Karın Şişliği İçin Activia Kullananlar

nehirarda

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2010
62
2
arkadaşlar inanılmaz bir karın şişkinliğim var; öyle ki dün komşum beni hamile sandı :KK9: Kabızlık sorunum yok, adetim düzenli, karın ağrısı da yaşamıyorum. sizce ne yapmalıyım. activia yoğurt yersem faydası olur mu. kullanan var mı? yardım edinnnnn :95:

Bende de karın şişkinliği vardı doktora gıttım ve mıdemde helicobakteri dıye bı mıkrop varmış.Kan sonucumda çıktı.Bir doktora gidin isterseniz.Bendeki şişkinliği o yapıyormuş.

arkadaşlar inanılmaz bir karın şişkinliğim var; öyle ki dün komşum beni hamile sandı :KK9: Kabızlık sorunum yok, adetim düzenli, karın ağrısı da yaşamıyorum. sizce ne yapmalıyım. activia yoğurt yersem faydası olur mu. kullanan var mı? yardım edinnnnn :95:
şişkinlik ve gazın birçok sebebi olablir. kalınbağırsaklarda bakteri üremeleri,mide problemleri,stres vs gibi.öncelikle bunların araştırılması gerek.esas sorunuza gelince activia herkese aynı etkiyi göstermeyebiliyor.kimisinde tam tersi etki yapabiliyor o yüzden onlara pek takılmayın derim bol su için günde bir-iki fincan yeşilçay tüketin.

Merhaba; şişkinlik ve ağrın var ise doktora gitmende fayda var arkadaşım.Ama genelde kabızlık için kullanılan birşey önerebilirim (şişkinliği) alabilir.
Çiçek tozu aktarlarda bulabilirsin.Yarım bardak yoğurt ve 1,5 çay kaşığı çiçek tozunu karıştırıp yiyebilirsen fayda sağlıyor.

Aynı sorun bendede vardı ağrı yok sadece karın şişliği ve bazen karnımdan sesler geliordu acıkmışım gibi bundan yedi ay önce :) :) Tamamiyle stres stres başka hiçbir sebebi yok birde gazlı içecekler ve yiyecekler kesinlikle kullanma kola , karpuz, vs gibi ayrıca kesinlikle kepek ekmeği kullan inanılmaz azalıcaktır etkisini bir haftada göstercektir hamur işi uzak durmalısın en azından azaltmalısın hamur lu yiyecekelri .akşamları saat altıdan sonra yemek yeme meyve yoğurt yemeyi dene umarım geçer tecürbedir tamamiyle denenmiştir sağlıklı yaşamlar :KK34:

Merhaba; şişkinlik ve ağrın var ise doktora gitmende fayda var arkadaşım.Ama genelde kabızlık için kullanılan birşey önerebilirim (şişkinliği) alabilir.
Çiçek tozu aktarlarda bulabilirsin.Yarım bardak yoğurt ve 1,5 çay kaşığı çiçek tozunu karıştırıp yiyebilirsen fayda sağlıyor.

ya gerçekten benim de karnımdan sürekli sesler geliyor olmadık yerlerde :KK17: çiçek tozunu aktarda bulurum değil mi? söylediklerini uygulayacağım. teşekkür ederim tabi diğer arkadaşların dediği gibi doktora gitmekte de fayda var. maalesef öyle bir kötü huyum var ki acıdan kıvranmaya başlamadan doktora gitmeyi bilmem :)

Aynı sorun bendede vardı ağrı yok sadece karın şişliği ve bazen karnımdan sesler geliordu acıkmışım gibi bundan yedi ay önce :) :) Tamamiyle stres stres başka hiçbir sebebi yok birde gazlı içecekler ve yiyecekler kesinlikle kullanma kola , karpuz, vs gibi ayrıca kesinlikle kepek ekmeği kullan inanılmaz azalıcaktır etkisini bir haftada göstercektir hamur işi uzak durmalısın en azından azaltmalısın hamur lu yiyecekelri .akşamları saat altıdan sonra yemek yeme meyve yoğurt yemeyi dene umarım geçer tecürbedir tamamiyle denenmiştir sağlıklı yaşamlar :KK34:

öyleyse bundan sonra kepek ekmeğine başlıyorum. önerilerini uygulayacağım teşekkür ederim.

Karın şişliği bağırsakların görevini tam yapamamasından kaynaklanabiliyor bunun nedenleri bazı besinlere karşı intolerans göstermenle alakalı da olabildiği gibi arkadaşların yazdığı gibi helicobacteri de olabilir.Bağırsakların yediğin gıdaları sindirken zorluk yaşıyor ve gaz oluşumuna neden oluyor kabızlık fazlla yaşanmazken sürekli gerginlik şiş karın içinde hareketlilik söz konusu olur.
Yediği gıdaları takip etmen ve hangi gıdanın sana dokunduğunu biraz da kendin anlaman gerekiyor..Mesela süt çoğu insanın midesine iyi gelirken laktointoleransı olanları fazlasıyla şişirir.Maydonoz ödem söktürücü gibi gözükse de aynı şekilde bazı insanları şişirir. geçmiş olsunn...

ya gerçekten benim de karnımdan sürekli sesler geliyor olmadık yerlerde :KK17: çiçek tozunu aktarda bulurum değil mi? söylediklerini uygulayacağım. teşekkür ederim tabi diğer arkadaşların dediği gibi doktora gitmekte de fayda var. maalesef öyle bir kötü huyum var ki acıdan kıvranmaya başlamadan doktora gitmeyi bilmem :)

Evet arkadaşım aktarlarda bulabilirsin ...Yanlız kilo verdirebiliyor.Kilondan memnunsan arada bir rahatsız olduğun zamanlarda kullanmanı tavsiye ederim.Genel olarak hep öyleyiz canım çok kötü olmadan gitmiyoruz doktora ama erken önlemini almak herzaman iyidir.
Çiçek tozunu kullanabildinmi tadı biraz kötüdür ama :KK66:

Bu problem bende de var malesef ve özellikle adet dönemi öncesi resmen 5 aylık hamileymişim gibi oluyor karnım ve bu durum beni fazlasıyla geriyor.Boyum 165 ve kilom 56...boyuma göre normal kilodayım ama göbeğimin maşallahı var.

kızlar bu sorunun bir sebebide tahıl ve bakliyatlardan alınan karbonhidrat, tahıl ve bakliyat kurubu karbonhidratı kesin ekmek, pilav, makarna, ve diğerleri, o zaman farkı görceksiniz, bunlardan alamadığınız vitaminleri ceviz badem fındıkla fazlasıyla elde edersiniz

Son düzenleme:
arkadaslar ulkemizdeki probiyotik yogurtlar (activia vs) tamamen yapay icinde glikoz surubu soya lesitini gibi birsuru zararli katki maddeleri var. bunlari kesinlikle tuketmeyin fayda degil zarar gorursunuz.
yurtdisinda mesela probiyotik yogurtlar tamamen organik icinde katki maddesi olmuyor insanlar bunlari tedavi amaciyla yiyor ama ulkemizde malesef bunlarin kontrolu yok once icindekiler kismini okuyun ondan sonra birdaha dusunun...

karın şişkinliği için activia yoğurtlar pek işe yaramıyor açıkçası. Probiyotik tabletler işe yarıyor. İçin de yararlı bakteriler var ve rahatlatıcı.

ama en önemlisi stresten uzak durmamız lazım. stres karın şişkinliğini tetikliyor.

Ayrıca irritabl kolon sendromunda da karın şişkinliği olmakta,maalesef bu sorun bende de var:KK43:(

ben kullanıyorum kuru kayısıda yiyorum yanında iyi geliyor ama activia ile ilgili kötü şeyler duyuyorum bırakakcam sanırım, kefir de iyi geliyor diye duydum

X