bulup birine annen birine siz yerlesin. Kaybettirin izinizi. Yasamayana cok kolay gelir ama keske icicilik saticilik biseyden yakalanip hapse girse. Hem kullanmaz hem yeri belli olur hem size zarar vermez. Benim kardesim sartli tahliyeyle cikti bi ay once. Keske cikmasaydi. Sonraki mahkemede geri alsinlar diye dua ediyorum.
Biz de hapse girmesi için dualar ediyoruz. Allah yardımcımız olsun birbirimizden başkası anlamaz bizi.
Anneme ayrı ev tutmaya şu an gücüm yok çünkü annem kendi geliriyle şu anki evin kirasını ödüyor. Ayrıca zaten doğum için beraber kalacaktık. Hem de yine yakın iki ev tutarsam ve gelecekte yumuşarsa abimle yakın oturmuş olurum diye de istemiyorum. Bizimki her tarafı b*klu değnek. Bulaşmadan ayakta durmaya tek bir noktası bile yok bu değneğin.

Annemin evi de benim evim de kira.

Babama kızabilirim. Çünkü babam çok güçlü bir adam. Ondan da zerre korkmaz. Sadece onunla uğraşmak istemiyor. Yani gerçekten fiziki, maddi, ruhsal, kabadayılık bilmem ne, güçlü bir adam. Onun baş edemediğiyle ben nasıl edeyim? Bugün ona dedim ki “kahramanım ölmüş benim. beni her sorundan çekip çıkaran kahramanım yokmuş artık” bunu duyunca ilgilendi meselelerle.

Anneniz, babanız , abiniz kaç yaşında ? Bağımlılıklarından kurtulamayan veya kurtulmak istemeyen evlatla uğraşacak gücü kalmamış olabilir babanızın da.

Başka bir yere kiraya çıkmanız sorununuzu çözecek mi ? Abiniz, sizlerden birini telefonla arayıp ağladığında; gidip abinizi evinize getirecekseniz taşınmanızın anlamı olmayacaktır.

Abiniz artık düzelir mi bilmem, ama anneniz onun annesi olmaya devam edecek. Anneniz abinizden vazgeçecek mi? Siz yanıma alırım diyorsunuz ama o da sizinle gelmek istiyor mu? O da izini kaybettirmek istiyor mu? Anneniz yanınızda olacaksa abinizden kurtulmanız pek mümkün değil. Umarım aksi olur yine de
Annem en azından yanımda güvende. Sonra vazgeçecekse bile ben bu halde onu bırakamam abimin yanına. Şu an kararlı olduğunu ve bu şartlarda dönmeyeceğini söylüyor ama eninde sonunda ayrı eve de çıkacağını söylüyor.

Louder beni yanlış anlamayın ama bence siz çok çabuk güvenen birisiniz. Anneniz konusunda da çok güvenmeyin derim. Olayın taze oluşu sebebiyle kararlı görünüyor olabilir. Birkaç güne aklı oğluna kayıp endişelenmeye başlarsa şaşmayın.
O yüzden tüm birikiminizi kullanmadan önce lütfen iyi düşünün, olur mu?
Eşimin haklı tepkisinden ötürü panik halinde taşınmak istiyorum ben. Annem geri dönmek isterse yine çok acı çekeceğim ama ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Bir de uzun süre zaten gidemez. Doğumda benle kalacaktı uzun süre. Erken gelmiş oldu. Ne yapacağımı şaşırdım. Başım ellerim arasında düşünüyorum. Bir yandan da iş yetiştirmem gerek. Mahvoldum ben.

Anneniz, babanız , abiniz kaç yaşında ? Bağımlılıklarından kurtulamayan veya kurtulmak istemeyen evlatla uğraşacak gücü kalmamış olabilir babanızın da.

Başka bir yere kiraya çıkmanız sorununuzu çözecek mi ? Abiniz, sizlerden birini telefonla arayıp ağladığında; gidip abinizi evinize getirecekseniz taşınmanızın anlamı olmayacaktır.
Annem 64 babam 61 abim 33. Ben 28, senelerdir ailenin çözüm merkezi, zavallı, hayatsız.

Ben abime acıyıp da onun yanına falan gitmem. Bunu belki annem yapabilir gelecekte olaylar soğuyunca. Ama adresimi ona vermez.

Genelde işlem mi dayak mı diye sorup tokatlayıp salıyorlar. Satması lazım onu yapıyor mu bilemem, bunu da denedik biz. Ama işe yaramadı.
Üniversite de oda arkadasimin abisi kullanıyordu uyuşturucu. Kızın psikolojisi bitik durumdaydi. Annesi gece uyuyabilsin abisi birşey yapmasın diye başında nöbet beklermis. Sonunda babası kalp krizi geçirip vefat etti. O anlatınca anlamistim ayni evin içinde böyle biriyle yaşamanın ne kadar zor oldugunu . Allah kolaylık versin size

Üniversite de oda arkadasimin abisi kullanıyordu uyuşturucu. Kızın psikolojisi bitik durumdaydi. Annesi gece uyuyabilsin abisi birşey yapmasın diye başında nöbet beklermis. Sonunda babası kalp krizi geçirip vefat etti. O anlatınca anlamistim ayni evin içinde böyle biriyle yaşamanın ne kadar zor oldugunu . Allah kolaylık versin size
Ben senelerce yaşadım bunu. Kalbi durdu içtiği şeylerden. Zor taşıdım hastanelere. Kaç kez ölümden döndü. Kafası yerinde değilken 8 metreden aşağı attılar. Benim de annemin de kaderi yok bu konuda. Yanıp duruyorum neden ben diye. Ama çare de bulamıyorum. İki iyilikten birisini istemekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Babama adresi vermem. Annem beni satmaz. Kendi gidecekse bile satmaz. Boşuna taşınma konusunda benim de kuşkularım var.
Sizin aslında müdahil olmamanız lazım gibi. Hamilesiniz. Artık başka öncelikleriniz var. Abinizin anne babası siz değilsiniz. Anne babanız başka çözüm bulmalı.

Eşimin haklı tepkisinden ötürü panik halinde taşınmak istiyorum ben. Annem geri dönmek isterse yine çok acı çekeceğim ama ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Bir de uzun süre zaten gidemez. Doğumda benle kalacaktı uzun süre. Erken gelmiş oldu. Ne yapacağımı şaşırdım. Başım ellerim arasında düşünüyorum. Bir yandan da iş yetiştirmem gerek. Mahvoldum ben.
Tamam bir nefes alın. Sizin önceliğiniz bebeğinizin sağlığı. Acı gününüzü hatırlatmak istemem asla ama bebeğin sağlığı için endişe ettiğiniz zaman dilimini ufacık hatırlamanızı rica edeceğim.
Şu an hayatınızda çok güzel şeyler de var Louder. Bebeğiniz sağlıklı maşallah, babası yanında ve sizi seviyor. Şükür ki annenizin de sağlığında bir şey yok. 2 aya bebeğin de katılımıyla daha da iyi olacaksınız.
O yüzden şimdi hiç enseyi karartmayın.
Gerekirse babanıza ev adresini vermezsiniz. Annenizle de sıkı bir konuşma yaparsınız, anlaşırsınız. Siz elinizden geleni yapmış olursunuz, gerisi artık şans kader. Ama şimdi sakin olun. Güzel bir şeyler yiyin, duş falan alın.

Merhaba. Bilenler biliyorlar fazla detay vermeden özetleyeyim. Bir abim var madde bağımlısı. Annemle babam ayrı. Annem abimle yaşıyor bana yakın bir yerde. Abim yıllardır sürekli problem bir adam. 2 sene önce en güzel merkezde tedavi ettirdik bir süre iyi gitti sonra yine bozuldu. Şimdi de berbat devam ediyor.

Sürekli eve uyuşturucu içtiği arkadaşlarını, düşüp kalktığı evli kadınları falan alıyor. Ben bunları öğrenince tepki gösterdim ama annem bir şey yapamadığı için susuyordu. Annem evde yokken yapıyormuş falan filan. Dün akşam annem benden çıktı, evine gitti. Gittiğinde evde adamın biriyle bunu madde alırken görmüş. Annem de dayanamamış artık çık evimden demiş adama. Abim bunun üzerine anneme hakaretler etmiş, telefonu anneme fırlatmış omzuna gelmiş. Bu arada 6. kez falan, telefonunu kaybetti (ya da sattı). Annemin telefonunu kullanıyordu.

Anneme hemen taksi gönderip evime getirdim. Bende kaldı. Gece sevgilisini aramak için kapıma geldi. Tabi ki kendinde değildi. Hamileyim diye sessizce kapıyı çaldı, kapı arkasından sessizce konuştuk. İstediği numarayı arayıp haber verince gitti. Önceki geldiğinde kapımı tekmelemiş bağırıp çağırmıştı.

Babam belinden rahatsız. Genelde yatıyor. Onun da abarttığı durumda olduğuna inanmıyorum ama bir hastalık var ortada evet. Bugün onu aradım. Bu işi çöz, annemi oraya göndermem dedim. Babam da abimi asla yanına kabul etmiyor bu arada. Amcamı gönderdi gittim annemin anahtarını aldım. Sonra abime şu saatte babamda ol dedik (bizle gelmedi). Geldi babama. Annemi o babamdayken evine gönderdim. Eşyalarını topladı. Yanıma aldım. Annemi oraya gönderemem.

Abim gelince normal konuştuk. Pek uyuşuk değildi. Ama her zamanki gibi yine üste çıkıyordu. Bu insanlarda utanmaz bir yapı oluyor nedense. Uyuşturucuyu doğal haklarıymış ve bizler doğal haklarına engel olan hadsizlermişiz gibi bir hava yaratıyor. Babam abime vurmaya kalktı falan, vurdu da bir iki. Engel oldum. Sonra oturduk konuştuk. Uzaklaştırma çıkaracağımı, evime gelmemesini falan söyledim. Babam bir ton bağırdı çağırdı, annem eşyalarımı aldım eve geçtim diye haber verene kadar onu yollamadık. Annem gelince o da gitti. Giderken de meyve bıçağı gibi bir şeyle karnına göğsüne kesikler attı, şovunu yapıp gitti. 7 aylık hamile kadının karşısında. Daha önce kendini çok kestiği için ben orada şoka girdim. Eşim de doğal olarak çok korktu bana ve bebeğe bir şey olacak diye.

Şimdi bu evde oturmak istemiyoruz. Annemle bir ev tutacağız ama işin maddi yönü falan olsa da onları da geçtim, annemin mevcut evini ne yapacağız bilmiyorum. Orada eşyaları var. Onları alıp bir depoya mı koyacağız, alacaksak o herifin evde olmadığı hangi zaman diliminde alacağız? Taşınmak için bebeğimin acil durumu olur diye kenara attığımız paradan harcamak zorunda kalacağım. Çok kötü durumdayım. Robot gibi anlattım olanı biteni, birileri belki bir şey söyler diye. Ne yapacağımı bilmiyorum. Eşim de bana tepkili. Aylar önce kapıya geldiğinde taşınmalıydık diyor başka bir şey demiyor. Evim uygun diye taşınmamıştım. Çok haklıymış. Taşınıp adresimi ona vermemek istiyorum. Babam da annem abimle yaşasın diye kasıyor resmen. Kendisine abim bulaşmasın diye. Kafam çok karışık, bu yüzden anlatımım da karışık oldu. Kusura bakmayın. Öyle işte.
Abinizi şikayet edin uyuşturucu satıyor diye. O zaman belki içeri atarlar.

Cozum maalesef annenizi yaniniza almaniz degil. Yine uzulerek soyluyorum ki anneniz abiniza uzaklastirma karari aldırmaz. Birsure sonra zaten oglunu mwrak ettigi icin yaninda olmak isteyecektir. Sanirim tek kurtulusunuz abinizin hapse girmesi. Parasiz kaldigi zaman mecbur saticilikta yapiyor olabilir. Isimsiz ihbarda bulunun isterseniz

Yaptığımı bilirse hayatımı mahvetmeye and içer. Ama zaten yapsam da işe yaramaz. Kullananlara bir şey olduğunu görmedim
Hangi maddeyi kullanıyor bilmiyorum ama onların yasal sınırları var evde alem yaparlarsa ve baskın yerlerse tutuklanabilirler. Çok üzgünüm hamileyken bunlara maruz kaldığınız için. Umarım taşınmak çözüm olur.

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm.Kardeşiniz tekrar tedavi olmayı kabul eder mi bilemedim. Keşke ikna edebilseniz.Evi satıp annenize küçük bir ev alsanız adresi de bilemez.Hamilesiniz bir müddet stresten uzak durun.Eşinizi de kardeşinizle muhattap etmeyin.Dilerim sıkıntılarınsıkıntılarınız kısa sürede çözümlerin.Sonuçta kardeş ,anne üzülmemek mümkün değil.

X