karıncalar ........... yardım

aleyna72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
520
2
51
slm kızlar cok buyuk bır sorunum var. lütfen yardım edin.evimi karıncalar bastı.nerden geldikleri belli olmamak sartıyla dagılmış bir durumda evimin her yerinde geziyorlar.ve olmaması için elimden geleni yapıyorum ( kendımı övmek mi gibi olmasın cok tıtız temiz bir kişiyim ) ama ginede kurtulamadım ne yapmalıyım yardım lütfen

Yaaa bu havada ne işleri var yaadelikafadulden

Yazında benim evimi yediler bitirdilersırnaşık şey
Limon dilimleri koydum:1no2:
çamaşır suyuyla sildim temizledim ben bıktım çamaşır suyundan onlar gitmedisırnaşık şey
bi kırıntı oluyo yerde ben görmeden onlar görüp toplanıyorlar başına:1no2:

Karınca yemi diye bişi buldum aldım marketten. Onu bile yedilersırnaşık şey sözde yuvalarına götürceklerdi de biticekdi, kökleri kuruyacakdı. Hakketenmi yemdi besledimmi bende anlamadım vallahisırnaşık şey
Sonra ben pes ettim. Onlar da kendiliğinden gittilersırnaşık şey

kış günü niye çıkmışlarki hayret.yazın bizim evdede oluyor malesef hiç bir çaresi yok.ilaçlatmaktan başka..

ben limonu duymuştum. ama biraz küflenmiş (çürümüş) olacakmış.

eğer bir sonuç alamadıysan evi ilaçlatmaktan başka çaren yok canım...

bizim eski evdede çıakrdı ama yazın oluyodu genelde :) bizim ev bahçe içinde ve yer evi olduğu için çok oluyodu ama tam çıktıkalrı zaman, şimdi markasını unuttum :) köpük şeklinde böcek ilaçları var, yani aynı bu sinek ilacı gibi kutusu, ağzı ince uzun kamış gibi, çalkalayıp sıkıyosunuz dolaştıkları yerlere yada yuvalarını biliyorsanız o kısımlara köpürüyo sonra yava yavaş sönüyo veee mutlu son :)

tskler kızlar. tuz döktüm camasır suyu ile sildim .limon dilimi koydum .banamısın demiyorlar cok deil ama gine sinir oldum ya her yerde geziyorlar .cıldıracagım ya yarın sabah birde köpükten alayım birde onu deniyem

ya bizim eskiden yaşadığımız evde senelerce vardı hele yazın resmen yol yapıyorlardı biz elimizde süpürge süpür dur hergün:S sonunda annem ana karıncanın yerini rastlantı sonucu bulmuş (ana karınca daha iri oluyormuş ordan anlamış anam:)) onu almış dışarı atmış sonra gitmişti karınca falan kalmamaıştı. seninde ilk önce ana karıncadan kurtulman gerek ama kim bilir nerdedir nerde dip kuytu varsa orda oluorlar genelde bizim öyleydi. kolay gelsin ne diyeyim bu derdi çeken bilir. ama kış vakti nerden çıkmışlar anlamadım deprem meprem aklıma geldi Allah korusun

haklı olabilirsin .ana karıncayı bulmak gereklidir .ama nerde kim bilirrr yaaa

Çıktıkları yere kahve telvesi yada defne yaprağı koyunca kaçarlarmış diye duydum canım.
Birde öyle dene bakalım.

merhaba benimde duyduguma gore denenemis ve iyi sonuc almis bi formulum var.

karincalarin oldugu yere dis macunu surun veya kcuk obekler halinde macun birakin
.beyaz olan renkde denersen belki cok gorunmezler ama odalarinda ise sorun bilmiyorum nasil bas etcen.

kolay gele sizee

bu arada aklıma gelmişken yazayım, bilmiyorum çare buldun mu gerçide :) bizim bahçede çardak vardı, metal bacakları vardı çardağın ordan tırmanıp ağaca çıkıyolardı.. birkaç sıra olmuşlardı hatta tek sıra halinde bi yerden inip bi yerden çıkıyolar falan derken internette vix (nasıl yazılıyodu hatırlayamadım, hani çok kokulu bi krem varya ondan) sürünce gelemezler diye.. denemek geldi aklıma, gidip içeri aldım ve metal bacağın çevresini kaplıcak şekilde 2 parmak kalınlığında bi yere sürdüm vixi, sonra biraz bekleyip tekrar baktığımda o kısım boşluk olmuş yani yaklaşamamışlardı, ama altında üstünde birikmişlerdi.. yani yok etmeye yaramaz ama içeri girdikleri yer cam falansa camın dışına sürerek engelleyebilirsin belki :)

ha birde gene netten duymuştum, yağlı boya inceltilen şey, terebentinmi neyse işte, onun koksuda kaçırırmış karıncaları diye, ama onu denemedim :)

Sanırım raıd reidmi neyse işte o markanın karınca tabletleri var onu dene birde istersen

Sanırım raıd reidmi neyse işte o markanın karınca tabletleri var onu dene birde istersen

evet arkadaşım raid in beyaz tabletleri var karınca için.benim evimde vardı geçen sene bu tabletlerden aldım kurtuldum karıncalardan tavsiye ederim

annemde de yazları oluyor. karınca tozu diye bir ilaç var. beyaz toz.zirai ilaç satan yerde oluyor ya da çiçek için ilaç satan yerler var. bak istersen
annemde mutfakta oluyor genelde. gezdiği her yere serpiyor tozu. yok oluyorlar. yuvasını biliyorsan dök çıktığı yere. evi sildikçe dökeceksin. aklıma bu geldi canım.

Malesef o yemler fayda etmiyor.Benim evimde de var ve bitmiyor ne yaptıysak olmadı. Hatta şu mevsimde bile bir dünya karınca geziniyor ortalıkta. Sanırım onlarla yaşamaya alışmaktan başka çare yok.

benim evimi de başmışlardı geçen gün çamaşır suyuyla gitmediler.bi de domestos deneyim dedim viledanın üstüne bolca boca edip sildim heryeri sulandırmadım ama. ortalarda yoklar 1 haftadır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…